GeriEtkinlikler “Masalsı Dünyadan Fısıltılar” Gallery Linart'ta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Masalsı Dünyadan Fısıltılar” Gallery Linart'ta

“Masalsı Dünyadan Fısıltılar” Gallery Linart'ta

Fransız fotoğrafçı Matthieu Paley'nin sergisi açılıyor.

Fransız fotoğrafçı Matthieu Paley’in “Whispers of a Fairytale World / Masalsı Dünyadan Fısıltılar” adlı fotoğraf sergisi 8 Mart-10 Nisan 2012 tarihleri arasında Gallery Linart’ta!

21. yüzyılın büyük gezgin fotoğrafçılarından biri olma yolundaki ünlü fotoğraf sanatçısı Matthieu Paley; 1998 yılından beri Afganistan, Moğolistan, Çin ve Sibirya’da çektiği 19 fotoğraftan oluşan koleksiyonunu Gallery LiNART’ta sergiliyor! Paley’in sergide yer alan rötuşsuz fotoğrafları, izleyiciyi hiç bilmediği, tanımadığı, ayak basmadığı, alışılagelmiş yaşam çizgisinden uzak, sert, çetin bir o kadar da büyüleyici bir masal dünyasına sürüklüyor. “Whispers of a Fairytale World / Masalsı Dünyadan Fısıltılar” sergisi, 8 Mart – 10 Nisan 2012 tarihleri arasında Gallery LiNART’ta gezilebilir.

Fotoğraflarını çekmek için, ortamın en sert, yaşanması zor ve derecenin sıfırın altında 30°c’ye düştüğü zamanları tercih eden Paley; kış şartlarının en iyi ışık ve çalışma ortamını sağladığını bildiriyor. Sanatçı; “Sırça köşkümden çıkmayı seviyorum. Bu tecrübe bana hep kendime sakladığım bir memnuniyet hissi ve nihayetinde büyük mutluluk getiriyor. Bu yerlerde daha fazla zaman harcamaya gayret ediyorum, onlara yayan olarak yavaşça yaklaşıyorum (çoğu zaman başka bir yol olmuyor) ve oraya özel zamanlarda gidiyorum, örneğin kışın yaşam hissimizin en kuvvetli olduğunda, zamanın geçişi en içten hissediliyor. Ve fotoğraf çekmek için bir sürü zamana ihtiyacım var. İyi bir fotoğraf için zaman her şeydir” diyerek fotoğraflarını çektiği koşulları ve hislerini aktarıyor.

Gallery LiNART

Tel: (0212) 247 47 29

Adres: Abdi İpekçi Caddesi, Gülen Apt. No:24, Daire 4, Nişantaşı, İstanbul

www.g-linart.com

False