MENÜ

Batum

Batum ile ilgili tüm haberleri, son dakika Batum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Batum haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.565 Batum haberi bulunmuştur.

Batum Haberleri

Erdogan: Trouble Occurs, If Baku-Ceyhan Is Impeded

Erdogan: Trouble Occurs, If Baku-Ceyhan Is Impeded

In his meeting with Georgian P.M. Zurab Zhvania, P.M. Recep Tayyip Erdogan mentioned the importance of the Baku-Ceyhan oil pipeline and, “This project not only concerns the two countries, but the world.”

12.08.2004Gündem
Erdoğan: Vatikan’la değil AB ile görüşüyoruz

Erdoğan: Vatikan’la değil AB ile görüşüyoruz

Vatikan’ın sözlerine cevap, Başbakan Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, ‘Vatikan bir din devletidir. AB üyesi değildir. Biz AB’yle görüşüyoruz’ dedi.

12.08.2004Gündem
Erdoğan: Vatikan’la değil AB ile görüşüyoruz

Erdoğan: Vatikan’la değil AB ile görüşüyoruz

Başbakan Tayyip Erdoğan, Vatikan’ın ‘Çoğunluğu Müslüman olan Türkiye geleceğini Hıristiyan köklere sahip Avrupa Birliği’nde değil, İslam ülkeleri birliğinde aramalıdır’ açıklamasına tepki göstererek, ‘Biz AB üyesi ülkelerle konuşuyoruz’ dedi.

12.08.2004Dünya
Türk filmleri ABDde

Türk filmleri ABD'de

Türk sinemasının uluslararası çapta sağladığı başarıları Amerikan seyircisine tanıtmayı amaçlayan 6. New York Türk Film Festivali, 2 ile 13 Ekim tarihlerinde yapılacak. Beş yıldan bu yana düzenlenen etkinlik kapsamında Erden Kıral, Ömer Kavur, Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan gibi yönetmenlerin filmleri seyirciyle buluşacak.

15.09.2004Gündem
Bir başka Karadeniz

Bir başka Karadeniz

Doğu Karadeniz emek istiyor, sabır bekliyor. Dağları aşmak, kavuşmak için geceyi gündüze katmak, yaşına bakmadan kilometrelerce yürümek, bel sızısına aldırmadan yüklenmek, tarlaları ayılarla paylaşmak gerekiyor. Hızına ayak uydurulmaz Çoruh Nehri’nin bir yakasından diğerine derme çatma, ahşap, asma köprüler, yük ya da insan taşımak için teleferikler uzanıyor. Kolaya kaçmanın imkansız olduğu topraklar bunlar.

19.09.2004Seyahat
İzmir’in ulaşım sorunu çözülmeli

İzmir’in ulaşım sorunu çözülmeli

EBSO Başkanı Salih Esen, İzmir’in İstanbul ve Ankara’ya ulaşım altyapısının kötü olduğunu belirterek, ‘Kelle koltukta gidiliyor. Kolay ulaşılır bir kent olmadıkça yatırımcı da turist de İzmir’e umduğumuz kadar gelmez. İzmir’in ulaşım sorunu çözülmeli’ dedi.

24.09.2004Ekonomi
Londrada Türk filmleri festivali

Londra'da Türk filmleri festivali

12. Londra Türk film festivali 3 ile 12 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Türk sinemasının dikkat çekici filmlerinin gösterime gireceği festivalde kısa filmlerden belgesellere kadar sinemanın değişik örnekleri seyirciyle buluşacak. Ahmet Uluçay'ın "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak", Çağan Irmak'ın "Mustafa Hakkında Her Şey", Ömer Kavur'un "Karşılaşma", Yağmur ve Durul Taylan'ın "Okul", Reis Çelik'in "İnat" adlı filmleri seyirciyle buluşacak yapımlar arasında.

27.11.2004Gündem
Ateş hattında Amerika macerası

Ateş hattında Amerika macerası

Alman ordularının Maginot hattını yarıp Fransa’ya girmesinin acısını, istanbul’dan hissetti Sait Argeşo. Savaş, onun Sorbonne Üniversitesi’nde hariciye okuma hayalini yıkmıştı. Rüyalarını süsleyen Paris işgal altındaydı. Kendine yeni bir rota çizmesi gerekiyordu. Galatasaray Lisesi’ni o yıl bitirmiş bir genç olarak ortada kalakalmıştı.

2.12.2004Kelebek
AP Başkanı için özel yemek

AP Başkanı için özel yemek

ESKİ DEP milletvekili Leyla Zana, Türkiye’yi ziyaret eden Avrupa Parlamentosu Başkanı Josep Borrell’e özel bir yemek veriyor.

4.12.2004Gündem
O sevimli adam 25 yıldır hayatımızda

O sevimli adam 25 yıldır hayatımızda

Bu sevimli yüzlü, şişman adam tiyatro sahnelerinde, televizyon ekranında süren oyunculuk hayatında 25 yılı geride bıraktı. Tiyatroya Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular’ı ile başlayan Rasim Öztekin, yıllardır enva-i çeşit tiplemeyle hepimizi güldürdü.

29.01.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Biz içimizden mi çürüdük

GAZİ Üniversitesi’nden bir ekibin yaptığı araştırmada, beni en çok düşündüren ulusal kimlikle ilgili bölümdü.

19.11.2004

Kıbrıs’ta çözümün adresi BM olur mu?

DOĞU Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) hafta sonu yapılan ‘17 Aralık Sonrası Senaryolar’ konulu forumda, Kıbrıs konusunda siyasi, ekonomik ve sosyal açıdan yol haritası sayılabilecek stratejiler saptandı.

6.12.2004

AKP kendi dışındaki çevrelere açılamadı

GEÇMİŞ iktidarların eski bir bakanı, AB konusunda dünkü ‘AB’ye kültür ve sanat yanımızı sunamadık’ yazısı üzerine benim de söyleyeceklerim var, diyor.

8.12.2004

CHP artık gençlere kulak versin

UFUK Batum CHP’nin ‘Bilim, Yönetim, Kültür Platformu’ üyesi.

Esasında CHP’nin yenilikçi, proje üreten genç yüzü ama kendi gibilerinin parti içerisinde bir ağırlığı yok.

6.01.2005

Benim çocukluğumda bir bakış yeterdi

Anne & Trends dergisi, annelik hayatımı oldukça renklendirdi. Her hafta başında dergi için ‘Ne durumdayız’ toplantıları kısa bir süre içinde annelerin terapi toplantısına dönüşür oldu.

7.01.2005

İstanbul’da neler olacak

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’tan dinlediklerimiz ile yaptığımız görüşmede kafasındaki İstanbul’la ilgili projeleri anlatırken ‘İstanbul’u, 1957 yılında çıkarılan kat mülkiyeti yasası bozmaya başladı’ diyor.

21.01.2005

CHP’de Don Kişot’ları göreve çağırıyorum

SAYIN Baykal’ın, CHP Genel Başkanı sıfatıyla, kendi yerini sağlamlaştırmak amacıyla aldığı baskın kurultay kararları ne yazık ki bugüne kadar dar, kısır ve önyargılı gündemiyle CHP’nin ve Türk siyasetinin belli başlı hiçbir sorununa çözüm getirmemiştir.

26.01.2005