GeriEtkinlikler Sigarayı bırakmak isteyenlere müjdeli haber
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sigarayı bırakmak isteyenlere müjdeli haber

Sigarayı bırakmak isteyenlere müjdeli haber

Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara, sigarayı bıraktıran ilaçları ücretsiz verecek.

Sigarayı bırakmak isteyenlere Sağlık Bakanlığı’ndan güzel haber geldi. Sigarayı bırakmak için kullanılan ilaçlar sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın vatandaşlara ücretsiz verilecek.

Bakanlar Kurulu’nca nikotin replasman preparatları ile Bupropion HCI ve Vareniklin içerikli ilaçların, sigarayı bırakma tedavisi alanlara sayıları 300 bini geçmemek şartıyla sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ücretsiz karşılanması kararlaştırıldı.

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında, sigarayı bırakma tedavisi alan hastaların; sayıları 300 bini geçmemek şartıyla herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı’nca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarına dağıtımı yapılacak nikotin replasman preparatları ile Bupropion HCI ve Vareniklin içerikli ilaçlardan, tütün bağımlılığı tedavi ve eğitim birimleri vasıtasıyla yararlanmada, 4736 sayılı Kanun’un 1'inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf olduğu belirtildi.

AA

False