EKSTRA
MENÜ

Zayıflama / Diyet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.215 haberi bulunmuştur.

Zayıflama / Diyet Haberleri

Diyette moda rüzgarına kapılmayın

Diyette moda rüzgarına kapılmayın

Atkin's diyetinden sonra Amerikalılar çareyi 'karbonhidrat sayımı'nda arıyor. Ancak önemli olan yaşam boyu sağlık getirecek beslenme düzenini sağlamak.

Her yaşın besini ayrı

Her yaşın besini ayrı

Her yaş grubundaki kadın için ayrı diyet önerileri: Ergenlik çağında kalsiyum ve demir, genç kızlıkta bol bol C vitamini. 25'inde folik asit, 30'unda antioksidan, 45'inde daha az kalori

8.09.2004Diyet Rehberi
Diyet yapın, kilo alın

Diyet yapın, kilo alın

Kısa süreli diyetler, daha fazla kilo olarak dönüyor. Diyet yapan her üç kişiden biri, diyetten kilo alarak çıkıyor.

Bu markettekiler sizi şişmanlatmaz

Bu markettekiler sizi şişmanlatmaz

Aysun-Murat Gökçen çiftinin merkezlerinin bir bölümünde açtıkları markette zayıflama diyetlerinde yer alan birçok ürünü bulmak mümkün.

Bu hareket ömür uzatıyor

Bu hareket ömür uzatıyor!

Günde yarım saat egzersiz ile Akdeniz tipi beslenme, kalp ve kanser gibi hastalıklardan ölüm oranını yüzde 60 azaltıyor... Düzenli yürüyüşle alzheimer'den kaçmak mümkün...

Alternatif kilo verme yöntemleri

Alternatif kilo verme yöntemleri

Hiç aç kalmadan, hatta kendinizi gün boyu küçük bir kuzu yemiş gibi hissederek kilo vermek istersiniz öyle değil mi?

Ayırma diyet

Ayırma diyet

Bu diyette protein ve karbonhidrat bir arada tüketilmiyor. Baklagil tüketimi yok denecek kadar az. Doğal ve taze yiyecekler ön planda. Kimi uzmanlara göre uydurulmuş bir diyet.

Montıgnag diyeti hakkında diyetisyen görüşleri

Montıgnag diyeti hakkında diyetisyen görüşleri

Bu diyette de protein ve karbonhidtarlar bir arada tüketilmiyor. Kilo vermeye yardımcı olduğu fakat bu diyetle verilen kiloların hızla geri alındığı iddia ediliryor. Diyetteki besleyici öğelerin yeterliliği de tartışma konusu.

South Beach diyeti

South Beach diyeti

Kalori hesabının tek başına işe yaramadığını savunan diyet. Karbonhidrat kademeli olarak veriliyor. Süt ve süt ürünlerinin yasak olması düşündürücü. Ülkemizin beslenme alışkanlıklarına uygun olup olmadığı tartışılıyor.

Zone diyeti hakkında diyetisyen görüşleri

Zone diyeti hakkında diyetisyen görüşleri

Çok protein, az yağ ve az karbonhidrat tüketimine dayalı. Sadece kısa vadeli sonuçlar verdiği söyleniyor. Biraz da karmaşık olduğunu kabul etmek gerek.

Ünlülerin diyetleri sınıfta kaldı

Ünlülerin diyetleri sınıfta kaldı!

Atkins, South Beach, Montignac, Zone ve Ayrıştırma diyetlerini duymayanınız yoktur. Son yıllarda özellikle Hollywood yıldızlarının uyguladığı bu pek ünlü diyetleri günahları ve sevaplarıyla beslenme uzmanlarına sorduk. Bakın neler öğrendik...

Ramazanı kilo almadan geçirin

Ramazanı kilo almadan geçirin

Ramazan ayında beslenme şekli ve saatleri değişir. Birkaç kilo fazla ile ay kapatılır. İşte bu ayı kilo almadan ve sağlıklı bir şekilde geçirmeniz için örnek mönüler...

Sağlıklı beslenme nasıl olmalı

Sağlıklı beslenme nasıl olmalı?

Ramazan ayı boyunca sağlıklı beslenme kurallarına uyarsanız çok daha rahat edersiniz.

Oruç tutarken kilo vermenin formülü

Oruç tutarken kilo vermenin formülü

Pek çok kişi Ramazan'da şişmanladığından yakınıyor. Bilinçsizce yapılan beslenme hataları, gün boyu bir şey yenmemesine rağmen kilo aldırıyor. İftar ve sahur mönülerinde uzmanların önerilerine kulak verirseniz, Ramazan'dan zayıflamış olarak çıkabilirsiniz.

Ekmeği azaltın yeter

Ekmeği azaltın yeter!

Düşük karbonhidratlı rejimler, ekmek ve makarnayı azaltarak lezzetli yemeklerden vazgeçmeden, 2 haftada 6-7 kilo verilmesini sağlıyor.

3.11.2004Diyet Rehberi
Rejimden önce, rejimden sonra

Rejimden önce, rejimden sonra!

Kadınların en çok dert ettiği konulardan biri tabii ki fazla kiloları. Bu durumdan kurtulmanın en acil yolu ise diyet programlarını uygulamak. Fakat bilinen bir gerçek var ki, ölümüne yapılan diyetlerle verilen kilolar, hızla geri alınıyor. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Sofradaki son mönü: Saflık hastalığı

Sofradaki son mönü: Saflık hastalığı

Adını, eski Yunancada 'saf' anlamına gelen 'ortho' ve yeme bozukluğu anoreksia nervosa'nın bileşiminden alan hastalık, daha çok takıntılı, gelir ve sosyo kültürel düzeyi yüksek insanlarda görülüyor.

İnce görünmek mi, çocuk oyuncağı

İnce görünmek mi, çocuk oyuncağı!

Giydiğimiz kıyafetleri iyi taşıyabilmek ve çevremizden iltifat almak, her zaman biz kadınların arzusu olmuştur. İnce yapılı veya kilolu olmamız fark etmez, hepimiz daima şık olmak ve beğenilmek isteriz.

Doğru karbonhidratlar zayıflatır

Doğru karbonhidratlar zayıflatır

Kalori hesabını özellikle yağlara göre yapın. Çünkü yağlar, doğrudan depolanabilir. Oysa karbonhidratlardaki yağın depolanması sırasında enerjinin yüzde 30'u harcanır. Bu nedenle karbonhidratla kilo almak güçtür.

Diyet yaşı 12ye düştü

Diyet yaşı 12'ye düştü

Beslenme yetersizliği sadece yoksul aile çocuklarının sorunu değil. Sosyoekonomik düzeyi yüksek ailelerin ergenlik dönemindeki çocukları da yanlış besleniyor, modaya uyup diyet yapıyor, hatta kilo uğruna sigaraya başlıyor.

Kandırıldık

Kandırıldık!

ABD'de en popüler 10 diyetten 9'unun zayıflatma garantisi yok. İşe yaradığı 'tescilli' tek diyette ise bazı ufak tefek günlük alışkanlıklar değiştirilerek ağır ağır kilo veriliyor.

10 günlük diyetle yepyeni bir beden

10 günlük diyetle yepyeni bir beden

10 günde 10 yaş gençleşme programının en önemli adımı, doğru beslenme ve doğru bir egzersiz programından geçiyor.

Kadınların sağlık kaynağı: Soya

Kadınların sağlık kaynağı: Soya

Yaklaşık 5000 yıldır Çinlilerin sağlık kaynağı soyanın, vücudumuza ve zihnimize olan faydası saymakla bitmez.

Şok rapor

Şok rapor!

1980 yılından bu yana her beş yılda bir yayınlanan "Dietary Guidelines for American's" (Amerikalılar için Beslenme Kılavuzu) adlı altın değerindeki rehber, tamamen bilimsel kanıtlara dayalı olarak tıbbın farklı alanlarında uzmanlaşmış beslenme uzmanları tarafından hazırlanıyor.

İdeal kilonuzu nasıl koruyacaksınız

İdeal kilonuzu nasıl koruyacaksınız

Yaşam boyu sürecek kilo kontrolü için en iyi yol, düzenli egzersiz ve uygun beslenmedir. Çabuk kilo verdiren diyetler, gereksinim duyulan besin öğelerini karşılamaktan uzaktır. Dengesiz bir diyet, bedeninizi ve buna bağlı olarak da hayatınızı kötü yönde etkiler.

Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness (sürekli sağlıklılık, iyilik hali) bir yaşam biçimidir. İdeal sağlığa kavuşmak ve bunu devam ettirmek, stresinizi kontrol altında tutmak, rahatlamak, kaliteli ve iyi bir uyku uyumak 'wellness yaşam biçimi' için gerekli olan temel bileşenlerdir.

Moda diyetler

Moda diyetler

Moda diyetler neden bu kadar tartışılıyor? Bunun en önemli sebebi hiç kuşkusuz moda diyetler yüzünden birçok insanın kilo vermek yerine kilo alması. Moda diyetlerin bedene verdiği ilk zarar ise metabolizmayı bozması.

Diyet çeşitleri çoğalıyor

Diyet çeşitleri çoğalıyor

Kilo alma son yılların en önemli sağlık sorunlarından biri. Diyet yapanların fazla zorluk çekmeden kilo verme arzuları, her yıl binlerce yeni diyetin piyasaya çıkmasıyla sonuçlanıyor.

Diyetiniz sizi yaşlandırıyor mu

Diyetiniz sizi yaşlandırıyor mu ?

Acaba beslenme şekliniz sizi yaşlandırıyor mu? Yediğiniz gıdalar sizi yıpratıyor, olduğunuz yaştan daha mı yaşlı gösteriyor? İşte tüm bu sorulara bu testle yanıt bulabilirsiniz. İşte yemek düzeninizin sonuçları.

İyi hissettiren kötü alışkanlıklar

İyi hissettiren kötü alışkanlıklar

Bazı alışkanlıklarınızdan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Çünkü bunların sizin için zararlı olduğu belki binlerce kez okudunuz, duydunuz. Ama bu kurtuluş hiç de kolay olmayacak! Zaten durun, acele etmeyin. Zararlı alışkanlıkların bazıları, sizin için yararlı bile olabilir!

Yemeği bir öğünde bitirin

Yemeği bir öğünde bitirin

Tereyağı, koyun eti, yumurta gibi besin değeri yüksek gıdaları düşman gibi görmekten vazgeçin artık!

Hatayı nerede yapıyoruz

Hatayı nerede yapıyoruz

Düşük karbonhidrat ve düşük yağ diyetleri arasında ciddi bir kavga var! Amerikalılar günlük ortalama yağ tüketimlerini yüzde 45'lerden yüzde 33'e düşürdüler.

Bir kibrit kutusu lezzet

Bir kibrit kutusu lezzet

Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli diyete dair sırları sizlerle paylaşıyor.

Aşk simidi meselesi

Aşk simidi meselesi

Erkeklerin, özellikle evlendikten sonra, karın ve bel bölgesinde biriken yağlara biraz da sempatik bir hava vererek "aşk simidi" denir. Ama sağlık açısından bunlar çok tehlikeli.

Kırmızı eti kesmeyin

Kırmızı eti kesmeyin

Pek çok diyette yağ tüketimini azaltmak amacıyla et, 'yasaklılar' listesindedir. Ancak doğru olan, eti bırakmak değil, ölçülü yemektir.

Zayıflamanın tüyoları

Zayıflamanın tüyoları

Şişmanlık kadınların bitmeyen korkusu. Oysa bu soruna sadece estetik yönden değil sağlıklı yaşam penceresinden de bakmak gerekiyor. Prof.Dr. Osman Müftüoğlu, şişmanlığı estetik kaygılar dışında, sağlığını da tehdit eden bir hastalık olarak gören kadınlara zayıflama tüyoları veriyor.

Metabolizma hızlandırma diyeti

Metabolizma hızlandırma diyeti

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez tarafından Formsante için hazırlanan "Metabolizma Hızlandırma Diyeti'ni egzersiz programınızia birlikte uygulayarak metabolizmanızın daha düzenli ve hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz...

Türklere özel yonca diyeti

Türklere özel yonca diyeti

Beslenme piramidine rakip olarak geliştirilen 'dört yapraklı yonca' mutfağımıza has özellikler taşıyor.

Simit deyip geçme

Simit deyip geçme

Simit deyip geçmeyin. Türk halkının vazgeçemediği ayaküstü gıdalarından bir simitteki yüksek kalori şişmanlatmaya yeter de artar bile. Aynı şekilde lahmacun ve kebap da kalori deposu.

Kolesterolü ilaçsız yenmek için diyet

Kolesterolü ilaçsız yenmek için diyet

Kolesterol, sağlık için hem yararlı hem de zararlı olabilen bir maddedir. İnsan vücudu kolesterolü enerji kaynağı olarak kullanmamaktadır.

Şok diyetlerin yerini sağlıklı diyetlere bırakın

Şok diyetlerin yerini sağlıklı diyetlere bırakın

Kışın tüketilen yiyeceklerdeki yağ ve kalori miktarının artması, günlük aktivitelerin azalması kilo alımının artmasını kaçınılmaz kılıyor.

Az yiyorum, ama yine kilo alıyorum, neden

Az yiyorum, ama yine kilo alıyorum, neden?

Kilo fazlalığı ve şişmanlık sorunu ile ilgilenenlerin şaşırtıcı bir gözlemi var: Kilolu insanların çoğu zayıf olanlardan daha az yiyor, hatta neredeyse aç geziyor, ama yine de kilolarından kurtulamayıp depresyona giriyorlar.

Diyet açısından önemli noktalar

Diyet açısından önemli noktalar

Şişmanlık sorunu açısından incelenmesi gereken çok önemli faktörler: Leptin, insülin direnci, endoplazmik retikulum...

Zihin gücüyle zayıflayın

Zihin gücüyle zayıflayın

Diyet yaparken zihinlerindeki `yemek isteği' ile başedemeyenler sorunlarına NLP ile çare arıyor.

En çok tartışılan diyet

En çok tartışılan diyet

Karbonhidrat tüketimini sınırlayan, proteine ağırlık veren Atkins Diyeti ile kısa zamanda incelmeniz mümkün. Ama dikkat, karşılığında sağlığınızdan olabilirsiniz...

Starların sırrı bu diyette

Starların sırrı bu diyette

Karın, bel çevresi, basen ve bacak bölgesindeki fazlalıkları olanlara önerilen Yağ Yakıcı Diyet, kısa sürede etkili oluyor.

Dünyayı zayıflatan diyetler

Dünyayı zayıflatan diyetler

Plaj mevsimi açılmadan 'mucizevi diyetler'e sarılıyorsunuz. Oysa önce metabolizmanızı tanımalı, sonra size özel olanı seçmelisiniz.

Evlendikten sonra neden kilo alırız

Evlendikten sonra neden kilo alırız?

Evlenen bir kişinin beslenme tarzı da değişir. Zengin sofralarda yenen yemekler, akrabalar arası davetlerde yiyip içmeler kilo aldırır. Kadınlar için önemli bir faktör de hamile kalmaktır...

Diyetinizi suçlamayın vücudunuzu dinleyin

Diyetinizi suçlamayın vücudunuzu dinleyin

Herkesin vücut haritası farklıdır. Örneğin tiroit hormonu ya da demir eksikliği sorununuz varsa, herkeste mucizeler yaratan diyet, sizde hiç işe yaramayabilir.

Akdeniz diyetiyle çok yaşa

Akdeniz diyetiyle çok yaşa

75 bin kişi üzerinde yapılan araştırmayı değerlendiren Atina Üniversitesi'nden Dimitrios Trichopoulos "Akdeniz diyeti uygulayan 60 yaş üstü insanlar, başka diyetleri takip edenlere oranla en az bir yıl daha uzun yaşıyor" dedi.