Anayasa Mahkemesi


 • Grev zirvesi - anayasa mahkemesi

  Grev zirvesi18.12.2014

  EKONOMİ

  ANAYASA Mahkemesi, bankacılık işkolunda grev yasağını iptal edince, banka yönetimleri hareketlendi.‘Grev hakkına saygılıyız ama.’ diyen banka genel müdürleri, olası grevlerin sonuçlarını ve izlenmesi gereken yöntemleri görüşmek üzere geçtiğimiz günlerde Bankalar Birliği yönetimiyle buluştu.
 • Erdoğan Anayasa Mahkemesi üyeliğine Kadir Özkaya'yı seçti - anayasa mahkemesi

  Erdoğan Anayasa Mahkemesi üyeliğine Kadir Özkaya'yı seçti18.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyeliği'ne, Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından, Danıştay Üyesi Kadir Özkaya'yı seçti.
 • O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması - anayasa mahkemesi

  O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması17.12.2014

  GÜNDEM

  Meclis Araştırma Komisyonu’ndaki çalışmalarla ilgili olarak “Yayın Yasağı” başvurusunu bizzat yaptığını açıklayan Komisyon’un Başkanı Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, 17 Aralık soruşturmasının yıl dönümde konuştu.Önemli açıklamalar yaptı.
 • AB’den Türkiye’ye müzakere uyarısı - anayasa mahkemesi

  AB’den Türkiye’ye müzakere uyarısı16.12.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği dışişleri bakanları, Birlik liderlerinin 18-19 Aralık’taki zirvede nihai onay vereceği sonuç bildirisinin Türkiye’yle ilgili paragraflarını, ilişkilerin geleceğine yönelik “uyarı niteliğinde hatırlatma” ekleyerek sertleştirdi.
 • Yedeksiz HSYK - anayasa mahkemesi

  Yedeksiz HSYK16.12.2014

  GÜNDEM

  HSYK Genel Kurulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki önceki günkü toplantısında kendi 3 yedek üyesini de Danıştay ve Yargıtay’a üye seçince, idari yargıdan HSYK yedek üyesi kalmadı.
 • Gazeteci Yakup Köse tutuklandı - anayasa mahkemesi

  Gazeteci Yakup Köse tutuklandı16.12.2014

  GÜNDEM

  Arnavutköy'deki evine giderken polis ekipleri tarafından yapılan asayiş kontrolü sırasında durdurulan belediye otobüsünde gözaltına alınan ve hakkında kesinleşmiş 6 yıl 8 ay hapis cezası olan gazeteci Yakup Köse, tutuklandı.
 • Leyla Zana anneanne oldu - anayasa mahkemesi

  Leyla Zana anneanne oldu15.12.2014

  GÜNDEM

  DEMOKRATİK Toplum Partisi’nin (DTP) Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması ile 5 yıl siyaset yasağı konulan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, siyaset yasağının bittiği 12 Aralık’ta çifte mutluluk yaşadı.Zana’nın siyaset yasağının kalktığı gün, geçen yıl Fidel Balta ile evlenen kızı Ruken Zana Mirhan bir erkek bebek dünyaya getirdi.Bebeğe Robin Zana Mirhan adı verildi.
 • Yargıtay ve Danıştay için tarihi gün - anayasa mahkemesi

  Yargıtay ve Danıştay için tarihi gün15.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM'den geçip, cuma günü yasalaşan yeni paket çerçevesinde bugün Yargıtay ve Danıştay'a yeni üyeler seçiliyor.
 • % 5’ten fazla baraj kabul edilemez - anayasa mahkemesi

  % 5’ten fazla baraj kabul edilemez14.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Venedik Komisyonu Başkanı Gianni Buquicchio ile önceki gün yaptığı görüşmeyi, “Sayın Başkan yüzde 5’in üzerindeki yüksek seçim barajının kabulünün zor olduğunu bildirdi” sözleriyle aktardı.
 • Bakanlık düzenlesin - anayasa mahkemesi

  Bakanlık düzenlesin13.12.2014

  GÜNDEM

  Gaziantep 6.Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün, Hakim Orhan Gazi Ertekin’in ‘silahların eşitliği’ ilkesini sağlamak adına kürsüye koltuk çıkarıp iki avukatı sol tarafında oturtması, yargı temsilcilerinden destek gördü.
 • CHP'li Atilla Kart: HSYK'nın yapacağı seçim meşru değil - anayasa mahkemesi

  CHP'li Atilla Kart: HSYK'nın yapacağı seçim meşru değil13.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.HSYK'nın pazartesi günü yapacağı seçimin meşru değil, gayrimeşru olduğunu savunan Kart, "Yok hükmünde olması kaçınılmaz bir seçimdir.Meşru olmayan, anayasal, yasal dayanağı olmayan bir seçimdir" dedi.
 • Taha AKYOL

  Sistem - anayasa mahkemesi

  Sistem13.12.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI tarafından Genel Sekreterlik yeniden düzenlendi ve hükümetteki bakanlıklar gibi “Başkanlık” makamları oluşturuldu.Bu konuda ne denilebilir?
 • Erdoğan: Paralel yapı faili meçhule bulaşmış - anayasa mahkemesi

  Erdoğan: Paralel yapı faili meçhule bulaşmış12.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Paralel Yapı iddialarıyla ilgili “İnlerine girdik ve giriyoruz.Eğitimden, hizmetten, himmetten bahsedenlerin birtakım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere bulaştığını dahi bugünlerde görüyoruz.Fazlası da çıkıyor.Zincir bunu gösteriyor.Daha şaşırtıcı şeyler de duyacaksınız” dedi.
 • Öcalan için yargıdan yeni karar - anayasa mahkemesi

  Öcalan için yargıdan yeni karar12.12.2014

  GÜNDEM

  İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın kitabına ilişkin daha önce verilen "El koyma ve toplatma kararına" Diyarbakır 1.Sulh Ceza Hakimliği'nce kaldırıldı.
 • Hem silah verecek hem de kullanmasını öğretecek - anayasa mahkemesi

  Hem silah verecek hem de kullanmasını öğretecek12.12.2014

  Avrupa

  Almanya, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne geçen aylarda verdiği silah ve askeri araç-gereç desteğini genişletmek için kolları sıvadı.
 • AYM’den Cumhurbaşkanlığı Sarayı başvurusuna ret - anayasa mahkemesi

  AYM’den Cumhurbaşkanlığı Sarayı başvurusuna ret12.12.2014

  GÜNDEM

  ANAYASA Mahkemesi (AYM) AOÇ üzerine inşaa edilen resmi maliyeti 1 milyar 370 milyon lira olarak açıklanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili bireysel başvuruları reddetti.
 • 'Bu da bir sınav ise neden hep ben sınavdayım?' - anayasa mahkemesi

  'Bu da bir sınav ise neden hep ben sınavdayım?'12.12.2014

  Paparazzi

  Deniz Seki elinde dosyalarla kapıdan giriyor.Dupduru bir güzelliği vardı.Gülüyoruz karşılıklı.Her zaman olduğu gibi zarif."Nasılsınız" diyorum."Buna bir sınavdan geçiyorum falan demeyeceğim.Sınav ise neden hep ben sınavdayım" diyor.
 • Savcının avukatlardan yukarda oturmasına hakim 'dur' dedi - anayasa mahkemesi

  Savcının avukatlardan yukarda oturmasına hakim 'dur' dedi11.12.2014

  GÜNDEM

  Gaziantep’te dün görülen bir duruşmada sanık avukatları, ‘silahların eşitlik ilkesi’ gereğince savcının kürsüden inmesini ve kendileriyle aynı seviyede oturmasını isteyince Hâkim Orhan Gazi Ertekin, yargı tarihine geçecek bir karar aldı.Bu talebi haklı bulan Hâkim Ertekin, kürsüye koltuk çıkartarak, avukatları soluna oturttu.
 • Kılıçdaroğlu: 'İspat etsinler siyaseti bırakırım' - anayasa mahkemesi

  Kılıçdaroğlu: 'İspat etsinler siyaseti bırakırım'11.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı Özel programında Didem Arslan Yılmaz'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
 • Yargıtay İncek yolcusu - anayasa mahkemesi

  Yargıtay İncek yolcusu11.12.2014

  Ankara

  Başkent’te altı farklı binada hizmet veren Yargıtay, yeni adres arayışına girdi.İncek’te Anayasa Mahkemesi’nin yanında bulunan arazinin tahsisi ile birlikte hazırlıklara başlayan kurum, bu bölgeye yeni bir bina inşa edecek.
 • TBMM'de kahkaha tufanı - anayasa mahkemesi

  TBMM'de kahkaha tufanı11.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM’de 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinin ilk turunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye İnsan Hakları Kurumu bütçe ve kesin hesapları ele alındı.
 • AYM CHP'nin başvurusunu reddetti - anayasa mahkemesi

  AYM CHP'nin başvurusunu reddetti11.12.2014

  GÜNDEM

  Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine, mahkemece konulan yayın yasağının kaldırılması istemiyle yaptıkları bireysel başvuruyu reddetti.
 • Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz - anayasa mahkemesi

  Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz10.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili “Güçleri yetiyorsa yıksınlar” sözünü hatırlatarak, “Sayın Davutoğlu, siz kaçak saray konusunda niçin hiç konuşmuyorsunuz? Başbakanlık binası olarak yapılan binayı hangi gerekçeyle Cumhurbaşkanlığı’na tahsis ettiniz.Size meydan okuyor Sayın Davutoğlu.Yıkılacak olursa onu yıkacak olan sizsiniz” dedi.
 • AYM göreve - anayasa mahkemesi

  AYM göreve10.12.2014

  GÜNDEM

  İSTANBUL’da devam eden ‘Askeri Casusluk’ davası sanıklarının Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptıkları bireysel başvurular sonuçlanana kadar yakınları ve meslektaşları mahkeme önünde ‘Adalet Nöbeti’ tutma kararı aldı.
 • Hapiste bir başına AYM’yi bekliyor - anayasa mahkemesi

  Hapiste bir başına AYM’yi bekliyor10.12.2014

  GÜNDEM

  BAŞTA Balyoz ve Ergenekon olmak üzere çeşitli davalarda hüküm giyen ve tutuklu yargılanan subayların tahliyesinin ardından İzmir’deki Şirinyer Askeri Cezaevi’nde tek kalan Deniz Yarbay Tamer Çetin, özgürlüğe kavuşmak için Anayasa Mahkemesi’nden (AYM) çıkacak kararı bekliyor.
 • Davutoğlu 'Sizle de problemimiz var' - anayasa mahkemesi

  Davutoğlu 'Sizle de problemimiz var'10.12.2014

  GÜNDEM

  Meclis Genel Kurulu’nda 2015 bütçesinin görüşmelerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “darbecisiniz” suçlaması Meclis’i karıştırdı.CHP’lilerin sert tepki gösterdiği bu sözlerle tansiyon yükseldi.Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la samimiyetlerine ilişkin “İlişkimiz ölümle de bitmez, dünya ahiret kardeşiz, biz söz verdik mi mezara kadardır mezara” sözleri de bütçe görüşmelerine damga vurdu.
 • ÖZ-DE-BİR’den dershaneler için imza kampanyası - anayasa mahkemesi

  ÖZ-DE-BİR’den dershaneler için imza kampanyası10.12.2014

  Eğitim

  Özel Dershaneler ve Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR), 1 Eylül 2015’ten itibaren kapatılması planlanan dershaneler için internet üzerinden çeşitli etkinlikler başlattı.Dernek, change.org üzerinden ‘Dershaneler Kapatılmasın Bir İmza da Sen Ver’ imza kampanyasına ek olarak, 14-15 ve 16 Aralık’ta da her gün 19.30’dan itibaren Twitter üzerinden sürdürecekleri kampanyaya destek çağrısında bulundu.
 • Danıştay’ın 3 adayından 1’ini AYM’ye atayacak - anayasa mahkemesi

  Danıştay’ın 3 adayından 1’ini AYM’ye atayacak10.12.2014

  GÜNDEM

  Danıştay Genel Kurulu, 15 Aralık’ta emekliye ayrılacak olan Zehra Ayla Perktaş’ın yerine Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliği için Köşk’e sunacağı 3 adayı dün belirledi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  HDP’nin CHP ısrarı ve seçim stratejisi - anayasa mahkemesi

  HDP’nin CHP ısrarı ve seçim stratejisi09.12.2014

  YAZARLAR

  ÖNCEKİ gün HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile sohbete giderken TBMM kapısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’na rastladım.
 • Günay:"Arınç'ın sözleri korkulu halinin işareti" - anayasa mahkemesi

  Günay:"Arınç'ın sözleri korkulu halinin işareti"09.12.2014

  Ege

  İZMİR Bağımsız Milletvekili, Ertuğrul Günay, yüzde 10'luk seçim barajının kaldırılmak istenmesinin amacının, AK Parti iktidarını sonlandırmak olduğunu savunup, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) başvuruyu reddedeceğine inandığını açıklayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a tepki gösterdi.Günay, "Bu girişimi bir darbe girişimi olarak nitelemek korku dolu bir ruh halinin işaretidir.Son zamanlarda iktidar çevrelerinde ve iktidarın koltuklarına yapışmış olan makam sahipleri de bu korkulu ruh halini dışa vurmaktadır" dedi.
 • Dev şirketlere Sayıştay denetimi - anayasa mahkemesi

  Dev şirketlere Sayıştay denetimi09.12.2014

  EKONOMİ

  ANAYASA Mahkemesi’nin, Sayıştay’ın kamu payı yüzde 50’den az olan şirketlerde denetim yapmasını engelleyen yasa maddesini iptal etmesi, yeni bir tartışmayı da başlattı.
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 1000 sorulu önerge - anayasa mahkemesi

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 1000 sorulu önerge09.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili TBMM'ye 1000 sorulu önerge verdi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Derdi Osmanlıca değil, hesaplaşmak - anayasa mahkemesi

  Derdi Osmanlıca değil, hesaplaşmak08.12.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlıcanın “eskimez Türkçe” olduğuna karar verdi, “Bununla gerçekleri öğreteceğiz” dedi.
 • "Bunların derdi baraj değil" - anayasa mahkemesi

  "Bunların derdi baraj değil"08.12.2014

  Ege

  EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, yüzde 10 seçim barajının kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne yapılan müracaatı değerlendirip, "Ak Parti zamanında, 'Barajı aşağı çekelim, dar bölge, iki turlu seçim yapalım' dedi, niye kabul etmediniz? Bunların derdi baraj değil.Bunlar iktidar olamadıkları için böyleler" diyerek, muhalefeti eleştirdi.
 • Barajı siz kurdunuz - anayasa mahkemesi

  Barajı siz kurdunuz08.12.2014

  EKONOMİ

  EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, yüzde 10 seçim barajının kaldırılması için Anayasa Mahkemesi’ne yapılan müracaatı değerlendirip, "Ak Parti zamanında, ’Barajı aşağı çekelim, dar bölge, iki turlu seçim yapalım’ dedi, niye kabul etmediniz? Bunların derdi baraj değil.Bunlar iktidar olamadıkları için böyleler" diyerek, muhalefeti eleştirdi.
 • KCK ana davası Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyecek - anayasa mahkemesi

  KCK ana davası Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyecek08.12.2014

  GÜNDEM

  DİYARBAKIR 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, KCK ana davasının Anayasa’ya aykırılık oluşturduğu iddiasıyla Anayasa Mahkemesi’ne gönderilmesine ilişkin sanık avukatlarının talebini reddetti.Anayasa Mahkemesi’nin İstanbul 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen KCK davası ile ilgili kararını açıklamasına kadar dava Diyarbakır’da görülmeye devam edecek.
 • Davutoğlu: Nedir bu Osmanlı alerjisi - anayasa mahkemesi

  Davutoğlu: Nedir bu Osmanlı alerjisi08.12.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, "Osmanlıca denilince arkadaşlar yabancı bir dilden bahsedildiğini zannediyorlar.Osmanlıca bugün kullandığımız Türkçe’nin bir başka alfabe ile yazımıdır.Osmanlıca Türkçe’dir bir kere bunu herkes bilsin.Bahsedilen dil düşman dili değildir.Nedir Osmanlı alerjisi anlamıyorum.İsteyen öğrenci seçer, isteyen öğrenci seçmez.Teklif edilen bu.Nedir bu tarih alerjisi, nedir bu kültür düşmanlığı anlamak mümkün değil" dedi.
 • Amaç hükümeti düşürmek - anayasa mahkemesi

  Amaç hükümeti düşürmek07.12.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, yüzde 10’luk seçim barajının kaldırılmak istenmesinin amacının, AK Parti iktidarını sonlandırmak olduğunu savunup, Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin başvuruyu reddedeceğine inandığını söyledi.
 • Rauf TAMER

  Gerçek oy - anayasa mahkemesi

  Gerçek oy07.12.2014

  YAZARLAR

  Yüzde 10’luk baraj devam etsin diyenini görmedim.
 • AB’den Rumları kızdıran başlık vurguları - anayasa mahkemesi

  AB’den Rumları kızdıran başlık vurguları07.12.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği liderlerinin 18-19 Aralık’ta bir araya gelecekleri zirvede onay verecekleri sonuç bildirisinde yer alan Türkiye paragraflarının taslağına Hürriyet ulaştı.
 • Ses ver AYM - anayasa mahkemesi

  Ses ver AYM06.12.2014

  GÜNDEM

  BALYOZ davası sanıklarının aileleri tarafından başlatılan Sessiz Çığlık eylemi, 114’üncü haftasında Ankara’da Anayasa Mahkemesi’nin önünde düzenlendi.
 • “Türkiye’de çelişen gelişmeler yaşanıyor” - anayasa mahkemesi

  “Türkiye’de çelişen gelişmeler yaşanıyor”06.12.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği Komisyonu’nun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türk medyasında ilk söyleşisini Hürriyet’e verdi.
 • TSK’daki cemaatçi hukukçular şimdi kamikaze oldu - anayasa mahkemesi

  TSK’daki cemaatçi hukukçular şimdi kamikaze oldu05.12.2014

  GÜNDEM

  Balyoz Davası'nda Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı alması ve İstanbul merkezli 'Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası'ndan aldığı 5 yıl 7 aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından cezaevinden çıkan emekli Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, ilk iş olarak babası Saim Eryaşa ile annesi Ferdane Eryaşa'yı ziyaret etti, ablası Funda Arpacı’yla da hasret giderdi.
 • Yalçın BAYER

  Karakolun görmeyen duymayan odası - anayasa mahkemesi

  Karakolun görmeyen duymayan odası05.12.2014

  YAZARLAR

  İSTANBUL Emniyeti’ni sarsan bir soruşturma sürüyor günlerdir.
 • Ahmet HAKAN

  Ne etti size Haşim Kılıç? - anayasa mahkemesi

  Ne etti size Haşim Kılıç?05.12.2014

  YAZARLAR

  İKTİDAR çevreleri, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a yükleniyor da yükleniyor.
 • CHP'li Demir: Seçim barajı kaldırılmalı - anayasa mahkemesi

  CHP'li Demir: Seçim barajı kaldırılmalı05.12.2014

  Ege

  CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir; seçim barajının kaldırılması konusunda ülkede olumlu söylemlerin olduğunu, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) etki altında kalmadan bu barajı kaldırması gerektiğini söyledi.Emine Ülker Tarhan'ın kısa bir süre önce CHP'den ayrılıp Anadolu Partisi'ni kurmasıyla ilgili soruya Demir, "Ancak ülke genelinde hali hazırda mevcut olan ve kaldırılması gündemde olan yüzde 10 seçim barajı kalmadığı sürece; birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde Sayın Emine Ülker Tarhan istemeden de olsa bölücü duruma düşer" dedi.
 • Anayasa Mahkemesi karar verdi: ÖSYM'nin soru ve cevapları öğrenilebilecek - anayasa mahkemesi

  Anayasa Mahkemesi karar verdi: ÖSYM'nin soru ve cevapları öğrenilebilecek05.12.2014

  Eğitim

  Anayasa Mahkemesi, ÖSYM Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünü iptal ederek, yürürlüğünü durdurdu.
 • Tahliye olan emekli albay Eryaşa'dan çarpıcı sözler - anayasa mahkemesi

  Tahliye olan emekli albay Eryaşa'dan çarpıcı sözler05.12.2014

  GÜNDEM

  BALYOZ Davası’nda Anayasa Mahkemesi’nin kararı alması ve İstanbul merkezli ’Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası’ndan aldığı 5 yıl 7 aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından cezaevinden çıkan emekli Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, ilk iş olarak babası Saim Eryaşa ile annesi Ferdane Eryaşa’yı ziyaret etti.
 • Kılıçdaroğlu: Şişli Belediye Başkanı görevinin başında - anayasa mahkemesi

  Kılıçdaroğlu: Şişli Belediye Başkanı görevinin başında05.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün zorla istifa ettirilmeye çalışıldığı iddiasına "Seçimle gelen bir belediye başkanı var ve o da görevinin başında.Başarıyla da görevini yapıyor.Söyleyecek başka bir şey yok" yantıını verdi.
 • Davutoğlu'ndan seçim barajı açıklaması - anayasa mahkemesi

  Davutoğlu'ndan seçim barajı açıklaması05.12.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, bedelli askerliğin sık uygulanacak bir şey olmadığını söyleyerek, “Vatandaşlarımız bedelli hakkını iyi kullansın” dedi.Yüzde on barajı ile ilgili Anayasa Mahkemesi üzerinden bir tartışmaya girmem diyen Davutoğlu, “Kendine güvenen bir parti olarak barajdan korkmadık.Barajın arkasına da saklanmadık.Samimilerse konuşulur yeni bir formül neyse uygulanır.Biz her fikre açığız” diye konuştu.Paralel yapının cemaat özelliğini kaybettiğini söyleyerek, “Paralel yapı cemaat mi diye sorarsanız, cemaat değil.Cemaat yapısını kaybettiler.Biz ne görünmez muhalefete ne de görünmez hükümete izin vermeyiz” dedi.
içinde

Anayasa Mahkemesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz