EKSTRA
MENÜ

Bisikletli Gezginler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 56 haberi bulunmuştur.

Bisikletli Gezginler Haberleri

Fransız öğretmen çift bisiklet turuna Türkiyede başladı

Fransız öğretmen çift bisiklet turuna Türkiye'de başladı

Fransız öğretmen Chloe (27) ve Runo Zorzi (32) çifti, 6 ay sürecek bisiklet yolculuğunun ilk ayağı olan Türkiye etabında, Antalya'nın Demre ilçesine geldi. Türkiye'nin ardından çeşitli ülkeleri gezecek olan çift, toplam 6 bin kilometre yol yapmayı planlıyor.

2.02.2021Seyahat
Bir yıldır bisikletiyle yollarda... Türkiyeye hayran kaldı

Bir yıldır bisikletiyle yollarda... Türkiye'ye hayran kaldı

Bisikletiyle yaklaşık 1 yıl onca İspanya'nın Barcelona kentinden dünya turuna çıkan Eduard Llado'nun, İran ve Irak'tan sonraki durağı Türkiye oldu.

12.01.2021Seyahat
Onu ne kanser ne de korona durdurdu... Bisiklet üzerinde 30 bin kilometrelik yolculuğu çıktı

Onu ne kanser ne de korona durdurdu... Bisiklet üzerinde 30 bin kilometrelik yolculuğu çıktı

Yardım kurumlarına bağış toplamak için İngiltere'den Çin'e doğru bisikletiyle 30 bin kilometrelik yolculuğu çıkan kanser hastası Luke Grenfell-Shaw, İstanbul'a ulaştı. Yolculuğu boyunca yakalandığı koronavirüsü de atlatan 26 yaşındaki İngiliz Luke Grenfell-Shaw, birkaç gün sonra Çin'e doğru tekrar pedal çevirmeye başlayacak. Shaw, "Eğer siz de yolda pembe-mavi bir bisikletle dolaşan birini görürseniz, merhaba ya da 'Hello' deyin " diyor.

11.01.2021Seyahat
Sağlık sorunlarına rağmen yollarda... Türkiye’yi Avrupa ülkelerine tanıtıyor

Sağlık sorunlarına rağmen yollarda... Türkiye’yi Avrupa ülkelerine tanıtıyor

Türkiye'yi Avrupa ülkelerine tanıtmak için Almanya’dan gelerek yurdun dört bir köşesinde pedal çeviren Türk mühendis Recai Karaca Pak'ın son durağı Van oldu.

3.12.2020Seyahat
Iraklı genç Almanya’dan memleketine bisikletiyle geldi

Iraklı genç Almanya’dan memleketine bisikletiyle geldi

Iraklı Fazıl Ahmet, Almanya’dan ülkesine 139 günde bisikletiyle geldi.

12.11.2020Seyahat
Ataya saygı için Toroslardan Anıtkabire pedal çevirecekler

Ata'ya saygı için Toroslar'dan Anıtkabir'e pedal çevirecekler

Mersin’de bir grup bisikletli Toroslar ilçesinden Anıtkabir’e bisikletle giderek Ata’nın huzuruna çıkacak. Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi'nin desteğiyle 550 kilometrelik yolu pedallayarak geçecek olan aralarında iki görme engelli sporcunun da olduğu 10 kişilik ekip, 10 Kasım günü Ata'nın huzurunda olacak.

6.11.2020Seyahat
5 Rus arkadaş, bisikletle Antalya turu yapıyor

5 Rus arkadaş, bisikletle Antalya turu yapıyor

Antalya'ya tatile gelen 5 Rus arkadaş, kentin batı bölümüne bisikletleriyle çıktıkları tur kapsamında Kaş ilçesine geldi.

31.10.2020Seyahat
Bisikletliler trafikte görünür olmak istiyor

Bisikletliler trafikte 'görünür' olmak istiyor

Türkiye genelinde son bir haftada 6 kişinin bisiklet kazalarında hayatını kaybetmesi üzerine Mersin'de bir grup sporcu, kazalara dikkat çekmek için pedal çevirdi. Son iki yılda 238 kişinin kazalarda öldüğüne dikkat çeken bisikletliler, trafikte görünür olmak istediklerini belirtip, güvenlik önlemlerin artırılmasını talep etti.

30.10.2020Seyahat
Bisikletli gezgin Cumhuriyetin 97. yıl dönümü anısına Ankaraya gidiyor

Bisikletli gezgin Cumhuriyet'in 97. yıl dönümü anısına Ankara'ya gidiyor

Özel bir firmada çalışan ve bisikletiyle Türkiye'yi dolaşan gezgin Orhan Kotluk, Cumhuriyet'in 97. kuruluş yıl dönümü anısına Ankara'ya doğru yola çıktı.

21.10.2020Seyahat
Lozandan Türkiyeye ikizleriyle birlikte bisikletle geldiler

Lozan'dan Türkiye'ye ikizleriyle birlikte bisikletle geldiler

İsviçre’nin Lozan kentinden İstanbul’a doğru yanlarında 7 yaşındaki ikizleri Alice ve Margaux birlikte yola çıkan Leila (45) ile Marc Servajan’ın (54) durağı Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi (LYMBA) oldu. Çocuklarıyla birlikte pedallayarak binlerce kilometre yol yapan aile LYMBA’ya hayran kalırken, “Türkiye’ye ve Türk insanına aşık olduk. Karşımıza çok güzel insanlar çıktı” dedi.

19.10.2020Seyahat
Manisalı öğretmen 7 ayda 6 bin kilometre pedal çevirdi

Manisalı öğretmen 7 ayda 6 bin kilometre pedal çevirdi

Manisa'da fazla kiloları nedeniyle zorlanan rehberlik öğretmeni Sabri Bozkurt (31), koronavirüs salgını sürecinde kullandığı bisikletiyle şehirlerarası yolculuk yaparak 7 ayda, 6 bin kilometre pedal çevirdi. Bozkurt bisikletle kilo verdiğini söyleyerek "18 kilo verdim, 94 kiloya düştüm" dedi.

19.10.2020Seyahat
Rus turistlerin Akdeniz ve Ege sahillerinde bisikletle yolculuğu

Rus turistlerin Akdeniz ve Ege sahillerinde bisikletle yolculuğu

Akdeniz ve Ege sahillerinde bisikletle yolculuğa çıkan Rus Andrey Baklasov (35) ile arkadaşı İlya Shvetcza (21), Antalya'dan başlattıkları yolculuklarında Demre ilçesine geldi.

19.10.2020Seyahat
İrandan yola çıktı, 7 bin kilometre pedal çevirdi

İran'dan yola çıktı, 7 bin kilometre pedal çevirdi

İran'dan 9 ay önce bisikletiyle yola çıkıp, Azerbaycan ve Gürcistan’dan geçip Türkiye'ye gelen Morteza Heidari, yaklaşık 7 bin kilometre pedal çevirdi. Türkiye'de birçok kenti gezme imkanı bulan Heidari, yine bisikletiyle ülkesine döndü.

2.10.2020Seyahat
Türk kültürünü tanıtmak için bisikletiyle ülke ülke geziyor

Türk kültürünü tanıtmak için bisikletiyle ülke ülke geziyor

Almanya'dan Türk kültürünü tanıtmak için bisikletiyle yola çıkan inşaat mühendisi Recai Pak (46), 6 ülke geçtikten sonra 42 günde Türkiye’ye ulaştı. Annesinin memleketi olan Kocaeli’de mola veren Pak, bisikletiyle Moğolistan’a kadar gitmeyi planlıyor.

29.09.2020Seyahat
5 yaşındaki kızlarını yanlarına alarak, bisikletleriyle Türkiye turuna çıktılar

5 yaşındaki kızlarını yanlarına alarak, bisikletleriyle Türkiye turuna çıktılar

İzmir’de yaşan 5 yaşındaki Masal, ailesi ile birlikte Türkiye’yi dolaşacağı bisiklet turuna çıktı. ‘1 Bisiklet Masalı’ adı verilen turda 5 yaşındaki Masal, hem yolda oyuncakları ile oynuyor hem de farklı bölgeleri görmenin mutluluğunu yaşıyor.

23.09.2020Seyahat
Bayrak ve çiçeklerle süslediği yol arkadaşının 30 yıldır pedalını çeviriyor

Bayrak ve çiçeklerle süslediği 'yol arkadaşı'nın 30 yıldır pedalını çeviriyor

Konya'da yaşayan ve çevresinde "Pala Ramazan" lakabıyla tanınan Ramazan Kaya, gelin gibi süslediği bisikletiyle görenlerin dikkatini çekiyor.

16.09.2020Seyahat
5 yaşındaki kızlarıyla 5 bin kilometre pedal çevirecekler

5 yaşındaki kızlarıyla 5 bin kilometre pedal çevirecekler

İzmir'de yaşayan ve işlerinden ayrılarak 5 yaşındaki kızları Masal ile yola çıkan Elmalı ailesi bisikletle 1500 kilometreyi geride bırakarak Kastamonu'ya ulaştı. Doğu, Güney Doğu ve Akdeniz illerinin ardından İzmir'e dönmek isteyen aile, 5 bin kilometre pedal çevirmeyi planlıyor.

26.08.2020Seyahat
Bisikletle 59 günde 29 şehir gezdi

Bisikletle 59 günde 29 şehir gezdi

Diyarbakır'da yaşayan 28 yaşındaki Sadık Başaran, "Yolculuğum sırasında misafir etmek ve yemek ısmarlamak isteyen insanlar oldu. Otelde konaklamam konusunda yardımcı olmak isteyenler bile çıktı." dedi.

24.08.2020Seyahat
Türkiyeyi gezme hayalini bisikletle gerçekleştiriyor

Türkiye'yi gezme hayalini bisikletle gerçekleştiriyor

Diyarbakır'da aşçılık yapan 28 yaşındaki Sadık Başaran, hayalini gerçekleştirmek için bisikletle çıktığı Türkiye turunda 2 bin 700 kilometre pedal çevirerek İstanbul'a geldi.

20.07.2020Seyahat
Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiyede devam ediyor

Alman bisikletçilerin dünya turu Türkiye'de devam ediyor

Bisikletle dünya turu yapmak için aralıklarla 22 yıldır seyahat eden Alman bisikletçi Christian Pries ile kendisine bu yıl eşlik eden arkadaşı Maren Hagel Türkiye'yi keşfe İstanbul'dan başladı.

19.08.2019Seyahat
15 Temmuz şehitleri için 20 gün pedal çevirdi

15 Temmuz şehitleri için 20 gün pedal çevirdi

Belçika'da yaşayan Türk vatandaşı Mustafa Öz, 15 Temmuz şehitleri anısına 20 gün pedal çevirerek memleketi Kayseri'ye bisikletle geldi.

16.07.2019Seyahat
İki teker üzerinde 6 ülke 16 şehir ve 2 bin 800 km

İki teker üzerinde 6 ülke 16 şehir ve 2 bin 800 km

Ayşegül ve Necati Özdemir öğretmen bir çift. Bisiklet onların çocukluk tutkusuydu. Balayı için Hollanda’ya gidince bu tutku artık onlar için farklı bir anlam ifade etmeye başladı. Ülkenin bisiklet kültüründen etkilenerek seyahatlerinde iki tekeri araç olarak kullanmaya karar verdiler. Farklı zamanlar Avrupa’da 6 ülkeyi kapsayan iki ayrı rota yaptılar. Önce Almanya’dan yola çıkıp Çek Cumhuriyeti’ne vardılar. Sonra da Baltık ülkelerinde pedal çevirdiler… İşte öğretmen çiftin bisikletli Avrupa maceraları...

4.02.2017İsmail Sarı
Bisikletli bir deliyi çöllere düşüren Afrika hayali

Bisikletli bir deliyi çöllere düşüren Afrika hayali

Çöl yolculuğumuza başlayalı daha bir saat geçmemişti ki, Salim beni çılgına çevirecek o soruyu sordu: ‘’Sende su var mı?’’ Bu soruyu duyunca sinirden Türkçe bağırıp çağırmaya başladım.‘’Lan çöle gidiyoruz, her şeyi biz ayarlayacağız, sen hiçbir şeye karışma dediniz bana. Yiyecekleri unut, battaniyeleri unut, suyu nasıl unutursun lan! Çöle gidiyoruz oğlum çöleee!"

21.08.2015Seyahat
Bisikletçiler carettalar için sahil temizliği yaptı

Bisikletçiler carettalar için sahil temizliği yaptı

MERSİN’in Erdemli İlçesi’nde, caretta carettaların bilinirliğini artırmak ve çevreye karşı duyarlılığı sağlamak ve bisiklet sporunu yaygınlaştırmak amacı ile bu yıl 2’ncisi düzenlenen ’Mersin Caretta Bisiklet Festivali’ sahil temizliği ile sona erdi.

22.06.2015Çukurova
Mersinli bisikletçiler Çanakkale’de

Mersinli bisikletçiler Çanakkale’de

MERSİN Bisikletli Gezginler Derneği, 33 bisikletli ile ’Şehitlere Saygı’ turuna katılmak için Çanakkale’ye gitti.

5.04.2015Çukurova
Turistler çoğunlukla Nepal’in batısına gider oysa doğusundaki manzaralar müthiş

Turistler çoğunlukla Nepal’in batısına gider oysa doğusundaki manzaralar müthiş

Oğuz Tan (29), İstanbul’da sistem mühendisi olarak çalışırken geçen mayısta hayatını değiştirmeye karar verdi. Bisikletiyle Çin’e doğru dünyayı keşfe çıktı. Altı ayda Nepal’in başkenti Katmandu’ya ulaştı, birkaç aylık moladan sonra nisanda tekrar yola düştü. Şimdi Pokara’da. Tan, bisikletle geçtiği doğu Nepal’i anlattı.

18.05.2014Seyahat
NİKAHA BİSİKLETLE GİTTİLER

NİKAHA BİSİKLETLE GİTTİLER

Mersin'de özel bir şirkette laborant olarak çalışan 27 yaşındaki Kürşad Akıncı ile aynı yaştaki Dilek Temizer, nikahlarına bisikletle gittiler. Uzun süredir arkadaş olan Kürşad Akıncı ile Dilek Temizer evlenme kararı aldı. Hazırlıkların yapılmasının ardından Akıncı ile 22 arkadaşı gelin otomobili gibi süsledikleri bisikletleriyle gelininin evine gitti. Evden gelini alan damat Kürşad Akıncı iki kişilik bisikletine bindirip arkadaşları ile birlikte şehir turu attıktan sonra Yenişehir Belediyesi Nikah Memurluğu'na geçti. Burada da çiftin nikahları kıydı. Bisikleti bir yaşam biçimi olarak gördüklerini belirten Kürşad Akıncı, Böyle mutlu ve güzel bir günde tüm dostlarım, arkadaşlarım ve ailemle birlikte olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz bisiklet sever olarak, bisikleti bir yaşam tarzı olarak görüyoruz.Bu yüzden bastığımız bütün pedalları mutluluk için basıyoruz. Mersinli bisikletli gezginler Mersin'de bisiklet yolları istiyoruz dedi.Mustafa ERCAN-MERSİN-DHA-KURGU: Levent SERT

4.06.2013Haber
Alpler’in huzur veren muhteşem manzarası eşliğinde pedal çevirdim

Alpler’in huzur veren muhteşem manzarası eşliğinde pedal çevirdim

Ozan Kanbertay’ın en büyük zevki kas gücünü kullanarak seyahat etmek. Geçen yıl Yunanistan, İtalya, İsviçre, Fransa, Almanya ve Avusturya’yı kapsayan bir bisiklet turuna çıktı. Günde sadece 5 Euro harcayarak 48 günde tamamladığı turda en çok Avusturya’da Tirol Bölgesi’nde geçirdiği 3 gün onu etkiledi. Kanbertay, Reutte şehrinden başlayıp, İtalya ile Avusturya’yı ayıran Resia Geçidi’nde sona eren 150 kilometrelik bisiklet rotasını anlattı.

28.04.2013Seyahat
Her fırsatta Tuna Nehrini seyrettik yağmurda bile keyifle pedal çevirdik

Her fırsatta Tuna Nehri'ni seyrettik yağmurda bile keyifle pedal çevirdik

Soner - İnci Sarıhan çifti bisikletle dünyayı geziyor. Üç yaşındaki oğulları Tibet de iki yıldır Avrupa yollarında onlara eşlik ediyor. Bugüne kadar Almanya’dan Hindistan’a 16 ülke gezdiler. Hollanda’dan başlayıp 9 ülke aştıkları 53 günlük son yolculuklarını önceki hafta İstanbul’da tamamladılar. Sarıhanlar, bu yolculuk sırasında 13 gün Viyana - Belgrad rotasında Tuna’yı izledi.

2.09.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Kapadokya'da kış güneşi

Aslında Kapadokya'yı bu kez karlar altında görmek istiyordum ama kar yeni erimişti ve kayaların ardından sımsıcak güneş parlıyordu. Kış güneşinin Kapadokya'ya bu kadar yakışacağını düşünmemiştim. Pers dilinde 'Güzel Atlar Diyarı' anlamına gelen Kapadokya, doğanın ince ince işlediği vadileri, yüzyıllar öncesinden kalma yer altı şehirleri, üzüm bağları, mistik hikâyeleriyle bana tekrar tekrar gelme hissini yaşatan birkaç yerden biri. Şimdi gelin 48 saatte bu büyülü coğrafyada neler yaptık, neler keşfettik birlikte bakalım.

11.02.2019