MENÜ

Solucan Gübresi

Solucan Gübresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Solucan Gübresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134 Solucan Gübresi haberi bulunmuştur.

Solucan Gübresi Haberleri

3 üniversite mezunu solucancı

3 üniversite mezunu solucancı

AKADEMİK kariyeri bir kenara bırakan 30 yaşındaki Umut Kuruüzüm, Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki küçük arazisinde solucan gübresi üretmeyi seçti. Kariyer kavramını "mutlu olduğun işi yapma" olarak nitelendiren Kuruüzüm, her geçen gün yaptığı işten daha fazla keyif aldığını söyledi.

3.02.2016Ege
Solucan gübresi üretmeyi akademik kariyere tercih etti

Solucan gübresi üretmeyi akademik kariyere tercih etti

Akademik kariyeri bir kenara bırakan 30 yaşındaki Umut Kuruüzüm, Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki küçük arazisinde solucan gübresi üretmeyi seçti. Kariyer kavramını "mutlu olduğun işi yapma" olarak nitelendiren Kuruüzüm, her geçen gün yaptığı işten daha fazla keyif aldığını söyledi.

3.02.2016Ekonomi
İş görüşmesine gitti ,solucan projesiyle döndü

İş görüşmesine gitti ,solucan projesiyle döndü

İZMİRLİ Nedim Dilsiz, 5 yıl önce iş görüşmesi için gittiği Rusya’da, sağlıklı ve verimli tarım için kullanılan solucan gübresinin varlığını öğrendi. İçerdiği mikrobiyolojik yapısıyla, hem tarım için toprağa, hem de bununla bağlantılı insan sağlığına faydalı gübreyi, solucanları Türkiye’ye getirdikten sonra kurduğu tesislerde, bakanlıktan ilk onay alan firma olarak üretmeye başladı. Bugün sayısı 200 milyona ulaşan solucanlarla kendisi için organik tarımın önünü de açan Dilsiz, Türkiye’nin dört bir tarafındaki köylerden, genetikleri bozulmamış tohumları, oluşturduğu tohum bankasında toplayıp, üretmek için harekete geçti.

13.10.2014Ege
Hayata renkli dönüşümler

Hayata renkli dönüşümler

EGE Tüm Engelliler Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi’nin (EGETEKO) Konak, Karabağlar ve Buca Kent Konseyleri engelli meclisleri, Rönesans Mankenlik Ajansı, Jeyan Gedik Modaevi, Harun Cici, Hikmet Durmuş (Mikrop Hikmet) işbirliği ile düzenlediği “Hayata Renkli Dönüşümler 2” defilesi Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşti

9.06.2014Ege
200 milyar solucanla milyonlar kazanıyor

200 milyar solucanla milyonlar kazanıyor

Rusya'dan 30 bavulun içinde getirttiği Kırmızı Kaliforniya solucanlarının dışkısından organik gübre üretimine başlayan Burdurlu girişimci Mehmet Aksoy, bugün 18 tesiste sayısı 200 milyara ulaşan solucanla yıllık 5 milyon liranın üzerinde ciro yapıyor.

6.10.2013Ekonomi
Güvercin, yarasa ve sıvı solucan gübresiyle bu hale geliyorlar

Güvercin, yarasa ve sıvı solucan gübresiyle bu hale geliyorlar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca geliştirilen proje kapsamında üreticisine güvercin, yarasa ve sıvı solucan gübresi desteği verilerek 2 yılda 13.5 kilogram büyüyen Diyarbakır karpuzunun 70 kiloya ulaşması hedefleniyor.

8.09.2012Ekonomi
Solucan gübresi çiftliği kurulacak

Solucan gübresi çiftliği kurulacak

GEDİZ Havzası’ndaki kirlilik sorununa katkıda bulunmak amacıyla başlatılan ‘Gediz Dostu Çevreci Solucanlar Projesi’ çerçevesinde İzmir’in Menemen İlçesi’nden sonra Manisa’nın Gülkbahçe Köyüne’de solucan gübresi çiftliği kurulacak.

26.04.2012Ege
Gediz dostu çevreci solucanlar geliyor

Gediz dostu çevreci solucanlar geliyor

EGE Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Menemen Ziraat Odası’nın uyguladığı, “Gediz Dostu Çevreci Solucanlar” projesi başarılı sonuçlar vermeye başladı.

31.03.2012Ege
Doğru tarım için solucan gübresi

Doğru tarım için solucan gübresi

EGE Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin, Ege Derneği ve Menemen Ziraat Odası işbirliğiyle uyguladığı, Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Yaşama Dair Vakıf ortaklığıyla yürütülen “Gediz Dostu Çevreci Solucanlar” projesi ilk yılını “Hasat Şenliği” ile kapattı.

27.10.2011Ege
Kurbağa avcısı liselilerin keşfi

Kurbağa avcısı liselilerin keşfi

Kurbağa dışkısının dünyanın en iyi gübrelerinden biri olacağı kimin aklına gelirdi? Edirne’den iki lise öğrencisi Ertan Erkut Nal ve Mustafa Kerem Dikici, bunu tespit ederek TÜBİTAK’ın araştırma yarışmasında derece aldı. Öğrenciler, şimdi projelerini hayata geçirmek için destek bekliyor.

10.05.2018Eğitim
Talebe yetişemiyor

Talebe yetişemiyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde 11 ay önce ABD’den getirdikleri 100 bin solucanla organik gübre üretimine başlayan 4 girişimci, yoğun ilgi nedeniyle isteklere yetişmekte zorlanıyor.

19.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

110 milyon Euro yatırdı iki seçim üretimi bekletti

İLAÇ sektöründe üst düzey yöneticiyken 1987’de Onko İlaç’ı kuran İrfan Koç’un kızları endüstri mühendisi Tuğba Koç ve biyolog Tuğçe Koç, yurtdışında eğitimlerini tamamladıktan sonra sordular:

10.01.2016

Gökçeada’da arı ararken, ‘Mutlu Keçiler’e uzandı

TEMA Vakfı ve Tekfen Holding’in kurucularından Nihat Gökyiğit, 2007 yılında dönemin Çanakkale Valisi’yle birlikte Gökçeada’ya gitti:

9.01.2016