GeriKişisel Bakım 2012 gelin makyaj trendleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2012 gelin makyaj trendleri

2012 gelin makyaj trendleri

Bu sene gelin makyajında trend canlı renkler!

Gelin makyajında düğünün yapılacağı mekanın açık veya kapalı olmasından, gelinliğin model ve rengine kadar birçok faktörün göz önünde bulundurulduğunu belirten Trio Kuaför makyaj bölümü uzmanları, iyi bir gelin makyajının püf noktalarını bizlerle paylaşıyor.

Tüm gelin adaylarının porselen görünümlü bir makyaj tercih ettiğini belirten TRİO makyaj bölümü uzmanları, “Makyajda renkten korkuyor gelin adayları. Ancak bu sene renkli makyajlar da trendler arasında. Bu uygulamalar müşterilere de alternatif olarak sunuluyor ve oldukça tercih ediliyor. Baharla birlikte gelin makyajında trend canlı renklere doğru kayıyor” diyor.

[fotogaleri=433]

İyi bir gelin makyajı nasıl olmalı?

Gelin adayları bu önemli günlerinde riske girmek istemiyor. Işıltılı, aydınlık, porselen gibi bir ten istiyorlar. Göz makyajında kahverengi ve mürdüm en çok tercih edilen renkler. Gelin makyajında ya gözler ya da dudaklar öne çıkarılıyor. Gözler genellikle tercih ediliyor ve öne çıkarmak için de kirpiklere özel önem veriliyor. Gerekirse takma kirpik kullanılıyor. Gözler öne çıkarılırsa dudaklar için doğal tonlar tercih ediliyor. Gelin makyajında en önemli unsurlardan biri de dayanıklı olması… Bunu da makyajda kullanılan malzemelerin kalitesi belirliyor. Kaliteli malzemelerle yapılan makyaj akma veya uçma yapmıyor. Ayrıca sabitleyici spreyler de makyajın kalıcı olması için tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

False