GeriEtkinlikler ‘Fen Bilimleri Proje Yarışması’ başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Fen Bilimleri Proje Yarışması’ başlıyor

‘Fen Bilimleri Proje Yarışması’ başlıyor
Abone Olgoogle-news

Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler inanılmaz icatları ile jüriyi zorlayacak.

Eğitim, sosyal sorumluluk, öğrenci aile ilişkileri, çevre ve yardımlaşma gibi sayısız konuda her gün farklı projeler ve etkinlikler gerçekleştiren Okyanus Kolejleri, tüm Türkiye genelinde organize ettiği, geleneksel hale gelen Fen Bilimleri Proje Yarışması’nı bu yıl 6’ıncı kez düzenliyor.

Fizik, kimya ve biyoloji projeleriyle yarışacak öğrencilerden finale kalanların projeleri 19 -20 Nisan tarihlerinde 2 gün süresince, Okyanus Koleji Bahçeşehir Kampüsü’nde sergilenecek. İzmir’den Tekirdağ’a, Bursa’dan Diyarbakır’a kadar Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergisi tüm basına ve ziyarteçilere açık olacak. Çeşitli illerden gelen başarılı öğrenciler Okyanus Koleji tarafından misafir edilecek.

Okyanus Koleji tarafından organize edilen yarışmada, geçtiğimiz yıllarda Adana’dan katılan öğrencilerin hazırladığı Güneş Enerjisini depolayıp kıllanabilen kıyafetler, az yakıt kullanarak verimli bir ısıtma sağlayan Doğal Gazsız Kombi ve plastik atıklardan üretilen duvar briketi gibi birbirinden ilginç projeler oldukça ilgi toplamış ve bu öğrenciler çeşitli kurumlardan teklifler almıştı.

Bu yıl yine Türkiye’nin farklı illerinde, farklı okullarında eğitim gören öğrenciler birbirinden yaratıcı projelerle Okyanus Koleji’ne başvurdu. Finale kalan projeler arasında en ilginç olanlarından bazıları; Yaşlılar ve çocukların yüklerini el değmeden taşıyabilmeleri için üretilen özel araç, ülkemizde bir yılda tam 5 milyon ton kağıt kullanılıyor, atık kağıtlardan antibakteriyel havlu, kırmızı ve beyaz et depolanırken pek çok vücuda zararlı bakterinin üremesini engelleyecek özel bir formül, yarasadan ilham alınarak icat edilen, görme engellilerin kulaklarıyla görmesini sağlayan şapka, yıkanınca antibakteriyel olma özelliğini kaybeden tekstillere kolay ve ucuz çözüm ve daha birçok müthiş icat…

19 – 20 Nisan tarihlerinde Okyanus Koleji Bahçeşehir Kampüsü’nde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler kendi buluşlarını sergileyecek ve anlatacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle