6’lı ittifak mı, ihtilaf mı?

Sözde kurulan 6’lı masanın (hakikatte 7’li) hali, gerçekten ibretliktir. 6’lı masa şeklinde görüntü veriyorlar lakin 7’incisi (HDP) olmadan, bunların toplamının hiçbir kıymeti harbiyesi yok.

Haberin Devamı

Bunlardan her birisi, tek başına seçimi kazanamayacaklarını bildiklerinden, oluşturdukları bu alametle, ‘tırtıklama’ yöntemiyle Erdoğan’ı alaşağı etmek istiyorlar.

Hepsi o kadar. Gerisi: ‘Bizden sonrası tufan!’

Küsurat partilerinin asıl amacı, belirli bir varlık gösterip siyaset arenasına damga vurmak değildir. Zira millet, bunların cemaziyülevvelleri biliyor. 20 sene Erdoğan’ın kılıcını salladıktan sonra görevlerinden alınınca Erdoğan’a kılıç çekmenin şahsi garezleri olduğunu herkes biliyor.

Dolayısıyla mahut 6’lı masa boşuna toplanıp dağılıyor, kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar; zira onlar da biliyor ki her türlü kararlarında asıl belirleyici olan HDP’dir.

Bunlar Yedi Kocalı Hürmüz’den bile beterler, zira altısı birden yedinci kocanın ağzına bakıyor. O ne derse, o olacak. Malum o da kendiliğinden bir şey söyleyemez; ona da söyletenler var!

Haberin Devamı

6’lı masanın düştüğü çukura bakar mısınız? PKK ve FETÖ’nün, dolayısıyla ABD’nin güdümünde icraatta bulunabilecekler.

Malum HDP de dağa soracak, dağ da tüm talimatları şeytandan (ABD başkanı) alıp bunlara bildirecek.

Erdoğan’ı, terör örgütü ile müzakere yürüttü diye tefe koyanlar, bugün, aynı örgütten talimat almakta herhangi bir sakınca görmüyorlar.

Ne acı!

Kılıçdaroğlu HDP’den korkusundan terörle mücadelede hükümete destek olmuyor, olamıyor. TSK’nın sınır dışı operasyon yapmasına Meclis’te hayır diyorlar.

NATO ülkelerine, FETÖ’yü, PKK’nın uzantıları olan PYD ve YPG’yi terör örgütü olarak kabul ettirdik ama gelin görün ki Kılıçdaroğlu ve avaneleri bunları sahipleniyor; bunlara terör örgütü bile diyemiyorlar.

Türkiye 2’li, 3’lü koalisyonlardan çok çekti; siyasi istikrar sağlanamadığı gibi, ülkenin kaynakları kapanın elinde kaldı. Sürekli olarak IMF’nin kapısı çalındı; bir borç bitmeden diğeri alındı.

Parayı veren düdüğü çaldı; iç ve dış siyasetimizi IMF yetkilileri belirledi.

Yedi Kocalı Hürmüz’ün iktidara geldiğini düşünmek bile istemiyorum. Mahut izdivaç üç gün sürmez ama ülke, bir kaostan diğerine yuvarlanır ve Allah saklasın paramparça olur.

Haberin Devamı

Kılıçdaroğlu ve avaneleri o vakit Hanya’yı Konya’yı görürler lakin neye yarar?

Ba’de harabül- Basra!

Yazarın Tüm Yazıları