GeriKişisel Bakım Örümcek ağı estetiği nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Örümcek ağı estetiği nedir?

Örümcek ağı estetiği nedir?

Basit ve acısız bir yöntemle 10 yıl daha genç görünebilirsiniz.

Örümcek ağı estetiğinin çığır açan bir uygulama olduğunu söyleyen Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bülent Cihantimur örümcek ağı estetiği ile ilgili önemli bilgiler verdi…

Cildimizin geçen yıllara yenik düşmesi kaçınılmaz bir durum! Zaman içinde tüm vücudumuzdaki cilt yapısında başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere sarkmalar ve gevşemeler oluşur. Bunun nedeni temelde kollajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin olmamasıdır.

AMELİYATSIZ GENÇLEŞME

Yıllara meydan okumak! Cildinize eski gençliğini ve gerginliğini geri kazandırmak! Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Hem de ameliyatsız. Yarım saatlik bir uygulama ile “Örümcek Ağı” adını verdiğim bu teknikle kendinize gençliğinizi yeniden hediye edebilir, 7 ila 10 yaş daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca sadece yüzde değil vücudunuzun pek çok bölgesinde yapılabilen bir uygulamadır.

Örümcek ağı estetiği nedir

YILLAR İÇİNDE CİLDİN YENİLENME HIZI AZALIR

Cildin yenilenme hızı azalan temel elemanları geçen yıllar içinde kayba uğradıkları için cildimiz genç, sağlıklı, parlak görünümünden uzaklaşır. Yeni tıp teknikleri ile bu soruna çözüm bulmak adına zaman içinde pek çok teknik geliştirildi. Lazer, kimyasal uygulamalar, mekanik soyma, yüz mezoterapisi bu tekniklerden birkaçı. En radikal çözümler içinse son nokta olarak ameliyata başvuruldu. Bu teknikler kimi zaman tek tek, kimi zaman kombine olarak uygulandı.

CİLDE ESKİ GENÇLİĞİNİ KAZANDIRMAK MÜMKÜN

“Örümcek Ağı Estetiği” adıyla anılan “Threadlift” tekniği ise cilt yenilenmesinde çığır açan hatta ezberleri bozacak bir uygulama. Ameliyatsız cilt germe olarak tanımlayabileceğimiz bu yöntemde çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polidioksan) isimli ip ince ince cilt içine işleniyor, bu iplerin sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan liflerin (kollajen ve elastin) yerine geçmesi sağlanıyor. Böylelikle ameliyatsız olarak cilde eski gençliğini kazandırmak mümkün oluyor.

 

Örümcek ağı estetiği nedir
 

KOLLAJEN ÜRETİMİ UYARISINA NEDEN OLUYOR

Cilde uygulanan ipler ciltte bir tür reaksiyona neden olarak yapıştırma etkisini sağlıyor. Bu etki ile sarkan cilt toplanarak eski haline geri dönüyor. Hiçbir yan etkisi olmayan bu uygulama basit krem anestezisi ile yapılabiliyor ve sonrasında ağrı ve acıya neden olmuyor. Ortalama 30 dakika süren işlem sonucunda kullanılan ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek kayboluyor. Kalıcılığı 2 ila 3 yıl olan teknik sayesinde uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artıyor ve tamir mekanizmaları harekete geçerek adeta vücudun kendi doğasını yeniden uyandırma işlevi görüyor, ciltte kollajen üretimi uyarısına neden oluyor.

BASİT VE ACISIZ YÖNTEMLE 7-10 YIL DAHA GENÇ BİR CİLT

Bu mucizevi, basit ve acısız yöntemle yarım saat gibi çok kısa bir süre içinde ortalama 7-10 yıl daha genç ve canlı bir cilde kavuşmak mümkün! Söz konusu teknikte ameliyatlar gibi bir iyileşme süreci olmadığı gibi uygulamadan hemen sonra denize girmek, güneşlenmek ve banyo yapmak da mümkün. Gerçek yapışma ve sağlıklı gergin durma görünümü uygulamadan hemen sonra fark edilir olmakla birlikte, en iyi görünüm 4 hafta sonra çok daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

CİLT DAHA SIKI VE DİRİ GÖRÜNÜYOR

Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan Örümcek Ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmediği için ipin etkisinin kaybolması, kısa süre sonra cildin yeniden düşmesi ihtimali de yoktur. Bu teknikte aynı anda onlarca ip ince ince birbirine işlenerek cilt altında özel bir ağ meydana getiriliyor ve bu ağ sayesinde de cildin daha sıkı ve diri görünmesi sağlanıyor.

 

Örümcek ağı estetiği nedir
 

Bu uygulama yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı lifting etkisi sağlıyor hem de ince kırışıklıkların giderilmesinde kullanılıyor. Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde; kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle aynı teknik kullanılarak başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Örümcek Ağı tekniğinin başarıyla kullanılabildiği bölgelerden bazıları şunlar:

1.Yüzde ağız kenarı, çene hattı, burun kenarı ve boyundaki sarkmalar
2. Yüzdeki kırışıklıklar ve çukurlar
3. Kollardaki sarkma, iç bacaklardaki gevşeklik, memede doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği, karında doğumdan sonra oluşan gevşeklik ve sarkmalar.

ÖRÜMCEK AĞI KREMİ NEDİR?

Kullanılan aktif ajanların cilt altında örümcek ağına benzer bir bariyer oluşturmasından ötürü ürüne Örümcek Ağı kremi ismini verdik. Hücrelerin ömrünü uzatabilen ve hücre yaşlanmasının önüne geçebilen formülasyon, cilt elastikiyeti, nem kaybı, ince kırışıklıklar ve form kaybı üzerine yoğunlaşmış bir formülasyona sahiptir. Özellikle günlük ve sürekli kullanımda ciltteki mevcut kolajen yapının kalitesini de artırabilmektedir.

 

Örümcek ağı estetiği nedir
 

KREM İÇERİĞİNDE NE VAR?

Örümcek Ağı kreminin içerisinde etkili ajanlar vardır. Krem içeriğinde 2 önemli yaşlanma karşıtı, kök hücre esaslı, ödüllü aktif ajan barındırıyor. Bir tanesi Cyclopeptide-5, bir diğeri Malus Domestica. Örümcek Ağı kremi ayrıca, cildin günlük olarak ihtiyaç duyacağı nemlendirici ajanları, vitamin ve mineralleri barındırır. DayMoist CLR, doğal nemlendirme faktörlerini düzenleyerek yüksek oranda ve 24 saat nemlendirme sağlıyor, pul pul görüntüyü gideriyor. Krem tüm cilt tipleri için uygun nemlendirici özelliktedir. Örümcek Ağı kremi kırışıklıklar, hücre yenileme, esneklik ve canlanma konseptinde cilde son derece muazzam faydalar sağlayan bir anti aging, lifting krem olarak tasarlandı. Düzenli kullanımla vazgeçemeyeceğiniz bir formülasyon olacağı inancındayım.

Çocukluğumuzda hepimiz anneannelerimizin, teyzelerimizin büyük bir sabır ve odaklanma ile el oyaları yaptıklarını, ince ince ilmekler atarak ortaya muhteşem motifler çıkardıklarını izlemişizdir. Örümcek Ağı tekniğinde yaptığımız da aslında bu el oyalarından farklı değil. Yaptığımız kendi doğamıza yeniden gençliği kazandıracak kollajen üretim mekanizmasını uyarmak. Hepsi bu! Ve ortaya çıkan motif ise tüm kadınlara kendini muhteşem ve güzel hissettirecek yepyeni bir gençlik.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bülent Cihantimur 

False