"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

13 Ekim Koç Dolunayı! İçimde garip bir telaş var…

11 Ekim 2019

Gördünüz mü kaç oldu?

11 Ekim günündeyiz.

13 Ekim’de Koç burcunda dolunay yaşayacağız.

Koç burcunda yaşanacak olan bu dolunay bize nasıl bir yön verebilir?

Biz bu dolunayı nasıl değerlendirebiliriz?

Neleri anlamamız gerekli?

Ya da doğru zamanda mısınız?

Bugün tam bu soruları sormalık bir gün. Ay balık burcunda ilerliyor ve bir yaprağın daldan yere düşmesi gibi aheste aheste yavaşlıyoruz. Âmâ bu öyle yavaşlığı kaldıracak bir dolunay değil. Tozu dumana katmaya geliyor diyebiliriz. Bu sizi hemen panikletmesin. Tez canlı ve telaşlı bir dolunay içerisine giriyoruz. Siz hala ağaçtan düşmüş olmanıza rağmen aheste aheste iniyorsanız yere, yanınızdan geçen hızlı motosikletin rüzgarıyla biraz daha uzaklara savrulabilirsiniz. Yere düşmek kötü bir şey değildir. Bunu kabul etmemek kötü bir şeydir. Yerdeyseniz yerden güç alma zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

Yazının devamı...

21 Haziran 2020’den sonra yeni bir Dünya düzenine hazırlık yapmalıyız.

10 Ekim 2019

Dün önemli bir operasyonun ülkemiz adına bir başlangıcı gerçekleşti. Dualarımız ve tüm kalbimiz oradaki Mehmetçiklerimizdedir. İstiklal ve istikbalimizin korkusuz bekçisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

 

En başında belirtmek isterim ki Kalbimiz, dualarımız ve tüm yıldızlar Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlerimizle. Tarih Türklerin gücüne bir kez daha şahitlik edecektir.

 

Şimdi birazcık dünya düzeni ve gelişen süreçleri anlamak için sizlere Plüton oğlak sürecinden bahsetmeye devam edeceğim.

26 Ocak 2008'den ve 20 Ocak 2024'e kadar Plüton oğlak burcunda hareket edecek. 20 Ocak 2024 Plüton Oğlak’ın bir son kullanma tarihidir. Kuralları, verimi açısından ve aynı zamanda güvenlik alanınızı kurmanız adına size bu zamana kadar yenileme fırsatı verir. Hayatta kalmak için bazen bir şeylerin dağılması gerekebilir. Bu dağılan yerin yeniden yapılanması biraz zaman alabilir ama bu durum tamamen sizi yepyeni bir siz yapma noktasında olur.

Sadece gerçek ve güvenli alan kurmak Plüton gezegenin görevidir.

Kişisel bir düzeyde, bazen bir şeyin gitmesine izin vermezseniz bu sizi düşürür ve kendi benliğinizi yitirmenize neden olabilir. İnsan özgünlüğünü yitirirse bir yerde başka bir şeyle yeniden yüzleşmesini gerektiren bir dönüşüm alanı ile karşılaşır. Bu hem şu an ülkemiz için önemli bir geçiş dönemidir hem de kişisel bazda kendi hayatlarınızda olduğunu söyleyebiliriz. Kendi hayatınızda daha net öngörülerde bulunmak için kişisel doğum haritanızda, bu durum ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazının devamı...

Her şeyi çok bilen aklım susarsa, kalbim kusurunu anlayacak!

9 Ekim 2019

Haftayı ortalamış bulunmaktayız. Siz de benim gibi diyor musunuz ne çabuk oldu Ekim’in ortası.

 

Bu aralar 2020 ajandası üzerinde çalışıyorum ve aynı zamanda bu köşede sizi yalnız bırakmamaya çalışıyorum. Bu benim için zor oluyor ama yine de her sabah elinizin köşeye gittiğini bildiğim için burada yine de güne dair birkaç kelam bırakayım diyorum.

 

Gökyüzünde bir değişiklik varsa o da Venüs’ün akrep burcuna geçmesidir.Bunu dün instagram da esprili bir şekilde paylaştım. Dünya kadar soru geldi.

Anneannem derdi ki: “Anam, yaramdan değil sorandan öldüm” diye. Benimde durum aynen öyle oldu. İyi ki bir Venüs akrep burcuna geçti diye yazdık.(gülüyorum)

İşin şakası…

Sizlerde artık haklı olarak kötü bir fikir içine girmek istemiyorsunuz. Ah bir bilseniz astrolojinin hiç kötü ve negatif yorumlarla çalışmadığını…

Yazının devamı...

Zorluklarla kuşatılmış gibiyim, mümkünse tek tek gelin…

8 Ekim 2019

 

Başında anlaşalım!

Bu haftaya yüksek doz farkındalıkla başlamamız gerekmektedir.

Hafta sonuna yaklaşırken kimseden neden bu böyle ya da niye ben yaşıyorum diye sorular sorulmamasını aksine bunu yaşamanızın daha sonrasında nasıl bazı güzelliklere yer verebileceğini tahmin etmesini istiyorum. Bu inanın sizler gibi duyarlı ve hassas insanlar için hiç zor bir durum değil. Bu yazıyı bir yere kaydedin. Hiç olmadığı kadar işinize yarayacağını düşünüyorum.

 

Gökyüzünde Güneş-Ay düğümleri karesi ve Merkür-Uranüs karşıtlığı oldukça dikkat çekmektedir. Aynı zamanda hafta sonu yaşanacak 20 derecelerdeki koç dolunayı ve güneş-Plüton tam karesi oldukça önemli diğer detaylardır.

 

Kişisel anlamda kendinize gelişim sağlamanız adına bazı olaylar yaşanmak zorundadır. Olaylar başımıza gelir ama bunlara nasıl yön verebileceğimiz bizlerin egosuna, öğretilerine ve sabrına kalmıştır. Bir sebepten başınıza bir şeyler gelecektir ki başka bir sebepten farklı bir yerde birinin hayatını kurtaracaksınızdır. Yani patronunuzun size telefonda bağırıp size haksızlık yapıp ağlayarak ofisten çıkmanıza neden olacaktır ve siz başka bir yer şekilde belki birinin hayatını kurtaracaksınızdır. Ya da 10 yıllık sevgiliniz belki de eşiniz sizi terk edecektir ve belki bundan sonraki süreçte hayatınızın en mutlu ve en güzel günlerini kuracaksınız gibi. Bu hikayeler milyon tane çoğaltılabilir. Çünkü yaşam bu etki-tepki noktasında ilerlemektedir. İyi bir şey yaparsanız başınıza iyi bir sonuç gelir.

Yazının devamı...

Merkür’ün kurallarını bilin ve kendinizi onurlandırın!

8 Ekim 2019

Gelecek kaygısı ne acayip bir boyuta gelmiş durumda. Ülkenin koşulları ve durumu insanları ciddi bir kaygı bozukluğuna itmektedir.

İnsan düşünce de Yaşam’ın evrensel bir amacı olduğunu bilir.

Öyleyse, bu amaç nedir?

Ne olmalıdır?

Soyun sürdürülmesi?

Görünür olanakların kullanımıyla var olmak? Gelecek kuşakların daha iyi yaşamaları için birikim oluşturmak? 

Hangisi ve nedir? Bugünlerde gökyüzü neyi anlamaya sizleri itekliyor.

Merkür Akrep burcunda ilerliyor ve gerileyen Uranüs’e 180 derece açı yapıyor. Ülkemiz için önemli bir dönem olduğu söylenebilir. Kurallar ve yasaların değişimi adına önemli bir şeyler gelişmeye doğru ilerliyor. Bunun ne olduğunu hep birlikte göreceğiz. Âmâ yepyeni ve farklı bir sürecin içine doğru ilerliyoruz. Şu an Merkür’ün temel kuralları ile ilerlememiz gerekiyor.

Yazının devamı...

Plüton düz hareketine dönüyor. Dünya, biraz yol ver.  

4 Ekim 2019

 

 

Bugün içimden pek bir şey yazmak gelmedi desem yalan olmaz. Sizlerde yabancı değilsiniz artık. Kaç yıldır burada ne var ne yoksa konuşuyoruz aramızda. Ve her şeyin aramızda kaldığından çok emin bir şekilde yazıyorum. (Gülüyorum)

 

Kimisi kendini duvarların arkasına saklar, kimisi evlerin arkasına, kimisi odaların içine saklar. Kimisi saklandığını sanır ama uluorta bir yerde durur. Benim ki o misal canın istediğinde saklanamıyorsun da….

 

Benim saklandığımı sandığım köşemde burası işte. Sizde Allahtan beni buluyorsunuz. Ya olmasaydınız ya beni hiç bulmasaydınız? Saklanma o zaman hiç bu kadar güzel olmayacaktı…

 

Yazının devamı...

Bir küçük Plüton gezegenin yapacaklarını tahmin bile edemezsiniz…

4 Ekim 2019

Malum bugünlerde Plütonlu günlerdeyiz. Plüton 24 Nisan 2019 tarihinden bu yana gerilemeye başlamıştı. Dünden itibaren ileri hareketine geçiş yaptı. Kendi hayatımı referans alarak sizlere bu dönüşümü nasıl değerlendirmeniz gerektiğini anlatacağım. Astroloji deneyseldir ve daha iyi anlamanız adına kendi deneyimden söz edeceğim.

Nisan ayı kariyerimde yaşadığım bir kırılma noktasıydı. En anlaşılmadığımı düşündüğüm ve çevremden yardım istediğim, insanlardan karşılık bulamadığım bir aydı. Garip bir hayal kırıklığıydı.

Plüton elbet hepinize aynı etkide davranmış olamaz. Hepimizin hikâyesi, yolu bambaşka…

Herkeste böyle olmak durumunda değil. Bu anlatacağım hikayemin bir benzeri belki sizin ilişkilerinizde oldu, belki sağlığınız da oldu, belki sevdiklerinizle ilgili konularda ya da ne bileyim aşk, meşk, evlilik noktalarınıza da dokunmuş olabilir….

Şu an 20 derecelerde ileri hareketine başlayan Plüton, 10 Şubat 2020 tarihi sonrası tekrar Nisan 2019’daki derece konumlarına ulaşacak. Birde bunun yanında aynı derecelerde Satürn ile kavuşacak. Yemede yanında yat denilebilir. (Gülüyorum)

Bir dakika burada bir durun, stop!

Aygül hanım’a benimde bir sorum olacak?

“-Aygül hanım, nisandaki şeyleri mi yaşayacağım acaba?”

Yazının devamı...

“Bırak saraylarda mermer olmayı, toprak ol ki bağrında güller yetişsin.”

2 Ekim 2019

Bakın, 02 ekim sabahından yazıyorum. Ekim 2 puan aldı bile.

O kadar telaşlı ve kendimizden uzak yaşıyoruz ki ne yapıyoruz ne yapmıyoruz belli değil. Bugün ay akrep burcundan yay burcuna geçiş yapışacak.

 

Bugün öğlen 12:00-15:30 arasında sakin ve bir şeylere karar vermeden geçirmenizi önerebilirim. Şimdi muhtemelen bu saatlerde kendinize göre önemli hikayeleriniz vardır. Bu noktada hemen paniklemeyin ya da ne olacak şimdi kötümü olacak gibi sorular sormayın. Bu saat aralıkları aniden bir şeylerden vazgeçmek isteyebilir, hayatı sorgulayabilir ya da öfkenizi kontrol etmek zorunda kalabilirsiniz.

 

Eğer imkânınız varsa bu saat aralıklarında yeni bir bilgi araştırabilir ya da güzel bir müzik eşliğinde ruhunuzu dinlendirecek şekilde işlerinizi yapabilirsiniz. İmkânınız varsa açık hava da bir yerde oturabilirsiniz. Âmâ anlamaya çalışmanız gereken konu daha farkındalıklı olmanız yönündedir.

Hiçbir şey yapamazsanız,

 

Yazının devamı...