Akrep yeniayı! Kendi sırrını bilmek, kendini nasıl feda edeceğini bilmektir.

15 Kasım sabah 08:00’de Akrep yeniayı gerçekleşiyor.

Haberin Devamı

Gökyüzünde aksiyon bitmiyor. Artık hepiniz öğrendiniz.15 günde bir yeniay ve dolunaylar her ay içinde var ve hep olacak. Bazı aylar daha şenlikli oluyoruz. Ay tutulmaları ya da güneş tutulmaları gerçekleşiyor. Bunlar belirli takımyıldızlarında oluyor. Bu takım yıldızlarında olan geçişleri sizlere nasıl bir iç görü kazandırması gerekiyor diye yazıyorum. Bu bir akrep yeniayı olduğu için her zamankinden daha fazla bilinmeyene merakınız artacak. Acaba üstümde büyümü var acaba şu ritüelimi yapsam geçer. Aaaa duydun mu şuradaki hoca her şeyi çözüyor. Bak gördün mü …astrolog Esma okuma zinciri kurmuş ona katılalım gibi birçok duygusal tuzağa çekilme ihtimalinizin olduğu bir sezondasınız. Bu durumları lütfen aşın. Bunlara ihtiyacınız yok. Gerçekten bazı duygusal durumlarla başa çıkamadığınızı hissediyorsanız namaz kılın, Allah ile konuşun. Kuran-ı kerim okuyun, sadaka verin. Birine iyilik yapın. Başkalarının size dikte etmediği ve kendinizi güçlü hissettiğiniz dualarınızı okuyun, tövbe edin. Şifayı Allah ile aranızdaki bağı kuvvetlendirerek kurun. Kimse size aracı olamaz. Bazen modem nasıl olurda wi-fi şifresini görmez. İşte hayatta böyledir. Ne yaparsınız böyle durumda bilgisayarı alır modemin yakınına gelirsiniz. Yaşamda böyledir. Sizde belki bu dönemde iyi bir bağlantı için buna ihtiyaç duyuyorsunuz. Kendinizi ritüeller ya da boş vaatlerle yormayın. Yedi mahalleyi birbirine katmış birinin, her önüne gelenin canını acıtmış birinin suya okuduğu şeyle mutluluğu bulacağına gerçekten inanıyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Ben karışamam ama kendinizi böyle dönemlerde bir hesaba çekin. Üzdüğüm biri var mı? Kırdığım biri var mı? Diye sorun. Bu durum oturduğunuz yerden de modemin wi-fisini sizin bilgisayarınızı iyi görmesi anlamı taşıyabilir.

*

Şimdi gelelim asıl meseleye.

Haberin Devamı

Bu durum sizleri yaklaşık 2 hafta ilgilendirecek ve arkasından yılın son Ay tutulmasını 30 Kasım’da ikizler burcunda yaşayacağız. Bu durum daha büyük önem kazanacak. Sadece bu akrep yeniayını bir hafta boyunca kendiniz ve çevreniz üzerinde nasıl kontrol edebilirsiniz bundan bahsedeceğim.

*

Haberin Devamı

Diğer makalelerde söylediğim gibi, bu geçişlerin gerçekleştiği tarihte olaylar ya da durumlar ortaya çıkmaz. Bunun doğrusal bir hareket olmadığını unutmayın. Bu geçişler bazen hayatınızda bir başlangıç ​​noktası, bir uyanma çağrısı veya bir geçiş görevi görür. Ay yavaşça bir aşamadan diğerine geçerken, etkileri bugün veya yarın tek başına hissetmiyor olabilirsiniz. Bu an bir süre içinizde ve çevrenizde derinden hareket edecek. Belki de ortaya çıkan tetikleyiciler veya sorunlar bir veya iki hafta içinde çözülmeyecektir ancak hayatınızda çok ihtiyaç duyulan bir iyileşme sürecini başlatacak ve kesinlikle hayatınızı sizin için yankılanan şeylerle aynı hizaya getirmenize yardımcı olacaktır.

*

 

Haberin Devamı

Epiktetos: “Unutma ki, sana haksızlık yaratan,sana sövülmesi sana vurulması değildir, sana haksızlık edildiği kanaatidir.O yüzden, birisi seni sinirlendirdiğinde, sinirin nedeni olan şey,bil ki senin kendi hükmündür..

Sezginiz, Evren tarafından size yaşamınız için verilen güçlü bir araçtır. 

Kendi iç pusulanızı bu yeniayda bulabilirsiniz. Aslında gördükleriniz ya da duyduklarınız sizi ruhunuzun yolculuğuna rehberlik edecek ve götürecektir. Şimdi kendinizi dinleyin, dış gürültüyü tıpkı kendi zihninizin gürültüsü kadar azaltmaya çalışın. Ruhunuzu gerçekten dinleyebilmek için kendinizi yeterince susturun. Eminim, derinlerde, neyi görmezden gelemeyeceğinizi, engelleyemeyeceğinizi, teslim edemeyeceğinizi zaten biliyorsunuzdur. 

Haberin Devamı

Kendinizi yeteri kadar yüzeysel bir yerde sınırlandırdınız. Değişimi kaldıramadığınızı veya yeterince güçlü olmadığınızı bilmek ve yine de hissetmek tamamen normaldir, kendinize çok fazla yüklenmeyin. Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Sadece kendinize karşı dürüst olun, kendi gerçeğinizi dinleyin.

Aslında herkes kendi davasını halletmenin en iyi yolunu biliyor. Tek söylediğim, eğer hayatınızda birisinin sizin için değer taşıdığını gerçekten hissediyorsanız ama onlar sizi incittiyse, bu ilişkiyi iyileştirmek veya beslemek için çaba harcamak yerine bu durumdan vazgeçmek için harika bir zaman. Bırakmak her zaman her şeyi koparmak demek değildir. Evlisinizdir ama bağlantınız kopmuştur. Aileniz vardır ama artık destek olmayacaklarından eminsinizdir. Bunlardan şu an için bağlantıyı kesemiyor gibi görünseniz de ruhsal bağlantınızı kesme kararı alabilirsiniz.

Haberin Devamı

Benim için bu Akrep Yeni Ayı, yeni bir başlangıcı olduğu kadar, bir döngünün sona ermesi ile ilgilidir. Bu yıl mevcut olan tüm aydınlatıcı gökyüzü olayları yaşanmış bulunmaktadır. Kendinize artık yer açmış ve işleri hazır hale getirmiş olmalısınız. Bu, ne istediğiniz, nasıl istediğiniz ve neden istediğiniz konusunda netliğin tam zamanı. Genişleme geliyor, ona açılmaya hazır mısınız?

Mars gerilemesinin aynı hizada bitmesi ve sizlerin kuvvetle harekete geçme gücünü yakalamanızın bir tesadüf olduğunu düşünmediğinizden eminim.

Gerçek sevgi ile saplantılı sevgiyi bir çoğumuz karıştırıyoruz. Gerçek sevgi insanı iyileştirip güzelleştirir. Ruhunuza çiçekler açtırır, yoldaki tanımadığınız insana bile selam verdirir, mutlu eder. Sevmek acı çekmek değildir. Mutsuz hissettiren, boğan, yoran, nefes kesen şey sevgi değil saplantıdır. Bunu anlamaya çalışın her şeyden önce. Her gördüğünüze gerçek sevgi diye sarılmayın. Uzun yıllar süren ama sonuç alamadığınız sevgileri suçlamayın. Bırakın siz üzerine düşeni yaptınız. Elinizden ne geliyorsa yaptınız. Sevgide herkes sizin kadar cesur olamayabilir. Kendiniz öğrendiğiniz sevgiyi başkasına anlatmaya çalışmak hep hüsran veriyor. Belki bu sevgiyi ailenizden alamadınız. Kendi kendinize öğrendiniz. Kendi imkân ve becerilerinizle bu sevgiyi büyüttünüz. Çünkü mutlak sevgiyi insan ancak içinde tanımlar ve yükseltir. Ta ki birisi onu gerçekten sevene kadar…

Gerçek sevgi, sevdiğiniz insanın sizi sevmemesine rağmen sevmeye devam etmenizle ve onun iyi olmasını istemenizle ilişkilidir. Her yönüyle onun yaşamda mutlu, iyi ve sağlıklı olduğunu görmesini istemenizdir. Hatta daha ileri sevgi, onun başkasıyla mutlu olduğunu görmeye dayanmaktır. Çünkü o mutludur ve böyle daha mutlu olduğuna inanıyordur. Sizin bunu açıklamanıza artık gerek kalmamıştır.

Uzun sözün kısası; “Kendinize bırakacağınız en büyük miras bu gezegende her koşulda birini sevmeyi başarmanızdır.”

 

Sait faik Abasıyanık ne güzel demiş; “Küçük şeyleri unutamayanlar, en geri hatıraları da unutamayanlardır. Hafızalarının bu bahtsız kuvveti karşısında hiçbir memleket, hiçbir vatan tutamadan her yeri, her şeyi severek öleceklerdir…”

 

Solunuza da yolunuza da hep bahar yüzlü ve içinizi ısıtan insanlar çıksın.

Sevgiyle kalın.

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları