MENÜ

Noodle

Noodle ile ilgili tüm haberleri, son dakika Noodle haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Noodle haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 253 Noodle haberi bulunmuştur.

Noodle Haberleri

Kimyevi biraderler’in dönüşü

Kimyevi biraderler’in dönüşü

Elektronik müzik dünyasının en yaratıcı ikililerinden The Chemical Brothers, Blue-Jean Dergisi' nden Eralp Baydar'a özel bir röportaj verdi. İkili ‘‘Come With Us’’ albümüyle muhteşem bir dönüş yaptı.

8.02.2002Gündem
TAYLAND GUIDE: Nasıl gidilir Nerede kalınır

TAYLAND GUIDE: Nasıl gidilir? Nerede kalınır?

Bangkok için tavsiyem, bir kere binip hevesinizi aldıktan sonra tuk-tuk'ları özellikle uzun mesafe için kullanmayın ya da yanınızda gaz maskesi taşıyın. Onun yerine klimalı taksiler hem daha uygun hem de daha güvenli. Aşırı trafik olduğunu göz önünde bulundurarak, uzun mesafeler için Sky Train'e de aşina olmanızda fayda var.

16.01.2004Seyahat
Baldırda somon füme kadın sırtında bıldırcın yumurtası

Baldırda somon füme kadın sırtında bıldırcın yumurtası

İnsan yemeği önce görür, sonra koklar, son olarak da tadar. Yemeği algılayan birinci duyu organımız gözlerdir ve kötü sunulan bir yemek insana açlığını unutturmakla kalmayıp, iştahını bile kapatabilir.

14.02.2004Kelebek
Marketlerin uluslararası rafları

Marketlerin uluslararası rafları

Dünya mutfaklarına düşkünseniz artık Meksika, İtalyan, Çin veya Japon yemekleri yemek için tek şansınız restoranları dolaşmak değil. Mutfağa girip, kendim pişiririm diyenlere market raflarında malzeme bol. Önce büyük bir kitapçıya gidip, örneğin Çin mutfağı kitabı alacaksınız. Oradan yolunuz mutfak eşyaları satan bir mağazaya düşecek. Çin tavası vog’lardan, İsviçre’nin fondü takımlarına türlü seçenek bulmak mümkün. Sonra da doğruca markete...

15.04.2004Kelebek
Ünlülerin çöp kutularından çıkanlar sergileniyor

Ünlülerin çöp kutularından çıkanlar sergileniyor

Madonna ve çocuklarının güne kakaolu pirinç patlağı ile başladığını, Steven Spielberg'in ise sürekli şekerli tatlılar tükettiğini biliyor muydunuz? Ya da Tom Cruise'un güzel mankenlerin son moda iç çamaşırlarını sergilediği Victoria's Secret kataloglarını dikkatle okuduğunu...New York'ta açılacak olan bir fotoğraf sergisi, 25 Hollywood yıldızının ne yediğini, ne içtiğini ve neleri tükettiğini gözler önüne seriyor. Üstelik bu bilgilere ünlülerin çöp kutuları karıştırılarak ulaşıldı.

15.06.2004Gündem
Ünlülerin çöpleri sergide buluştu

Ünlülerin çöpleri sergide buluştu

New York’ta dün açılan bir fotoğraf sergisi, 25 Hollywood yıldızının ne yediğini, ne içtiğini ve neleri tükettiğini gösteren çöplerini ortaya döküyor.

15.06.2004Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 Uzakdoğu restoranı

Türkiye’nin en iyi 10 Uzakdoğu restoranı

Uzakdoğu yemekleri servis eden restoranların sayısı Türkiye’de hızla artıyor. İlk önce Çin mutfağı ile tanışmıştık. Ardından Japon, Tayland hatta Moğol yemeklerini bile deneme şansına kavuştuk. Uzakdoğu lezzetleri artık sadece restoranlarda değil, evlerde de deneniyor.

2.09.2004Kelebek
Abdi İpekçi yılbaşında diskoteğe dönüşecek

Abdi İpekçi yılbaşında diskoteğe dönüşecek

Şişli Belediyesi’nin düzenlediği yılbaşı etkinliği, yeni yıla nasıl gireceğini düşünen birçok kişi için bu sene de en iyi alternatiflerden biri. 31 Aralık’ta saat 19.00’da başlayacak olan parti, sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek.

20.12.2004Kelebek
Sanal gruptan ikinci albüm

Sanal gruptan ikinci albüm

Dört animasyon karakterden oluşan Gorillaz grubu, onlarla tanışmamızın üzerinden geçen dört yıldan sonra yeni albümleri Demon Days ile yeniden huzurlarımızda. Bilmeyenler için hemen söyleyelim; grup, ünlü İngiliz brit-pop grubu Blur’un vokali Damon Albarn’ın yan projesi.

10.06.2005Kelebek
Bir bardak sıcak su yeter

Bir bardak sıcak su yeter

Yakında yemek yapmak, toz karışımlara sıcak su eklemekten ibaret olacak. Henüz Avrupa ve ABD’deki kadar yaygın değil ama, hazır yemekler bizde de çeşitleniyor ve daha çok tercih ediliyor. Kuru ve toz haldeki pratik yemek, sos ve tatlılar; ocağın başında bekleyip uğraşmadan birkaç dakika içinde hazır oluyor. Sadece bir bardak sıcak su yeter. Çeşnilerle hazırlanmış makarna ve hatta yöresel pilavlar, beşamel gibi zor kıvam tutan soslar, salata ve makarna sosları, puding ve patates püresinin bile hazırı var.

8.12.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Bir kadını hamileyken Bir erkeği askerdeyken ALDATMAYACAKSIN!

Bugün çok sinirli uyandım. Sanırım sadece sinirli değildim. Üzgündüm de, kırgındım da...

6.10.2004

Makarnadan tatlı olur mu

Hem yemekçi, hem aşçı, hem de lafçı olunca; sürekli yeni tatlar denemek, yeni yemekler yaratmak gibi görevler de kendiliğinden ortaya çıkıyor.

21.08.2005

Nohut deyip geçmeyin

Nohut için: "Askerin aşı, yoksulun yemeği, okul tabldotu" deyip bir kenara attıysanız ve nohuta burun kıvırıyorsanız, çok yazık!

14.09.2005

Çinli arkadaşım ve yemek

Çoğu kez iyi ki kimyacılıktan vazgeçip yemekçiliğe geçtim diye düşünüyorum. Düşünsenize, karşımdaki insan hangi milletten olursa olsun,onunla yemek konuşabiliyorum.

11.12.2005

Bu keçi Çelebi’yse

Bugün oğlumun ders çalışmasına yardım ederken, onun atasözleri sözlüğüne takıldım.

29.12.2005

Makarnadan tatlı olur mu

Hem yemekçi, hem aşçı, hem de lafçı olunca; sürekli yeni tatlar denemek, yeni yemekler yaratmak gibi görevler de kendiliğinden ortaya çıkıyor.

11.01.2006

Rengi de tadı da kahve

Köz kömür üstünde, bakır cezvede ağır ağır pişmiş, kağıt kadar ince porselen bardağında sunulan Türk kahvesi.

23.01.2006

Doğu’nun uzağı (1)

"Uzakdoğu", Batılılar tarafından uydurulmuş bir tabir. Aslında hepimiz birbirimize aynı mesafede yaşıyoruz; hiçbirimiz diğerinden "daha" uzakta değil.

12.03.2006

Erovizyon’da İngilizce Ermenistan’a da dert

Sertab Erener’in İngilizce sözlü hafif göbek havası şarkısıyla birinci olduğu günden beri, Erovizyon’da yarışacak şarkımızın Türkçe olup olmamasını tartışıyoruz ya...

23.03.2006