MENÜ

Leyla Gencer

Leyla Gencer ile ilgili tüm haberleri, son dakika Leyla Gencer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Leyla Gencer haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 677 Leyla Gencer haberi bulunmuştur.

Leyla Gencer Haberleri

Fotoğraflarla 600 yıllık Polonya-Türkiye dostluğu

Fotoğraflarla 600 yıllık Polonya-Türkiye dostluğu

Almanya’nın Köln kentinde Yıldız Sarayı Koleksiyonu’ndan tarihi fotoğrafların yer aldığı ‘600 yıllık Polonya-Türk dostluğu’ temalı fotoğraf sergisi açıldı.

23.06.2018Avrupa
Leyla Gencerin baba ocağı turizme kazandırılıyor

Leyla Gencer'in "baba ocağı" turizme kazandırılıyor

(KSY) Leyla 20. yüzyılın önemli sopranolarından biri olarak görülen, 10 yıl önce hayatını kaybeden Leyla Gencer'in baba ocağı Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Yörük köyünün, ayrı bir destinasyon çalışmasıyla turizmin önemli noktalarından biri haline getirilmesi hedefleniyor Gencer'in "baba ocağı" turizme

10.05.2018Keyif
Bu hafta sahnede bizi bekleyenler

Bu hafta sahnede bizi bekleyenler

Ödüllüler, adaylar, çok konuşulanlar, Almanya-Türkiye arasında doğan işler...

Leyla Gencer Yarışmasına iki ödül daha

Leyla Gencer Yarışması'na iki ödül daha

 Opera dünyasına kazandırdığı genç yeteneklerle uluslararası alanda önemli yer edinen Leyla Gencer Şan Yarışması’nın başvuruları 18 Nisan’a kadar uzatıldı

11.04.2018Keyif
Şehit Yarbay Songül Yakutun ismi Bakırköyde kreşe verildi

Şehit Yarbay Songül Yakut'un ismi Bakırköy'de kreşe verildi 

Şırnak'ta düşen askeri helikopterde şehit olan Türkiye'nin ilk kadın Jandarma Komutanı Yarbay Songül Yakut'un isminin verildiği kreş, Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde açıldı.

7.04.2018Gündem
Hafta boyunca muhteşem konserler ve tiyatro oyunları fırtınası

Hafta boyunca muhteşem konserler ve tiyatro oyunları fırtınası

Bu ay bitmeden kaçırmamanız gereken birbirinden muhteşem tiyatro oyunlarını ve konserleri, sizler için listeledik. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’daki tüm bu etkinliklerin indirimli biletlerine yakala.co’dan ulaşabilirsiniz.

20.02.2018Keyif
Genco Erkal: Anadolu’da  kendimi Tarkan gibi  hissediyorum

Genco Erkal: Anadolu’da kendimi Tarkan gibi hissediyorum

Son yıllarda hep Nâzım Hikmet’le Bertolt Brecht’in hayatından kesitler sunan metinleri ve Gogol’ün büyük eseri ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ni oynuyordu. Bu kez sahnede güncel bir konuyu, gündemin en yakıcı maddelerinden göçmenlik meselesini ele alıyor. Üstelik tek oyunda yedi farklı karakteri canlandırıyor. Genco Erkal’la yeni oyunu ‘Göçmenleeeer’ vesilesiyle buluştuk.

18.11.2017Hürriyet Pazar
Ali Poyrazoğlu’nun anlatımıyla ilk kez: Hamlet operada

Ali Poyrazoğlu’nun anlatımıyla ilk kez: Hamlet operada

WIllIam Shakespeare’in unutulmaz eseri ‘Hamlet’in opera versiyonu, Türkiye’de ilk kez ‘Bir Şölendir Opera’ programı kapsamında usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu’nun anlatımıyla bugün saat 18.00’de Süreyya Operası’nda seyirciyle buluşacak.

29.10.2017Kitap Sanat
Beethoven yorumculuğu tüm dünyada krizde

Beethoven yorumculuğu tüm dünyada krizde

Piyanist İdil Biret, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 2017-18 sezonunu bu akşam Beethoven’in Opus 80 korolu fantezisiyle açacak. 13 Ekim’de İstanbul’daki Leyla Gencer Sahnesi’nde dört yetenekli gençle Beethoven sonatlarından oluşan bir konser verecek olan Biret “Beethoven yorumculuğunda altın devir geride kalıyor” diyor.

5.10.2017Kitap Sanat
Akademi BİFO’ya başvurular başladı

Akademi BİFO’ya başvurular başladı

Borusan Sanat’ın genç müzisyenlere kendilerini, geliştirme ve sahne deneyimi kazanma olanağı tanıyan ‘Akademi BİFO’ programının bu yılki başvuruları başladı.

15.08.2017Kitap Sanat
Müfredat 2017

Müfredat 2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın önceki gün açıkladığı yeni müfredat 2017 - 2018 döneminde 1, 5 ve 9. sınıflarda, 2018 - 2019’da ise tüm kademelerde uygulanacak. Hürriyet uzmanlarla konuşarak eski ve yeni müfredatı karşılaştırdı:

19.07.2017Eğitim
Altın sesli lirik tenor

Altın sesli lirik tenor

İngiliz Opera Now dergisince günümüzün ‘en iyi 10 yükselen yıldızı’ arasında gösterilen 33 yaşındaki tenor İlker Arcayürek, gelecek sezon Nürnberg Operası’nda iki başrol seslendirecek. Diğer yandan İngiltere’deki BBC konserlerini sürdürecek. Arcayürek, TEKFEN Filarmoni’nin 25. Yıl konseri nedeniyle Türkiye’ye geliyor. Almanya’da yıldızı parlayan Güney Afrikalı soprano Pumeza Matshikiza ile dördü solo, beşi düet dokuz arya söyleyecek.

15.06.2017Kitap Sanat
Ünlü isimler türkiye omurilik felçlileri derneği için bir araya geliyor

Ünlü isimler türkiye omurilik felçlileri derneği için bir araya geliyor

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği gönüllüsü olan ünlü manken ve pilates uzmanı Ebru Şallı ile pop müziğin yıldızı İlyas Yalçıntaş, dernek yararına sahneye çıkıyor.

24.04.2017Keyif
Bakırköy’ün rock festivali

Bakırköy’ün rock festivali

Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) işbirliğiyle düzenlenen ‘BAK ‘IN’ ROCK Festivali’ bugün Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

5.04.2017Kitap Sanat
Bakırköyde caz- bahar ayı

Bakırköy'de 'caz- bahar' ayı

İstanbul'un önemlli kültür sanat mekanlarından Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, bu kez bir caz festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

5.04.2017Magazin
Opera binası yok ama opera var o zaman umut da var

Opera binası yok ama opera var o zaman umut da var

Müziğin içine doğdu. “Kulağın yok” denmesine rağmen ikinci denemesinde konservatuvara girmeyi başardı. 1981 doğumlu soprano Simge Büyükedes, bu tarihten 15 yıl sonra, geçen hafta, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi tenorlarından biri olan José Carreras’a jübile konserinde eşlik ediyordu. Üstelik beşinci kez. Büyükedes, Carreras’la sahnede olmayı, La Scala’dan hocası Leyla Gencer’i, Türkiyeli bir sanatçı olarak klasik müzik dünyasında var olmayı anlattı.

1.04.2017Keyif
Güllü Şövalye İstanbul’da

Güllü Şövalye İstanbul’da

Valsleriyle, dinleyeni mest eden müziğiyle doyumsuz güzellikteki ‘Der Rosenkavalier’ operasıyla tanışmaya hazır mısınız? Dilimizde ‘Güllü Şövalye’ olarak bilinen eser, BİFO tarafından özel bir sahneleme düzeniyle karşımızda olacak.

23.03.2017Kitap Sanat
Jose Carreras son kez İstanbula geliyor

Jose Carreras son kez İstanbul'a geliyor

Tüm zamanların en büyük tenorlarından, “3 Tenors”ün efsanevi ismi Jose Carreras ‘Final World Tour’ kapsamında son kez İstanbul’ a geliyor.

7.03.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Geçmişten bugüne İstanbul’un sesini dinlemek

MÜZİSYEN Fulya Özlem’in bana gönderdiği notu okuyalım:

21.07.2018

Bir divayı sindirerek dinlemek

GÜNLERDİR Türk divası Leyla Gencer’in operalarını dinliyorum. Bu yazın ses hazinelerinden biri.

14.07.2018

Göbeklitepe Unesco Dünya Mirası listesinde: Şanlıurfa’ya şan kattı Turizmini sıçratacak

MISIR Piramitleri’nden 7 bin yıl daha eski, 12 bin yıllık geçmişi olan Şanlıurfa’daki  Göbeklitepe bizi sevindirdi.

7.07.2018

Anadolu yakasında bir Avrupalı: Polonezköy

Gezerken, 200 yıl önce bağımsızlık mücadelesi veren bir halkla kurduğumuz dostluktan onur duyacak, Avrupalı bir halkın güç koşullar içinde oluşturduğu bu köyün, bin yıl önce bu topraklara yerleşenlerin köylerine de örnek olmasının hayalini kuracaksınız. Polonezköy’e gidecekseniz tam zamanı. Haziran’da kiraz şenlikleri var.

11.06.2018

Bir berberin vizyonu

Yazımın başlığına bakarak daha çok kültür-sanat üzerine yazıyorum diye Rossini'nin ünlü eseri “Sevil Berber”inden bahsedeceğimi düşünenler olabilir. Ama değil... Etiler'de tek şubeli bir dükkân işleten bir saç ustasından söz edeceğim: Adem Terzi…

19.05.2018

Leyla Gencer anılacak

OPERA dünyasında ‘La Diva Turca’ olarak anılan Leyla Gencer’in aramızdan ayrılışının 10’uncu yıldönümünde, bugün Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde bir konser düzenliyor.

16.05.2018

Benim de dişim çürük

MİLLETVEKİLLERİNİN sağlık harcamalarına ilişkin yönetmelik değişikliğiyle, daha önce 8 olan diş implantı sayısının 12’ye çıkarılması üzerine Av. Sedat Vural, bu ‘sağlık kıyağı’nın, vatandaş yönünden bir hak şeklinde tüm T.C. yurttaşlarına uygulanması için yargısal süreç başlatarak Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu.

28.02.2018

Müzisyenler hanedanı

AİLE bireylerinin mesleği çocuklarını ne oranda etkiler?

3.02.2018

Dinlenmesi gereken iki CD

BORUSAN QUARTET çok severek dinlediğim, başarılı bir dörtlü. Şimdiye kadar verdikleri konserlerle, doldurdukları CD’lerle başarılarını, müzik dünyamızdaki yerlerini kanıtladılar.

25.11.2017

Cumhuriyet’in kültür değerlerini hatırlamak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, geçen pazartesi günü İstanbul’da yeni Atatürk Kültür Merkezi projesinin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet döneminin kültür ve sanat alanındaki birikimine bir hayli ağır eleştiriler yöneltti.

10.11.2017

Etek boyu, kırmızı ruj korkusu

TÜRKİYE Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, toplumu ikiye bölecek dini ve resmi nikah üzerinden ayrışma ve kadınlara medeni hakların tartışmaya açılmasını kınıyor. Hukuki gerekçelerle tepki gösterirken “medeni haklara tırpan bir güvence eksikliğidir” diyor.

18.10.2017

Kebapla ne iyi gider

ADANA’da ‘Lezzet Festivali’ için valilik ve büyükşehir belediyesi başta gazeteci olmak üzere çok sayıda resmi konuk çağırmıştı.

10.10.2017

Güç beğenen dinleyici

MÜZİK tutkunlarının, seçici dinleyicilerin bir özelliği vardır.

19.08.2017

En büyük anıtın sanatçısı

Türkiye’nin en büyük anıtı bildiğiniz gibi ‘Dur Yolcu Mehmetçik Anıtı.’

26.07.2017

 Al gözüm seyreyle turu 2

“Taht yok ki payı olsun, merkez Ankara oldukça İstanbul başına yastığa koyup, rahatça uyusun!” Bu sözler “Ankara’nın en çok dönüşünü seviyorum” diyen ünlü şair Yahya Kemal’den. Yazıya özel olsun, gözünüzü seyreylesin diye bir pazar sabahı Sevgili Mustafa Taşkın’la erkenden fotoğrafladık.

30.05.2017

Zeynep Oral'a saygı gecesi

TİYATRO eleştirmeni, Cumhuriyet gazetesi yazarı ‘Zeynep Oral’a Saygı Gecesi’ yarın akşam, Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde yapılacak.

24.05.2017

Genç Yetenekleri Korumak

Piyano dehamız Fazıl Say, keman virtüözümüz Suna Kan, orkestra şefimiz Gürer Aykal, tiyatromuzun efsanesi Yıldız Kenter, balemizin yıldızı Meriç Sümen ve operamızın divası Leyla Gencer…

16.05.2017

Opera’da Tur

"Bir tiyatro salonuna girmek hayal dünyasının sırlı arenasına girmektir” sözünü pek severim.

8.05.2017

Referandumda hem iktidar hem Türkiye kazanır mı

 Hayatımda tanık olduğum ilk referandum 1961 Anayasası içindi.

17.03.2017