Karmanın lordu Satürn yolculuğuna başlıyor

Sınav, disiplin, zorlanma denince akla gelen Satürn, Balık burcuna geçiyor, 2025’in 25 Mayıs’ına kadar da Balık’ta kalacak. Bu dönemde denizlerde sorunlar yaşanabilir, suyla ilgili krizler çıkabilir. Başta sağlık sektörü olmak üzere birçok alanda yeni düzenlemeler olabilir.

Haberin Devamı

Karmanın lordu Satürn yolculuğuna başlıyor

Astrolojinin büyük kötücülü, ‘karmanın lordu’ diye de bilinen Satürn, 7 Mart’ta Balık burcuna geçecek ve 25 Mayıs 2025 tarihine kadar burada seyahat edecek. Satürn; sınav, disiplin, sorumluluk, zorlanma, düzenleme, yapılandırma anlamlarına gelir. Astrolojide Balık burcu denizleri, deniz taşıtlarını, uyuşturucuları ve her türlü bağımlılık yapan maddeleri, ruhsal yönü güçlü kişileri, enerji çalışmaları yapanları, terapistleri, değirmenleri, sulak yerleri, balık havzalarını, alkolle ilgili konuları sembolize eder. Bu burç aynı zamanda halk sağlığı, halkın nevrozları ve psikolojisi, cezaevleri, hastaneler, ezilenler, film endüstrisi, okyanuslar, su kaynakları, büyük hayır işleri, manastırlar, toplumsal hareketler, kolektif bilinç, sosyalist hareketler, biyokimyasal maddeler, ilaç sektörü, gaz kaçakları, siyasi istikrarsızlıklar, ekonomik buhran, büyük dolandırıcılık şebekeleri, tarikatlar, örgütler üzerinde de etkilidir.

Haberin Devamı

Deniz kazaları olabilir

Satürn kısıtlama demekse; bu dönem, sular ve denizlerle ilgili sıkıntılar, kısıtlanmalar, su kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamalar söz konusu olabilir. Suyun azalması, suların kirlenmesi, suların çekilmesi, suyla ilgili krizler meydana gelebilir. Suyun önemi, değeri daha çok anlaşılabilir. Bu dönem yeni su kaynakları arayışı göze çarpacak. Mesela 1995 senesinde Satürn Balık burcundayken Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında Harran Ovası’na ilk su verildi.

Denizlerle, okyanuslarla ilgili sorunlar, krizler baş gösterebilir. Deniz ticaretinde yeni kanunlar gündeme gelebileceği gibi denizde yaşayan canlıların oranında endişe verici azalma olabilir ve buna istinaden denizde avlanmayla ilgili yeni kanunlar ve düzenlemeler de yapılabilir.

Çok büyük deniz kazaları da meydana gelebilir. En son 1994’te Satürn Balık burcundayken modern deniz tarihinin en büyük kazası yaşandı ve M/S Estonia feribotu, Baltık Denizi’nde battı; 852 kişi vefat etti. Yine aynı yıl Avrasya Feribotu, silahlı eylemciler tarafından 177 yolcu ve 55 mürettebatıyla Trabzon Limanı’nda rehin alındı ve İstanbul’a doğru kaçırıldı.

Haberin Devamı

Satürn kural ve yapılandırmaksa; dünyada uyuşturucu ve alkol kullanımına ilişkin yeni yapılandırmalar, kurallar, uygulamalar gündeme gelebilir. Bu dönemde çok ses getirecek dev uyuşturucu operasyonları yapılabilir. 1993’te Satürn, Balık burcundayken 14 ton uyuşturucu taşıyan Lucky-S adlı Panama bandıralı gemiye bir operasyon düzenlendi ve uyuşturucu kartellerini, uyuşturucu mafyasını derinden etkileyen bir operasyon yapıldı.

Bu süreçte terapi, enerji ve bilinçaltıyla ilgili çalışma yapanlara, benzeri meslek gruplarına yönelik düzenlemeler olabilir. Cezaevleri, huzurevi gibi yerlerde yaşam standartlarını yükseltecek çalışmalar da yapılabilir. Sağlık sektörü, hastaneler, eczaneler, SGK gibi sağlıkla ilgili birimlerde yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir.

Haberin Devamı

Bir de Balık burcu genel olarak sağlık sektörü ve daha doğrusu ilaçlarla ilgilidir. Satürn’ün Balık burcuna geçişiyle ilaçlarla ilgili düzenlemeler, ilaçların ithalatı, ilaçları temin etme konusunda zaman zaman sorunlar ortaya çıkabilir.

Faili meçhul cinayetler, faili meçhul olaylar da meydana gelebilir bu dönemde. Çünkü en son Satürn, Balık burcundayken 1993-1994 yıllarında dünyada ve Türkiye’de faili meçhul cinayetler ve suikastlar yaşandı. Cezayir’de eski Başbakan Kasdi Merbah bir suikast sonucu öldürüldü. Suikastı İslami Kurtuluş Cephesi üstlendi. Meksika Devlet Başkanlığı’na aday olan Luis Donaldo Colosio, seçim hazırlıkları sırasında düzenlenen bir suikast sonucu öldürüldü. Uğur Mumcu cinayeti de bu dönemde oldu. Ruanda Devlet Başkanı Juvenal Habyarimana ve Burundi Devlet Başkanı Cyprien Ntaryamira’nın bindikleri uçak, bir roket saldırısı sonucu düştü. Bakan Adnan Kahveci şüpheli bir trafik kazasında vefat etti. Yine aynı dönem gözaltında kaybolan ve faili meçhul siyasi cinayetlere kurban gidenlerin aileleri ve yakınları tarafından Cumartesi Anneleri diye bilinen topluluk da bu tarihte oluştu.

Haberin Devamı

İsrail ve Vatikan ilişkileri de dikkat çekici olabilir bu süreçte. Çünkü Satürn Balık burcundayken, yani 1993’te İsrail ve Vatikan birbirlerini tanıma kararı aldı. Bu ilişki bir Satürn döngüsü içinde olacak. Burada ilişkiler yeniden masaya yatırılabilir. Dünyada inanç ve dini temelli yönetimi benimseyen ülkelerin sayısında artış olmasını bekleyebiliriz. Mesela 1994’te Satürn Balık burcundayken Libya şeriat uygulamasına geçti ve İslami takvim kullanmaya başladı.

Sahte peygamberler...

Birçok katedral ve kilisede Hz. İsa’yı temsilen balık sembollerini görürüz ve aynı katedrallerde Satürn simgesi de camlara vitray olarak işlenmiştir. Satürn-Balık kombinasyonu çokça Hıristiyanlıkla ilgilidir. Bu yüzden Roma’nın (Vatikan) bu dönemde dini birtakım krizlerle test edileceğini düşünebiliriz. Ya da bu dönem sahte gurular, sahte peygamberler ortaya çıkabilir. Yeni dini reformlar, yeni siyasi ideolojiler, komünizm, sosyalizm gibi siyasi hareketler gündeme gelebilir.

Haberin Devamı

Satürn Balık burcundayken 1995’te deli dana hastalığı ortaya çıktı. 2023’teki tutulmaların ikisinde yine sığırlar ve büyükbaş hayvanların zarar görmesine dair işaretler var. Acaba yine deli dana hastalığı mı ortaya çıkacak ya da sığırlardan bulaşabilen başka bir hastalık mı gündeme gelecek? Göreceğiz...

Not: Satürn’ün Balık burcuna geçişi 2.5 yıl boyunca burçları nasıl etkileyecek, haftaya konuya devam edeceğim.

Karmanın lordu Satürn yolculuğuna başlıyor
Satürn Balık burcundayken su kaynaklarının zarar görmesi gündeme gelebilir. 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları