GeriEtkinlikler “Haydi Hayallerimizi Çizelim”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Haydi Hayallerimizi Çizelim”

“Haydi Hayallerimizi Çizelim”

Çocukların yaratıcılıklarını ortaya koyacakları bir yarışma!

Bu yıl 31. yaşını kutlayan Pınar Resim Yarışması, “Haydi Hayallerimizi Çizelim” temalı konusuyla yüz binlerce ilköğretim öğrencisinin hayallerini resimlerine yansıtmalarını sağlayacak.

Bu yıl 31. yaşını kutlayan Pınar Resim Yarışması başlıyor. İlköğretim öğrencilerine resim sanatını sevdiren ve yetenekli çocukların kendilerini geliştirmelerine imkan veren Pınar Resim Yarışması’nın bu yılki konusu “Haydi Hayallerimizi Çizelim”. Yarışmaya katılan çocuklar bu yıl hayallerini tuvallerine taşıyacak.

Yarışmada dereceye giren 23 öğrenci, 11-15 Haziran’da Ressam Prof. Hüsamettin Koçan yönetiminde düzenlenecek Pınar Sanat Haftası’na katılabilecek. Ayrıca 23 öğrenciye dizüstü bilgisayar, katılımcı 10 okula 10 masaüstü bilgisayar ve 1 öğrenciye yıllık eğitim öğretim bursu hediye edilecek. Ayrıca yarışmaya en fazla resim gönderen 10 okula da 10 tane masaüstü bilgisayar hediye edilecek.

Pınar Sanat Haftası’nda çocuklar resim konusunda profesyonel eğitim alacak

Ressam Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve ekibi yönetiminde düzenlenen ve Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden ilk üçe giren öğrencilerle, KKTC ve Almanya’dan birinci seçilen öğrencilerin katılacağı 7. Pınar Sanat Haftası, 11 – 15 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlenecek. Sanat Haftası’nda öğrenciler, Pınar’ın hediyesi olan profesyonel resim malzemelerini kullanma şansı yakalayarak resim sanatına dair geniş bilgi edinebilecek. Sanat Haftası’nın atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verilecek. Pınar Sanat Haftası boyunca öğrenciler, düzenlenen gezilerle şehrin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanışma fırsatı yakalayacak.

Her okul ve öğrencinin istediği sayıda resim ile katılabileceği yarışmada son başvuru tarihi 22 Nisan 2012. Resimler Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK: 34775 İstanbul veya Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. – Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu – İstanbul adresine gönderilebilir. Yarışmanın sonuçları 28 Mayıs’tan itibaren www.pinar.com.tr internet sitesinde yayınlanacak.

www.pinar.com.tr

False