Her gün ölmektense

7 Ekim günü Hamas’ın İsrail’e karşı düzenlediği silahlı baskınla ilgili olarak ağzı olan herkes konuşuyor.

Haberin Devamı

Şom (uğursuz) ağızlar HAMAS’ı suçluyor ve ‘Niye fitneyi uyandırdın? Etin ne, budun ne, hangi gücünle İsrail gibi nükleer gücü olan ve arkasında ABD ve hatta tüm Batı olan bir ülkeyi karşına aldın? İsrail tarafının kurulduğu günden beri, Filistinlilere karşı gayriinsani bir savaş yürüttüğünü ve bu cümleden olarak, plajlardaki çocuklara varıncaya kadar tüm sivil ve masumları hunharca öldürdüğünü bilmiyor musunuz? Neden akıl almaz bir eylemle uyuyan canavarı uyandırdınız?’ şeklindeki veya benzer cümleleri sıralıyorlar.

Bu insafsız ve izansız kişilere şunu hatırlatalım ki, Filistin toprakları işgal altında ve her geçen gün bu işgal genişleyerek devam etmektedir. Masum Filistin halkına sistematik bir şekilde baskı ve zulüm uygulanarak, insanlar evlerinden barklarından edilmektedir.

Haberin Devamı

Haberleri okuyor veya dinliyorsunuzdur; ‘Yeni yerleşimci İsrailliler...’ Bunlar nereye yerleşiyor diye hiç düşündünüz mü? Evlerinden zorla çıkartılan Filistinlilerin ev ve arazilerine yerleşiyorlar.

İşgalci türedinin adı yerleşimci oldu.

Yurtlarından kovulan Filistinliler ne oluyor derseniz; onlar da ya öldürülüyor ya da sürülüyor.

Nereye mi sürülüyor?

Gazze’ye elbette; bu yüzden İstanbul’un Beykoz ilçesi büyüklüğündeki bir avuç yere 2.5 milyon insan doluştu.

Malum, İsraillilerin hedefinde yalnızca Yahudilerin iskân edeceği bir Filistin var.

Ne demek istediğimizi ve İsrail zulmünün masum Filistin halkına nasıl uygulandığı anlamak için, İsrail’in kurulduğu günkü haritası ile bugünkü haritasını karşılaştırmak yeterlidir.

Bugün gelinen durum itibarıyla Filistinlilere ait toprakların yüzde 85’ini İsrailliler işgal etti.
Vaktiyle bizim yurdumuz da işgal edilmişti; İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Ruslar, Yunanlılar, Bulgarlar vatan topraklarımızı işgal etmişlerdi. Biz ne yaptık? Düşmanların gücüne bakmadan ‘Kurtuluş Savaşı’ başlattık.

Yurdumuzun çeşitli yerlerinde, düşmanlara karşı başlattığımız ayaklanma suç mu idi ki, bugün yurtları işgal edilmiş Filistinlilerin ayaklanmalarını suç görüyoruz?

İnsanlar, her gün, onlarcasıyla üstelik onursuzca öldürülmek isteniyor. Hakaretlere uğruyor, insanca yaşaması için ne gerekiyorsa ellerinden alınıyor; bütün bu kepazelikler yetmiyor, zorla evlerinden çıkarılıyor ve sürülüyor.
Ve bütün dünya bu aşağılık eylemler karşısında lal kesiliyor. Araplar ve İslam ülkeleri Filistin davasını unuttular. İsrail zulmü altında inleyen Filistinlileri yalnız başlarına bıraktılar.

Haberin Devamı

Böyle bir durumda siz olsaydınız ne yaparsanız, Filistinliler de onu yapıyor.

Her gün ölmektense bir kere ölmeyi, üstelik ölümsüzlüğü tadıp şehit olmayı yeğliyorlar.

Ne var bunda?

İnsanlar vatanlarını savunmayacak mı?

Bu insanları takdir etmek yerine eleştirenler, asıl kendi yüz karası hallerine utansınlar.

Ama desenize, bunca kepazelikten sonra utanabilecek yüz kimde kaldı ki?

 

Yazarın Tüm Yazıları