Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe yine birçok ailenin yüzünü güldürdü. Bu da sizlerin sayesinde oldu dostlar.

Haberin Devamı

Kıyafet yardımı yapan Süheyla Hanım’a, bir okurumuzu sevindiren Başak Hanım’a, bir anneyi mutlu eden Füsun Hanım’a, 3 aileye yardım eden ve bizlere her zaman destek olan Elmas Hanım’a, yıllardır Yetiş Ayşe gönüllüsü olan ve yardım ettiği kişilerin sayısını unuttuğumuz Korhan Bey’e, yine her zaman yardım eden Hicran Hanım ve eczacı kızı Melodi Hanım’a, bir anneyi sevindiren Handan Hanım’a; mama ve bez yardımında bulunan Özge Hanım’a ve diğer yardımsever dostlar hepinize teşekkür ederiz…

Lütfen mama ve bez yardımı isterken çocuğun cinsiyetini-kilosunu-kaç numara ve hangi marka bez/mama kullandığını belirtin. Yardım yapacak okurlar da bunları dikkate alarak bez-mama gönderirse daha doğru olur çünkü her bebek maalesef her ürünü kullanamıyor. Böylelikle yaptığınız yardım gerçekten yerine ulaşmış olur.

Haberin Devamı

Kıyafet yardımı yapacak dostlar, illa ki yeni kıyafet almak zorunda değilsiniz elbette ancak kullanılmış kıyafet gönderecekseniz lütfen kıyafetlerin temiz, yıkanmış, hasarsız olmasına özen gösteriniz.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Annemin dikiş makinesini tamir ettirebilir misiniz
Babam olmadığı için evi annem geçindirmeye çalışıyor, evde dikiş dikiyoruz beraber. Makinesi yandı geçen ay. Tamire götürdük ama bize göre yüksek bir fiyat istediler. Makine olmayınca elindeki işleri bitiremedi, zor durumda kaldık. Allah rızası için bize yardım edebilecek birileri de olursa zor durumdan belki kurtulabiliriz. Teşekkür ediyorum. Makinenin fotoğrafını atabilirim isterseniz.

Hayallerime de umut olursanız çok sevinirim
Merhaba Ayşe Abla daha önce bir kez yazdım ama yardım eden olmadı benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum.

Haberin Devamı

Gıda yardımı istiyorum
Merhabalar sevgili Yetiş Ayşe gönüllüleri. Ben evli ve bir çocuk annesiyim, eşim sabıkalı olduğu için düzgün bir gelirimiz yok. Malum ramazan geliyor, sizden gıda yardımı istiyorum Allah hepinizden razı olsun.

Oğullarım için kıyafet
Ayşe abla ben iki çocuk annesiyim. %70 işitme engelliyim, eşim fabrikada asgari ücretle çalışıyor. Evim bodrum kat, rutubetli. 16 ve 8 yaşındaki oğullarım için kıyafet istiyorum. 

Çocuklarım için gıdaya ihtiyacım var
Ayşe Hanım Allah sizden bin kere razı olsun, sizden bir ricam olacak. 2 tane çocuğum var, eşim hasta 1 buçuk yıldır çalışamıyor. Çocuklarım için gıda ihtiyacımız var yardımcı olursanız sevinirim. 

Haberin Devamı

Üçüz kızlarım için kıyafet
Merhaba Ayşe ablacım 8 yaşında üçüz kızlarım var, eşim asgari ücretle çalışıyor. Başka hiç bir ek gelirimiz yok. Mübarek Ramazan ayında okurlarına rica etsen kızlarım için kıyafet yardımı yapabilirler mi? Kıyafet sıkıntısı çok kızlarımın, yetiştiremiyoruz artık ne olur bize de yardım edin.

Bez ve gıda
Merhaba Ayşe abla, yeni doğum yaptım, yüksek tansiyon hastasıyım. Şu mübarek günde çocuğumun bezi yok, evimizde yiyecek gıda yok. Köy yerinde yaşıyorum, eşimin de bir işi yok hiç bir gelirimiz yok. Durumumuz zayıf lütfen yardımlarınızı bekliyorum abla. 

Bana yardım eder misiniz
Karatekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıf öğrencisiyim.Babam çiftçi,10 kardeşiz, 3 kardeş üniversite okuyoruz, 7 kardeşim ilkokul öğrencisi.Bir çiftçi maaşıyla 10 çocuk okuyamayacağı için sadece bir Ablam çalışıyor. Şu an tatil çalışamıyorum, rahatsızlıklarından dolayı, her ay yurt ücretim için burs desteği istiyorum, isterseniz güven açısından her ay direkt yurda da ücretimi ödeyebilirsiniz. İngilizce ve Almanca eğitim görüyorum bu yüzden kursa da gidiyorum desteğe ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Haberin Devamı

Yardımınıza gerçekten ihtiyacım var
İstanbul’da üniversitede iç mimarlık üçüncü sınıfta okuyorum. Ailem başka bir şehirde. Babam emekli, annem ev hanımı. Maddi açıdan çok zor durumdayız. Utancımdan kimseye bir şey diyemiyorum. Ama inanın ki artık çok bunaldım. Bu sayfayı da bir arkadaşımdan öğrendim. Lütfen bana yardım edin.

Yazarın Tüm Yazıları