GeriEtkinlikler İçinize işleyecek bir sergi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İçinize işleyecek bir sergi

İçinize işleyecek bir sergi

“Sarı Virüs” 13 Mart’ta sanatseverler ile buluşacak…

Hardan Art Team’in yeni sanat projesi “Sarı Virüs” 13 – 24 Mart tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşacak. İçinde karşıt anlamları barındıran, çıkış noktası farklı kültürler ve anlamlar olan sergi toplam 48 sanatçı katılmıyla gerçekleşiyor.

Dimitris Vogdanis Danis, Harris Louvros & Özlem Haliloğlu tarafından kurulan Hardan Art Team’in yeni sanat projesi “Sarı Virüs” / “Yellow Virus”, 13 – 24 Mart 2014 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Promart’ın desteğiyle ve toplam 48 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen serginin çıkış noktasını farklı kültürlerde sarı renge yüklenen anlamlar ve semboller oluşturuyor.

Farklı kültürlerde bambaşka anlamlar taşıyan sarı renk antik çağlarda tanrısal gücü, ışık ve güneşi sembolize ediyorken artık günümüzde polisiye olay mahaline çekilen bant, ya da trafik ikaz ışığı olarak kullanılıyor.

Serginin temasına göre ise Sarı Virüs içinde karşıt kavramları barındırıyor. İyi ve kötü, güzel ve çirkin, gerçek ya da ütopya, yararlı ya da zararlı (virüs – antivirüs) gibi kavramları içeren Sarı Virüs’te tüm sanatçılar sarı rengin kendi algılarının yansıması olarak ortaya çıkardıkları eserleri sergiliyor.

Tarih: 13 – 24 Mart

Yer: Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi

Tel: 0212 249 26 10

False