EKSTRA
MENÜ

Yaratıcılık

Yaratıcılık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yaratıcılık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.423 Yaratıcılık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yaratıcılık Haberleri

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Global Marketing Summit 2021 zirvesine katıldı

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Global Marketing Summit 2021 zirvesine katıldı

Bu sene 19 -22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Global Marketing Summit 2021 zirvesinde Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı “Değişen Tüketici Alışkanlıkları ve Medya Sektörü” isimli panelin konuşmacıları arasında yer aldı.

22.10.2021Televizyon
Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Global Marketing Summit 2021 zirvesine katıldı

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Global Marketing Summit 2021 zirvesine katıldı

Bu sene 19 -22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Global Marketing Summit 2021 zirvesinde Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı “Değişen Tüketici Alışkanlıkları ve Medya Sektörü” isimli panelin konuşmacıları arasında yer aldı.

22.10.2021Gündem
Yarın başlıyor... İlk konu ‘Modern Devlet ve Demokrasi’...

Yarın başlıyor... İlk konu ‘Modern Devlet ve Demokrasi’...

Almanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden sonra Sosyal Demokrat Parti (SPD), Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller’in bir araya gelerek kurmayı hedefledikleri ‘trafik lambası koalisyonu’ için resmi görüşmelerin yarın başlayacağı açıklandı.

20.10.2021Avrupa
Yahşi Baraz: Türkiye’de Zeid’in değeri çok sonradan anlaşıldı

Yahşi Baraz: Türkiye’de Zeid’in değeri çok sonradan anlaşıldı

Bozlu Art Project’te açılan bir serginin de eşlik ettiği Yahşi Baraz’ın ‘Fahrelnissa Zeid: Fırtınaya Doğru’ kitabı, büyük sanatçının inişli çıkışlı yaşamını ve sanat yolculuğunu görseller eşliğinde yansıtan kapsamlı bir monografi. Her yaratıcı sanatçıda olduğu gibi Zeid’in yaşamının da ruhi iniş çıkışlarla dolu olduğunu vurgulayan Baraz, “Ben bu kitabı kaleme alırken Zeid’in yaşamındaki kırılma noktalarından aile ilişkilerine, eserlerinden eşsiz kariyerine uzanan kapsamlı bir analiz yaptım. Zeid’in sanatı 21. yüzyılda çok daha iyi anlaşılmıştır. 20. yüzyılın dünya çapındaki en başarılı sanatçılarından biri olmasına rağmen ülkemizde Zeid’in değeri çok sonradan anlaşılmıştır” diyor.

8.10.2021Kitap Sanat
Esma Sultan’da ‘Zamansız Sofralar’

Esma Sultan’da ‘Zamansız Sofralar’

Reflections İstanbul’un Bereket temasıyla hazırladığı ‘Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar’ sergisinde; yaratıcılık, ağırlama, sunum, lezzet ve teknoloji bir araya geliyor. The Marmara Grubu ev sahipliğindeki sergi 8 Ekim’e kadar Esma Sultan Yalısı’nda.

7.10.2021Kitap Sanat
Son dakika: Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntzdan Sergen Yalçın, Hamit Altıntop, Şenol Güneş ve prim açıklaması

Son dakika: Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz'dan Sergen Yalçın, Hamit Altıntop, Şenol Güneş ve prim açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Türk spor basını ile tanışma toplantısında spor müdürleri ile bir araya geldi. TFF’nin Riva’daki tesislerinde gerçekleşen buluşmada Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop da yer aldı. Sıcak bir atmosferde geçen sohbette Kuntz ve Altıntop, spor medyasından bazı müdürlerin sorularını içtenlikle cevapladı.

4.10.2021Futbol
Zeka Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Farklı Zeka Türü Vardır Zeka Çeşitleri..

Zeka Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Farklı Zeka Türü Vardır? Zeka Çeşitleri..

Çoklu zeka teorisine bakıldığında, her insanın zihninin değişik bir şekilde çalıştığı görülmektedir. Bu sebeple dünyayı algılayabilme ve yorumlayabilme kapasitesi de tek tip olmamaktadır. Zeka daha önceki süreçlerde yalnızca sözel ve matematiksel olmak üzere iki bölüme ayrılmaktaydı. Günümüzde ise tanımı yapılan toplam 9 tane zeka türü bulunmaktadır. Zeka türlerini ve özelliklerini fonksiyonları ile birlikte derledik.

24.09.2021Araştırma
Oppo, Renovators 2021in En İyi 10 Sanat Eserini duyurdu

Oppo, Renovators 2021'in En İyi 10 Sanat Eseri'ni duyurdu

Oppo, Renovators 2021'de başvurusu alınan 3.345 sanat eseri arasından ilk 10'a kalanları açıkladı. Renovators sanatçılarının yaratıcılığını ortaya koyan sanat eserleri 26 Eylül'e kadar 19. Londra Tasarım Festivali'nde sergilenecek.

23.09.2021Teknoloji
Başakşehir - Fenerbahçe maçı sonrası spor yazarları ne dedi Güntekin Onayın Jose Sosa şaşkınlığı

Başakşehir - Fenerbahçe maçı sonrası spor yazarları ne dedi? Güntekin Onay'ın Jose Sosa şaşkınlığı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Frankurt maçı sonrası lig sınavında Başakşehir karşısında etkisiz bir futbol ortaya koyarken yazarlarımız Uğur Meleke ve Güntekin Onay, mücadeleyi değerlendirdi. Vitor Pereira kararlarıyla belki de bu sezon ilk kez eleştirildi.

20.09.2021Futbol
DMdeki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor Mutlaka aktif edin

DM'deki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor! Mutlaka aktif edin

Akıllı telefonlar, sosyal medya ve bilgisayar oyunları çocuklar ve gençler tarafından çok tercih edilse de ciddi tehlikeler barındırıyor. Velilerin bu noktada yaklaşımı çok önemli. Konuyla ilgili çocukları ve aileleri bekleyen tehditler ve psikolojik açıdan yaklaşımla ilgili detayları uzmanlar hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

16.09.2021Ekonomi
8 Ekim hangi burç ve burcu ne 8 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Ekim hangi burç ve burcu ne? 8 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Günümüzde burçlar oldukça popülerdir. Bu sebeple hemen hemen herkes kendi burçları ile ilgili bilgi sahibidir. Bunun yanında pek çok insan çevrelerindeki kişilerin de burcunu merak etmektedir. 8 Ekim hangi burç ve burcu ne? 8 Ekim tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
MasterChef ana kadroya kim girdi İşte MasterChef son bölüm heyecan dolu anlara tanık etti

MasterChef ana kadroya kim girdi? İşte MasterChef son bölüm heyecan dolu anlara tanık etti

MasterChef ana kadro yarışı ile dün akşam heyecan dolu anlara şahit etti. MasterChef Türkiye 2021'de ana kadroya yedeklerden girecek 3. isim bu gece belli oldu. On iki yedek yarışmacı, ana kadroya girmek için karşı karşıya geldi. İlk olarak esnaf lokantalarının vazgeçilmez yemeği olan Hasanpaşa köfte yapmaya çalışan yarışmacılardan kazananlar final etabına çıktı. Peki, MasterChef'te ana kadroya kim girdi?

12.09.2021Televizyon
MEB’den duygusal beceri raporu

MEB’den duygusal beceri raporu

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), duygusal becerileri ele alan ilk izleme araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

7.09.2021Eğitim
Evde kendin yap dönemi

Evde kendin yap dönemi

Üç boyutlu yazıcıların ucuzlayarak yaygınlaşmasıyla birlikte oyunun kuralları değişti. Artık evimizde kendi tasarımlarımızı üretebiliyoruz. Evinizde kendi tasarımlarınızı üretebileceğiniz teknolojileri bir araya getirdik.

4.09.2021Ekonomi
Ayaklarımız kafese girdi

Ayaklarımız kafese girdi

Bu sonbahar kapalı mokasenler yerine, ilhamını balıkçı ayakkabılarından alan kafes sandaletler giyeceğiz. Bu modeller, havalı ve modern olduğu kadar nostaljik ruhuyla da dikkat çekiyor.

Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Bir bilgi romanı: ‘Kozmik Komedya’

Sinemaya da uyarlanan ‘Eğreti Gelin-Kostak Kızı’ romanıyla tanınan yazar Şükran Kozalı, kısa süre önce hayata veda eden edebiyat araştırmacısı Yıldız Ecevit’in ilk ve son romanı ‘Kozmik Komedya’yla ilgili kapsamlı bir inceleme kaleme aldı: ‘Kozmik Komedya’, alıntıların ve düşünsel bütünlüğün bir aradalığı... Türkçede alışılmadık bir roman. Bir bilgi romanı! Yaşamının büyük bölümünü bilgi derleyerek geçiren bir edebiyat araştırmacısının ürünü. Yıldız Ecevit, yaşamı da, kendini de bilgi aracılığıyla çözümleme çabasına girişirken okuru çok çeşitli okumaların oluşturduğu çoğulcu bir ortama çekiyor.

2.09.2021Kitap Sanat
Çöpte sanat var

Çöpte sanat var

Bir süredir İstanbul sokaklarında yaşayan İnan, Teşvikiye’deki çöp konteynerlerinin içinde kâğıt ve plastik atıklardan renkli dünyalar yaratıyor. Semt sakinleri onu ‘bir çeşit sokak sanatçısı’ olarak görüyor. “İnan’ı izlemek bize iyi geliyor” diyorlar.

29.08.2021Hürriyet Pazar
Son dakika: Gaziantep - Beşiktaş maçı sonrası yabancı kuralı eleştirisi Böyle saçmalık olmaz

Son dakika: Gaziantep - Beşiktaş maçı sonrası yabancı kuralı eleştirisi! 'Böyle saçmalık olmaz'

Hürriyet Gazetesi yazarları Güntekin Onay ve Uğur Meleke, Beşiktaş'ın deplasmanda Gaziantep FK ile 0-0 berabere kalmasını köşe yazılarında değerlendirdi.

22.08.2021Futbol
Yine yeşillendi mağaza vitrinleri

Yine yeşillendi mağaza vitrinleri

Bottega Veneta’dan Gucci’ye, Molly Goddard’dan The Attico’ya kadar yüksek moda markalarının koleksiyonlarını yeşil tonları ele geçirdi... Özellikle koyu ama canlı tonlarda olanlar çok popüler.

Romancının şairi

Romancının şairi

Değerli akademisyen Bahanur Garan Gökşen ‘Geç Osmanlı Dönemi Romanlarında Şair ve Şiir’ adlı kitabında, Tanzimat’tan Cumhuriyet’e ama özellikle Osmanlı’nın son dönemine odaklanarak romanlardaki şair ve şiirler meselesine derinlik kazandırıyor.

20.08.2021Kitap Sanat
Çocuklar için felsefe nedir

Çocuklar için felsefe nedir?

Çocuklara kazandırılacak yaratıcılık, eleştirel düşünme ve iş birliği gibi becerilerin onların hayatında bir ömür boyu önemli olduğunu belirten Eğitimci Abdulkadir Özbek, çocuklar için felsefe konusunu sizler için anlattı.

19.08.2021Eğitim
MasterChef’te 13. yarışmacı kim oldu 17 Ağustos MasterChef 2021 kim kazandı

MasterChef’te 13. yarışmacı kim oldu? 17 Ağustos MasterChef 2021 kim kazandı?

MasterChef dün akşam kim kazandı sorusu 13. yarışmacının belirlenmesinin ardından netlik kazandı. Final turu heyecanı hız kesmeden devam eden MasterChef Türkiye'nin 17 Ağustos Salı akşamı ekranlara gelen 40. bölümünde yarışmacılar MasterChef 2021 yarışmacısı olmak için ikili turda şeflerin istedikleri menüleri en kısa sürede hazırlamaya çalıştı. Kazandibi tatlısı ve yaratıcılık yemeğinin yapıldığı gecede, Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in kararı üzerine MasterChef'in 13. yarışmacısı olan isim büyük sevinç yaşadı. Peki, MasterChef’te kim kazandı? İşte, MasterChef 2021'de kadroya giren 13. yarışmacı.

18.08.2021Televizyon

Yazar Sonuçları

Pelioğlu’nun düş yolculuğu

Bir haftalık aranın ardından, başkentin resim dünyasıyla yine birlikteyiz.

25.10.2021

Bu maçı Pereira kaybetti

Hiç pozisyon vermediği maçta defans ve orta sahayı değiştirince böyle oldu.

25.10.2021

Anılarımızı modifiye etmeye hazır mıyız?

Geçen hafta Cambridge Üniversitesi’nden uzmanlar istemediğimiz anıları değiştirebilmenin, hatta belki silmenin mümkün olabileceğini açıkladı. Peki, bizi biz yapan tecrübelerimizse eğer, anılarımızı sildirmek kendimize ait bir parçadan da vazgeçmek değil midir?

24.10.2021

Doğum günün kutlu olsun Türkiye

Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günü olan 29 Ekim itibariyle bir yıllık haritasına baktığımızda büyük bir değişimin sinyallerini görüyoruz. Yeni yaşında ülkenin ana gündem maddeleri sağlık ve su olacak.

23.10.2021

Maçı nakış gibi işledi

Fatih Terim Lokomotiv Moskova karşısında takımını taktiksel açıdan yönetti.

22.10.2021

Fahrelnissa Zeid kitabı

Sanatçıların, edebiyatçıların biyografileri, onların çalışmalarının kuşaktan kuşağa geçmesini sağlar.

14.10.2021

Yapay zeka alanında öne çıkan trendler

Yapay zeka, her sektör üzerindeki dönüştürücü etkisi nedeniyle teknoloji trendleri arasında en ilgi çekici konuların başında geliyor. Bir önceki yazımda, Google’ın, arama deneyimini uçtan uca değiştirecek, yapay zekâ odaklı son açıklamalarına değinmiştim. Bu hafta da yapay zeka (artificial intelligence- AI) özelinde öne çıkan son trendleri analiz ettim.

11.10.2021

“Yavaş” olun..!

“Bir şeyler satın almanız gerekiyorsa, nakitle ve sadece değeri olan şeyleri satın alın. Reklamların cazibesine kapılmayın. Sahip olduğunuz her şey, bir bavula sığmalı; o zaman zihniniz özgür olabilir.” (Charles Bukowski)

7.10.2021

Geleceğin mağazalarının tasarımında dijital teknolojiler ve yaratıcılık

Alışveriş deneyimlerimiz son iki yıldır pandeminin de etkisiyle son derece farklılaştı.

4.10.2021

Selim İleri’yi kutluyorum

Erdal Öz Ödülü, bu yıl Türk edebiyatının büyük ustası Selim İleri’ye verildi.

30.09.2021

Armageddon Turk ile Pastoral Ve Futuristik Bir Dünyada Saz Çalan Kızı Tanıyoruz

Armageddon Turk, türküleri ve anonim eserleri ‘lo-fi hiphop’’ ‘chillbeat’ soundlarda yorumladığı Anadolu Lo-fi adlı ilk albümünü yaz başında dinleyiciyle paylaştı. Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan prodüktör ikili, pandeminin ilk karantina günlerinden beri üzerinde çalıştıkları albümün tüm prodüksiyonunu İstanbul ve Londra’daki evlerinde mobil olarak gerçekleştirdi. İkili, bu albümü yapma nedenlerinden biri olarak şöyle diyor: “Anonimlerin zamansızlığını da göstermekti amaç. Yıllar öncesinde yazılmış bu melodiler, hala dinç ve zamansız.” Sevgili Orkun ve Zag, Anadolu Lo-fi albümü hakkında sorularımı yanıtladılar.

29.09.2021

Sonar İstanbul Zamanı!

Hafta sonu Zorlu PSM’de bu sene 5. kez düzenlenecek olan Sonar İstanbul’da iki güne yayılan müzik dolu bir program sizleri bekliyor. Elektronik müziğin dikkat çeken isimlerinin yer alacağı Sonar İstanbul’da Kerala Dust, Mouse on Mars, Christian Löffler & Ensemble, Weval II, Acid Arab, John Talabot, Dorian Concept, Pote ve SOHN sahne alacak. Sonar’ın heyecanı bir yana SOHN’un sahne alacak olması beni günlerdir sabırsızlandırıyor. SOHN ile Sonar İstanbul performansı öncesi bir araya geldik ve nefis bir söyleşi gerçekleştirdik.

29.09.2021

Uyku hırsızı olmayın

“Uyku hırsızlığı” kavramı uyku uzmanlarının, özellikle de konunun bir numaralı uzmanı kabul edilen Dr. Matthew Walker’ın üzerinde önemle durduğu mühim bir ayrıntı.

27.09.2021

XYZ kuşakları sanatla buluştu

İllüstratör Anej Nuhanovic (42); tecrübeli, duyarlı, şüpheci bir X kuşağı. Endüstriyel tasarımcı Ömer Faruk Boyacı (30); girişimci, esnek, özgür bir Y kuşağı. Karikatürist Arda Mert Tulum (19); işbirlikçi, kararlı, teknolojik Z kuşağından. XYZ kuşaklarının sanatçıları kuşaklar arası iletişimsizliğe ve bireyselleşmeye tepki olarak işbirlikçi ve yenilikçi bir yaklaşımla sanatsal bir buluşma gerçekleştirdi.

23.09.2021

1-0 mağlup isen 3 stoperin 1’i artık fazla ve lükstür

Fenerbahçe, üçlü savunma oynamanın yarattığı problemlerden birini yaşadı.

20.09.2021

Sessizlik

“Sessizlikten yaratmışsa evreni yaradan; seslerden sessizlikler yaratmaktır yaratıcılık.” (Can Yücel)

9.09.2021

Çocukların yaratıcılığı nasıl güçlenir?

“Zıplayan bir ayakkabın olsaydı ne yapardın”, “Uçan bir şemsiyen olsaydı onunla nereye gitmek isterdin”... Uzmanlar, çocuklara bunlar gibi açık uçlu sorular sormanın, onların yaratıcılığını beslemek için çok önemli olduğunu söylüyor.

4.09.2021

Fazıl Say haklı değil mi?

FAZIL Say birçok kez kendi sosyal medya hesabından dile getirdi.

29.08.2021

20 Umut dolu hikâye “Sesim Resim”de buluştu

Sanatçı Cenk Yüksel, “Sesim Resim” projesi ile Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne başvuran ve destek alan kadınların hikâyelerini duygu dünyasında tuvale aktarırken; sanat, iş dünyası ve akademik alandan tanınan isimler de sesleriyle resimlere hayat verdi. Dünyada ilk kez, sesi, hikâyeyi, resmi ve teknolojiyi bir arada kullanan bir sergi gerçekleşeceğine dikkat çeken Yüksel, sosyal sorumluluk esasına dayalı projenin dernek yararına gerçekleşeceğini belirtti.

26.08.2021

Sürdürülebilir yaşam 

“İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemeli.” (Goethe)

26.08.2021

Hem Nelsson hem Kim isabetli transferler

G.Saray ve F.Bahçe’nin yeni stoperleri olumlu izlenim bıraktı.

24.08.2021

Gaziantep’te tatsız gece

Ev sahibi takım, Beşiktaş’ın istediği futbolu oynamasına izin vermedi.

22.08.2021

Belqees... Safia... Ve Behishta yüzleri açık orada direniyor, erkekler niye buraya kaçıyor

Sedat Ergin dünkü yazısında, Taliban tehlikesine rağmen ülkesini terk etmeyen kızları anlatan bir yazı yazdı.

13.08.2021