Akdeniz’deki uçak gemileri

Dünyayı, ABD ve dolayısıyla ABD’nin başkanı Biden mı yönetiyor zannediyorsunuz?

Haberin Devamı

Malum Biden kendini yönetmekten aciz; böyle birinin eline koca dünya bırakılır mı?

Ve yine malum; ABD finans, silah ve petrol şirketleri cumhuriyetidir. Ana ekseni bu şirketlerden oluşan ve bunların uzantılarıyla yüzlerce-binlerce şirketin cirit attığı federal bir cumhuriyettir ABD.

ABD derin devletini, bu şirketlerin sahipleri (yüzde 99’u Yahudi ya da Evangelist) yönetir. Görüntüde olan ABD yöneticileri, mahut şirket sahiplerinin piyonlarıdır. Piyonlar, sahiplerinin arzuları istikametinde dünyayı taksim ederler ve istedikleri şekilde yönetirler.

Bunların silah stokları fazlalaşınca, ‘Savaş çıkartın!’ derler, piyonlar da derhal bu emre amade olurlar.

ABD derin devleti, kendilerini dinlemeyip tek başına hareket etmek isteyen Trump’ı bu yüzden yedi. Hatırlayın; Trump, ‘ABD askerinin Suriye’de ne işi var?’ deyip geri çekmek istemişti.

Haberin Devamı

ABD, Suriye’den çekilirse, onca devlete ve örgüte silah satışı nasıl gerçekleşecekti?

İsrail-HAMAS savaşa tutuşturuldu, bölgeye silah yağıyor; dosta da düşmana da silahları ABD firmaları veriyor. İsterse almasınlar; hem ülkelerin ve hem de örgütlerin elleri mahkûm.

Ukrayna yetmedi yeni cepheler açılması arzu edildi, açıldı.

Dünya üzerindeki tüm savaşlar dün olduğu gibi, bugün de ABD derin devletinin (mahut şirketlerin) kontrolündedir ve kontrollüdür, onların gözetimi ve denetimi altındadır.

Dünya üzerinde akıtılan tüm kanların gerçek sorumluları bunlardır. Bunların, savaşmakta olanlar gibi yalnızca elleri kanlı değildir, ruhları ve bedenlerinin tüm zerreleri kanla yoğrulmaktadır.

Kan, onlar için hava- su kadar elzemdir; onsuz bir saniye olsun yaşayamazlar.

Görüyorsunuz bir yandan da Akdeniz’de uçak gemisi yarışına girdiler. Hepsi göstermelik, bir taşla onlarca kuş vurabilmek için.

Tüm bölge ülkelerine bir taraftan gözdağı verirken diğer yandan da savaşı (katliamı, soykırımı) bir yere münhasır kılıp kontrol etmek istiyorlar. Ve böylece bölgedeki enerji kaynaklarını, kendileri dışında kimseye kaptırmıyorlar.

Dedik ya; Birinci Dünya Savaşı bitmedi, gasp ettikleri Osmanlı topraklarını bölüşemiyorlar. Emperyalistler doymadı ve doymuyor. Birbirlerinin kemiklerine de musallatlar.

Haberin Devamı

Önceki kurt taksimini İngiltere yapmıştı, bir sonrakini ABD, bu üçüncüsünü ise ABD, Rusya, Çin ve AB yapıyor.

Aradaki hırlaşmalarına bakmayın, onlar da göstermelik.

Yazarın Tüm Yazıları