MENÜ

Viyana

Viyana ile ilgili tüm haberleri, son dakika Viyana haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Viyana haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.021 Viyana haberi bulunmuştur.

Viyana  Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü bakımından en küçüğü. Yaklaşık 1.705.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık kentidir, çevre ilçeleriyle birlikte Viyana'da yaklaşık iki milyon insan yaşar, ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği'nin en büyük onuncu kentidir. Birleşmiş Milletler bürosuyla Viyana Birleşmiş Milletlerin dört resmi merkez temsilciliğinden birine sahiptir. Kentte bulunan diğer önemli uluslararası kuruluşlar OPEC, AGİT ve Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü'dür (IAEA).

Devamı..

Viyana Haberleri

Atatürk ve arkadaşları bugün bizimle Türkiye’ye baksalardı ‘Bardağın  yarısı dolu, devam’ derlerdi

Atatürk ve arkadaşları bugün bizimle Türkiye’ye baksalardı ‘Bardağın yarısı dolu, devam’ derlerdi

100 yıl önce bugün Cumhuriyet’in ilk adımı atıldı. Mustafa Kemal, Samsun’a indiğinde sadece Milli Mücadele’yi değil, modern bir ülkeyi de planlamaya başlamıştı. O kahramanlar önce bağımsızlığımızı kazandılar.

19.05.2019Hürriyet Pazar
Doğu niçin öfkeli

Doğu niçin öfkeli

Münih’teki öğrencilik yıllarımda, Berlin seyahatlerimden hep içimde bir buruk acıyla döndüm. Henüz Berlin Duvarı yıkılmamıştı. Berlin’e gitmek için Doğu Almanya’yı boydan boya geçerken, o kasvetli, gri hava beni hep melankolik yapardı.

18.05.2019Avrupa
Venezueladan Türkiye hami devlet olsun teklifi

Venezuela'dan Türkiye 'hami devlet olsun' teklifi

Venezuela'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Samuel Moncada, ülkesinin Washington Büyükelçiliğinin korunması için Türkiye'nin ''hami devlet'' olmasını teklif ettiklerini söyledi.

16.05.2019Dünya
Avusturya ve Fransada iftar programı

Avusturya ve Fransa'da iftar programı

Avusturya’da düzenlenen iftar programında konuşan Ludwig, ülkede dini tercihleri nedeniyle insanların ayrımcılığa maruz kalmasının kaygı verici olduğunu belirterek “Müslümanlara yönelik kışkırtıcılığa karşı birlikte durmalıyız. Bizim toplumumuzda ırkçılık ve din karşıtı yaklaşımların yeri olmamalı. Bu nedenle birlikte yaşama ülküsünü ileriye taşımak bizlerin ortak çabası olmalıdır” dedi. Fransa Sarayı’nda da düzenlenen iftarda konuşan, İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Ramazan ayının hepimize mesajı, her insanda doğuştan var olan cömertliği ve paylaşma duygusunu daha fazla dışa vurmak, barış ve birlikteliği seçmektir” değerlendirmesini yaptı.

15.05.2019Avrupa
Avusturya’da Türk Operası öncesi Osmanlı sergisi

Avusturya’da Türk Operası öncesi Osmanlı sergisi

Avusturya’nın Grein kentindeki ülkenin en eski tiyatrosunda, Viyana Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) katkılarıyla Osmanlı dönemine ait müzik aletleri ve kıyafet ve aksesuarlardan oluşan sergi açıldı.

12.05.2019Avrupa
Qualcomm mühendisi Yaşam Boyu Başarı ödülüne aday gösterildi

Qualcomm mühendisi Yaşam Boyu Başarı ödülüne aday gösterildi

Dr. Marta Karczewicz yüksek kaliteli video akışını tüm dünyada ulaşılabilir hale getiren çalışmalarıyla Yaşam Boyu Başarı kategorisinde Avrupalı Mucit Ödülü’ne aday oldu.

10.05.2019Teknoloji
Genç opera sanatçıları yarışıyor

Genç opera sanatçıları yarışıyor

38. Uluslararası Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması'nın Türkiye elemeleri final konseri, 15 Mayıs'ta Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda yapılacak.

9.05.2019Keyif
‘Hiçbir dilde evlat acısını anlatan bir kelime yok’

‘Hiçbir dilde evlat acısını anlatan bir kelime yok’

Belçika’nın başkenti Brüksel’de kayıp 10 bin mülteci çocuğa dikkat çekmek için kaldırımlarda altın rengine boyanmış mülteci çocukların kıyafetleri sergilendi. ‘Kayıp bulunamadı’ adı verilen projesinin gelecek günlerde Fransa’nın Strasbourg şehrinde, Almanya’nın başkenti Berlin’de ve Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleşmesi planlanıyor.

9.05.2019Avrupa
Tarkan’dan yeni turne

Tarkan’dan yeni turne

Tarkan, geçen yıl büyük ilgi gören Avrupa turnesinin devamını getirme kararı aldı.

7.05.2019Keyif
100 ülkeye yerli ‘Siesta’

100 ülkeye yerli ‘Siesta’

1978 yılında İzzet Işıldar tarafından 40 metrekarelik bir atölyede başlayan plastik üretimi, bugün 160 milyon TL’lik ciro ve 100 ülkeye ihracat yapan bir markayı ortaya çıkardı. İstanbul’da üretim yapan Siesta Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar, “Sandalyeden masaya birçok üründe tasarım ile öne çıktık” dedi.

7.05.2019Ekonomi
Salzburg üst üste 6. kez şampiyon

Salzburg üst üste 6. kez şampiyon

Avusturya Birinci Futbol Ligi'nde Salzburg, deplasmanda Austria Wien'i 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

5.05.2019Futbol
Eğitim özel çocukların kaderini değiştiriyor

Eğitim özel çocukların kaderini değiştiriyor

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (Cerebral Palsy Türkiye), Türkiye’de Cerebral Palsy konusunda en geniş hizmet yelpazesine sahip çok özel bir kuruluş. Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve hayata kazandırılmaları için gerekli çalışmalar yapan, çocuk ve ailelerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri, sosyal hayatta daha fazla yer edinebilmeleri için çaba harcayan bir vakıf.

5.05.2019Eğitim
Avrupa’da 80 bin çocuk Rafadan Tayfa ile buluştu

Avrupa’da 80 bin çocuk Rafadan Tayfa ile buluştu

TRT Çocuk'un sevilen çizgi filmi Rafadan Tayfa, Avrupa turnesini büyük ilgi gördüğü Avusturya’nın başkenti Viyana’da sonlandırdı. Rafadan Tayfa’nın, Avrupalı Türk çocukların hem Türkçe hem de Türk kültürüyle bağlarını korumaları açısından önemli olduğunu belirten YTB koordinatörlerinden Mustafa Arslan, Avrupa'da 80 bin çocuğun Rafadan Tayfa ile buluştuğunu söyledi.

4.05.2019Avrupa
Yeni sosyal yardım yasası, Türkleri de olumsuz etkileyecek

Yeni sosyal yardım yasası, Türkleri de olumsuz etkileyecek

Dini sembollerin kamuya açık yerde yasaklandığı Avusturya’nın başkenti Viyana’nın Belediye Başkanı Michael Ludwig, hükümetin uygulamalarının birlikte yaşamı geri plana attığına dikkati çekti ve “Dini sembollerin kamuda yasaklanması doğru değildi. Yeni sosyal yardım düzenlemesi de ülkedeki yabancıları olumsuz etkileyecek” dedi.

3.05.2019Avrupa
‘İstanbul Treni’nde  eğlenceli ve melankolik  bir yolculuk

‘İstanbul Treni’nde eğlenceli ve melankolik bir yolculuk

Graham Greene’in kaleme aldığı ‘İstanbul Treni’, 1930’larda bir kış gecesi Ostende’den İstanbul’a uzanan bir seyahatte farklı yolcuların başlarından geçenleri ve kesişen hayatlarını melankolik bir atmosferde eğlenceli bir dille anlatıyor.

2.05.2019Kitap Sanat
1 Mayıs’a Avusturya’da hükümete tepki, Belçika’da konserli kutlama damga vurdu

1 Mayıs’a Avusturya’da hükümete tepki, Belçika’da konserli kutlama damga vurdu

Avusturya’nın başkenti Viyana’da kutlanılan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne aşırı sağcı hükümete tepki damgasını vururken Belçika’da ise konserler ve eğlence ön plandaydı.

2.05.2019Avrupa
Avusturya’da terör örgütü PKK’nın yeri yok

"Avusturya’da terör örgütü PKK’nın yeri yok"

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, bir grup terör örgütü PKK yandaşının Viyana’da düzenlenen 1 Mayıs etkinliğinde örgüte ait yasaklı sembollerin bulunduğu pankartlar açmasına tepki göstererek, "Avusturya’da, bu terörist aşırı sol ideolojinin (PKK) yeri olamaz." ifadelerini kullandı.

2.05.2019Dünya
Osmanlının onuncu padişahı Muhteşem Süleyman kaç yıl padişahlık yapmıştır

Osmanlı'nın onuncu padişahı Muhteşem Süleyman kaç yıl padişahlık yapmıştır?

Batıda Muhteşem Süleyman olarak bilinen Kanunu Sultan Süleyman, Osmanlı İmparatorluğu'nun en uzun süre görev yapan ve en çok sefere çıkan padişahıdır. Peki, Osmanlı'nın onuncu padişahı Muhteşem Süleyman kaç yıl padişahlık yapmıştır?

29.04.2019Gündem
Almanya istihbaratı: Aşırı sağ iç savaşa hazırlanıyor

Almanya istihbaratı: Aşırı sağ iç savaşa hazırlanıyor

Almanya iç istihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı, aşırı sağın iç savaş ve kamu düzeninin bozulması hazırlığı yaptığına dair ipuçlarına ulaştı. Aralarında orduda görevli polis ve askerlerin bulunduğu çoğunluğu 30’lu yaşlardaki erkek militanlar, bombalı saldırı antrenmanları bile yapıyor.

28.04.2019Avrupa
Yunus Emre ilgi bekliyor

Yunus Emre ilgi bekliyor

Uzun süre özlemi çekildi. Özellikle yurt dışında yaşayan Türkler bunun özlemini çekiyordu. “Almanların Goethe Enstitüsü, İspanyolların Cervantes, İtalyan ve Fransızların Kültür Merkezleri var. Bizim niçin yok” diye Türkiye’den gelen yetkililere hep sitem ettiler. Sonunda bu rüya gerçekleşti.

26.04.2019Avrupa
‘Rafadan Tayfa’ya Köln’de yoğun ilgi

‘Rafadan Tayfa’ya Köln’de yoğun ilgi

Avrupa turnesine çıkan TRT Çocuk Kanalı’nın sevilen çizgi filmlerinden Rafadan Tayfa ekibi tiyatro gösterisi, Köln’de bir günde dört kez sahne aldı.

25.04.2019Avrupa
Avusturya’da hükümet karşıtı gösteri

Avusturya’da hükümet karşıtı gösteri

Avustruya’nın başkenti Viyana’da hükümet karşıtı göstericiler, aşırı sağcı hükümetin sosyal yardımlarda yapmayı planladığı kısıtlamalar başta olmak üzere, Müslüman ve mülteci karşıtı politikalarına tepki gösterdi. Başbakanlık önünde toplanan göstericiler, ‘yönetimde Nazilere hayır’, ‘sosyal paylaşımda adalet’ yazılı pankartlar açtı.

24.04.2019Avrupa
‘Ayıp Şehir’ Paris’te

‘Ayıp Şehir’ Paris’te

FOTOĞRAF sanatçısı Ali Öz’ün ‘Ayıp Şehir - Tarlabaşı’ sergisi 25 Nisan’da Fransa’nın başkenti Paris’te açılıyor.

23.04.2019Kitap Sanat
Biz çocuklara inanın

Biz çocuklara inanın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Türkiye’yi küçük yaşlarına rağmen uluslararası arenalarda başarıyla temsil eden çocuklara yer verdik. Kimi piyano çalarak dünyayı kendine hayran bıraktı, kimi satrançta rakiplerine fark atarak. Kimi kemanıyla dinleyenleri büyülerken, kimi artistik buz pateninde dünya rekoru kırdı. Yetenekli çocuklara 23 Nisan mesajlarını, Türkiye’den ve dünyadan beklentilerini sorduk. Okullardaki sosyal aktivitelerin artmasını isteyen de var, büyüklerin kendilerine güvenmesini dileyen de. İşte o çocukların mesajları:

23.04.2019Eğitim
Ankaradan Baküye doğrudan uçuş heyecanı

Ankara'dan Bakü'ye doğrudan uçuş heyecanı

ATO Başkanı Gürsel Baran, "Doğrudan uçuşlar inanıyorum ki iki ülke arasındaki ticari ilişkileri daha da büyütecek ve geliştirecektir. Direkt uçuşlarla Ankara'nın tanıtımına katkı sağlayarak sağlık turizmini de geliştirmeyi hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

21.04.2019Ekonomi
1918 yılında Nobel Fizik Ödülünü kazanan kim

1918 yılında Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan kim?

Alman fizikçi Max Planck, Kuantum Kuramı’nı geliştiren ve Termodinamik yasaları üzerine çalışan isim olarak biliniyor. Max Planck ayrıca kendi adıyla bilinen ‘Planck sabiti’ni ve ‘Planck ışınım yasası’nı buldu. Ortaya attığı kuantum kuramı ile fizik yasaları içinde devrimsel buluşlara imza atan Max Planck, 1918 yılında Nobel Fizik Ödülü'ne layık görüldü.

19.04.2019Gündem
Zahide Yetiş kimdir, eşi kim

Zahide Yetiş kimdir, eşi kim?

Zahide Yetiş, sunuculuğunu üstlendiği programları ve sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. TRT’de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk hayatına başlayan Zahide Yetiş, son yıllarda farklı bir formatla izleyici karşısına çıkıyor. Peki, Zahide Yetiş kimdir, eşi kim?

18.04.2019Televizyon
YTB, ‘Rafadan Tayfa’yı yurt dışındaki Türklerle buluşturmaya devam ediyor

YTB, ‘Rafadan Tayfa’yı yurt dışındaki Türklerle buluşturmaya devam ediyor

TRT Çocuk Kanalı’nın sevilen çizgi filmlerinden ‘Rafadan Tayfa’, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) organizasyonuyla yurt dışında yaşayan Türk çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

17.04.2019Avrupa
Tiyatro festivali ‘Sınır Açan’la başladı

Tiyatro festivali ‘Sınır Açan’la başladı

Türkiye ile Almanya arasında tiyatro ve sanat köprüsü kurmayı hedefleyen 2. Tiyatro Köprüsü Festivali, İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Çağlar Yiğitoğulları’nın ‘Sınır Açan’ adlı dans tiyatrosu performansıyla başladı. Gösteri öncesi kanun üstadı Turan Vurgun ve piyanist Eda And, misafirlere müzik keyfi yaşattı.

12.04.2019Avrupa
Tezer Özlünün yaşamına yolculuk

Tezer Özlü'nün yaşamına yolculuk

İlk kez 1984’te yayımlanan ‘Yaşamın Ucuna Yolculuk’, 35 sene sonra yine çok şey anlatıyor. Tezer Özlü, Svevo, Kafka ve Pavese’nin yoldaşlığında ölümü, yalnızlığı, yolculuğu, melankoliyi ve isyanı anlatıyor. Özlü, yaşamın sonunu nasıl ve nerede gördüğünü anlattığı metinde, bir anlamda ‘yaşayarak intihar ediyor’.

12.04.2019Kitap Sanat
Kaliteli yaşam sıralamasında en iyi 10 Avrupa kenti

Kaliteli yaşam sıralamasında en iyi 10 Avrupa kenti

Uluslararası iki araştırma, her yıl ‘en iyi hayatı’ sunan şehirlerin dünya sıralamasını oluşturuyor. Bu araştırmaların isimleri: Mercer’in Yaşam Kalitesi Anketi ve Ekonomist Dergisi’nin Yaşanabilirlik Endeksi. Yapılan araştırmalar, suç oranı, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri, yolsuzluk, kültür düzeyi ve spor faaliyetlerine erişim gibi geniş kapsamlı verilerin analiz edilmesine dayanıyor. Kazananlar, bu araştırmaların sonunda, genellikle gözde turizm destinasyonları oluyor. Yapılan turizm değerlendirmeleri, konforlu bir yaşam için en iyi koşulları sunan 10 Avrupa kentini gözler önüne seriyor. İşte en iyi 10 Avrupa kenti...

12.04.2019Seyahat
Avusturya’da ırkçı ‘Kimlikçiler Hareketi’ne karşı gösteri

Avusturya’da ırkçı ‘Kimlikçiler Hareketi’ne karşı gösteri

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ırkçı, mülteci ve Müslüman karşıtı ‘Kimlikçiler Hareketi’nin yasaklanması için gösteri düzenlendi. Viyana Üniversitesi önünde toplanan göstericiler, aşırı sağcı ‘Avusturya Özgürlük Partisi’ni (FPÖ) parçala’ ve ‘Yönetimde Nazilere hayır’ yazılı pankartlar açtı.

11.04.2019Avrupa
30’lu yaşlarda mutlaka görülmesi gereken yerler

30’lu yaşlarda mutlaka görülmesi gereken yerler

20’li yaşlar listesinden sonra “30’larımızda nerelere gideceğiz” diyenler için görülmesi gereken yerleri listeledik. 20’li yaşlarda maksimum eğlencenin hedeflendiği macera dolu tatiller, 30’lu yaşlardaysa deneyimin ön planda olduğu seyahatler yapılıyor. Bu yaşlarda seyahat etmeye zaman bulmak daha zor olduğundan tüm planlar daha değerli oluyor. O zaman gelin gittiğinize asla pişman olmayacağınız deneyimler yaşayacağınız yerlere bakalım.

10.04.2019Seyahat
Rusyadan OPEC anlaşması açıklaması

Rusya'dan OPEC anlaşması açıklaması

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, "Yılın ikinci yarısında petrol piyasalarının dengeleneceğine yönelik bir beklenti oluşursa, OPEC anlaşmasını uzatmaya gerek yok" açıklamasında bulundu.

9.04.2019Ekonomi
‘Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü’ Festivali kuruluyor

‘Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü’ Festivali kuruluyor

Almanya’nın Hamburg kentinde bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali Hamburg Kültür Senatörlüğünün desteğiyle 11-28 Nisan arasında yapılacak. Festivalde Meltem Cumbul müzisyen kimliğiyle sahne alacak.

7.04.2019Avrupa
Saz, kalbin anahtarı...

Saz, kalbin anahtarı...

Petra Nachtmanova (31), Polonyalı-Çek bir anne-babanın kızı olarak Viyana’da doğdu, büyüdü. Çocukken klasik müzik eğitimi aldı. İngiltere’de tarih okuduktan sonra Berlin’e yerleşti. Sazla, orada yaşayan göçmenler aracılığıyla tanıştı. Rönesans Barok müziğine yönelecekken halk müziğine merak sardı. Bir cemevinde saz kursuna yazıldı, Türkçe öğrendi. Bu enstrümanın anavatanı Horasan’ı merak etti, yollara düştü. Bosna, Arnavutluk, Bulgaristan, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve İran’ı kapsayan dört aylık bir yolculuğa çıktı. Her durakta saz çalanlarla bir araya geldi. Yönetmen Stephan Talneau, bu maceranın belgeselini çekti. ‘Saz’, 38’inci İstanbul Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluştu.

7.04.2019Hürriyet Pazar
Avusturya’da tren, bir tıra çarptı: Çok sayıda yaralı

Avusturya’da tren, bir tıra çarptı: Çok sayıda yaralı

Avusturya’da Viyana S-Bahn treni, bir tıra çarptı. Kaza sonucu trenin ön vagonu raydan çıktı. Kazada 15 kişi yaralandı.

4.04.2019Dünya
Viyana’da Türkiye oturumu: Yatırıma en uygun ülke

Viyana’da Türkiye oturumu: Yatırıma en uygun ülke

Avusturya-Türk Ekonomik Forumu, Viyana Ekonomi Odası ve Vakıfbank International AG tarafından ortak düzenlenen açık oturumda, Avusturya’nın alanında en saygı isimleri seçimden sonra Türkiye’de yatırım koşullarını konuştu. Tüm katılımcılar, Türkiye’nin bölgede yatırıma en uygun ülkesi olduğu konusunda birleşti.

4.04.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Hürriyeti olmayanın imanı da, imtihanı da olmaz... Rol modelimiz

Gelin 19 Mayıs’a bir de bu pencereden bakalım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diyen Türk milletinin ortak paydası, ortak değeri ve özgürlük sembolüdür. Her Türk gencine her koşulda vatanını, milletini, bayrağını ve devletini hiç kimse kalmasa bile tek başına savunması gerektiği bilincini aşılayan bir rol modelidir.

19.05.2019

Yunan General İoannİs Metaksas’ın kehaneti ve... İnancın zaferi

Küçük Asya Seferi’nin komutanlığını reddeden Yunan general İoannis Metaksas, “Yok oldu zannettiğiniz ordularını Türkler yine toparlar ve bir sabah aniden karşınıza çıkarlar” demişti. Samsun’dan 1.5 yıl sonra milli ordu ortaya çıkmıştır. 2 yıl sonra da TBMM Hükümeti’nin hem içte ama asıl önemlisi dış dünyada itibarını ve varlığın pekiştiren Sakarya Savaşı, general Metaksas’ın bu kehanetinin doğruluğunu gösterir. Hiç şüphesiz Kurtuluş Savaşı’nı hazırlayanların girişimi bir kumar veya kehanet değil ortak asker aklının bilgeliğine dayanır. Bütün mesele buna inanmaktı.

19.05.2019

Diplomatik ayrıcalıklar ve diplomasinin değişimi

Cemal Kaşıkçı, Julian Assange ve Leopoldo Lopez isimleri birbirlerinden çok farklı uluslararası olaylarda ön plana çıkan kişiler. Bu üç ismin ortak yanları ise “Diplomatik Dokunulmazlıklar ve Ayrıcalıklar” konusunun gündeme gelmesinde ve yeniden tartışmaya başlanmasında oynadıkları rol.

9.05.2019

49’unda ölmeseydi...

O olayların başlangıcı, Fatih’in 3 Mayıs 1481’de Gebze Sahrası’ndaki zamansız ölümdür. 15. ve 16. asırlarda bilimin, teknolojinin gelişimini tayin eden en önemli faktör hükümdarın kişiliği ve kendi ilgi ve bilgisidir. Türk İmparatorluğu Batı’da Avrupa’nın eşiğinde en önemli Rönesans adamını bu sayede yitirdi. Timur’dan sonraki taht kavgalarıyla da Orta Asya’daki parlak Rönesans, o Rönesans’ın ve bilimin temsilcisi Uluğ Bey’in ortadan kaldırılmasıyla sona erdi.

5.05.2019

Bilelim ki bu meymenetsiz surat 4.5 yılımıza kastetti

Duyduğumda ürperdim... Aklıma yakın tarihimizin o en karanlık günleri geldi.

23.04.2019

Mazarrat faturaları

NE zaman Almanya ile ilişkileri düzeltiyorsak... 

15.04.2019

CIP’te tencere kaynayacak

Turkish DO&CO İstanbul Havalimanı’ndaki özel yolcu salonunda (CIP) tencere yemekleri yapacak. Böylece Türk yemeklerinin en doğru karışımlarla tanıtılmasını da sağlayacak. Yolcular özellikle yurtdışındaki Türk lokantalarında yapılan yanlış yemeklerin doğrusunu tadacak ve Türk mutfağına hayran kalacaklar.

3.04.2019