EKSTRA
MENÜ

Booking

Booking ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Booking haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 303 Booking haberi bulunmuştur.

Booking Haberleri

Booking.com açılıyor mu

Booking.com açılıyor mu?

2017’de kapatılan ünlü tatil rezervasyon sitesi booking.com ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Üç yıldır Türkiye'de erişime kapalı olan Booking.com, ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti. Peki, Booking.com açılıyor mu?

14.10.2020Teknoloji
Dünya devi Booking, Türkiyeye geri dönüyor

Dünya devi Booking, Türkiye'ye geri dönüyor

2017 yılından bu yana Türkiye'de erişime kapalı olan Booking.com, ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti. Böylece siteye Türkiye'den erişim yeniden sağlanacak.

14.10.2020Haber
Dünya devi Booking, Türkiyeye geri dönüyor

Dünya devi Booking, Türkiye'ye geri dönüyor

2017 yılından bu yana Türkiye'de erişime kapalı olan Booking.com, ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti. Böylece siteye Türkiye'den erişim yeniden sağlanacak.

14.10.2020Ekonomi
51 odalı Hotel Bomonti ödüle doymuyor

51 odalı Hotel Bomonti ödüle doymuyor

Nisan 2015’te Türk iş insanı Murat Baydemir tarafından, Nürnberg’in Oberasbach kasabasında açılan dört yıldızlı‚ Hotel Bomonti ikinci kez ‘Gezginlerin Tercihi Ödülü’nü aldı.

4.09.2020Avrupa
Turizm sektörü Elektraweb ile dijitalleşiyor

Turizm sektörü Elektraweb ile dijitalleşiyor

Dünyada 200 ün üzerinde otelin kullandığı Elektraweb bir oteli, ön bürosundan muhasebesine, Booking, Expedia gibi uluslararası satış kanalları bağlantılarından personel ve SPA yönetimine kadar tüm departmanlarıyla dijital ortamda yönetebilmeyi sağlıyor. Tamamen yerli olan yazılım yurt dışı pek çok otel tarafından da kullanılıyor ve adından övgüyle söz ediliyor.

Bu bir ilandır

31.08.2020Teknoloji
Spotify açılmıyor kendi kendine kapanıyor... Spotify çöktü mü, iPhoneda uygulamalar neden açılmıyor

Spotify açılmıyor kendi kendine kapanıyor... Spotify çöktü mü, iPhone'da uygulamalar neden açılmıyor?

Sosyal medyada yayılan ‘Spotify açılmıyor, kendi kendine kapanıyor' iddiaları ardından iOS ve iPadOS yüklü cihazlardaki problem ortaya çıktı. Apple'ın iPhone cihazlarında bugün başta Spotify olmak üzere bazı uygulamalarına çalışmama sorunu meydana geldi. Uygulamaya erişim sağlayamayan kullanıcılar, ‘Spotify çöktü mü, neden açılmıyor?’ sorularına internetten yanıt arayıp yetkililere ulaşmaya çalışıyor. Peki, Spotify çöktü mü, neden kendi kendine kapanıyor? iPhone'da uygulamalar neden açılmıyor?

10.07.2020Teknoloji
Kullanıcılar Pintereste neden giremiyorum sorusuna yanıt arıyor - Pinterest neden açılmıyor

Kullanıcılar Pinterest'e neden giremiyorum sorusuna yanıt arıyor - Pinterest neden açılmıyor?

Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında bugün bazı uygulamalarda çalışmama sorunu meydana geldi, erişimi sorunun yaşanan uygulamalardan biri de Pinterest oldu. Kullanıcılar ‘Pinterest'e neden giremiyorum’ sorusuna arama motorları üzerinden yanıt arıyor. Peki, Pinterest çöktü mü, neden açılmıyor?

10.07.2020Teknoloji
iPhone ve iPadlerde uygulamalar çöktü

iPhone ve iPad'lerde uygulamalar çöktü

Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında bugün bazı uygulamalarda çalışmama sorunu meydana geldi. Kullanıcılar Spotify başta olmak üzere bazı uygulamaları açmaya çalıştıklarında ya uygulamaya hiç giremedi ya da uygulamaya girildiğinde bir süre sonra kullanıcı uygulamadan dışarı atıldı.

10.07.2020Teknoloji
Rekabet Kurumu dijital rekabetin kurallarını yazıyor

Rekabet Kurumu dijital rekabetin kurallarını yazıyor

Rekabet Kurumu, Facebook’tan Whatsapp’a, Instagram’dan Google’a devlerin Türkiye pazarındaki etkisini görmek, dijital dünyada tüketici refahını arttırmak, startup’lara daha fazla yaşam alanı açılmasını sağlamak için kolları sıvadı.

7.03.2020Ekonomi
Netanyahudan BMye tepki

Netanyahu'dan BM'ye tepki

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler'in (BM), Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımlamasına tepki gösterdi.

12.02.2020Dünya
BM skandalın içindeki firmaları tek tek açıkladı

BM skandalın içindeki firmaları tek tek açıkladı

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımladı.

12.02.2020Dünya
Tarihi yarımada otelleri birleşti

Tarihi yarımada otelleri birleşti

İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan oteller tek çatı altında birleşerek Old City Otelciler Platformu'nu kurdu. Platformda ilk etapta 400 otelin yer alacağını belirten Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, önümüzdeki dönemde ise otel sayısının bine kadar yükselmesini beklediklerini ifade etti. İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi Aydın Karacabay da bu platformla çok büyük bir temsil gücüne kavuşacaklarını ve en büyük hedeflerinden birinin booking.com ve Expedia gibi rezervasyon sitelerine ödedikleri komisyonları düşürüp oda fiyatlarını yükseltmek olduğunu kaydetti.

28.01.2020Ekonomi
Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Çok uluslu şirketler, her geçen gün büyüyen dijital pazarda faaliyetlerini artırırken, çeşitli ülkelerdeki rekabet kurumları da tekelcilik eğilimlerini engellemek adına etkili yaptırımlar uyguluyor.

6.01.2020Teknoloji
Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Çok uluslu şirketler dijital ortamlarda her geçen gün büyürken, çeşitli ülkelerdeki rekabet kurumları da bu şirketlerin faaliyetlerini yakından izliyor. AB ile Birlik ülkelerinin kurumları, rekabet ihlallerine yüksek tutarlarda para cezası keserken, Türkiye de dijital pazarda tekelciliğin önüne geçmek adına önlemler aldı.

6.01.2020Ekonomi
2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu

2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu

2019 yılı teknoloji alanında ortaya çıkan yeniliklerin yanı sıra, veri güvenliğine bağlı krizlerin ve teknolojik çekişmelerin de yaşandığı bir yıl oldu.

31.12.2019Teknoloji
Londra’nın yükselen semti: 36 saatte King’s Cross

Londra’nın yükselen semti: 36 saatte King’s Cross

1996’da Londra’ya yerleştiğimde pek cazip olmayan bölge bugün fiyakalı restoranlar, mağazalar, büyük harcamalarla fabrikadan günlük yaşam alanına dönüştürülmüş mekânlar, ışıltılı ofislerle dolu. Kentin en etkileyici şehir efsanelerine de tanık olacağınız bu ‘tekinsiz’ semtine hoş geldiniz.

29.12.2019Seyahat
İngilizce olmadan girişim olur mu

İngilizce olmadan girişim olur mu?

Yazının başlığına bakıp tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de çok popüler olan ‘girişimcilik’ kavramıyla yabancı dil bilmenin ne ilişkisi var diyebilirsiniz. Aslında yabancı dil bilmenin düşündüğümüzün çok daha ötesinde birçok boyutla yakından ilişkisi var.

23.12.2019Eğitim
Googledan Gmail için yeni e-posta özelliği

Google'dan Gmail için yeni e-posta özelliği

Google, dinamik e-postanın Andriod ve iOS platformlarında kullanıma açıldığını duyurdu.

22.11.2019Teknoloji
Facebookun kripto para projesi Libra için finansal güvenlik uyarısı

Facebook'un kripto para projesi Libra için 'finansal güvenlik' uyarısı

Prof. Dr. Emin Gür Sirer, ABD merkezli teknoloji şirketi Facebook'un kripto para projesi Libra ile ilgili, "Proje, bütün finansman bilgilerimizi firmanın 28 paydaşına emanet etmemizi gerektiriyor. Bu, çok tehlikeli bir şey." dedi.

11.11.2019Teknoloji
500 bin liraya açılacak

500 bin liraya açılacak!

Online otel organizasyonu sitesi ‘booking.com’ 2.5 yıl aradan sonra yeniden Türkiye’de faaliyetlerine devam edebilecek. TÜRSAB’ın diğer seyahat acentelerine karşı haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle açtığı davanın dünkü duruşmasında mahkeme 500 bin lira teminatla sitenin yeniden faaliyete başlayabileceğine hükmetti.

19.10.2019Ekonomi
Booking.com için haksız rekabet kararı

Booking.com için haksız rekabet kararı

Türkiye’deki faaliyetleri tedbiren durdurulan booking.com’a Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasında karar çıktı. Mahkeme davayı kabul ederek booking.com’un haksız rekabet oluşturduğuna karar verdi.

18.10.2019Ekonomi
Wordpress ile hazırlanan internet sitelerini bekleyen tehlike

Wordpress ile hazırlanan internet sitelerini bekleyen tehlike

Wordpress üzerinden internet sitesi hazırlayanların tadını kaçıracak bir gelişme yaşandı. Yapılan bir araştırmaya göre hacker'lar, WordPress sitelerinde bulunan bir güvenlik açığı kullanarak "kaçak admin hesapları" oluşturdu ve bu siteleri ele geçirmeyi başardı.

4.09.2019Teknoloji
Seyahate çıkmadan önce bunlara aman dikkat

Seyahate çıkmadan önce bunlara aman dikkat!

Eylül ayı yazdan kalma son günleri sunarken, birçok kişi de bu günlerde sunulan özel fırsatları değerlendirerek tatile çıkmayı tercih ediyor. Ancak bu dönemde de seyahat odaklı kimlik avı saldırıları ve veri hırsızlığı yapan dolandırıcılar tatilini online planlayanları bekliyor.

30.08.2019Teknoloji
Facebook libra ile bankalara meydan okuyor

Facebook 'libra' ile bankalara meydan okuyor

Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı Polat, "Libra, giderek bir bankanın yerini alacak ve hatta onun da ötesinde 7/24 açık bir küresel pazarın değiş-tokuş birimi olacak. Yani Facebook libra ile bankalara meydan okuyor" dedi.

25.06.2019Teknoloji
Rekor bekleniyor Rakam 50 milyonun üzerine çıkacak

Rekor bekleniyor! Rakam 50 milyonun üzerine çıkacak

TÜRKİYE Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bu yıl turizmde çift haneli büyüme beklediklerini belirterek, "2019 yılında Türkiye’nin hedefi 50 milyon. Bizim amacımız 50 milyonun da üzerine çıkmak" dedi.

3.05.2019Ekonomi
Rekabet Kurumu Başkanı Torlak: Piyasalarda konsolidasyon artıyor

Rekabet Kurumu Başkanı Torlak: Piyasalarda konsolidasyon artıyor

Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, "Bugün piyasalarda konsolidasyon artarken, şirketler daha fazla kazanmakta ve bu kazancını topluma geri dönecek şekilde yatırıma yönlendirip yönlendirmedikleri konusunda şüphe oluşmaktadır. Bunların bizzat varlıkları ve büyüklüklerinin bile pazarda bir giriş engeli teşkil edip etmedikleri tartışılmaktadır" dedi.

29.04.2019Ekonomi
Brenton Ayasofya’nın yanıbaşında kalmış... 9 kentin tarihi yerlerini gezmiş

Brenton Ayasofya’nın yanıbaşında kalmış... 9 kentin tarihi yerlerini gezmiş

Yeni Zelanda Christchurch kentinde 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 50 kişiyi öldüren 28 yaşındaki Brenton Tarrant’ın, 2016 yılının Mart ayında, manifestosunda minarelerini yıkmakla tehdit ettiği Ayasofya’nın yanıbaşındaki bir otelde 3 gün kaldığı, aynı yılın Ekim ayında da Fatih Aksaray’da bir otelde 3 gün geçirdiği belirlendi.

20.03.2019Dünya
Dünyanın en misafirperver 10 ülkesi seçildi İlk sıradaki ülke sizi çok şaşırtacak…

Dünyanın en misafirperver 10 ülkesi seçildi! İlk sıradaki ülke sizi çok şaşırtacak…

Çok sayıda gezgine göre bir varış yerini seçmekteki en çok değer verilen kriter gidilen ülkenin samimi ve ilginç olması… Bunu göz önünde bulundurarak Booking.com dünyanın ‘en misafirperver’ ülkelerinin listesini hazırladı. İlk sıradaki ülke sizi çok şaşırtacak…

15.02.2019Seyahat
Bilirkişi heyetinden Booking.comu rahatlatan rapor

Bilirkişi heyetinden Booking.com'u rahatlatan rapor

Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan Booking.com'a Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasına devam edildi. Mahkemenin talebi ile hazırlanan 20 Aralık tarihli 63 sayfalık rapor dava dosyasına girdi. 6 kişilik bilirkişi heyetinin hazırladığı rapora göre, Booking.com, seyahat acentası olmadığı için ruhsat alması gerekmiyor. Raporda, Hollanda merkezli Booking.com BV'ye bağlı şirket, oteller ile tatilciler arasında simsarlık hizmeti veriyor. Anılan raporun, mahkemenin verdiği tedbir kararı ile sitesi Türkiye'de erişime kapatılan Booking.com'un elini rahatladığı kaydediliyor.

26.12.2018Ekonomi
Bilirkişi raporu Booking.com u rahatlattı

Bilirkişi raporu Booking.com 'u rahatlattı

Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan Booking.com'a Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasına devam edildi. Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporunda, "Booking.com'un Türkiye'deki temsilciliğinin seyahat acentası olmadığı, Hollanda'daki Booking.com BV'nin ise yaptığı işin simsarlık olduğu, bunun için seyahat acentası ruhsatı almasının gerekli olmadığı" ifade edildi.

26.12.2018Ekonomi
Yeni transfer

Yeni transfer

Serdar Ortaç, Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production şirketiyle 100 konserlik bir sözleşme yaptı.

25.12.2018Keyif
Siri artık söylemeden de sizi anlıyor

Siri artık söylemeden de sizi anlıyor!

Akıllı asistanı Siri, 500 milyondan fazla aktif cihazda kullanılıyor ve her ay 10 milyardan fazla isteğe yardımcı oluyor. 36’dan fazla ülke için özelleştirilen Siri; ek dil değişkenleri, aksanlar ve lehçelerle birlikte 21 dilde destek veriyor. Günlük işlerinizi en çok kullandığınız uygulamalarla, sadece bir dokunuş ya da sesli komutla "Siri Kestirmeleri” sayesinde yapabilirsiniz.

29.11.2018Teknoloji
Booking.com Türkiyede çözüm arayışında

Booking.com Türkiye'de çözüm arayışında

Booking.com Başkanı ve Üst Yöneticisi Gillian Tans:“Türkiye’deki hizmetlerimizde yaşanan sıkıntılara çözüm bulabilmeye yönelik Türk hükümetiyle temas halindeyiz. Umarım yakın gelecekte vergi konusunda çözüm buluruz.Türkiye Booking.com için önemli bir pazar ve çok önemli bir ülke.Türk işletmelerin işlerinin artması için çok yakın çalışıyoruz. Eğer Türk müşterilerin yeniden yurt içi seyahatlerine yardımcı olarak bu işletmelere daha fazla iş getirirsek bu harika olacak." açıklamalarında bulundu.

13.11.2018Ekonomi
Şampiyonlukla veda etti

Şampiyonlukla veda etti

2017 yılında Türkiye’nin gelir vergisi rekortmeni el değiştirdi ve haziran ayında kaybettiğimiz Şarık Tara’ya geçti. kurumlar vergisi rekortmeni ise Merkez Bankası. Gelir vergisi rekortmenlerinde en dikkat çeken isim ise uluslararası dev markaların Türkiye avukatlığını yapan Gönenç Gürkaynak oldu.

2.11.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Ersoydan çok önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Ersoy'dan çok önemli açıklamalar

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Kişi sayılarında yüzde 23 artışla yaklaşık 32 milyon turiste geldik üçüncü çeyrek sonunda. Demek ki biz 40 milyon rakamını geçeceğiz ve Türkiye rekorunu kırmış olacağız" dedi. Bakan Ersoy, Çingene Kızı ile ilgili mozaik parçaları ile ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Ersoy, turizmde gelecek yılı 'Göbeklitepe Yılı' ilan etmek istediklerini bildirdi.

31.10.2018Ekonomi
Son dakika... Mahkemeden, çok önemli Booking.com kararı

Son dakika... Mahkemeden, çok önemli Booking.com kararı

Booking.com'un Türkiye'de yerleşik otellerin pazarlanmasına aracılık faaliyetlerinin durdurulması kararına yapılan itirazların tekrar reddedildiği belirtildi.

30.10.2018Ekonomi
Rekabette dijitalleşme dönemi

Rekabette "dijitalleşme" dönemi

Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, son dönemde dosya konularının önemli bir kısmını dijital platformların oluşturduğunu belirterek, "Dijitalleşmeyle birlikte rekabet otoritelerinin de kendilerini bunun getireceği sonuçlara hızlı şekilde uyarlamaları gerekiyor. Biz de bu çaba içindeyiz." dedi.

25.10.2018Teknoloji
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Turizmde sosyal medya kullanılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Turizmde sosyal medya kullanılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kabinede ezber bozan atamalar olduğuna dikkat çekerek, “Açıkçası Ankara’ya çok uzak, siyasete uzak olan isimler de Ankara’da kabinede yer buldu bizler gibi” dedi.

12.09.2018Gündem
Tatil sonrası sendromunu yenmenin yolları

Tatil sonrası sendromunu yenmenin yolları

Yıllık izinlerini 9 günlük Kurban Bayramı tatili ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleştiren pek çok çalışan bu yaz uzun bir tatil geçirdi. Uzun tatil sonrası işe dönmek hiç de kolay değil. İşte tatil sonrası sendromunu yenmenizi, günlük hayata daha kolay adapte olmanızı sağlayacak birkaç tüyo.

Yazar Sonuçları

Sakız Adası’nın iki güzeli: Olimpi ve Avgonima

Nereden bilebilirdim Mart 2020’nin ilk haftasında yaptığım seyahatin, meğerse Sakız’a uzun bir süreliğine son gidişim olacağını. İçime doğmuş gibi bu kez klasik gezdiklerimden farklı birkaç noktayı keşfetmeye karar vermiştim. Olimpi’den Avgonima’ya kadar farklı Sakız durakları, bu sefer de kalbimi fethetmeye fazlasıyla yetti. 

5.11.2020

Değişenler değişmeyenler

Hiç kuşku yok ki, insan denilen varlığın en büyük değişimi, avcı-toplayıcı düzenden tarımla, yerleşik düzene geçmesiyle yaşanmıştır.

28.01.2020

Büyüyen ailenin tatil bütçesini küçültmenin 7 yolu

Uçak bileti, tüm ailenin beklentilerini karşılayacak bir oda, “Madem çocuk istiyor yapalım, bir daha fırsat olur mu bilinmez” ve hayata geçirilmeyi bekleyen pek çok hayal… Çocukla yola çıkmak biraz masraflı olsa da keyfinizi kaçırmayın. Küçük önlemlerle hem ekonomik hem de özel bir tatil yapmanız mümkün. İşin püf noktası ise her şeyi önceden planlamak. Biz şimdiden yaz tatilini planlamaya başladık mesela. İşte ailece tatilinizin ekonomik yükünü 7 adımda azaltmanın yolları...

27.01.2020

Sevmeden yapılmaz

Yeni yıla yeni planlarla girmeye hazırlanan, müzik sektöründe yer almak isteyenler için bu yazı... Dijital müzik dergisi Back on Stage’in bu ayki sayısında yer alan “Müzik sektöründe iş bulmak mümkün mü?” dosyasını inceledim.

19.12.2019

Komşu’nun en şirin adası: Meis

Antalya’nın göz bebeği Kaş’a her gittiğimde aklıma düşer Meis Adası. “Acaba günübirlik geçip gelsem mi? Kahvemi içer, öğle yemeğimi yer dönerim” derim. Çünkü Meis hem çok yakın hem de renkli evlerin ve kedilerin eşlik ettiği begonvilli sokaklarında yürümesi çok zevkli bir ada…

20.09.2019

Bir ortaçağa masalına ışınlanmak: Dubrovnik

Meşhur kaleleri ve tüm şehri saran surlarıyla Adriyatik’in incisi Dubrovnik. Özellikle Game Of Thrones (Taht Oyunları) dizisinden sonra daha da popüler oldu. Surlarla örülü ‘Eski Şehir’de sarı duvarların arkasında geçirilen her dakika zaman yolculuğunun varlığını mümkün kılıyor. İşte Dubrovnik'e gidince yapılması ve görülmesi gereken yerler...

12.06.2019

23 TL’ye Sofya’ya nasıl gidilir?

1300 yıllık tarihinin 500 yılını Osmanlı hâkimiyetinde geçirmiş, tarihle iç içe bir şehir Sofya… Ryanair’den bulduğum Ürdün bileti beni Sofya yoluna düşürdü. Çünkü uçak Sofya’dan kalkıyor. Ben de bir ülke, bir şehir daha gezeriz diye bunu bir fırsata çevirdim. 23 TL’ye Sofya’ya gittim. Peki ama nasıl? İşte yolda yaşadıklarım ve Sofya gezi rehberi…

8.03.2019

'Dava arkadaşları'nı bir bir yiyen kara tren

Netflix’e yeni konulan “Troçki” filmi, karlar içinde ilerleyen bir tren görüntüsüyle başlıyor.

10.02.2019

Türk gecesinde üç ‘sakıncalı piyade’

DAVOS’a giden bir Türk için “must” yani elzem şeylerden biri, buraya gelen en yüksek Türk devlet yetkilisinin vereceği yemeğe katılmaktır.

26.01.2019