MENÜ

Randevu

Randevu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Randevu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.231 Randevu haberi bulunmuştur.

Randevu Haberleri

Falcı ‘Temmuzda nikah şans getirmez’ deyince...

Falcı ‘Temmuzda nikah şans getirmez’ deyince...

Polisiye dizi ‘Alarm für Cobra 11’in Türkiye kökenli oyuncusu Erdoğan Atalay, Katja Ohneck ile nikahını falcının ‘uyarısı’ üzerine ertelediği ortaya çıktı.

26.6.2017Dünya
‘Ciğer sönebilir’ deyip imza almışlardı, buraya kadar diye düşündüm

‘Ciğer sönebilir’ deyip imza almışlardı, buraya kadar diye düşündüm

Türk sinemasının ‘dört yapraklı yoncası’ndan biri Hülya Koçyiğit. Bir kaza geçirdi ve sırtındaki ağrılarla doktora gitti. Tesadüfen akciğer kanseri olduğunu öğrendi, Amerika’da ameliyat oldu. Türkiye’nin barış sürecinde akil insanı olan, çoğu insanın kalbinde taht kuran ve kimileri tarafından da eleştirilen Hülya Koçyiğit ve eşi Selim Soydan’ın evine konuk olduk. Hastalıktan ve Türkiye’ye dair her şeyden konuştuk.

25.6.2017Gündem
Son dakika... TMSF 8 basın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı

Son dakika... TMSF 8 basın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı.

23.6.2017Ekonomi
Online kampanya 1 yılda tamamlandı

Online kampanya 1 yılda tamamlandı

Kırmızı Ödülleri’nde bu yıl Kırmızı Dijital’de Kıpkırmızı ödülü, Unilever/Axe Black Night için hazırladığı online kampanya ile Manajans J. Walter Thompson’a gitti. Büyük ödülü kapan işin hikayesini Manajans J. Walter Thompson ekibi şöyle anlattı...

21.6.2017Ekonomi
Bucada ihtiyaç sahiplerine bayram temizliği

Buca'da ihtiyaç sahiplerine bayram temizliği

Buca'da ihtiyaç sahiplerine bayram temizliği

21.6.2017Buca
Nehir’in katili Erhan Timuroğlu’nun adamı çıktı

Nehir’in katili Erhan Timuroğlu’nun adamı çıktı!

İstanbul’da kız kardeşi Ceylan’ı öldürdükten sonra kaçan Erhan Timuroğlu’nun bir numaralı adamı olarak gösterilen Cüneyt Ataoğlan tutuklandı. Cüney Ataoğlan’ın kullandığı tabancayı inceleyen polis, zanlının Ataşehir’de 2016’da öldürülen 12 yaşındaki Nehir’in katil zanlılarından biri olduğunu belirlendi. Ataoğlan, yakalandığında gazetecilerin fotoğrafını çektiğini görünce "Keşke saçımı başım düzeltseydim de öyle çekseydiniz" demişti.

21.6.2017Gündem
Mersinde 29 sanıklı darbe girişimi davası başladı

Mersin'de 29 sanıklı darbe girişimi davası başladı

Mersin'de 29 sanıklı darbe girişimi davası başladı

20.6.2017Mersin

Hastalara şok dalga tedavisi

Hastalara şok dalga tedavisi

19.6.2017Antalya
Almanların ‘Kara Dev’i de tarih oldu

Almanların ‘Kara Dev’i de tarih oldu

Almanya’nın en uzun süre başbakanlığını (1982-1998) yapan Helmut Kohl, ben 1973 yılında “Elveda Fransa” (Adieu la France) deyip Almanya’ya geçtiğimde Rheinland-Pfalz Eyalet Başbakanı’ydı.

19.6.2017Dünya
TGF Başkanı Karaca: Anadolu basını yok olmak üzere

TGF Başkanı Karaca: Anadolu basını yok olmak üzere

TGF Başkanı Karaca: Anadolu basını yok olmak üzere

18.6.2017Gaziantep
Sırp kasabına Baba uyarısı: Dünyayla savaşamazsın

'Sırp kasabına' Baba uyarısı: Dünyayla savaşamazsın

Miloseviç, 1991 yılında Türkiye’nin eski başbakanı Süleyman Demirel’den, ‘Sırbistan Devlet Başkanı’ sıfatıyla randevu talebinde bulundu. Demirel, bu talebe cevap vermedi. Aynı yılın sonunda, 7’nci defa başbakan olan Demirel’e, Miloseviç’ten yeni bir randevu talebi geldi. Türkiye Başbakanı, Sırbistan Devlet Başkanı’nı 23 Ocak 1992’de Ankara’da kabul etti.

17.6.2017Gündem
Türk edebiyatının en iyi 100 eseri

Türk edebiyatının en iyi 100 eseri

Roman, Türk edebiyatına Fransızcadan yapılan basit çevirilerle girdi. Yıl 1862’ydi, Fénelon’un romanı Türkçeye Yusuf Kâmil Paşa’nın çevirisiyle ‘Terceme-i Telemak’ olarak çevrildi. Sonra Victor Hugo geldi... İlk Türk romanıysa bundan 10 yıl sonra yayımlanacaktı. Şemseddin Sami’nin ‘Talat ile Fitnat’ın Aşkı’ adlı eseri, ana-babasının zorlamaları sonucu istemediği biriyle evlendirilen ve sonunda kendini öldüren genç bir kızı anlatıyordu. Sonra Ahmet Midhat Efendi’ler, Recaizade Mahmut Ekrem’ler geldi. Türk edebiyatı akımlardan etkilendi ve yazıldığı döneme ışık tutan eserler üretildi. Kimi yazar insanı öne çıkardı, kimi tarihi, siyasi tutumunu, kimi cinselliği... Hepsi biricikti, hepsi bize masa başında yazılmış gibi görünen ‘gerçek hayatlar’ı anlattı. Okuyana ‘hayatın anlamı’nı sorgulattı. Bir liste yapıp romanlara gömülsek insanların, ülkelerin, psikolojinin, siyasetin nasıl değiştiğine dair tarih dersi almamız da kaçınılmaz. İşte biz de bu büyük fotoğrafa bakalım istedik. Hürriyet Pazar olarak ‘sinema’ ve ‘müzik’ soruşturmalarının ardından eleştirmenler, yazarlar, akademisyenler, edebiyat öğretmenleri ve yayıncılardan oluşan 100 kişilik bir jüriyle ‘Türk Edebiyatının Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Romanı’nı çalıştık. Tavsiyemiz bu listeyi alın ve onun izinden bir kütüphane oluşturun.

17.6.2017Keyif
Yeşil Bursa’nın ‘pembe vagon’la imtihanı

Yeşil Bursa’nın ‘pembe vagon’la imtihanı

Bursa metrosunda bu hafta uygulamaya giren ‘pembe vagon’ düzenlemesi, sadece 2.5 milyonluk şehirde değil, ülkenin dört bir yanında kadınları ayağa kaldırdı. Şehirde hizmet veren tüm metro trenlerinin son vagonları, kadın yolculara ayrıldı. Yeşil şehrin pembe vagonla imtihanını yerinde takip ettik; kadın örgütleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve vatandaşlarla görüştük. Görünen o ki, ‘pembe vagon’u kimsenin pek taktığı yok.

17.6.2017Hayat
Herkes üretimi görebiliyor

Herkes üretimi görebiliyor

Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, bu yılın ilk 6 ayında toplam 11 bin 184 kişiyi misafir ederek, fabrikayı gezdirdi ve çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

16.6.2017Ankara
HDPli vekillerden Anayasa Mahkemesi önünde oturma eylemi

HDP'li vekillerden Anayasa Mahkemesi önünde oturma eylemi

Tutuklu milletvekillerinin dosyalarının karara bağlanmasına ilişkin taleplerini iletmek üzere Anayasa Mahkemesine gelen HDP milletvekilleri, randevu taleplerinin kabul edilmemesi üzerine oturma eylemi yaptı.

16.6.2017Gündem
Halk Ekmeke ziyaretçi rekoru

Halk Ekmek'e ziyaretçi rekoru

Halk Ekmek'e ziyaretçi rekoru

16.6.2017Ankara
Ehliyet sınavında kağıt ve kaleme son

Ehliyet sınavında kağıt ve kaleme son

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 2018'den itibaren tüm illerde "e-sınav" salonlarının faaliyete geçmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı sona erecek, adaylar soruları bilgisayar üzerinde yanıtlayacak.

14.6.2017Eğitim
Ehliyet alacaklar dikkat Sınav yöntemi değişiyor

Ehliyet alacaklar dikkat! Sınav yöntemi değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2018'den itibaren tüm illerde "e-sınav" salonlarının faaliyete geçmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı sona erecek, adaylar soruları bilgisayar üzerinde yanıtlayacak.

14.6.2017Ekonomi
Yeni kimlik alacaklar dikkat Nasıl alınır Gerekli belgeler ne Şifre zarfı ne işe yarıyor

Yeni kimlik alacaklar dikkat! Nasıl alınır? Gerekli belgeler ne? Şifre zarfı ne işe yarıyor?

Yeni kimlik kartlarının çıkmasıyla birlikte vatandaşlar gerekli işlemlerin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Peki yeni kimlik kartı almak için gereken belgeler nedir? Verilen şifre zarfı ne işe yarıyor? İşte yeni kimlik kartları ile ilgili merak edilen her şey

14.6.2017Teknoloji
Milyon dolarlık yatlar Bodrumda görücüye çıkıyor

Milyon dolarlık yatlar Bodrum'da görücüye çıkıyor

Milyon dolarlık yatlar Bodrum'da görücüye çıkıyor

13.6.2017Bodrum
Apple Store randevu alma yöntemleri

Apple Store randevu alma yöntemleri

Apple randevusu almak sizin için işkenceye mi dönüştü? Korkmayın yalnız değilsiniz. Biliyoruz günümüzde Apple Store Randevusu almak oldukça zor. Gerek Apple kullanıcı sayısındaki artış gerekse de Apple Store sayısının az olması randevu alabilmenizi güçleştiriyor. Ancak küçük ipuçlarından yararlanarak Apple Randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz.

12.6.2017Teknoloji
Kosova Türkiye FIFA maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda

Kosova Türkiye FIFA maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Kosova Türkiye maçı için heyecan dorukta! FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde karşı karşıya gelecek olan iki takımın da hedefi büyük. Daha önce bir kez resmi maçta Kosova ile karşılaşan milli takım, rakibiyle 2. resmi randevusuna çıkacak. Peki, Kosova Türkiye maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

10.6.2017Spor Arena
Sokak çocukluğundan Bebek’in star’lığına... Kuaför Yıldırım Özdemir’in ilham veren hikâyesi

Sokak çocukluğundan Bebek’in star’lığına... Kuaför Yıldırım Özdemir’in ilham veren hikâyesi

O, Türkiye’nin en ünlü kuaförlerinden biri. Tarkan’dan Ajda Pekkan’a, kimlerin saçını kesmedi ki! Dükkânı her gün saçını ondan başkasına emanet edemeyenlerle dolup taşıyor. Geçen ay, dünyanın en önemli saç tasarım etkinliklerinden birinde şov yapmaya hak kazanan üç kuaförden biri oldu. Yıldırım Özdemir şimdilerde, “Sayesinde hayal edemeyeceğim bir hayat yaşıyorum” dediği mesleğine vefa borcunu ödemek için Türkiye çapında akademiler kurma hazırlığında... Özdemir’le bir araya geldik, bugün dükkânının bulunduğu Bebek semtinin sokaklarını, bir sokak çocuğu olarak adımladığı günleri konuştuk.

10.6.2017Stil
Geri dönüşümcüler iftarda buluştu

Geri dönüşümcüler iftarda buluştu

Geri dönüşümcüler iftarda buluştu

10.6.2017Antalya
Vahanın demir lady’si

Vahanın demir lady’si

Bir yandan dolabında 4 bin Christian Louboutin’i olduğunu gururla söyleyen, Londra’da üç binayı birleştirerek ‘saray yapma’ projesine onay verilmediği için isyan eden bir Marie Antoinette, diğer yandan kocasıyla birlikte Katar’ı reformlarla tanıştıran cesur yürek bir Jeanne d’Arc. Katar Emiri’nin stil ikonu annesi Şeyha Moza yeniden dünya gündeminin zirvesinde... Işıltılı yaşam öyküsü ise burada...

10.6.2017Stil
Doktor firarda

Doktor firarda

Burun estetiği yapan kulak-burun-boğaz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Bekir Sivri, muayenehanesini kapatıp sırra kadem bastı. Ameliyatlarını planladığı ve bazılarından kapora aldığı 300 hastası doktorun peşine düştü.

9.6.2017Gündem
Araç muayenesinde bunlara dikkat

Araç muayenesinde bunlara dikkat

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları, araç sahiplerinin periyodik muayene öncesinde araçlarında dikkat etmeleri gereken noktaları paylaştı.

9.6.2017Ekonomi
Başhekimi emniyet kemeri kurtardı

Başhekimi emniyet kemeri kurtardı

Başhekimi emniyet kemeri kurtardı

9.6.2017Kahramankazan
Bornova Belediyesinde memurların yüz tanıma sistemi zaferi

Bornova Belediyesi'nde memurların yüz tanıma sistemi zaferi

Bornova Belediyesi'nde memurların yüz tanıma sistemi zaferi

9.6.2017Bornova
HDPden kritik Kılıçdaroğlu açıklaması

HDP'den kritik Kılıçdaroğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile cuma günü görüşeceklerini belirten HDP Eş Genel Başkan Kemalbay 'Demokrasi cephesini oluşturma görevi CHP'nin de Türkiye'de demokratik siyasetten yana olan bütün kesimlerin görevi. Bu konuda herkesin de elini taşın altına koyması gerekiyor' dedi.

7.6.2017Gündem
Edirnede yeni ehliyet başvurusunda hafta sonu mesaisi

Edirne'de yeni ehliyet başvurusunda 'hafta sonu' mesaisi

Edirne'de yeni ehliyet başvurusunda 'hafta sonu' mesaisi

7.6.2017Edirne
Lyon, Marcelo için geliyor

Lyon, Marcelo için geliyor

Lyon, Marcelo için Beşiktaş’tan randevu istedi. Yönetici Metin Albayrak, “Marcelo’yu almak isteyen en az 10 milyon Euro’yu gözden çıkarmalı” dedi.

6.6.2017Spor Arena
CHP’den ‘kıdem’ atağı

CHP’den ‘kıdem’ atağı

CHP, kıdem tazminatı fonu hazırlıklarına karşı işçi sendikaları konfederasyonlarıyla bir araya geldi ve ortak bir çözüm aradı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki günkü çalıştayda, kıdem tazminatının tüm çalışanların ortak sorunu olduğunu vurguladı ve kazanımlardan geriye dönüş olmaması gerektiğini söyledi.

6.6.2017Ekonomi
Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi iftardan sonra da hizmet veriyor

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi iftardan sonra da hizmet veriyor

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi iftardan sonra da hizmet veriyor

6.6.2017Kayseri
Hakkarililer il kalmak için yürüdü

Hakkarililer il kalmak için yürüdü

Hakkarililer il kalmak için yürüdü

5.6.2017Hakkari
Tecavüzle yargılanan sanık tahliye oldu

Tecavüzle yargılanan sanık tahliye oldu

Tecavüzle yargılanan sanık tahliye oldu

5.6.2017Kayseri
Fuar Alanı’nın temeli bile kayboldu

Fuar Alanı’nın temeli bile kayboldu

Sizlerden gelen sorulara yanıt aradığımız “Siz Soracaksınız, Başkanlar Yanıtlayacak” başlıklı röportaj dizimizin üçüncü konuğu Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran oldu. Baran, en çok sorunun geldiği Akyurt Fuar Alanı’yla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. İki yıl önce atılan temelin bugün yerinin bile bilenmediğini belirten Baran, Büyükşehir Belediyesi ile kendilerinin öngördüğü proje arasında yaklaşık 100 milyon TL’lik bir maliyet farkı olduğunu da belirtti. Projeyle ilgili nihai kararı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vereceğini söyleyen Baran, “TOBB, ASO, ATB ve ATO, dört paydaş olarak bu işi bir an önce yapmak istiyoruz. Bize görev verilirse bir buçuk yılda bitiririz” dedi.

5.6.2017Ankara
Selçuk Tıp’ta, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi Açıldı

Selçuk Tıp’ta, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi Açıldı

Selçuk Tıp’ta, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi Açıldı

5.6.2017Konya
Aşkın sergisi

'Aşk'ın sergisi

TÜRK tezhip ve kalem işi sanatlarında Osmanlı klasik üslubunu yeni bir anlayışla yorumlayıp günümüze taşıyan, eserlerinde klasik çizgileri modern ve özgün biçimlerle işleyen tezhip sanatçısı Naciye Subaşı’nın ‘Aşk’ adlı tezhip sergisi Yıldız Holding Seminer ve Sergi Salonu’nda ziyarete açıldı.

4.6.2017Kitap Sanat
Makedonya-Türkiye maçına doğru

Makedonya-Türkiye maçına doğru

Makedonya-Türkiye maçına doğru

4.6.2017Merkez
Gözlükçülerin vergi endişesi

Gözlükçülerin vergi endişesi

Gözlük ve gözlük malzemelerinin ithalatına ilişkin ilave gümrük vergisi uygulaması firmaları tedirgin etti.

3.6.2017Ekonomi
Göztepe Süper Lig için sahada

Göztepe Süper Lig için sahada

Göztepe Süper Lig için sahada

3.6.2017İzmir
Ehliyet ve pasaport randevusuz alınacak

Ehliyet ve pasaport randevusuz alınacak

EMNİYET Genel Müdürlüğü (EGM), pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle ek tedbirler aldı.

2.6.2017Gündem
Emniyet, pasaport ve sürücü belgesi başvuruları için ek tedbirler aldı

Emniyet, pasaport ve sürücü belgesi  başvuruları için ek tedbirler aldı 

Emniyet, pasaport ve sürücü belgesi  başvuruları için ek tedbirler aldı 

2.6.2017Ankara
Ehliyet ve pasaport başvurularında flaş gelişme

Ehliyet ve pasaport başvurularında flaş gelişme!

Ehliyet ve pasaport başvurularıyla ilgili Emniyetten önemli bir açıklama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle ek tedbirler aldı.

2.6.2017Gündem
Trabzonspor sezonu galibiyetle noktalamak istiyor

Trabzonspor sezonu galibiyetle noktalamak istiyor

Trabzonspor sezonu galibiyetle noktalamak istiyor

2.6.2017Trabzon

Yazar Sonuçları

Sevgili Başkanım;

Sevgili Başkanım;

Bu köşeden sayısını hatırlamadığım kadar seslendim size. “Tayyip Bey” hitabımdan dolayı yakın çevremden “Ayşe, adam koskoca Cumhurbaşkanı olmuş, sen hâlâ ‘Tayyip Bey’ de kaldın.” diye eleştiriler alsam da ben yine bildiğim gibi seslenmeye devam ettim. Çünkü “Sayın Cumhurbaşkanıma” diye başlayan bir hitap, “Tayyip Bey’e” diye başlayan hitap kadar samimi gelmedi bana, sevemedim. Sizin de bunu saygısızlık olarak algıladığınızı düşünmedim hiç.  

16.6.2017Ayşe BAYKAL
En kolay soru

En kolay soru

Katar’ı mı tutacaksınız yoksa Suudi Arabistan’ı mı?

10.6.2017Rauf TAMER
Kim terörist

Kim terörist?

SUUDİ patronajındaki devletler “terörist listesi” ilan ettiler, içlerinde Müslüman Kardeşler (İhvan) ve Yusuf Karadavi gibi din adamları da var.

9.6.2017Taha AKYOL