MENÜ

Akilli Telefon

Akilli Telefon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akilli Telefon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.647 Akilli Telefon haberi bulunmuştur.

Akilli Telefon Haberleri

Araştırma: Akıllı telefon, tablet ve TV çocuklarda obeziteyi arttırdı

Araştırma: Akıllı telefon, tablet ve TV çocuklarda obeziteyi arttırdı

Araştırma: Akıllı telefon, tablet ve TV çocuklarda obeziteyi arttırdı

16.12.2017Merkez
390 milyon dolarlık yatırım

390 milyon dolarlık yatırım

Apple, iPhone X ile tanıttığı Face ID teknolojisinin tedarikçilerinden Finisar şirketine 390 milyon dolarlık yatırım yaptı. Finisar, bu yatırımı belli koşullar ile kullanabilecek.

15.12.2017Ekonomi
Akıllı telefon başrolü kaptı

Akıllı telefon başrolü kaptı

Her şey 40 metrekarelik bir ofisle başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan üç genç, Altan Aras Fakılı, Yalçın Yıldırım ve Ali İhsan Daşkın, Türkiye’deki teknoloji alanındaki önemli bir sorunu fark etti.

14.12.2017Ekonomi
Honor markası Türkiyeye geliyor

Honor markası Türkiye'ye geliyor!

Honor; Londra’daki lansmanında yeni global stratejisini ve teknoloji odaklı iki yeni akıllı telefonunu 7X ve V10’i tanıttı. Telefonlar Türkiye pazarında da yer bulacak! Honor Başkanı Mr. George Zhao; "Türkiye hedef 5 ülkemizden biri olacak ve direk merkezimize bağlı olarak çalışacak" dedi.

14.12.2017Teknoloji
Teknoloji bağımlılığı konuşuldu

Teknoloji bağımlılığı konuşuldu

Teknoloji bağımlılığı konuşuldu

14.12.2017Antalya
AMD Radeon Software Adrenalin Edition ortaya çıktı

AMD Radeon Software Adrenalin Edition ortaya çıktı

Radeon Software Adrenalin Edition, oyuncuların GPU performansını oyundan ayrılmadan takip edebilmeleri, oynanışı kendi benzersiz özelliklerine göre ayarlayabilmeleri ve arkadaşlarıyla bağlı kalabilmeleri için tasarlanmış bir kullanıcı ara yüzü olan yeni Radeon Overlay ile sunuluyor.

14.12.2017Teknoloji
Türkiyede 66.4 milyon internet kullanıcısı

Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı

Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı

13.12.2017Antalya
Telefon ekranları parmak izinizi alacak

Telefon ekranları parmak izinizi alacak!

Akıllı telefon üreticisi firmaların yeni cihazlarında çerçevesiz tasarıma geçmesiyle parmak izi okuyucular telefonun arka kısmına yerleştirilmeye başlandı. Parmak izi okuyucu üreticisi Synaptics ise ekrana gömülü parmak izi okuyucularının tanıtımını gerçekleştirdi.

13.12.2017Teknoloji
Bisikleti hırsızlardan koruyan ışık

Bisikleti hırsızlardan koruyan ışık!

Bisikletin arka tarafında takılan ve akıllı telefonlar ile bağlantı kurabilen bisiklet ışığı Rayo ile kullanacak olanlar hırsızlardan korunabilecek.

13.12.2017Teknoloji
Meizu 15 Plus’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Meizu 15 Plus’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Çin’in ünlü akıllı telefon üreticilerinden biri olan Meizu, 15. Yılının şerefine Meizu 15 Plus ile karşımıza çıkıyor.

13.12.2017Teknoloji
Kan analizi yapan telefon kılıfı yaptılar

Kan analizi yapan telefon kılıfı yaptılar!

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte telefon kılıfları, akıllı telefon koruyucu olmanın da ilerisine gidiyor. Yeni geliştirilen 3D baskılı telefon kılıfı kan numunelerini analiz ederek sağlığınız hakkında bilgi veriyor.

13.12.2017Teknoloji
Tokyo metrosunda hamile kadınlar için yeni uygulama

Tokyo metrosunda hamile kadınlar için yeni uygulama

Tokyo metrosunda hamile kadınlar için yeni uygulama

12.12.2017Merkez
18 yıl önce arkadaşlarıyla kurmuştu Bugün dünya devi nasıl satın aldı

18 yıl önce arkadaşlarıyla kurmuştu! Bugün dünya devi nasıl satın aldı?

Yolları Londra’dan keşişen 4 gencin 1999’da kurduğu Shazam, bir telefon servisi olarak işe başladı. Kullanıcıların eski tip cep telefonlarıyla ‘2580’ arayarak çalışan servis, şimdi teknoloji devlerinin rekabet ettikleri bir platform haline geldi ve Apple satın aldı. Satın alma haberlerinden sonra ilk doğrulama Apple'dan geldi. Apple sözcüsünün yaptığı açıklamada, Shazam ekibininin Apple'a katılacağı belirtildi. Açıklamada şunlar söylendi: "Apple Music ve Shazam, müziği keşfetme ve kullanıcılara onu iyi şekilde aktarma konusunda çok iyi bir uyum içindeler. Mağazada heyecan verici planlarımız var. Bu planlarımıza Shazam’ı dahil etmek için sabırsızlanıyoruz. Kullanıcılarımız için Shazam'ın sihrini geliştirmede ve aktarmada daha iyi bir ev sahipliği yapacağız."

11.12.2017Ekonomi
Tek rakibim Türk Hava Yolları

Tek rakibim Türk Hava Yolları!

O, Türkiye’nin tartışmasız en ünlü sosyal medya fenomeni. Instagram hesabını 2 milyon kişi takip ediyor, paylaşımları haftalık 136 milyon görüntülenme alıyor. “Bu balon bir süre sonra söner” diyenlere inat popülerliği katlanarak arttı, internetten taştı. Şimdilerde ocak ayında Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki şovuna ve yakında piyasaya çıkaracağı yeni makyaj koleksiyonuna hazırlanıyor. Şimdi onu görünce aklınıza gelen her şeyi unutun, Kerimcan Durmaz’ın dünyasına dalın... Onunla buluşup eğlenceli hayatını, geçmişte yaşadığı acıları, aldığı tepkileri, Türkiye’de var olmak için uyguladığı otosansürü konuştuk.

9.12.2017Hürriyet Pazar
Dünyanın Türk yıldızları

Dünyanın Türk yıldızları

Dijital girişimcilerin hayata geçirdikleri fikirler, artık dünya çapında Türkiye’nin bilinmesini sağlıyor. Türkiye ekonomisi üzerinde olumlu etkiye sahip olan bu şirketler, aynı zamanda Türkiye markasına da katkıda bulunuyor.

8.12.2017İK/Yeni Ekonomi
Hayal değil gerçek olsun

Hayal değil gerçek olsun

Bir hayalin peşinde koşulan hedefler için atılacak adımlar en önemli hamlelerdir. Özellikle de finansal konularda. Yapılan araştırmalar Türkiye’deki herkesin hayali olduğunu, ancak bu hayale ulaşmak için doğru planlama yapmadığını gösteriyor.

8.12.2017Advertorial
Tüketiciye bir iyi bir kötü haber Bunu yapan doğrudan icraya verilecek

Tüketiciye bir iyi bir kötü haber! Bunu yapan doğrudan icraya verilecek

Tüketici Kanununda iki kritik değişiklik yapıldı. Vatandaş cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi teknoloji ürünlerinden ‘şikayetçi’ olduğunda mahkemelerde uğraşmasın, doğrudan tüketici hakem heyetlerine başvurabilsin, diye parasal sınır 6 bin liraya yükseltildi. Ancak elektrik, su, telefon faturasını ödeyemeyen tüketici için şirketlere ve bankalara hakem heyetine gitmeden doğrudan ‘icra’ yolu açıldı.

8.12.2017Ekonomi
Hastaneye gitmenize gerek kalmayacak Her şeyi bu çözecek...

Hastaneye gitmenize gerek kalmayacak! Her şeyi bu çözecek...

Kullanıcıların sağlık bilgilerine daha kolay ulaşması ve takip edebilmesi için harekete geçen Vivoo, idrar testlerini hastane veya sağlık merkezlerine gitmeden yapılabilmesini sağlayan bir çubuk (strip) geliştirdi. 10 farklı testin yapılabildiği Vivoo’da çıkan sonuçlara göre kullanıcılara tavsiyeler veriliyor.

7.12.2017Ekonomi
Uzmanlar: Çocukları teknoloji yerine toprakla tanıştırın

Uzmanlar: Çocukları teknoloji yerine toprakla tanıştırın

‘Teknoloji Bağımlılığının Dünü, Bugünü, Yarını’ konulu seminerde konuşma yapan Uzman Klinik Psikolog Elif Kurtoğlu, toplum olarak kaliteli vakit geçirmemizi sağlayacak aktivitelerden uzaklaşıp, teknoloji bağımlısı olduğumuzu söyledi. Velilere önerilerde bulunan Kurtoğlu, “Çocukları farklı kültürlerle tanıştırın, yeni yerlere götürün, doğayla buluşturun. Toprakla, bitkilerle tanışıp kirlensinler, dinlensinler ve öğrensinler. Teknoloji bu gerçekliği yaşatacak bir platform değil, ancak kontrollü bir şekilde kullanmalarına müsaade edilebilir” dedi.

7.12.2017Eğitim
2023 yılında 1 milyar insan 5Gye bağlanacak

2023 yılında 1 milyar insan 5G'ye bağlanacak!

Ericsson’un her sene düzenli olarak yayınladığı Mobilite Raporu, 2023 yılına kadar, geliştirilmiş mobil geniş banda yönelik 1 milyar 5G aboneliği olacağını tahmin ediyor.

7.12.2017Teknoloji
Uyuşturucu, artık sosyal medyada

Uyuşturucu, artık sosyal medyada

Uyuşturucu, artık sosyal medyada

5.12.2017İzmir
Liseli arkadaşların ‘sanal’ başarısı

Liseli arkadaşların ‘sanal’ başarısı

İzmir Fen Lisesi’nden arkadaş olan Hakan Ürey, Orkun Oğuz ve Göksen Yaralıoğlu, 20 yıl sonra bir araya gelip Silikon Vadisi’nin dikkat çeken girişimini kurdu. Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri üzerine ‘CY Vision’ adındaki girişimi kuran arkadaşlar, daha ürünleri çıkmadan Intel ve Vestel’in fonlarından 7 milyon dolar yatırım aldı.

4.12.2017Ekonomi
Laptoplarda yeni dönem: Kapağı otomatik açılacak

Laptoplarda yeni dönem: Kapağı otomatik açılacak!

Google'ın bir sonraki taşınabilir bilgisayarı, arttırılmış güvenlik önlemleri ile donatılmış ve "otomatik" açılabilen bir kapağa sahip olacak!

4.12.2017Teknoloji
Parmaklarınız klavyeye dönüşmeye başlıyor

Parmaklarınız klavyeye dönüşmeye başlıyor!

Bu muştaya benzeyen giyilebilir cihaz, parmaklarınızı bir Bluetooth klavyeye dönüştürüyor!

4.12.2017Teknoloji
Reza’nın açıklamaları Ebru’nun kariyerini etkiler mi

Reza’nın açıklamaları Ebru’nun kariyerini etkiler mi?

Reza Zarrab’ın New York’ta devam eden davada yaptığı açıklamalardan Ebru Gündeş’in kariyeri etkilenir mi? Kızı Alara’nın mal varlığına da el kondu. Bu gelişmelerden sonra Ebru Gündeş’in Günay’daki sahnesi dolmaya devam eder mi, albüm çalışmaları etkilenir mi, yoksa eğlence hayatı bu davayı umursamaz mı? Magazin Konseyi tartıştı.

3.12.2017Magazin
Bu nasıl polis Avukatın etek altı görüntülerini çekerken yakalandı

Bu nasıl polis! Avukatın etek altı görüntülerini çekerken yakalandı

Samsun'da cep telefonu ile halk otobüsünde 27 yaşındaki avukat G.T.'nin etek altı görüntülerini çektiği iddiasıyla asliye ceza mahkemesinde tutuksuz yargınanan polis memuru Ali K.'ya, 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. Cezayı az bulduğunu söyleyen avukat, ağır ceza mahkemesine itirazda bulundu.

2.12.2017Gündem
Kadın avukatın etek altı görüntülerini çeken polise hapis cezası

Kadın avukatın etek altı görüntülerini çeken polise hapis cezası

Kadın avukatın etek altı görüntülerini çeken polise hapis cezası

2.12.2017Samsun
Soğuklara karşı alabileceğimiz sıcacık, mutlu, sağlıklı ve romantik 50 tedbir

Soğuklara karşı alabileceğimiz sıcacık, mutlu, sağlıklı ve romantik 50 tedbir

Korkunun ecele faydası yok: Önümüz kar, soğuk, tipi, boran... Tiril tiril giyindiğimiz, her yere yürüyerek gittiğimiz, gittiğimiz yerde açık havada oturduğumuz, mehtaplara, guruplara doymadığımız zamanlar artık çok uzakta. Yine de evlere kapanmanın, kapansak da enseyi karartmanın, neşemizden, müziğimizden, sporumuzdan, eğlencemizden geri kalmanın âlemi yok. Güzel, keyifli, gustolu bir kış geçirmemiz için, hatta bu zamana kadarkilerin en iyisi olması için elimizde bir sürü sebep var. O sebepleri, haberdar olmamız gereken trendleri, önümüzdeki üç ayın en heyecanlı tarihlerini kendi alanlarının uzmanlarından derledik.

2.12.2017Hürriyet Pazar

Huawei Honor V10 geldi, fiyatıyla şaşırttı!

Son zamanlarda sızıntılarla karşımıza çıkan Huawei Honor V10, Çin’de düzenlenen bir etkinlikte resmi olarak tanıtıldı.

1.12.2017Teknoloji
Android 8.0 Oreo HTC U11 Life için yayında

Android 8.0 Oreo HTC U11 Life için yayında!

Akıllı telefon modelleri için sürekli güncellemeler yayınlamaya devam eden HTC, geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan HTC U11'in orta segment modeli olan HTC U11 Life için Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınladı. Güncellemenin HTC U11 Life cihazına geldiği müjdesini, HTC'nin üst düzey yöneticilerinden Mo Versi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

1.12.2017Teknoloji
Engellilere özel ürünleri Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergileyecek

Engellilere özel ürünleri Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergileyecek

Türk Telekom, engellilere özel sunduğu ürün ve hizmetlerini, 30 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergileyecek.

30.11.2017Teknoloji
Panasonicten yepyeni bir telefon: Eluga C

Panasonic'ten yepyeni bir telefon: Eluga C

Akıllı telefon sektöründe çok etkili olmayan ve her yıl çıkarttığı telefonlarla rekabete katılamayan Panasonic, yeni telefonları Eluga C’yi tanıttı. Eluga C, çerçevesiz yapısıyla dikkat çekiyor.

30.11.2017Teknoloji
Sosyal medya psikolojimizi bozdu

Sosyal medya psikolojimizi bozdu

Son dönemde gittikçe artan sosyal medya ve internet kullanımı nedeniyle psikolojisi bozulan tüketicilerin yüzde 43'ü kendini "bağımlı" olarak tanımlıyor. Bilinçsiz internet kullanımı yüzünden, gelişmeleri kaçırma korkusu, sosyal çekilme, fake titreme gibi psikolojik rahatsızlıklar zirve yaparken, Türk gençlerinde internet kullanımı yüzde 90'lara ulaştı.

29.11.2017Teknoloji
Twitterdan nasıl video indirilir İşte yolu

Twitter'dan nasıl video indirilir? İşte yolu

Twitter'da dolaşırken beğendiğiniz videolar olabilir. Bu videoları daha sonra da izlemek için indirmek isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız gelin öğretelim.

29.11.2017Teknoloji
Taraftar Passo Mobil uygulamasını sevdi

Taraftar "Passo Mobil" uygulamasını sevdi

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Passo Mobil uygulamasını ilk 4 ay içerisinde 860 bin kişinin akıllı telefonlarına indirdiğini belirterek, şu anda Türkiye genelinde maçlara telefonla girişin yüzde 12'ye ulaştığını söyledi.

28.11.2017Futbol
Telefon bağımlılığına ‘ikâme telefon’ çözümü

Telefon bağımlılığına ‘ikâme telefon’ çözümü

Avusturyalı tasarımcı Klemens Schillinger, el alışkanlığına bağlı telefon bağımlılığına çözüm sunacak ‘ikâme telefon’ tasarladı. İkâme telefonlarla, cep telefonu ekranında yapılabilen ekran kaydırma, ekran büyütme ve küçültme gibi tüm hareketleri yapabilmek mümkün...

28.11.2017Dünya
Cepten ayda 441 dakika konuşuldu

"Cep"ten ayda 441 dakika konuşuldu

Türkiye, bu yılın ikinci çeyreğinde kişi başı 441 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresiyle Avrupa ülkelerine kıyasla en fazla mobil telefonla görüşme yapan ülke oldu.

28.11.2017Ekonomi
Telefondan ayda 441 dakika konuşuldu

Telefondan ayda 441 dakika konuşuldu

Türkiye, bu yılın ikinci çeyreğinde kişi başı 441 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresiyle Avrupa ülkelerine kıyasla en fazla mobil telefonla görüşme yapan ülke oldu.

28.11.2017Teknoloji
Android telefonlarda pil ömrü nasıl uzatılır

Android telefonlarda pil ömrü nasıl uzatılır?

Pil ömrü, akıllı telefon sahibi herkesin ortak sorunu. Teknolojide son yıllarda kaydedilen inanılmaz aşama karşısında pil teknolojileri, geride kalmış durumdalar. Bugün pil ömrü en iyi olan Android'li telefonlar bile 2 günü ancak çıkarıyorlar. Buna karşın Android'li cihazların çoğu, bir gün ancak ayakta kalabiliyor.

28.11.2017Teknoloji
#iyibilgi: Dünyanın en çok görüntülenen fotoğrafı

#iyibilgi: Dünyanın en çok görüntülenen fotoğrafı

Bir fotoğrafçı olsaydınız, sizi en mutlu edecek şey ne olurdu? Bir ödül almak mı, dünyanın en akılda kalan karelerinden birini çekmek ya da bütün gazete manşetlerinde yer alan bir savaş fotoğrafına imza atıp tarihe damga vurmak mı?

27.11.2017Kampüs
Telefonlarda radyasyon miktarını gösteren SAR değerine dikkat

Telefonlarda radyasyon miktarını gösteren SAR değerine dikkat!

Telefonların yaydığı radyasyon miktarını belirten SAR değeri, gelişen teknolojiyle birlikte artıyor. İşte SAR hakkında bilmeniz gerekenler...

27.11.2017Teknoloji
3-2-1 kayıt

3-2-1 kayıt

Akıllı telefonlarla birçok işte kolaylık ve yaratıcılık arttı. Bunların başında video çekimleri geliyor. Neredeyse profesyonel kameralar kadar video çekebilme özelliklerine kavuşan akıllı telefonlar, geliştirilen uygulamalarla yaratıcı videoların oluşturulmasına yardımcı oluyor.

25.11.2017Ekonomi
Artısıyla eksisiyle iPhone X

Artısıyla eksisiyle iPhone X

TEKNOLOJİ devi Apple’ın 12 Eylül’de ABD’deki yeni merkezinde tanıttığı iPhone X, dün Türkiye’de satışa çıktı.

24.11.2017Ekonomi
Bir hakim bunu söyler mi Aldatıldım, kafalandım, devşirildim

Bir hakim bunu söyler mi! 'Aldatıldım, kafalandım, devşirildim'

15 Temmuz darbe girişimi sonrası görevden alınıp tutuklanan ski hakim Mustafa Göçer "Şeytana uydum, büyük hata ettim. Her şeyimi kaybettim.Eşim adına Bank Asya'dan konut kredisi çektim. Bir FETÖ'cü, FETÖ'nün kemik adamı Bank Asya'nın kıyısından, köşesinden geçmez, hastanesine gitmez, okullarına çocuklarını göndermez. Bu yasaktı başkanım. Aldatıldım, kullanıldım, kullandılar, istismar edildim, kafalandık, devşirildik. Pişmanlığım had safhada" dedi.

23.11.2017Gündem
FETÖden yargılanan hakimden şok ifadeler  Aldatıldım, kafalandım,devşirildim

FETÖ'den yargılanan hakimden şok ifadeler " Aldatıldım, kafalandım,devşirildim"

FETÖ'den yargılanan hakimden şok ifadeler " Aldatıldım, kafalandım,devşirildim"

23.11.2017İstanbul
Black Friday nedir 2017 Kara Cuma indirimleri ne zamana kadar devam edecek

Black Friday nedir? 2017 Kara Cuma indirimleri ne zamana kadar devam edecek?

Son günlerde her yerde görülen Black Friday etiketleri bazı vatandaşların kafasında soru işareti bıraktı. Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününü ifaden Black Friday bir diğer adıyla Kara Cuma'da mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Peki Black Friday nedir? Kara Cuma indirimleri ne zamana kadar devam edecek?

23.11.2017Teknoloji
Hepsiburadadan Efsane Cuma

Hepsiburada'dan 'Efsane Cuma'

Dünyanın en büyük alışveriş festivali ‘Black Friday’ (Kara Cuma) bu gece başlıyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu Hepsiburada, büyük indirimlerin yapıldığı bu alışveriş festivalini ‘Efsane Cuma’ ile gerçekleştiriyor. Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, “Perşembeyi cumaya bağlayan gece yarısından itibaren yüzde 80’e varan indirimler sunacağız” dedi.

23.11.2017Ekonomi
Sadece yolcu alana değil yolculara da ceza yağdı

Sadece yolcu alana değil yolculara da ceza yağdı

İstanbul Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bu yıl Uber ve Scotty uygulamalarıyla yolcu taşıyan 2873 sürücüye ve onları çağıran 6 bin 600 yolcuya para cezası kesti.

23.11.2017Ekonomi
Edirne ve Nessebarın tarihi, turistik, kültürel hazineleri tanıtılacak

Edirne ve Nessebar'ın tarihi, turistik, kültürel hazineleri tanıtılacak

Edirne ve Nessebar'ın tarihi, turistik, kültürel hazineleri tanıtılacak

22.11.2017Edirne

Yazar Sonuçları

Geleceği görmek başka bir şey

DÜN önemli bir insanı daha sonsuzluğa uğurladık.

24.11.2017