Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR471Cüneyt ÜLSEVER333Ertuğrul ÖZKÖK318Yalçın BAYER299Ferai TINÇ278Gila BENMAYOR225Hadi ULUENGİN211Taha AKYOL192İlter TÜRKMEN182Sedat ERGİN127Uğur CEBECİ125Vahap MUNYAR113Fatih ÇEKİRGE110Mehmet Y. YILMAZ105Tufan TÜRENÇ102Ahmet HAKAN97Enis BERBEROĞLU91Yalçın DOĞAN88Nurten ERK TOSUNER79Oktay EKŞİ78Fatih ALTAYLI77Doğan HIZLAN72Tolga TANIŞ63Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ62Özdemir İNCE57Ayşe ARMAN54Cengiz SEMERCİOĞLU50Sahrap SOYSAL47Bekir COŞKUN46Emin ÇÖLAŞAN43Murat BARDAKÇI43Zeynep GÖĞÜŞ40Verda ÖZER39Şükrü KÜÇÜKŞAHİN38Doğan ULUÇ34Erdal SAĞLAM33Erkan ÇELEBİ31Mehmet Ali BİRAND31İsmet BERKAN31Selim Türsen29Gökhan KİMSESİZCAN27Gülse BİRSEL27Naci Cem Öncel27Onur BAŞTÜRK27Rauf TAMER27Deniz SİPAHİ26Mehmet Barlas25İrem Köker25İzzet ÇAPA25Melike Karakartal24Deniz BAYRAMOĞLU23Kubilay KESKİN23Yılmaz ÖZDİL23Oral Çalışlar22Akif BEKİ21Melis ALPHAN21Ayşe ÖZEK KARASU20Mümtaz SOYSAL20Rahmi TURAN20Hüseyin YAYMAN19Kanat ATKAYA19Soner YALÇIN19Mesude ERŞAN18Serdar TURGUT18Sıtkı ŞÜKÜRER18Tuğrul ŞAVKAY17Zeynep ATİKKAN17Yurtsan ATAKAN16Ege CANSEN15Mehmet YAŞİN14Yener SÜSOY14Ali Atıf BİR13Ayçe DİKMEN13Mete Tamer OMUR13Tolga Tanış13Tuna KİREMİTÇİ13Yaşar Nuri Öztürk13Emre Özpeynirci12Ercan KUMCU12Haluk KALAFAT12Muharrem SARIKAYA12Pakize SUDA12Ömür GEDİK12Bahar AKINCI11Erdal İPEKEŞEN11Adnan KAYA10Civan ER10Eyüp CAN10Nuray MERT10Banu TUNA9 İsmet SOLAK9Arman Kırım8Emre KIZILKAYA7Ertan ACAR7Eyüp Can - Referans7Mehmet Nuri YILMAZ7Selahattin DUMAN7Yorgo KIRBAKİ7Ebru ÇAPA6Ece SÜKAN6

Ortadoğu

Ortadoğu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ortadoğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29.834 Ortadoğu haberi bulunmuştur.

Orta Doğu ya da Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Afrika'nın birbirlerine en çok yaklaştıkları yerleri kapsayan ve birbirine komşu ülkelerin oluşturduğu bölge. Akdeniz'den Pakistan'a kadar uzanır ve Arap Yarımadası'nı kapsar. Orta doğu kavramı Avrupa merkeziyetçi yaklaşıma dayanır ve Britanyalıların 19. yüzyıla kullanmaya başladıkları bir kavramdır. Bu tanımlamada İngiltere ve Avrupa ülkeleri merkez kabul edilmiş; doğu, Uzak Doğu, Yakın Doğu, Orta Doğu gibi kavramlar buna göre tayin edilmiştir.

Bu tanıma göre Orta Doğu ülkeleri Suriye, Irak, Katar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Ürdün, İsrail, Lübnan, İran, Filistin, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kuveyt, Bahreyn, Yemen, Mısır, Afganistan, Pakistan, Tunus, Cezayir, Libya, Sudan, Fas'tır. Bazı kaynaklarda Somali de bu listeye dahil edilmektedir.

Devamı...

 

Ortadoğu Haberleri

'Aker Eşarp'a da kayyum atandı

'Aker Eşarp'a da kayyum atandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda Kaynak Holding ile ticari faaliyetleri olduğu tespit edilen 13 şirkete daha kayyum atandı. Kayyum atanan şirketler arasında Aker Tekstil de var.

28.7.2016Ekonomi
Akbulut Grubu’na ait şirketlere kayyum atandı

Akbulut Grubu’na ait şirketlere kayyum atandı

Bünyesinde Ortadoğu Tekstil, Oden Enerji, Erfa Mühendislik gibi şirketlerin de bulunduğu Akbulut Grubu’na kayyum atandığı öğrenildi. Sulh Ceza Hakimliğinin verdiği karar doğrultusunda, kayyumlar şirket merkezine kısa süre önce ulaştı. Kayyum ataması yapılan Orta Doğu Tekstil, Bank Asya'nın da hissedarları arasındaydı.

28.7.2016Ekonomi
Toplu sünnet şöleni kayıtları başladı

Toplu sünnet şöleni kayıtları başladı

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, belediye tarafından 7 Eylül'de düzenlenecek toplu sünnet şöleni kayıtlarının başladığı bildirildi.

28.7.2016Ege
AB’nin yeni Türkiye Temsilcisi Avusturyalı Berger

AB’nin yeni Türkiye Temsilcisi Avusturyalı Berger

Avrupa Birliği, Haziran’da istifa eden Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber’in yerine halen Avrupa Dış Eylem Servisi (EEAS) Ortadoğu ve Kuzey Afrika Direktörü olarak görev yapan Avusturyalı Christian Berger’i atadı.

27.7.2016Dünya
Hepatit her zaman belirti vermiyor

Hepatit her zaman belirti vermiyor

Uzmanlar Hepatit B ile ilgili uyardı: Türkiye'de Hepatit B virüsünü taşıyanların oranı yüzde 4. Semptom görülmemesi nedeniyle, hastalığı teşhis edilmemiş milyonlarca HBV'li insan var.

27.7.2016Sağlık
Putin'den 'istihbaratta işbirliği' çağrısı

Putin'den 'istihbaratta işbirliği' çağrısı

Rusya Devlet Başkanı Putin, teröre karşı etkin mücadele için tüm uluslararası toplumun çabalarını birleştirmesi gerektiğini söyledi. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Bortnikov da Rusya'daki terörle mücadele çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

27.7.2016Dünya
Bahçeli'den flaş açıklamalar

Bahçeli'den flaş açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz darbe sürecinin arkasında CIA’nın olduğu iddialarının yoğunlaştığını belirterek, "Hainlerin ardında CIA ve Pentagon duruyorsa, karşımızda çok ciddi bir sorun var demektir. ABD, 15 Temmuz'un içindeyse ve İncirlik üzerinden devreye girmiş ise bunun doğal sonucu olarak iki ülke arasındaki dostluk ve müttefiklik ilişkisi vahim düzeyde hasar görecektir" dedi.

26.7.2016Gündem
Meyve ve sebze ihracatçılarının gözü Rusya'daki görüşmelerde

Meyve ve sebze ihracatçılarının gözü Rusya'daki görüşmelerde

Akdeniz Yaş Meyve-Sebze İhracatçıları Birliği ve Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Rusya'ya yapacağı ziyaretin sektörü umutlandırdığını belirterek, "Görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç elde edileceğini ve eskisi gibi Rusya'ya ürünlerimizi satmaya başlayacağımızı düşünüyoruz. Bu ziyaret sektörümüz açısından çok büyük bir önem arz ediyor." dedi.

25.7.2016Ekonomi
Sakarya Üniversitesi’nin hedefi 5 bin yabancı öğrenci

Sakarya Üniversitesi’nin hedefi 5 bin yabancı öğrenci

Öğrencilerine 16 fakülte, 5 enstitü, 5 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu ve araştırma merkezleriyle eğitim veren Sakarya Üniversitesi, yabancı öğrenci sayısını 5 bine yükseltmeyi hedefliyor.

24.7.2016Eğitim
Darbe girişiminin Ortadoğu’daki yansımaları

Darbe girişiminin Ortadoğu’daki yansımaları

Türkiye’nin kâbus dolu gecesi, tüm dünyada olduğu gibi Ortadoğu’da da büyük yankı uyandırdı. Bölge ülkelerinden birçok siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak destek ve dayanışma mesajını  iletti. Ancak bazı Arap ülkelerinde Türkiye’deki darbe girişimine sevinenler oldu. Mısır ve Suriye’de çıkan bazı gazetelerde alkış tutan bile vardı. 

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Murat Ülker'den yatırımlarla ilgili flaş açıklama

Murat Ülker'den yatırımlarla ilgili flaş açıklama

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, "Türkiye'deki son gelişmelerin ardından yabancı ortaklarımızla yatırımların devamı konusunda teyitleştik" dedi.

22.7.2016Ekonomi
Erdoğan: Cuma gününden beri ülkemi terk etmedim, hep buradayım

Erdoğan: Cuma gününden beri ülkemi terk etmedim, hep buradayım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam yapılan Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada, El Cezire’ye konuk oldu. El Cezire’nin darbe girişimiyle ilgili sorularına yanıt veren Erdoğan’a, Ortadoğu ve özellikle de Mısır’da bazı gazetelerde yer alan “Darbe gecesi Almanya’ya gitti” iddiası da hatırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, o soruya şu cevabı verdi:

21.7.2016Avrupa

"Dünyada 870 milyon insan aç"

YÖNEYLEM Araştırması ve Endüstri Mühendisliği (YAEM) 36. Ulusal Kongresi Yaşar Üniversitesi'nde yapıldı. Ana teması, "Tarım ve gıda değer zincirlerinde YAEM" olarak belirlenen kongrenin, açılış konuşmasını yapan Fransa INSEAD'dan (Avrupa İşletme Yönetimi Enstitüsü) Prof. Dr. Enver Yücesan, doğal kaynakların gittikçe azaldığını, ancak nüfusun hızla arttığını hatırlatarak tarım ve gıda sektöründe verimliliğin artırabilmesi için yöneylem araştırması ve endüstri mühendisliğine gereksinim duyulduğunu ifade etti.

20.7.2016Ege
Ankara'da yangın

Ankara'da yangın

Ankara’da bir araçtan çıkan yangın eve sıçradı.

19.7.2016Gündem
Ahmet Davutoğlu: Hâlâ risk olduğu kanaatindeyim

Ahmet Davutoğlu: Hâlâ risk olduğu kanaatindeyim

Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe kalkışmasını değerlendirdi.

18.7.2016Gündem
S&P’den flaş açıklama geldi

S&P’den flaş açıklama geldi

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Türkiye’deki darbe girişiminin etkilerini önümüzdeki günlerde değerlendireceklerini açıkladı.

18.7.2016Ekonomi
Sunday Times: Türkler darbeyi ezdi

Sunday Times: Türkler darbeyi ezdi

Türkiye'deki darbe girişimi İngiltere basınında geniş yer buldu. Gelişmeleri birinci sayfasından okurlarına duyuran Sunday Times ellerinde Türk bayraklarıyla bir tankın üzerine tırmananları gösteren fotoğrafın üzerine "Türkler darbeyi ezdi" manşetini atmış.

17.7.2016Dünya
Trump'tan Türkiye' yorumu ve Clinton'a suçlama

Trump'tan Türkiye' yorumu ve Clinton'a suçlama

ABD'de Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olması beklenen Donald Trump, Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili konuştu.

16.7.2016Dünya
Demirtaş: Çağrılarımızı kaos olarak niteleyenler, dün gece kurtuluşu sokakta buldu

Demirtaş: Çağrılarımızı kaos olarak niteleyenler, dün gece kurtuluşu sokakta buldu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul ve Ankara’da TSK içinde bir grubun yaptığı darbe girişimiyle ilgili Diyarbakır’da yaptığı açıklamada, sokağın meşruiyetinin dün gece bir kez daha tarih karşısında teyit edildiğini söyledi. Demirtaş, "Demokrasi sokaktadır. Bugüne kadar sokağa yaptığımız çağrıları, vatana ihanet, halkın demokrasiye sahip çıkması için yaptığımız sokak çağrılarını kaos olarak niteleyenler, dün gece kurtuluşu sokakta bulmuşlardır" dedi.

16.7.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: . Aklın alacağı şey değil

Kılıçdaroğlu: . Aklın alacağı şey değil

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa'daki terör saldırısıyla ilgili, "Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Düşünün, bomba kullanmanıza, elinizde uzun namlulu silahlarla insanları taramanıza gerek yok, eğer niyetiniz varsa, bir kamyonu ele geçiriyorsunuz ve kalabalığın içine dalıyorsunuz. Aklın alacağı şey değil, yüzlerce masum insanı hedef seçiyorsunuz, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden. Terörün hangi boyutlara geldiğini artık bütün dünyanın görmesi ve terör konusunda ortak çaba harcaması gerekiyor." dedi.     

15.7.2016Gündem
Üniversitelerde öğrencilerin memnuniyeti ölçüldü

Üniversitelerde öğrencilerin memnuniyeti ölçüldü

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın sonuçları yayınlandı. 174 üniversitede yaklaşık 11 bin öğrenci ile yapılan anket çalışmasına göre, vakıf üniversitelerinin başarısı dikkat çekti.

15.7.2016Eğitim
Kılıçdaroğlu: Hükümetin özeleştiri yapması lazım

Kılıçdaroğlu: Hükümetin özeleştiri yapması lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa'daki terör saldırı için "Teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir. Aklın alacağı şey değil. Terör karşısında strateji geliştirmemiz lazım. Hükümetin ciddi ve samimi bir özeleştiri yapması lazım" dedi.

15.7.2016Gündem
İlk olarak 1000 ton patates gitti

İlk olarak 1000 ton patates gitti

HATAY’dan Suriye’ye ihracat karşılığı ithalat izini verilmesinin ardından, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan bugün ilk olarak bin ton patates ve kuru soğan ihraç etti.

14.7.2016Ekonomi
Trabzonspor Kulübüne dev sponsor!

Trabzonspor Kulübüne dev sponsor!

Trabzonspor Kulübü ile Qatar National Bank (QNB) arasında, forma göğüs reklamını içeren ana sponsorluk anlaşması imzalandı. QNB, 3 yıllık sponsorluk için bordo-mavili kulübe 7,5 milyon dolar verecek. 

14.7.2016Futbol
Fransız uçak gemisi IŞİD ile mücadelede yine görev yapacak

Fransız uçak gemisi IŞİD ile mücadelede yine görev yapacak

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Charles de Gaulle uçak gemisinin önderliğinde donanmaya ait bir deniz filosunun, terör örgütü IŞİD ile mücadele için sonbaharda Ortadoğu’ya gönderileceğini açıkladı.

13.7.2016Dünya
Mücevher ihracatı zayıfladı

Mücevher ihracatı zayıfladı

Mücevher ihracatı Ramazan ve bayram tatili nedeniyle Ortadoğu pazarındaki durgunluğa bağlı olarak Haziran'da yüzde 32.3 azalışla 157.5 milyon dolara geriledi.

12.7.2016Ekonomi
Üniversiteli Sedef’e fuhuş tuzağı

Üniversiteli Sedef’e fuhuş tuzağı

Mersin Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi 3’üncü sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Sedef S. bir kadın arkadaşı tarafından fuhuş tuzağına düşürülmek istendiğini, ancak bir yolunu bulup kendini sokağa atınca kurtulduğunu söyledi.

12.7.2016Gündem
‘Ayak’taki ticaretten 65 milyon TL çıkardı

‘Ayak’taki ticaretten 65 milyon TL çıkardı

Kayserili Recep Palamut, Gedikpaşa’da, ayakkabıcılara ‘malzeme tedarikiyle’ başladığı ticaretini büyüttü ve 65 milyon lira ciroya ulaştı. 5 ülkeden ithal ettiği malzemeleri Balkan ve Ortadoğu ülkelerine ihraç etmeye başlayan Palamut, geçen yıl satın aldığı CPM ERP yazılım şirketiyle de küresel devlerle rekabete soyundu.

11.7.2016Ekonomi
Üç ülkeden ABD'ye seyahat uyarısı

Üç ülkeden ABD'ye seyahat uyarısı

Bahamalar, BAE ve Bahreyn ABD'ye gidecek olan vatandaşlarına dikkatli olma uyarısında bulundu.

11.7.2016Dünya
Ordu'da Arap turist patlaması

Ordu'da Arap turist patlaması

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, son yıllarda Arap turistlerin Ordu’ya büyük ilgi göstermeye başladığını vurgulayarak, "19 Temmuz itibariyle Ordu- Giresun Havalimanı’nda yurt dışı uçuşları başlıyor. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan kalkan ilk Arap turist uçağını karşılayacağız. İnşallah kentte turizm, fındık dışında alternatif ticari faaliyet olacak" dedi.

11.7.2016Ekonomi
Bitmeyen yüzyıl

Bitmeyen yüzyıl

Öner Ciravolu, düz yazısını şiirle besleyen bir yazar. Öyle ki, onun şiirinde siyasi olaylar, toplumsal konular, inanışlar, savaşlar, barışlar, hüzünler ve coşkular yer alıyor.

11.7.2016Keyif
IŞİD topraklarının dörtte birini kaybetti

IŞİD topraklarının dörtte birini kaybetti

Terör örgütü IŞİD'in son 18 ayda Irak ve Suriye'deki topraklarının dörtte birini kaybettiği bildirildi.

10.7.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Varşova'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne zaman görüşeceği ile ilgili gelen bir soruya, "Dışişleri bakanlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar. Fakat bu ay sonu, Ağustos gibi planlanması şu anda gündemde" dedi.

7.7.2016Gündem
Şahinler Grubu'nun turizmdeki yatırımı 'tuttu'

Şahinler Grubu'nun turizmdeki yatırımı 'tuttu'

Ankaralı Şahinler Grubu, turizm alanındaki ilk yatırımı hayata geçirdi.  Ankara’ya 70 kilometre mesafedeki Haymana’da Grannos Thermal Hotel'e ilgi yoğun oldu. Grannos Thermal Hotel Genel Müdürü Çiçek, Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında da en bilinen termal otel olmayı amaçladıklarını kaydetti.

7.7.2016Ekonomi
Blair'den Bush'a: Ne olursa olsun, seninleyim

Blair'den Bush'a: Ne olursa olsun, seninleyim

İngiltere'de Tony Blair hükümetinin 2003'teki Irak Savaşı öncesi ve sonrası aldığı kararlara yönelik en kapsamlı soruşturmanın bulgularını içeren ve 7 yıldır merakla beklenen Chilcot Raporu kamuoyuna açıklandı.

6.7.2016Dünya
ABD basını: Türkiye Vahidov'u da tutukladı

ABD basını: Türkiye Vahidov'u da tutukladı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki kanlı terör saldırısının ardından tutuklanan 30 kişi arasında Tataristan asıllı Ayrat Vahidov'un da bulunduğu ortaya çıktı. Vahidov, ABD ve Rusya'nın yakından tanıdığı bir isim.

6.7.2016Dünya
Başbakan Binali Yıldırım: Paralel yamuldu

Başbakan Binali Yıldırım: Paralel yamuldu

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir Bayramlaşma töreninde konuştu. Başbakan Yıldırım konuşmasında 'Dinleyecek hali mi kaldı paralel yamuldu' dedi. Yıldırım, İzmir'e Sultan Alparslan Köprüsü'nü de yapacaklarını söyledi. İşte Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları:

5.7.2016Gündem
Bahçeli: Suriyelilere vatandaşlık hakkı tanımak hazmedilecek bir durum değil

Bahçeli: Suriyelilere vatandaşlık hakkı tanımak hazmedilecek bir durum değil

MHP lideri Bahçeli, Ramazan Bayramı mesajında "Suriyeliler’e vatandaşlık vermekten bahsedenlerin niyetleri, Türk milletinin azim ve iradesini kırmak. Türk vatandaşlığının bir bedeli, bir şanı, bir sorumluluğu olmalıdır" dedi.

4.7.2016Gündem
İsrail Başkonsolosu Cohen: Açılan davaların sonunda yaptırım olmayacak

İsrail Başkonsolosu Cohen: Açılan davaların sonunda yaptırım olmayacak

İsrail Başkonsolosu Shai Cohen Mavi Marmara saldırısı sonrası İsrailli yetkililer hakkında açılan davalar yaptırımla sonuçlanmayacağını, Türkiye ile bu konuda anlaşıldığını söyledi.

4.7.2016Dünya
7 yıl sonra one minute yanıtı

7 yıl sonra one minute yanıtı

İsrail’in 9. Cumhurbaşkanı Şimon Peres, politik kariyerine ülkesinin skalasına göre ‘şahin’ olarak başlasa da uzun süredir barış yanlısı tutumuyla ve deneyimiyle akil konum elde etmiş bir siyasetçi. 12 hükümette dışişleri bakanlığından başbakanlığa birçok önemli görev aldı. Cumhurbaşkanlığını 2014’te Reuven Rivlin’e devrettiğinde Türkiye ile İsrail arasında geçen hafta imzalanan ilişkilerin normalleşmesine dair anlaşma, kapalı kapılar ardında müzakere ediliyordu. Peres, 2009 Davosu’ndaki meşhur ‘One minute’ panelinde Erdoğan’la podyumu paylaşan isimdi. Daima Türkiye’yle iyi ilişkiden yana tavır koyan Peres, Mavi Marmara baskınında 10 Türk vatandaşının öldürülmesiyle başlayan sıkıntılı süreci birebir yaşadı. İki ülke arasında 6 yıl sonra gelen uzlaşmanın ardından durum değerlendirmesi için kapısını çaldım.

4.7.2016Gündem
NASA astronotunun Türkiye'ye gelmesine izin vermedi

NASA astronotunun Türkiye'ye gelmesine izin vermedi

İzmir'de bulunan Uzay Kampı'na konuşmacı olarak katılacak olan astronot L. Sunita William NASA'nın izin vermemesi üzerine Türkiye ziyaretini iptal etti.

2.7.2016Dünya
Turizmcilerden itiraf: Zararı kapatmayacak

Turizmcilerden itiraf: Zararı kapatmayacak

Ramazan Bayramı tatilinin kötü giden turizm sezonuna destek olması açısından 9 güne çıkarılmasıyla, Bodrum İlçesi'ndeki otellerde doluluk oranları arttı. Turizmciler, 9 günlük bayram tatilinin turizmciye nefes aldıracağını belirtmesinin zararı kapatmaya yetmeyeceğini söyledi.

2.7.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dünya nasıl izliyor

Dünya nasıl izliyor

NICE’te insanların kamyonla ezilmesinin dehşetini yaşıyorduk ki, ülkemiz daha büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldı.

21.7.2016Haber Yazıları
Kadından mühendis bal gibi olur

Kadından mühendis bal gibi olur

YUKARIDAKİ slogan esasında Ford Otosan’ın birinci yılını geride bırakan, kadın çalışanları arasında kadın mühendislerin sayısını artırmaya yönelik projesinin sloganı.

14.7.2016Haber Yazıları
Suudi Prens

Suudi Prens

SUUDİ Prens Nevaf el Suud’un 85 metrelik ultra lüks yatında “çılgın partiler” düzenlemesi geniş çapta ilgi odağı oldu.

13.7.2016Haber Yazıları
Dutun her şeyi güzeldir

Dutun her şeyi güzeldir

GEÇEN sezon kültür adamı Kadir Dursun’un öncülüğüyle başlatılan ‘Dut Bayramı’ bu sezon Tut (Adıyaman) Belediyesi ve kaymakamlığın sahip çıkmasıyla gelecekte ekonomiye damgasını vuracak ‘Tut’ta Dut Çalıştayı’ yapıldı.

12.7.2016Haber Yazıları
Sizde o trol ordusu bizde bu troller oldukça

Sizde o trol ordusu bizde bu troller oldukça

Cumhurbaşkanı’na bir seslendim ya...

11.7.2016Haber Yazıları
NATO’nun Sonu mu?

NATO’nun Sonu mu?

Verda ÖZER / VARŞOVA

10.7.2016Haber Yazıları
Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Sadece İngiltere değil, bütün dünya 6 Temmuz’da açıklanan bir raporla çalkalanıyor.

8.7.2016Haber Yazıları
Hâkim,savcı kardeşim Erdoğan'a kulak ver 'bana mı sordun' diyor

Hâkim,savcı kardeşim Erdoğan'a kulak ver 'bana mı sordun' diyor

HEPİMİZ bilelim ki bu cümle hayırlara vesile olmuştur...

1.7.2016Haber Yazıları