EKSTRA
MENÜ

Ali Ulvi Büyüknohutçu

Ali Ulvi Büyüknohutçu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali Ulvi Büyüknohutçu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 Ali Ulvi Büyüknohutçu haberi bulunmuştur.

Ali Ulvi Büyüknohutçu Haberleri

Öldürülen çevreci çiftin kızlarından tehdit ediliyoruz iddiası

Öldürülen çevreci çiftin kızlarından 'tehdit ediliyoruz' iddiası

ANTALYA'nın Finike ilçesinde cinayete kurban giden, bölgede mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi (61) ve Aysin Büyüknohutçu (61) çifti, mezarları başında anıldı. Çiftin kızlarından Emine Büyüknohutçu, kendisinin ve kardeşlerinin ölümle tehdit edildiğini iddia etti.

9.05.2019Gündem
O ödül Ayselin

O ödül Aysel'in

Mimarlar Odası, 2 yılda bir verilen Oktay Ekinci Basın Ödülü’ne bu yıl, Hürriyet gazetesi muhabiri Aysel Alp ile Birgün gazetesi muhabiri Uğur Şahin’i layık gördü.

6.04.2018Gündem
Oktay Ekinci Ödülü Hürriyete

Oktay Ekinci Ödülü Hürriyet'e

Mimarlar Odası, iki yılda bir verilen Oktay Ekinci basın ödülünü bu yıl Hürriyet Gazetesi Muhabiri Aysel Alp ile Birgün Gazetesi Muhabiri Uğur Şahin’e verdi. Çevreye Katkı Özel ödülüne ise taş ve mermer ocaklarına karşı yürütülen çevre mücadelesindeki üstün gayretleri ve özverileri nedeniyle, 9 Mayıs 2017 tarihinde öldürülen Ayşin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu layık görüldü.

6.04.2018Gündem
Çevreci çiftin öldürüldüğü bölgeyle ilgili yeni iddia

Çevreci çiftin öldürüldüğü bölgeyle ilgili yeni iddia!

Antalya'da öldürülen çevreci çiftin karşı çıktığı taş ocaklarının çevresine mermer ocağı kapasite artışı ve kırma eleme tesisi açılacağı iddialarına tepki gösterildi. Bakanlık yetkilileri, henüz alınmış bir ÇED kararı olmadığını, bölge halkının görüşleri doğrultusunda hazırlayacakları raporu ilgili makamlara sunacaklarını bildirdi.

22.03.2018Gündem
Çevreci çift cinayeti davasında tahliye

Çevreci çift cinayeti davasında tahliye

ANTALYA’nın Finike ilçesinde çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan, cinayet zanlısı Ali Yamuç’un eşi Fatma Yamuç, adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Ali Yamuç, 20 Eylül’de Alanya Cezaevi’nde yaşamına son vermişti.

15.03.2018Gündem
Çevreci çiftçin cinayetinde yeni gelişme... Katilin eşi müebbetle yargılanacak

Çevreci çiftçin cinayetinde yeni gelişme... Katilin eşi müebbetle yargılanacak

Çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayeti ile ilgili hazırlanan 15 sayfalık iddianame Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Katil zanlısı Ali Yamuç’un eşi Fatma Yamuç, ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanacak.

30.11.2017Gündem
Cezaevinde intihar eden çevreci çiftin katilinden 3 mektup

Cezaevinde intihar eden çevreci çiftin katilinden 3 mektup

ANTALYA’nın Finike İlçesi’nde taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde öldürülen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç’un, cezaevindeki şüpheli değerlendirilen intiharı öncesinde eşi, annesi ve bir arkadaşına ulaştırılmak üzere 3 mektup bıraktığı ortaya çıktı.

7.10.2017Gündem
Çevreci Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı cezaevinde ölü bulundu

Çevreci Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı cezaevinde ölü bulundu

ANTALYA’nın Finike İlçesi’nde doğaya zarar veren taş ve mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı 31 yaşındaki Ali Yamuç, tutuklu olduğu Alanya L Tipi Cezaevi’nde ölü bulundu. Yamuç ilk bilgilere göre kendisini asarak intihar etti. Katil zanlısı Yamuç cezaevinden gönderdiği mektupta, kapatılan mermer ocağında çalışan 'Çirkin' lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL’sini ödediğini söylemiş, "10 gün içersinde param gelmez ise görüşürüz. İpleriniz cebinizde haberiniz olsun" demişti. Yamuç daha sonra verdiği ifadede bu mektubu reddetmişti. İddianamenin önümüzdeki hafta tamamlanması ve davanın başlaması bekleniyordu. Şimdi ölüm nedeniyle takipsizlik kararı verilmesi bekleniyor.

20.09.2017Gündem
Anne ve babamın izindeyim

Anne ve babamın izindeyim

Antalya’da taş ve mermer ocaklarına karşı bölge halkının da desteğiyle yaklaşık 5 yıldır hukuki mücadele sürdüren Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çifti 9 Mayıs’ta Finike’deki dağ evlerinde öldürülmüştü. Cinayet şüphelisi Ali Yumaç, taşocaklarından kendisiyle temasa geçen ‘Çirkin’ lakaplı birinin isteğiyle cinayetlerin para için işlediğini itiraf etmişti. Cinayetle ilgili soruşturma devam ederken çevreci çiftin kızı Emine Büyüknohutçu Hürriyet’e konuştu.

19.05.2017Gündem
Katil kiralık olduğunu itiraf etti... Polis arayıp Çirkini sordu

Katil 'kiralık' olduğunu itiraf etti... Polis arayıp 'Çirkin'i sordu!

Antalya Finike’de yaşadıkları dağ evinde öldürülen çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yumaç, savcılık ve mahkeme ifadelerinde, kapatılan mermer ocağında çalışan ’Çirkin’ lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL’sini ödediğini söylemişti. Cinayetlerin azmettiricisi olduğu iddia edilen mermer ocağının yetkilileri ilk kez konuştu. Büyüknohutçu çiftinin açtığı davalar sonucu bölgedeki faaliyetine son verilen ocağın İşletme Müdürü Mustafa Karşıkale, “Polis bizi arayıp Çirkin lakaplı birisi bünyenizde var mı diye sordu, araç dökümlerimizi istedi. Hepsini teslim ettik” dedi.

19.05.2017Gündem
Son dakika... Çevreci çiftin katilinden bomba iddia Beni Çirkin tuttu

Son dakika... Çevreci çiftin katilinden bomba iddia! 'Beni Çirkin tuttu'

Son dakika... Antalya Finike’de yaşadıkları dağ evinde öldürülen çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yumaç, savcılık ve mahkeme ifadelerinde, kapatılan mermer ocağında çalışan ’Çirkin’ lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL’sini ödediğini ileri sürdü.

18.05.2017Gündem
Çevreci çift cinayetinde şüpheli araç iddiası

Çevreci çift cinayetinde şüpheli araç iddiası

Antalya’da çevreci çift Ali Ulvi Büyüknohutçu (61) ve eşi Aysin Büyüknohutçu cinayetinde kullanılan tüfek halen bulunamadı. Mahalle sakinlerinden alınan ilk bilgilerde ise cinayetin işlendiği günün sabahında cinayet silahının atıldığı söylenen obruğun yakınında yabancı bir otomobilin görüldüğü ortaya çıktı.

15.05.2017Gündem
Evde çay bile içmişler

Evde çay bile içmişler

Antalya’da doğaya zarar veren taşocaklarının kapatılması için mücadele eden çevreci çifti vahşi bir biçimde katleden Ali Yumaç’ın Çatallar Jandarma Karakolu’nda verdiği resmi ifadenin detaylarına Hürriyet ulaştı. Ali Yumaç ilk ifadesinde cinayetten bir gün önce Büyüknohutçu çiftinin evine eşiyle birlikte misafir olup çay içtiklerini anlattı.

12.05.2017Gündem
Çevreci çifti öldüren katilden kan donduran ifade

Çevreci çifti öldüren katilden kan donduran ifade

Antalya’da doğaya zarar veren taşocaklarının kapatılması için mücadele eden çevreci çifti vahşi bir biçimde katleden 31 yaşındaki A.Y.’nin Çatallar Jandarma Karakolu’nda verdiği resmi ifadenin detaylarına Hürriyet ulaştı. A.Y. ilk ifadesinde cinayetten bir gün önce Büyüknohutçu çiftinin evine eşiyle birlikte misafir olup çay içtiklerini anlattı. Katil, cinayet ortaya çıktıktan sonra da dağ evine gitmiş.

12.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bu cinayetin üstü örtülürse şiddet tırmanır

ANTALYA Finike’de taşocaklarına karşı direnen Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşinin cinayetinde yeni gelişmeler oldu. Cinayet şüphelisi Ali Yamuç’un cezaevinden eşine yazdığı mektup ortaya çıktı. Bir mermer ocağının sahibine ithafen yazdığı bu mektupta Yamuç, “ ‘Öldür, paranı hemen verecez’ diye vaatlerde bulundunuz” diyordu.

28.05.2017

Bu cinayet dibine kadar aydınlatılmalı

Finike’de maden ocaklarına karşı çevre mücadelesi yürüten Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşinin öldürülmesine ilişkin bunun bir gasp cinayeti olduğuna inanmadığımı yazmıştım.

18.05.2017

Bunun bir gasp cinayeti olduğuna inanmıyoırum

YAŞAM savunucuları Ayşin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu evlerinde kurşunlandılar.

12.05.2017