GeriHamilelik Hazırlığı Vajinal jeller hamileliği kolaylaştırıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vajinal jeller hamileliği kolaylaştırıyor

Vajinal jeller hamileliği kolaylaştırıyor

Hamile kalmak isteyenlere yardımcı olabilecek çok güzel ürünler artık Türkiye'de!

Hamile kalmak elbette birçok faktöre bağlı ama aldığımız haberlere göre vajinal jeller, spermlere antioksidan destek sağlayıp hamile kalmaya yardımcı oluyormuş.

Hamile kalmak için zamanlama ve yeterli sayıda cinsel ilişki tabii ki önemli. Ancak her kadının yumurtlama dönemi farklılık gösterebilir. Bu nedenle doğru zamanlama konusunda çiftlere yardımcı olabilecek çok güzel ürünler artık ülkemizde de bulunuyor.

Eczanelerde oldukça pratik ve yüksek doğruluk oranına sahip testler de mevcut. Çiftlere haftada optimum 3 kez cinsel ilişki öneriliyor. Ancak kimi zaman stres gibi faktörlerden dolayı bayanlarda vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişkiden zamanlı cinsel ilişkiye bağlı şikayetler gözlenmekte ve ilişki sayısında da sıkıntı olmaktadır. Bu sıkıntılar yaşandığında kullanılacak olan vajinal jellere çok dikkat edilmelidir. 

Vajinal Jeller Spermlere Zarar Vermiyor

Çoğu vajinal jel, spermlerin hareketliliğine ve yaşamasına engel olmakta, kadınlarda ise bakteri üremesi, mantar, kaşıntı gibi problemlere sebep olmaktadır. Fakat Amerika’da özellikle infertil hastalar düşünülerek doğal yolla hamile kalmaya destek amaçlı üretilmiş olan bir jel artık ülkemizde de bulunuyor.

Bahsi geçen jel içerdiği doğal bitki şekeri sayesinde spermlere zarar vermiyor hatta sperm hücrelerine antioksidan desteği sağlayarak güçlendirip doğal gebeliği sağlamaya yardımcı olan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin, cinsel ilişki sırasında 6 ay kadar bu ürünü kullanmaları tavsiye ediliyor. Çünkü bu ürün dünyada ve Türkiye’de doğal yolla hamile kalmayı desteklemede güvenle kullanılan tek ürün.

Gebelik oluşumu için, yumurtalıktan atılan sağlıklı bir yumurtanın, erkeğin sağlıklı döl hücresi olan sperm ile birleşmesi daha sonra döllenen yumurtanın tüplerden ilerleyerek rahme gelip yuvalanması ve gebeliğin vücut tarafından desteklenmesi gereklidir. Bu nedenle 1 yıl sonunda istenilmesine rağmen gebelik gerçekleşmiyorsa doktora başvurmakta yarar vardır.

Jinekolog
Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan

GEBE KALMA DÖNEMİNİZİ HESAPLAYIN

False