EKSTRA
MENÜ

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayder Yaylası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 640 Ayder Yaylası haberi bulunmuştur.

Ayder' 1300 lü yıllarda Halalılar tarafından kurulmuştur. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yeralan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayladır.

Devamı..

Ayder Yaylası Haberleri

Dönüşüme 3 milyarlık destek

Dönüşüme 3 milyarlık destek

Kentsel dönüşüm seferberliğine bir destek de İller Bankası’ndan geldi. Bu yıl belediyelere dönüşüm kredisi için 3 milyar lira bütçe ayırdıklarını belirten İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, kredilerde yüzde 50 faiz indirimi uygulanacağını açıkladı.

23.03.2021Ekonomi
Trabzon ve Rize’de kar esareti 101 köy ve mahalle yolu kapandı

Trabzon ve Rize’de kar esareti! 101 köy ve mahalle yolu kapandı

Doğu Karadeniz´in yüksek kesimleri, kar yağışıyla birlikte beyaza büründü. Trabzon ve Rize’de kardan kapanan 101 yerleşim yerinin yolunun ulaşıma açılması için ekipler, çalışma başlattı.

8.03.2021Gündem
Ayder Yaylasında otopark inşaatı Dağın içinde olacak, dışarıdan görünmeyecek

Ayder Yaylası'nda otopark inşaatı! Dağın içinde olacak, dışarıdan görünmeyecek

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda kentsel dönüşüm kapsamında dağ yamacının içerisine 1732 araçlık otopark inşaatı sürüyor. Projede sağlanacak başarının birçok yaylaya örnek olacağını belirten Vali Kemal Çeber, “Ayder’i olması gerektiği hale getirebileceğimiz kadar getireceğiz” dedi.

2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, RTEÜ Mütevelli Heyeti ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, RTEÜ Mütevelli Heyeti ile görüştü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti ile toplantı gerçekleştirdi.

13.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna: Yalana gerek yok, dürüst ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Yalana gerek yok, dürüst ol'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası açılış programında konuştu. Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulunan Erdoğan, ''Geçenlerde ana muhalefetin başındaki zat 'Biz şu kadar ucuz faizle yurtdışından borçlanma yaptık' diyor. Daha sonra bakanlığımız belgeleriyle bunun nasıl yalan olduğunu açıkladı. Yalana gerek yok, dürüst ol. Yarışa girmek güç ister, istikrar ister. Bunlarda bu yok'' dedi.

12.02.2021Gündem
Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Kanyon’daki İtalyan restoranı Gina, ev sahibi Harvey Nichols’ın kirayı düşürmemesi nedeniyle kapanmıştı. Kanyon’un patronu Bülent Eczacıbaşı’nın araya girmesiyle sorun çözüldü ve Gina eski yerinde kaldı.

3.02.2021Magazin
Uzungöl için geri sayım başladı... Eski görünümüne kavuşacak

Uzungöl için geri sayım başladı... Eski görünümüne kavuşacak

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve son yıllarda kaçak yapılaşma nedeniyle tepki çeken Uzungöl’ün eski görünümüne kavuşması için başlayacak çalışmalarda geri sayım başladı.

25.01.2021Seyahat
Pandemide sömestir için tercih doğa tatili

Pandemide sömestir için tercih doğa tatili

Türkiye’de uzaktan eğitim gören okullarda bugün başlayacak sömestir için tatil planı yapanlar, Karadeniz’de karla kaplı doğayla iç içe bungalov evler ve kaplıca otelleri tercih ediyor. Doğu Karadeniz’de ünlü Ayder Yaylası, Uzungöl Turizm Merkezi ile İkizdere Termal Kaplıcası’nda tatil rezervasyonları yüzde 90’a ulaştı.

22.01.2021Gezi
Avrupalı kayakçılar, Kaçkarlarda

Avrupalı kayakçılar, Kaçkarlarda

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının en çok etkilediği Avrupa ülkelerinde bu yıl helikopterle kayak sporuna ara verilince, rota Türkiye’ye çevrildi. Alpler yerine Kaçkarları tercih eden Avrupalı ilk kayakçı kafilesi bölgeye ulaştı. İki helikopterle alınacak sporcular ilk kayak heyecanı için yarın doğal pistlere çıkacak.

16.01.2021Seyahat
Ayder Yaylası beyaza büründü, tatilciler karın keyfini sürdü

Ayder Yaylası beyaza büründü, tatilciler karın keyfini sürdü

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası, yağan karla beyaza büründü. Yaylaya gelen tatilciler, oluşan seyirlik manzarada, karın keyfini çıkarıp, yürüyüş yaptı.

15.01.2021Seyahat
Kayakçıların tercihi Alpler yerine Kaçkarlar oldu

Kayakçıların tercihi Alpler yerine Kaçkarlar oldu

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan Avrupa'da bu yıl kayakçılar, Alp Dağları yerine Türkiye'de, Kaçkar Dağları'nı tercih etti.

11.01.2021Seyahat
Tatil beldelerine yılbaşı akını

Tatil beldelerine yılbaşı akını

Yılbaşında uygulanacak 4 gece 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilenler, büyükşehirlerden turistik ilçelere akın etti.

1.01.2021Gündem
Yılbaşı tatili için tercih yaylalarda bungolavlar oldu

Yılbaşı tatili için tercih yaylalarda bungolavlar oldu

Karadeniz Bölgesi’nde yeni yılı doğayla baş başa karşılamak isteyenler, yaylalardaki dağ evleri ile bungolavlara akın etti. Rize’nin ünlü Ayder Yaylası’ndaki konaklama tesisleri, yüzdü 100 doldu.

31.12.2020Seyahat
Karla kaplı Ayder Yaylası, en sessiz kış mevsimini geçiriyor

Karla kaplı Ayder Yaylası, en sessiz kış mevsimini geçiriyor

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde beyaz örtüyle kaplanan ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası kısıtlamalar nedeniyle en sessiz kış mevsimini geçiriyor.

28.12.2020Seyahat
Yılbaşında yaylada bungolav tatilinin geceliği 2 bin TL

Yılbaşında yaylada bungolav tatilinin geceliği 2 bin TL

Türkiye’de yılbaşında uygulanacak 4 günlük kısıtlamada tatil planı yapanlar, Karadeniz’de doğayla iç içe bungalov evler ve kaplıca otelleri tercih ediyor. Rize’nin ünlü Ayder Yaylası’nda lüks bungolav evlerin geceliği ise çift kişi bin ile 2 bin TL arasında değişiyor.

21.12.2020Seyahat
Türkiye âşığı İspanyol kökenli bir İngiliz

Türkiye âşığı İspanyol kökenli bir İngiliz

Maria Ramos, pek çok ülkede görev yaptıktan sonra İstanbul’a göçmüş ve ülkemize âşık olmuş bir gazeteci. TRT World spikeri Ramos’la Rize’de hayatını kurtarıp İstanbul’a getirdiği köpeğini, Türkiye sevdasını ve ülkemizde neden evinde hissettiğini konuştuk.

13.12.2020Hürriyet Pazar
Avrupalı ve Rus kayakçıların yeni gözdesi: Kaçkar Dağları

Avrupalı ve Rus kayakçıların yeni gözdesi: Kaçkar Dağları

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan Avrupa'da bu yıl kayakçılar, Alp Dağları yerine Türkiye'de, Kaçkar Dağları'nı tercih etti. Rus kayakçıların da ilgi gösterdiği bölgede ocak ayında başlayacak helikopterle kayak sporu heliski için şimdiden rezervasyonlar doldu. İngiltere merkezli Financial Times gazetesi de Kaçkarlar ile Ayder Yaylası'nın kış turizmi ve sporları için cazibe merkezi olabileceğini yazdı.

24.11.2020Seyahat
Avrupalı ve Rus kayakçıların tercihi Kaçkar Dağları

Avrupalı ve Rus kayakçıların tercihi Kaçkar Dağları

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan Avrupa’da bu yıl kayakçılar, Alp Dağları yerine Türkiye’de, Kaçkar Dağları’nı tercih etti. Rus kayakçıların da ilgi gösterdiği bölgede ocak ayında başlayacak helikopterle kayak sporu heliski için şimdiden rezervasyonlar doldu. İngiltere merkezli Financial Times gazetesi de Kaçkarlar ile Ayder Yaylası’nın kış turizmi ve sporları için cazibe merkezi olabileceğini yazdı.

24.11.2020Spor
Ayderde mevsimin ilk karı

Ayder'de mevsimin ilk karı

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’na mevsimin ilk karı yağdı. Pandemi nedeniyle en sakin dönemlerin geçirildiği Ayder'e gelenler, kar topu oynadı, otomobil şambrelleri ile kaydı.

24.11.2020Seyahat
Ayderde mevsimin ilk karı

Ayder'de mevsimin ilk karı

RİZE’nin Çamlıhemşin ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’na mevsimin ilk karı yağdı. Pandemi nedeniyle en sakin dönemlerin geçirildiği Ayder'e gelenler, kar topu oynadı, otomobil şambrelleri ile kaydı.

23.11.2020Gündem
Rizede kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oluyor

Rize'de kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oluyor

Rize'nin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı Rize-Erzurum kara yolundaki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı mevkisinde 20, turizm merkezi Ayder Yaylası'nda ise 10 santimetreye ulaştı.

21.11.2020Gündem
Kaya düşmesi tehdidi altındaki ilçeye çelik ağlı önlem

Kaya düşmesi tehdidi altındaki ilçeye çelik ağlı önlem

RİZE’nin Çamlıhemşin ilçesinde kaya düşme tehlikesine karşı yamaçlar, çelik ağlarla örülüyor. Özel dağcı ekibinin yürüttüğü çalışmanın tamamlanması ile ilçe, kaya düşme tehdidinden kurtulacak.

11.11.2020Gündem
Rizenin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Rizede Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Rize'nin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Rize'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Karadeniz’in hırçın dalgalarıyla buluşan, çay ve fındık denince akla ilk gelen şehrimiz Rize; doğal güzellikleri ile de herkesi kendine hayran bırakıyor. Yaz aylarında yaylaya çıkılan, kış aylarında ise kar manzaralı kahvaltılara gidilen Rize; gidenlerin damağında, gitmeyenlerin ise aklında kalıyor. Peki, Rize’nin ilçeleri neler ve hangi bölgede? İşte Rize hakkında tüm merak ettikleriniz ve sizin için derlediğimiz Rize gezi rehberi.

25.09.2020Seyahat
Adımlarınızı oksijene atın...

Adımlarınızı oksijene atın...

Karadeniz yemyeşil doğasıyla adeta bir oksijen deposu… Yılın en az yağışlı ve yürüyüş için en güzel günleri başladı. Bölge birbirinden etkileyici yürüyüş rotalarına ev sahipliği yapıyor. Bazısı çocukla gitmek ve kamp yapmak için elverişli, bazısı zorlu. Karadeniz’in ihtişamlı ahşap mimarisinin en nadide örnekleri olan konakların önünden, yayla evlerinin arasından geçen de var, lezzetli bir mola verip muhlamayı yedikten sonra yolunuza devam edebileceğiniz rotalar da. Jürimize Karadeniz’deki mevsimin en güzel yürüyüş rotalarını sorduk…

13.09.2020Seyahat
İzinsiz kurulmuştu... Fırtına Vadisindeki salıncaklar kaldırıldı

İzinsiz kurulmuştu... Fırtına Vadisi'ndeki salıncaklar kaldırıldı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde Fırtına Deresi üzerinde izinsiz kurulan salıncakların yıkımı gerçekleştirildi.

11.09.2020Gündem
Rizede Galer Düzü’nde doğal ortam... Ziyaretçiler hayvanlarla fotoğraf çektiriyor

Rize'de Galer Düzü’nde doğal ortam... Ziyaretçiler hayvanlarla fotoğraf çektiriyor

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası yakınında yer alan Galer Düzü, sıcak havadan bunalanlar ve koronavirüs riskinden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Turistik alanı ziyaret edenler, doğal ortamın keyfini sürüyor, hayvanlarla birlikte zaman geçirip, piknik yapıyor, bu anları da fotoğraf çektirerek ölümsüzleştiriyor.

8.09.2020Seyahat
Palovit Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Palovit Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Palovit Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Palovit Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizin doğal güzellikleri arasında yer alan Palovit Şelalesi doğaseverler için önemli bir yere sahiptir. Gezginler ve turistler tarafından sıkça ziyaret edilen şelaleye nasıl gidileceğini ve özelliklerini sizler için araştırdık. Şelalenin oluşumunda etkili olan faktörler, giriş ücreti ve ziyaret zamanları gibi bilgileri de derledik.

7.09.2020Seyahat
Güneydoğuda bir ilk... Atatürk Barajında zipline heyecanı

Güneydoğuda bir ilk... Atatürk Barajı'nda zipline heyecanı

Türkiye’de çok az sayıda turizm merkezinde bulunan zipline (kaytel) parkuru Güneydoğu’da ilk kez Adıyaman’ın Samsat ilçesinde Atatürk Baraj Göleti üzerine kuruldu.

17.08.2020Seyahat
Erdoğan Ayderde: Kimse kusura bakmasın, kaçaklar yıkılacak

Erdoğan Ayder'de: Kimse kusura bakmasın, kaçaklar yıkılacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, plansız yapılaşmaya karşı çalışmaların sürdüğü Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulunarak, “2022 sonuna kadar yeni bir Ayder ortaya çıkacak” dedi. Cumhurbaşkanı hem Ayder hem de Uzungöl’de bulunan kaçak yapılar için “Kimse kusura bakmasın, yıkılacaklar” mesajı verdi.

17.08.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun o anları paylaştı: Milletini kayıtsız seveni, millet de olduğu gibi sever

İletişim Başkanı Altun o anları paylaştı: Milletini kayıtsız seveni, millet de olduğu gibi sever

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın down sendromlu bir vatandaşla görüntülü konuşmasını Twitter hesabından paylaştı. Fahrettin Altun yaptığı paylaşımda, "Milletini kayıtsız seveni, Millet de olduğu gibi sever." dedi.

16.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylasında incelemelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca gerçekleştirilen 'Ayder Yenileme ve Koruma Projesi' kapsamındaki çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgi aldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ayder Yaylası'nda hemşehrileri yoğun ilgi gösterdi

16.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizede... 2022nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de... '2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak'

Rize'de Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylası'ndaki kaçak yapıların da yıkılacağını söyledi.

16.08.2020Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizede... 2022nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de... '2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak'

Rize'de Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylası'ndaki kaçak yapıların da yıkılacağını söyledi.

16.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayder Yaylasında inceleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder Yaylası'nda inceleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

16.08.2020Haber
Ayder Yenileme ve Koruma Projesi çalışmaları sürüyor

Ayder Yenileme ve Koruma Projesi çalışmaları sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Rize'nin doğal güzellikleriyle ünlü Ayder Yaylası'nda plansız yapılaşmanın önüne geçecek önemli adımlar atılıyor. Çalışmalar, Ayder Yaylası'nın doğal güzelliğini koruyacak, marka değerini artırarak geleceğe taşıyacak.

16.08.2020Ekonomi
Dünyaca ünlü Ayder Yaylası doğal güzelliği korunarak yenileniyor

Dünyaca ünlü Ayder Yaylası doğal güzelliği korunarak yenileniyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Rize'nin doğal güzellikleriyle ünlü Ayder Yaylası'nda plansız yapılaşmanın önüne geçecek önemli adımlar atılıyor. Çalışmalar, Ayder Yaylası'nın doğal güzelliğini koruyacak, marka değerini artırarak geleceğe taşıyacak.

16.08.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayder Yaylasında inceleme

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder Yaylası'nda inceleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

16.08.2020Gündem
Rizede sel ve heyelanın ardından temizlik çalışması

Rize'de sel ve heyelanın ardından temizlik çalışması

RİZE'de dün etkili olan şiddetli yağmur, toprak kayması ve su baskınlarına yol açtı. Ardeşen ilçesine bağlı Kaçkar köyünde, 700'e yakın tavuğun telef olduğu sel ve heyelan nedeniyle 6 ev boşaltıldı. Bölgede 15 dönüm çayla kaplı tarım arazisi, balçığa gömülürken, temizlik çalışması başlatılan köyde hasarın boyutu, havadan görüntülendi.

12.08.2020Gündem
Ayder Yaylası yolunda heyelan; çay bahçesinde mahsur kaldılar

Ayder Yaylası yolunda heyelan; çay bahçesinde mahsur kaldılar

RİZE'de, Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki yolda, sağanak sonrası heyelan meydana geldi. Ayder Yaylası'na ulaşımın sağlandığı yol kapanınca uzun araç kuyrukları oluştu. Yolun temizlenmesi için iş makineleriyle çalışma başlatılırken, yayladan dönüşe geçen tatilciler, alternatif yola yönlendirildi. Çayırdüzü köyünde çay toplayanlar ise bahçede mahsur kaldı.

11.08.2020Haber
Ayder Yaylası yolunda heyelan Çay bahçesinde mahsur kaldılar

Ayder Yaylası yolunda heyelan! Çay bahçesinde mahsur kaldılar

Rize'de Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki yolda sağanak sonrası heyelan meydana geldi. Ayder Yaylası'na ulaşımın sağlandığı yol kapanınca uzun araç kuyrukları oluştu. Yolun temizlenmesi için iş makineleriyle çalışma başlatılırken, yayladan dönüşe geçen tatilciler, alternatif yola yönlendirildi. Çayırdüzü köyünde çay toplayanlar ise bahçede mahsur kaldı.

11.08.2020Gündem
Ayder Yaylası yolunda heyelan

Ayder Yaylası yolunda heyelan

Rize'de Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki yolda sağanak sonrası heyelan meydana geldi. Ayder Yaylası'na ulaşımın sağlandığı yol kapanınca uzun araç kuyrukları oluştu. Yolun temizlenmesi için iş makineleriyle çalışma başlatılırken, yayladan dönüşe geçen tatilciler, alternatif yola yönlendirildi. Çayırdüzü köyünde çay toplayanlar ise bahçede mahsur kaldı.

11.08.2020Gündem
Ayder’de  taşınma

Ayder’de taşınma

En gözde yayla turizmi alanlarından Ayder’de kentsel dönüşüm kademeli yapılacak. Alanda turizmin aksamadan sürdürülebilmesi için koruma imar planında değişiklik yapıldı. Öncelikle 11 hektarlık Hazine arazisi apart otel alanına çevrilerek güneydeki konaklama tesislerinin buraya taşınması planlandı.

4.08.2020Gündem
Kaçkarlar misafirlerini ağırlıyor

Kaçkarlar misafirlerini ağırlıyor

Türkiye'nin 3 bin 937 metreyle en yüksek dağları arasında yer alan Kaçkarlar'da bulunan yaylalar, havaların ısınmasıyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

2.07.2020Seyahat
Bakan Kurum: Alg mı çamur mu inceleyeceğiz

Bakan Kurum: Alg mı çamur mu inceleyeceğiz

Haliç tartışmalarına Rize’den yanıt veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Haliçteki görüntüler hepimizin içini sızlatıyor. Alg patlaması mı, yoksa dip çamurundan kaynaklanan bir kirlilik mi inceleyeceğiz. Haliç’i kimsenin insafına bırakamayız. İBB isterse, bakanlık olarak yardıma hazırız” dedi.

14.06.2020Gündem
Son dakika... Bakan Kurumdan önemli Haliç açıklaması

Son dakika... Bakan Kurum'dan önemli Haliç açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Haliç'teki görüntüler hepimizin içini sızlatıyor. Cumhurbaşkanımız Haliç'i gezilir, yürünebilir ve oturulabilir hale getirdi. Bu noktada gördüğümüz görüntüler içler acısı" dedi.

13.06.2020Ekonomi
Ayder’in çehresine değiştirecek dev dönüşüm başladı

Ayder’in çehresine değiştirecek dev dönüşüm başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ayder Yaylası'nı eski günlerine döndürmek için harekete geçti. 415 milyon liralık yatırımla birlikte bölge tatil yöresi haline gelecek.

13.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çevre Bakanlığı’ndan muazzam bir eser: Tabiatın sessiz tanıkları anıt ağaçlar

Çevre Bakanı Murat Kurum hangi kente gitse, bir meydanda, bir cami avlusunda, bir çeşme başında görüyordu.

11.04.2021

Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Kanyon’daki İtalyan restoranı Gina, ev sahibi Harvey Nichols’ın kirayı düşürmemesi nedeniyle kapanmıştı. Kanyon’un patronu Bülent Eczacıbaşı’nın araya girmesiyle sorun çözüldü ve Gina eski yerinde kaldı.

3.02.2021

Karantina sonrası bulutlara sarılıp uyanılacak yer: Rize Yaylaları

Bütün düzenimizi, seyahat anlayışımızı bir çırpıda tepetaklak eden Covid-19 bize aslında farkında olmadan iyi bir şey yaptı. Ülke olarak iç turizme yöneldik. Kısıtlamalardan bunalanlar yakın yerlere günübirlik gitti geldi. Günübirlik seyahatlerden tatmin olmayanlarımız ise hafta sonlarını değerlendirdi. Yalnız en son alınan kararla hafta sonu da sokağa çıkmak yasaklandı. Ben de sizler için pandemi sonrası ruhunuzun dinleneceği, sabah gözünüzü sonsuz güzelliklere açacağınız 'Rize Yaylaları'ndan bahsetmek istiyorum.

2.12.2020

Karadeniz'in en güzel 10 adresi

Şu sıralar Karadeniz'de en güzel yemekleri tadıp, birbirinden güzel kasaba ve özellikle yaylalara tarih ve kültür gezileri yapabileceğiniz günlerdeyiz. İşte hâlâ tatil yapmadıysanız Karadeniz'in yeşilliğinde keşfe çıkacağınız en güzel 10 adres...

1.10.2020