MENÜ

Otel Rezervasyon

Otel Rezervasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otel Rezervasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.130 Otel Rezervasyon haberi bulunmuştur.

Otel Rezervasyon Haberleri

Komşu’da ’Kapı vizesi’ başladı

Komşu’da ’Kapı vizesi’ başladı

Yunan adalarına günübirlik vizeyle geçişler başladı. ’Kapı vizesi’ olarak adlandırılan sistemin başlamasıyla Ramazan Bayramı tatilini Yunan adalarında geçirmek isteyenlerin ön rezervasyonlarında artış yaşandı.

26.05.2019Ekonomi
Booking.com Türkiyede çözüm arayışında

Booking.com Türkiye'de çözüm arayışında

Booking.com Başkanı ve Üst Yöneticisi Gillian Tans:“Türkiye’deki hizmetlerimizde yaşanan sıkıntılara çözüm bulabilmeye yönelik Türk hükümetiyle temas halindeyiz. Umarım yakın gelecekte vergi konusunda çözüm buluruz.Türkiye Booking.com için önemli bir pazar ve çok önemli bir ülke.Türk işletmelerin işlerinin artması için çok yakın çalışıyoruz. Eğer Türk müşterilerin yeniden yurt içi seyahatlerine yardımcı olarak bu işletmelere daha fazla iş getirirsek bu harika olacak." açıklamalarında bulundu.

13.11.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar... Tatil planı yapan işçilere kötü haber

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar... Tatil planı yapan işçilere kötü haber!

Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı. Yüksek mahkemeden, yaz aylarının gelmesiyle yıllık izin planları yapanlara kötü haber geldi. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, yıllık izin zamanının işverenin belirleyeceğini, işçinin kendi isteğine göre tatil planı yapamayacağına hükmetti.

15.08.2018Ekonomi
Booking’den sonra 20 benzerine dava

Booking’den sonra 20 benzerine dava

BOOKING.com isimli online otel rezervasyon sitesine geçen yılın başında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) açtığı dava sonucunda Türkiye’den erişim engeli getirilmişti. Siteye erişim haksız rekabete neden olduğu ve vergi ödemediği gerekçesiyle engellenmişti. Booking.com’a engel devam ederken, TÜRSAB, Booking’e benzer 20’ye yakın site hakkında da hukuki işlem başlatma kararı aldı.

8.08.2018Ekonomi
Son dakika... Booking’ten sonra diğer benzer sitelere de dava açılıyor

Son dakika... Booking’ten sonra diğer benzer sitelere de dava açılıyor

Booking.com isimli online otel rezervasyon sitesi geçen yılın başında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) açtığı dava sonucunda haksız rekabete neden olduğu ve vergi ödemediği gerekçesiyle söz konusu siteye Türkiye’den erişim engellenmişti. Şimdi ise TÜRSAB Yönetim Kurulu aldığı karar sonucunda booking.com benzeri şekilde yurtdışı merkezli, Türkiye’de vergi ödemeyen online rezervasyon sitelerine dava açmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda davaya konu 20’ye yakın internet sitesinin olduğu ifade ediliyor. Eğer karar çıkarsa yurtdışı merkezli birçok online otel rezervasyon sitesine Türkiye’den erişim engellenebilir. İsmi geçen 20 site arasında airbnb, agoda, skyscaner ve expedia gibi dünyaca ünlü rezervasyon siteleri de bulunuyor.

8.08.2018Ekonomi
2023 hedefi 60 milyon turist

2023 hedefi 60 milyon turist

TÜRKİYE’nin 100 milyon turisti ağırlayabilecek kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, deniz, kum, güneşin yanı sıra kültür, kruvaziyer, kongre ve sağlık turizmiyle Türkiye’ye gelen turistlerin sayısının artmasıyla bu hedefe ulaşılabileceğinin altını çizdi.

26.07.2018Ekonomi
Son dakika... Booking.comun ihtiyati tedbirin kaldırılması talebi reddedildi

Son dakika... Booking.com'un ihtiyati tedbirin kaldırılması talebi reddedildi

Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan online otel rezervasyon portalı booking.com ile ilgili "haksız rekabet" davasında, davalı tarafın teminat karşılığında ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına ilişkin yaptığı talebin reddedildiği öğrenildi.

11.07.2018Ekonomi
Türkiye yılbaşına nerede giriyor

Türkiye yılbaşına nerede giriyor?

Yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti, otel rezervasyon ve araç kiralama alanlarında karşılaştırma hizmeti sunan Skyscanner, yeni yılı karşılayacak yerler için yapılmış uçak bileti aramalarını Hürriyet Seyahat okurları için taradı ve listeledi. Skyscanner.com.tr sitesinde 1 Ocak-17 Aralık 2017 tarihleri arasında yılbaşı için yapılan uçak bileti arama verilerine göre çıkan sonucu bu yazımızda okuyabilirsiniz.

22.12.2017Seyahat
Booking.comdan çok önemli Türkiye açıklaması

Booking.com'dan çok önemli Türkiye açıklaması

23 Ekim’de 5. duruşması yapılacak Booking.com’un yetkilileri, “Umuyoruz ki yakında ülke içi seyahatlere ilişkin servislerimizi tekrar sunacağız” dedi.

17.10.2017Ekonomi
Yönünü Çine çevirdi 50 bin turist getirecek

Yönünü Çin'e çevirdi 50 bin turist getirecek

Türkiye’nin en büyük yerli otel rezervasyon sitesi Otelz.com, Sanko Holding’ten aldığı 13 milyon TL yatırımla birlikte uluslararası anlaşmalara imza atmaya başladı. Çin’in turizm devi Ctrip ile anlaşan Otelz.com, 1.5 milyara yakın nüfusu bulunan Çin pazarı için 50 bin turist hedefi koydu. 50 bin turistin ülke ekonomisine katkısı ise 100 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

4.10.2017Ekonomi
Otelz.coma Sankonlinedan yatırım

Otelz.com'a Sankonline'dan yatırım

YERLİ otel rezervasyon sitesi otelz.com, Sankonline liderliğinde 13 milyon TL’lik yatırım aldı.

6.09.2017Ekonomi
Booking.comun Türk rakibine Sankonlinedan dev yatırım

Booking.com'un Türk rakibine Sankonline'dan dev yatırım

Otel rezervasyon portalı otelz.com'a Sankonline başta olmak üzere Howzat Partners ve mevcut ortaklardan 13 milyon TL tutarında yatırım geldi.

6.09.2017Ekonomi
Bavul.com o kararı resmen duyurdu

Bavul.com o kararı resmen duyurdu

Uçak bileti, otel rezervasyon ve tur hizmeti veren bavul.com, faaliyetlerini Eylül ayı itibarıyla durdurma kararı aldı. Bavul.com yönetimi, önümüzdeki döneme ait tüm seyahatlerin güvence altında olduğunu belirterek, seyahatler tamamlana kadar müşteri hizmetlerinin servis vermeye devam edeceğini açıkladı.

8.08.2017Ekonomi
Krizin ardından Katardan misilleme: 37 ülkeye...

Krizin ardından Katar'dan misilleme: 37 ülkeye...

Katar, 37 ülkenin vatandaşlarına kapıda vize uygulaması getirdi.

23.06.2017Dünya
Türkiye’nin fikir önderleri turizm sektörünün bugünü ve yarınını konuşacak

Türkiye’nin fikir önderleri turizm sektörünün bugünü ve yarınını konuşacak

Türkiye turizm sektörünün en önemli etkinliği olan Uzakrota Travel Summit’te bu yılın konuşmacıları belli oldu. 17 Kasım’da Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenecek zirvede turizm ve medya sektöründen tanınmış isimlerin yanı sıra, iş dünyasından temsilciler ve dijital girişim konusunda önemli başarılar elde etmiş isimler yer alacak. Lüks, teknoloji, girişim ve otel rezervasyon konseptleri altında, 4 ayrı salonda gerçekleşecek etkinliklere, geçen seneye göre %100’lük artışla 1500 kişinin katılıması hedefleniyor.

9.06.2017Ekonomi
Erken rezervasyonda hedef büyüdü

Erken rezervasyonda hedef büyüdü

POYD Yönetim Kurulu Başkanı Duran, "Yerli turistte erken rezervasyon rakamları çok iyi gidiyor. Geçen yıl erken rezervasyon kapsamında 4,5-5 milyon rakamına ulaşılmıştı. Bu yıl erken rezervasyonun en az 1 milyon daha artmasını bekliyoruz." dedi.

8.04.2017Ekonomi
Booking.com Türkiyede ne kadar komisyon aldığını açıkladı

Booking.com Türkiye'de ne kadar komisyon aldığını açıkladı

Booking.com'dan, Türkiye dahil faaliyet gösterdikleri her ülkenin yasalarına uygun hareket ettikleri ve aldıkları komisyon ortalamasının yüzde 15 olduğu bildirildi

6.04.2017Ekonomi
TÜRSAB’ın yeni hedefi belediyeler

TÜRSAB’ın yeni hedefi belediyeler

booking.com’u kapattıran TÜRSAB kaçak tur düzenleyen her kuruma dava açmaya hazırlanıyor.

5.04.2017Ekonomi

Turizmcilerin booking.com tartışmasında TÜRSAB'tan açıklama

Çeşitli turizm derneklerinden Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetleri durdurtan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne (TÜRSAB)’a yönelik tepkilerine TÜRSAB'dan yanıt geldi. TÜRSAB genel sekreteri "Bu karar sadece seyehat acentelerini değil aynı zamanda Booking.com'un fiyat baskısında olan otelcileri de memnun etti" dedi.

4.04.2017Ekonomi
Uzakrota Travel Summit başlıyor

Uzakrota Travel Summit başlıyor!

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım’da, 700 sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen Uzakrota Travel Summit bu yıl 17 Kasım'da tekrar gerçekleştiriliyor. Zirvede lüks, teknoloji, girişim ve otel rezervasyon konseptleri altında, 4 ayrı salonda geçen seneye göre %100’lük artışla 1500 kişinin katılımı hedefleniyor.

4.04.2017Ekonomi
TÜRSAB çağa ayak uyduramadı

'TÜRSAB çağa ayak uyduramadı'

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, online otel rezervasyon portalı Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulması kararıyla Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin (TÜRSAB) turizme zarar verdiğini öne sürdü.

3.04.2017Ekonomi
Vergi vermeyen yasaklanacak

Vergi vermeyen yasaklanacak!

Hollanda merkezli online otel rezervasyon servisi Booking.com’a açılan dava sonucunda Türkiye’den söz konusu siteye giriş engellendi. TÜRSAB, sırada İspanyol expedia, Alman trivago.com ve Amerikalı tripadvisor.com gibi sitelerin olduğunu açıkladı. Ancak turizm sektörü ikiye bölünmüş durumda. Seyahat acenteleri kararı olumlu karşılarken, otelciler turizmde yaşanan krizle beraber bu yasağın kendilerini daha da zor durumda bıraktığını ifade ediyor.

31.03.2017Ekonomi
booking.com’a TÜRKİYE YASAĞI

booking.com’a TÜRKİYE YASAĞI

HOLLANDA merkezli online otel rezervasyon servisi Booking.com’a Türkiye’de mahkeme kararıyla yasak getirildi. Hollanda ile yaşanan kriz dönemine denk gelen bu karar, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TURSAB) başvurusuyla ve haksız rekabet suçlamasıyla görülen davanın sonunda alındı. BOOKING.com için alınan karardan sonra sitenin erişme kapatılıp kapatılmayacağı tartışma konusu oldu. BTK yetkililerinden alınan bilgilere göre haksız rekabetten dolayı sitelere erişim engeli kararının daha önce hiç uygulanmadığı belirtildi.

30.03.2017Ekonomi
Seyahatte dijital devrim

Seyahatte dijital devrim

Araştırmalara göre keyif almak, huzur bulmak, eğlenmek için çıkılan tatillerin sonucu pek umulduğu gibi olmuyor, her konuda birçok sorunla karşılaşılıyor. Peki hamilelik testinden ızgara et sıcaklığı takibine kadar her alanda yardıma koşan teknolojinin bu sorunlara bir çözümü yok mu? Elbette var. İşte Google Trips...

30.12.2016Seyahat
Yunan adaları: Nasıl gidilir, nerede kalınır

Yunan adaları: Nasıl gidilir, nerede kalınır?

Türkiye’ye yakın konumuyla Yunan adaları Türk tatil sevenlerin de tercihleri arasında yer alıyor. Akdeniz ikliminin bütün güzelliklerini yaşayabileceğiniz Yunan adalarına nasıl gidilir, Yunan adalarında nerede kalınır, 2016'da kapıda vize veren Yunan adaları hangileri merak ediyorsanız bu yazı sizin için.

26.12.2016Seyahat
E-ticaret sektöründe 2 yılda 2 katlık büyüme bekleniyor

E-ticaret sektöründe 2 yılda 2 katlık büyüme bekleniyor

Türkiye’deki e-ticaret sektörü geçtiğimiz yılı yaklaşık 25 milyar TL hacimle kapattı. Toplam perakende gelirlerinden yüzde 2 pay alan e-ticaret sektörü, bu rakamı yüzde 5’e çıkaracak ve 2 yıl içinde cirosunu ikiye katlayacak.  

22.12.2016Advertorial
Kenan İmirzalıoğlu, Cihangir’deki iki otelini  kapattı

Kenan İmirzalıoğlu, Cihangir’deki iki otelini kapattı

Cihangir’de gerçekleştirdiği apart otel yatırımlarıyla dikkat çeken sanatçı Kenan İmirzalıoğlu, turizmin yaşadığı ekonomik krizden etkilendi ve iki otelini kapatmak zorunda kaldı.

18.09.2016Ekonomi
Mardinli aile Almanyada Suriyeli sığınmacı oldu

Mardinli aile Almanya'da Suriyeli sığınmacı oldu

Suriye'de yaşanan iç savaş sonrası Avrupa’ya yaşanan büyük göç akınına Türkler de katıldı. Türkiye'den Avrupa'ya gitmek isteyen Mardinli bir aile, Almanya'ya gitti, sahte pasapot ile sığınma başvurusunda bulundu ve Suriyeli sığınmacı oldu.

12.01.2016Gündem
Doğu ve Güneydoğuda turizme terör iptalleri

Doğu ve Güneydoğu'da turizme "terör" iptalleri

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde son günlerde yaşanan terör olayları, Çözüm Süreci ile bölgede yaşanan turizm hareketliliğini bitirme noktasına getirdi. Yapılan tanıtım çalışmalarıyla bölgede turizmin yükselen değeri olan ve bir milyon turistin ağırlanmasının hedeflendiği Van'da Ekim ayına kadar rezervasyonların tamamı iptal edildi. Çözüm Süreci'yle turizme kazandırılan ve kısa süre öncesine kadar dağcıların uğrak yeri haline gelen Hakkari'deki Cilo Dağları da terör saldırılarının artmasıyla yeniden "özel güvenlik bölgeleri" arasına girdi.

12.08.2015Ekonomi
Olimpiyat Otele büyük moral

Olimpiyat Otel'e büyük moral

Otel, restoran ve gezilecek yerleri değerlendiren internet sitesi Trip Advisor, Basmane Oteller Sokağı'ndaki 60 yataklı butik otele müşteri anketi sonucu mükemmellik sertifikası verdi. Otel dış cephesindeki bisiklet dekorları ile turistlerin de ilgisini çekiyor.

29.06.2015Ege
Yıllık izinle ilgili bilinmesi gerekenler

Yıllık izinle ilgili bilinmesi gerekenler

Yaz geldi, yıllık izin dönemi başladı. Çalışanlar ve işverenler yıllık izin konusunda çok az bilgiye sahip. Dolayısıyla çalışanlar mağdur, işverenler cezalı olabiliyor.

21.06.2015Ekonomi
İnternette ‘yıldız’ oyununa gelmeyin

İnternette ‘yıldız’ oyununa gelmeyin

TEK yıldız kategorisine giremeyecek oteller internet üzerinden “4 yıldızlı” diye pazarlanabiliyor. Bu otellerde bırakın yüzme havuzunu, spor salonlarını, barları, kahvaltının yapılabileceği bir yemek salonu bile yok.

12.10.2014Ekonomi
Devletten aldığı yardım parasıyla dünyayı gezdi

Devletten aldığı yardım parasıyla dünyayı gezdi

'Agorafobik' kadın devletten aldığı yardım parasıyla dünyayı gezdi

2.04.2014Gündem
‘Tatil’ için sanal rezervasyona dikkat

‘Tatil’ için sanal rezervasyona dikkat

HERHANGİ bir tur operatörüne gerek kalmadan dünya çapında farklı noktalardaki 100 binlerce otel arasından seçim ve rezervasyon yapılmasına imkan tanıyan, uygun fiyatlarla uçak bileti ve araç kiralanmasını sağlayan booking.com, hrs.com, hotels.com, expedia.com, lastminute.com, easyhotel.com, hotelscombined.com gibi uluslararası internet sitelerinin yanı sıra yerli internet siteleri de var. Ancak sektördeki bazı şirketlerin uygulamaları şikayet konusu oluyor.

1.12.2013Ekonomi
Hayat boyu öğrenmede koordinasyon için yasa hazırlanıyor

Hayat boyu öğrenmede koordinasyon için yasa hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Kemal Biçerli, "Hayat boyu öğrenmede eksik olan şey koordinasyon ve yasal altyapı olmamasıydı. Biz de hayat boyu öğrenme koordinasyon kanun taslağını hazırladık" dedi.

8.11.2013Eğitim

Yazar Sonuçları

Türk gecesinde üç ‘sakıncalı piyade’

DAVOS’a giden bir Türk için “must” yani elzem şeylerden biri, buraya gelen en yüksek Türk devlet yetkilisinin vereceği yemeğe katılmaktır.

26.01.2019

Kulede bir gece

Kaldığınız odanın camından şöyle dışarı baktınız. İnen-kalkan uçaklar, apronda sürekli hareket halindeki yer hizmetleri araçları… Uçuş kulesinde yaşamak ister misiniz?

16.07.2017

OHAL’de gece

Darbe girişimi ve ardından gelen OHAL gece hayatını da etkiledi. Tabii yerine göre... İstanbul’da Moda ve Arnavutköy darbe öncesinden bile iyi. Karaköy-Boğaz hattı hâlâ kendine gelemedi. Beyoğlu’nun kafası karışık, Bodrum-Çeşme ramazan sessizliğinde...

29.07.2016

Trafikte zaman harcayacağına dünyayı geziyor

Duygu Özmen (32) avukat. Seyahat etmek yaşamının bir parçası. Onun için İstanbul’da günlük trafikte harcanan vaktin daha azını harcayarak dünyada bir çok yer görmek mümkün. Yurtdışına gidemediği zamanlarda Türkiye'de farklı rotalar çizerek seyahatler gerçekleştiriyor. Bugüne kadar Antarktika ve Avustralya dışında tüm kıtalara ayak bastı. 52 ülke ve 100'dan farklı şehrin kültürüne karıştı. Şimdi ise beş aylık kızı Zeynep ile birlikte ilk kez bir seyahate çıkacak...

1.03.2016

‘Yıldız’ oyunu

TEK yıldız kategorisine giremeyecek oteller internet üzerinden ‘4 yıldızlı’ diye pazarlanabiliyor.

11.10.2014

‘Tatil’ için sanal rezervasyona dikkat edin!

HERHANGİ bir tur operatörüne gerek kalmadan dünya çapında farklı noktalardaki 100 binlerce otel arasından seçim ve rezervasyon yapılmasına imkan tanıyan, uygun fiyatlarla uçak bileti ve araç kiralanmasını sağlayan booking.com, hrs.com, hotels.com, expedia.com, lastminute.com, easyhotel.com, hotelscombined.com gibi uluslararası internet sitelerinin yanı sıra yerli internet siteleri de var. Ancak sektördeki bazı şirketlerin uygulamaları şikayet konusu oluyor.

2.12.2013