EKSTRA
MENÜ

Batan Tekne

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 523 haberi bulunmuştur.

Batan Tekne Haberleri

Batan balıkçı teknesindeki 3 kişi Kıyı Emniyeti tarafından kurtarıldı

Batan balıkçı teknesindeki 3 kişi Kıyı Emniyeti tarafından kurtarıldı

KOCAELİ’nin Kandıra ilçesi açıklarında yardım çağrısında bulunduktan sonra batan balıkçı teknesindeki 3 kişi, Kıyı Emniyeti ekipleri tarafından kurtarıldı.

1.04.2021Gündem
Bangladeş’ten Van’a insanlık dramı

Bangladeş’ten Van’a insanlık dramı

Van Gölü’nde 79 kaçak göçmeni taşıyan teknenin batması sonucu ölen 7 göçmene dair soruşturma tamamlandı. Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı kaçakçılığı yöneten şebekenin 8 üyesi hakkında 38.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede hayatını kaybeden 7 göçmenin boğulma sonucu değil, kıyıya çıktıktan sonra donarak hayatlarını kaybettiği anlatıldı.

14.01.2021Gündem
Türkiyeden Libya açıklarında batan tekne için yardım eli

Türkiye'den Libya açıklarında batan tekne için yardım eli

Milli Savunma Bakanlığı, TCG GEDİZ Fırkateyni'nin Libya açıklarında lastik botta ve çevresindeki göçmenlerle ilgili arama-kurtarma faaliyetine katkı sağladığını bildirdi.

13.11.2020Gündem
MSB: Foçada batan teknenin ardından kaybolan çocuğu arama çalışmaları devam ediyor

MSB: Foça'da batan teknenin ardından kaybolan çocuğu arama çalışmaları devam ediyor

MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca, İzmir Foça'da batan teknenin bulunmasının ardından, kaybolan bir çocuğu arama çalışmalarının da devam ettiği açıklandı.

24.08.2020Gündem
Foçada 4 kişinin öldüğü tekne faciasında yeni gelişme

Foça'da 4 kişinin öldüğü tekne faciasında yeni gelişme!

İzmir'in Foça ilçesinde, 4 kişinin öldüğü tekne faciasında kaybolan Sarp Göksoy'u (9) arama çalışmaları sürdürülürken, bugün yeni bir gelişme yaşandı. Arama çalışmalarının 21'inci gününde, facianın yaşandığı tekne, battığı yerin yakınındaki Atatürk Adası'nın doğusunda, Foça sahiline yakın yerde, Sahil Güvenlik'in sonar cihazı ile yaptığı taramalar sonucu bulundu. Göksoy'un da yakınlarda olabileceği ihtimali üzerine aramalar, bu bölgede yoğunlaştırıldı.

23.08.2020Gündem
Tekne kazasından kurtulan Sude Naz yaşadığı kâbusu anlattı

Tekne kazasından kurtulan Sude Naz yaşadığı kâbusu anlattı

İzmir'in Foça ilçesinde, Kurban Bayramı'nın 3'üncü gününde içindeki 10 kişiyle alabora olan, 4 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de kaybolduğu tekne kazasından sağ kurtulan Sude Naz Solak (14), yaşadıkları dehşet anlarını anlattı. Solak, tekne su almaya başlayınca, elleriyle suyu boşaltmaya çalıştıklarını belirtip, "Tekne önce yana, sonra dikine doğru dönmeye başladı. Tekneyi dengelemek için uca doğru koştuk ama tekne daha çok battı. Bunun üzerine hepimiz denize atladık. Herkes, suda çırpınıyordu" dedi.

19.08.2020Gündem
Heybeliada açıklarında can pazarı Kurtulanlar o anları anlattı…

Heybeliada açıklarında can pazarı! Kurtulanlar o anları anlattı…

Heybeliada açıklarında deniz belirlenemeyen bir sebeple alabora olan bir teknede bulunan 27 kişi kurtarıldı, Kurtarılanlardan 11'i hastaneye kaldırıldı. Heybeliada'dan Bostancı'ya gitmek için bindikleri batan teknenin içinde bulunanlar o anları anlattı.

26.07.2020Gündem
Van Gölünde batan tekneden yürek yakan bir haber daha

Van Gölü'nde batan tekneden yürek yakan bir haber daha!

Van'da 27 Haziran'da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden 4'ünün daha cesedine ulaşıldı.

18.07.2020Gündem
Son dakika haber... Van Gölünde batan tekneden 1 ceset daha çıkarıldı

Son dakika haber... Van Gölü'nde batan tekneden 1 ceset daha çıkarıldı

Van Gölü’nde, içinde bulunduğu tahmin edilen 60 kaçak göçmenle batan ve 8 gün önce yeri tespit edilen teknede bugün de arama çalışmaları sürdürülürken, 1 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Faciada ölü sayısı, 34'e yükseldi.

15.07.2020Haber
Van Gölü’nden acı haberler gelmeye devam ediyor

Van Gölü’nden acı haberler gelmeye devam ediyor

Van Gölü'nde batan ve 5 gün önce yeri tespit edilen teknede row cihazıyla yapılan çalışmalarda 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece sayı 21'e ulaştı.

12.07.2020Haber
Van Gölü’nden acı haberler peş peşe geliyor Sayı 26’ya ulaştı…

Van Gölü’nden acı haberler peş peşe geliyor! Sayı 26’ya ulaştı…

Van Gölü'nde batan ve 5 gün önce yeri tespit edilen teknede row cihazıyla yapılan çalışmalarda bugün 7 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi. Toplam sayı 26'ya ulaştı.

12.07.2020Gündem
Van Gölünde batan teknenin bulunduğu alanda çalışmalar sürüyor

Van Gölü'nde batan teknenin bulunduğu alanda çalışmalar sürüyor

VAN Gölü'ndeki Çarpanak Adası açıklarında batan teknedeki göçmen kaçakların cesetlerinin çıkarılması için yürütülen çalışmalar yeniden başladı. Ekiplerin ROV cihazının kamerasıyla tespit ettiği cesetler, kanca yöntemi ile çıkarıyor. Şu ana kadar 19 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

11.07.2020Gündem
Van Gölünde batan tekne, Row ve Sonar cihazlarıyla aranıyor

Van Gölü'nde batan tekne, Row ve Sonar cihazlarıyla aranıyor

VAN Gölü'nde 11 gün önce, içinde yaklaşık 60 kaçak göçmen bulunan teknenin battığı bölgede ara çalışmaları sürüyor. 4 Row ve 4 Sonar cihazının kullanıldığı çalışmalarda, havadan ve tekneyle göl yüzeyi taranıyor, kıyılarda arama yapılıyor.

8.07.2020Gündem
Van Gölünde kaybolan teknenin bulunması için ekiplere SAK timi destek olacak

Van Gölü'nde kaybolan teknenin bulunması için ekiplere SAK timi destek olacak

Milli Savunma Bakanlığı, Van Gölü'nde düzensiz göçmenleri taşırken batan tekneyi arama çalışmalarına destek olmak amacıyla Sualtı Arama Kurtarma (SAK) timinin Van'a gönderildiğini bildirdi.

6.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Vandaki tekne faciasından acı haber

Son dakika haberi: Van'daki tekne faciasından acı haber

Son dakika haberi... Van'da Batan tekne ile ilgili yapılan arama çalışmasında 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 7'ye yükseldi.

3.07.2020Gündem
Vanda batan tekne ile ilgili gözaltına alınan 11 kişiden 5i bugün adliyeye çıkarıldı

Van'da batan tekne ile ilgili gözaltına alınan 11 kişiden 5'i bugün adliyeye çıkarıldı

Van'da 5 gün önce içinde yaklaşık 55-60 kaçak göçmenin bulunduğu tekne, batmasının ardından hala bulunamazken, olayla ilgili gözaltına alınan 11 şüpheliden 5'i jandarmadaki sorgularının ardından bugün adliyeye çıkarıldı, diğer 6 kişinin sorguları sürüyor.

2.07.2020Gündem
Şu ana kadar 6 kişinin cesedi bulundu, içinde 60 kişi olduğu iddia edildi İşte o kayıp tekne...

Şu ana kadar 6 kişinin cesedi bulundu, içinde 60 kişi olduğu iddia edildi! İşte o kayıp tekne...

Van'da 5 gün önce içinde yaklaşık 60 kaçak göçmenin bulunduğu tekne, batmasının ardından hala bulunamazken DHA ekibi, fotoğrafına ulaştı. 16 metre uzunluğundaki tekne, kaptan kamerasıyla birlikte 2 bölümden oluşuyor. Bölgede balıkçılıkla geçimini sağlayanlar ile gölde yolcu taşımacılığı yapanlar, bu tür teknelerin balıkçılıkta kullanıldığını ve 20-30 kişi kapasiteli olduğunu belirtti. Yaklaşık 15 yıllık tekneye ait fotoğrafın geçen yıl Altınsaç köyü yakınlarında çekildiği tahmin ediliyor.

2.07.2020Gündem
Son dakika haberler: Vanda göçmen faciası Bakan Soylu: Ciddi bir göç baskısı ile karşı karşıyayız

Son dakika haberler: Van'da göçmen faciası! Bakan Soylu: Ciddi bir göç baskısı ile karşı karşıyayız

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'daki göçmen faciasıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldi. Bakan Soylu, Van gölündeki tekne faciası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Van Gölü'nde teknenin batması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısının 6'ya yükseldiğini açıkladı. Soylu ayrıca, ''Ciddi bir göç baskısı ile karşı karşıyayız. 2017 yılında 175 bin kaçak göçmen yakaladık. 2018 yılında 268 bin, geçen yıl ise 454 bin kaçak göçmen yakaladık.'' ifadelerini kullandı.

1.07.2020Gündem
Batan teknenin bulunması için çalışmalara başlandı

Batan teknenin bulunması için çalışmalara başlandı

Van’ın Çarpanak Adası yakınlarında battığı ve içerisinde tekneyi kullanan bir kişi ile kaçak göçmenlerin bulunduğu iddia edilen teknenin bulunması için çalışmalara yeniden başlandı. Arama çalışmalarına, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gelen ekip de su altı görüntüleme cihazıyla destek veriyor.

30.06.2020Haber
Kilyos’ta batan teknede kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları sonlandırıldı

Kilyos’ta batan teknede kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları sonlandırıldı

SARIYER Kilyos açıklarında 10 Ocak günü balıkçı teknesi ile Rus tankeri çarpışmış, kazada teknede bulunan 6 kişiden 3'ü denize düşmüştü. 3 balıkçı kurtarılırken, 3 balıkçı ise denizde kaybolmuştu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı TCG Alemdar denizaltı kurtarma gemisi ve Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışmasıyla 2 balıkçının cesedine ulaşılmıştı. Kayıp Yusuf Coşkun için geçen hafta tekrar başlatılan arama çalışmaları geçen pazar günü sona erdi. Coşkun'un oğulları, Her gün amcamın motoruyla gidip teknenin üzerinde duamızı yapıyoruz. İnşallah babamız bulunur, kabristanlığını yaparız dedi.

11.03.2020Gündem
Marmarada batan teknedeki 2 kişi böyle kurtarıldı

Marmara'da batan teknedeki 2 kişi böyle kurtarıldı

Tuzla'dan Yalova'ya gitmek için açılan iki kişinin bulunduğu tekne battı. Teknedekiler bota binerek kurtulurken, polisi arayarak yardım istediler. Bottaki kişilere polisin ulaştığı anlar ise polis kamerasına yansıdı.

10.02.2020Haber
Batan teknede kaybolan 7 göçmen aranıyor

Batan teknede kaybolan 7 göçmen aranıyor

Muğla’nın Fethiye İlçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan lastik botun batması sonucu 3'ü kadın 8 kişinin cesedine ulaşılmasının ardından, kayıp olduğu değerlendirilen 7 göçmenin bulunması çalışmalar devam ediyor.

4.01.2020Gündem
Denizde can pazarı İki tekne çarpıştı, içindeki 10 kişi...

Denizde can pazarı! İki tekne çarpıştı, içindeki 10 kişi...

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında trol teknesinin çarpması sonucu batan balıkçı teknesindeki 10 kişi kurtarıldı.

7.09.2019Gündem
Sinop’ta batan teknede kaybolan balıkçı aranıyor

Sinop’ta batan teknede kaybolan balıkçı aranıyor

Karadeniz'de Sinop'un 1.2 mil açığında batan ve 1 balıkçının hayatını kaybettiği teknede kaybolan Murat Yağcı'yı arama çalışmaları sürüyor.

11.01.2019Gündem
Acılı bekleyiş

Acılı bekleyiş!

Sinop'un Gerze ilçesi açıklarında batan balıkçı teknesinden sahil güvenlik botuna çıkarılan 3 kişiden biri hayatını kaybetti. Kayıp Murat Yağlıoğlu'nu arama çalışmaları devam ederken, yakını Murat Bal, "Murat ve arkadaşları sabah saatlerinde balığa çıktı. Murat ailesini arayarak, 'fırtına çıktı, çocukları doktora sen götür' demiş" diye konuştu.

10.01.2019Gündem
Silivride şiddetli fırtına: Dev dalgalar oluştu, tekneler suya gömüldü

Silivri'de şiddetli fırtına: Dev dalgalar oluştu, tekneler suya gömüldü

Silivri'de fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri zarar gördü.

9.01.2019Gündem
Türkiye onu bu acı fotoğrafla tanıdı... Ağlatan sözler

Türkiye onu bu acı fotoğrafla tanıdı... Ağlatan sözler

BODRUM'da, umut yolculuğuna çıkan 20 kaçak göçmenin bulunduğu 7 kişilik fiber teknenin batmasının ardından kurtarılan 3 çocuk, kaldırıldıkları hastanelerde yaşamlarını yitirdi. Ölen kız çocuklarından birine kalp masajı yapıp, kucağında ambulansa taşıyan ve sağlık ekiplerinin yaşatmak için verdiği mücadeleyi gözyaşları içinde izleyen polis memuru Harun Kulaçoğlu (52), o anları anlattı. İki çocuk babası, 26 yıllık polis Kulaçoğlu, "Ben babayım, onlar da benim yavrum. Hayata öyle bakıyorum. 'Bütün çocuklar benim çocuğum' gibi bakıyorum" dedi.

23.10.2018Gündem
Karaburundaki faciada ölenlerden 4ünün cesetleri teslim alındı

Karaburun'daki faciada ölenlerden 4'ünün cesetleri teslim alındı

İZMİR'in Karaburun ilçesinde, bindikleri teknenin batmasıyla denize düşüp boğulan ve İzmir adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan 8 kaçak göçmenden kimlikleri belirlenen 4'ünün cenazesi, Irak'ın Zaho kentine götürülmek üzere yakınları tarafından teslim alındı. 28 saat denizde kalarak sağ kurtulan Mıhabat İsmael Ali, eşinin ve oğlunun cenazelerini teşhis etmek için geldiği morgda gözyaşlarına hakim olamadı. Mıhabat İsmael Ali, bir süre eşiyle beraber yüzdüğünü, ancak onun daha sora dayanamayıp boğulduğunu söyledi.

16.10.2018Haber
Kurtulduğuna sevinemiyor... Bu acının tarifi yok

Kurtulduğuna sevinemiyor... Bu acının tarifi yok

İZMİR'in Karaburun ilçesinde, bindikleri teknenin batmasıyla denize düşüp boğulan ve İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan 8 kaçak göçmenden kimlikleri belirlenen 4'ünün cenazesi, Irak'ın Zaho kentine götürülmek üzere yakınları tarafından teslim alındı. 28 saat denizde kalarak sağ kurtulan Mıhabat İsmael Ali, eşinin ve oğlunun cenazelerini teşhis etmek için geldiği morgda gözyaşlarına hakim olamadı. Mıhabat İsmael Ali, bir süre eşiyle beraber yüzdüğünü, ancak onun daha sonra dayanamayıp boğulduğunu söyledi.

16.10.2018Gündem
Bu sabah facia: 7si çocuk 9 ölü

Bu sabah facia: 7'si çocuk 9 ölü

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde içinde 13 kişinin olduğu düzensiz göçmenleri taşıyan botun alabora olması sonucu 7'si çocuk 9 kişi hayatını kaybetti.

9.08.2018Gündem
Yine faciaya yelken açtılar

Yine faciaya yelken açtılar

Sık sık batan tekne ve alabora olan feribot facialarıyla gündeme gelen Tayland’da korkunç bir deniz kazası daha yaşandı. Fırtına uyarısına rağmen denize açılıp alabora olan teknede 21 kişi can verdi.

6.07.2018Dünya
Genç müzisyen Onurcan Özcanın cansız bedeni bulundu

Genç müzisyen Onurcan Özcan'ın cansız bedeni bulundu

ŞİLE’nin İmrenli Koyu’ndan gezmek amacıyla denize açıldıktan sonra bindikleri fiber teknenin dalga nedeniyle alabora olup batması sonucu denizde kaybolan Onurcan Özcan’ın (21) cansız bedeni, havadan ve denizden yapılan aramalar sonucunda, kıyının yaklaşık 350 metre açığında bulundu. Haberi alan ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

4.06.2018Gündem
Sen git bize yardım getir dediler ama... Bugün de bir kişinin cesedi bulundu

'Sen git bize yardım getir' dediler ama... Bugün de bir kişinin cesedi bulundu

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi iskelesi açıklarında çıkan fırtına nedeniyle alabora olarak batan ’Belinay’ isimli teknedeki 5 kişiden 1’i kurtulurken, aranan 3 kişiden tekne sahibi Volkan Çanakçı’nın cesedine ulaşıldı. Kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları sürdürülürken, Kerem İncedayı’nın cesedine ise dün ulaşılmıştı.

29.05.2018Gündem
7 kişinin öldüğü göçmen faciası adeta ‘geliyorum’ demiş

7 kişinin öldüğü göçmen faciası adeta ‘geliyorum’ demiş

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarından 3 metrelik tekneyle yola çıkan göçmenlerden 4’ü çocuk toplamda 7 kişi hayatını kaybederken, göçmenlerin 5-6 kişilik tekneye 17 kişi bindikleri ortaya çıktı.

28.07.2017Gündem
Bize gelmesinler de

Bize gelmesinler de

AVRUPA Birliği (AB) ülkelerinde politik sorumluluk taşıyanlar da, muhalefetteki politikacılar da, sınırlarını sığınmacılara kapatmak için özellikle son dönemlerde çok sıkı kafa yormaya koyuldular.

17.02.2017Dünya
Bodrumda fırtına hayatı felç etti

Bodrum'da fırtına hayatı felç etti

Bodrum'da bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttıran ve saatteki hızı 60 kilometreyi bulan lodos nedeniyle feribot seferleri durduruldu.

9.11.2016Gündem