EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sema Ramazanoğlu

Sema Ramazanoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sema Ramazanoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 543 Sema Ramazanoğlu haberi bulunmuştur.

Sema Ramazanoğlu Haberleri

Erdoğana popçu kurucu

Erdoğan'a popçu kurucu

Bir dönem gitarıyla romantik şarkılar söyleyen Yasemin Kumral, Tayyip Erdoğan'ın partisinin kurucuları arasında yer alacak.

10.08.2001Ekonomi
İşte vitrin

İşte vitrin

Adalet ve Kalkınma partisinin kurucuları arasında eski pop yıldızı Yasemin Kumral (Şimşek)da bulunuyor. Toplam 13 kadının yer aldığı kurucular kurulunda tanıdık bir başka isim ise eski sinema sanatçısı Tamer Yiğit (Özyeğitoğlu).

13.08.2001Spor Arena
Adalet ve Kalkınma Partisi kuruldu

Adalet ve Kalkınma Partisi kuruldu

Türkiye'nin 39. partisi kuruldu. Kısa adı AK olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin amblemi ışık saçan ampul olarak belirlendi.

14.08.2001Gündem
Adalet ve Kalkınma Partisi kuruldu

Adalet ve Kalkınma Partisi kuruldu

Türkiye'nin 39. partisi kuruldu. Kısa adı AK olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin amblemi, ışık saçan ampul olarak belirlendi. Recep Tayyip Erdoğan da kurucular arasında yer aldı.

14.08.2001Gündem
Tayyip Erdoğan: Dilsiz değiliz, konuşuruz

Tayyip Erdoğan: Dilsiz değiliz, konuşuruz

Tayyip Erdoğan'ın partisinin adı ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’, amblemi de ‘ampul’ oldu. Partinin sloganı olarak da ‘‘Aydınlığa açık, karanlığa kapalı’’sözü seçildi.

14.08.2001Gündem
Dilsiz değiliz, konuşuruz

Dilsiz değiliz, konuşuruz

Tayyip Erdoğan'ın partisinin adı ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’, amblemi de ‘ampul’ oldu. Partinin sloganı olarak da ‘‘Aydınlığa açık, karanlığa kapalı’’sözü seçildi. Erdoğan konuşmasında, ‘‘Türkiye biziz’’ dedi. Sözlerini, ‘‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dilsiz değiliz, söyleyecek çok şeyimiz’’ var diye sürdürdü.

14.08.2001Gündem
Türbansız çıktılar

Türbansız çıktılar

AKP Genel Başkanı Erdoğan, 18 yıl sonra çıktığı Anıtkabir'e türbanlı kurucularını götürmedi. 6 türbansız kurucunun hazır bulunduğu Anıtkabir ziyaretinden sonra AKP'nin ilk Meclis Grubu toplandı. Bülent Arınç, AKP Grup Başkanı seçildi.

17.08.2001Gündem
Kanadoğlu: Erdoğan kurucu üye olamaz

Kanadoğlu: Erdoğan kurucu üye olamaz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekilliğine seçilme yeterliliğinin bulunmadığını, bir siyasi partiye üye olamayacağını ve üye kaydedilemeyeceğini bildirdi. Kanadoğlu, ''Milletvekilliğine seçilme yeterliliği bulunmayan, hatta bir siyasi parti üyesi olamayacak ve üye kaydedilemeyecek olan adı geçenin, ayrıca TBMM'de grubu bulunan bir partinin Genel Başkanlığı'na seçilmesi, ayrı bir talihsizlik oluşturmuştur'' dedi.

21.08.2001Gündem
Dur dedi

Dur dedi

Başsavcı, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, Erdoğan'ın "genel başkanlık yetkilerini kullanmasının önlenmesini" istedi.

21.08.2001Gündem
Dur dedi

Dur dedi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, TCK'nın 312/2'den hükümlülüğü nedeniyle kurucu olamayacağı ve genel başkanlık yapamayacağını iddia ettiği Aydınlık ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ‘‘Genel Başkanlık görev ve yetkilerinin tedbiren önlenmesini’’ istedi.

21.08.2001Gündem
AKPde türbanlı üyeler geri planda

AKP'de türbanlı üyeler geri planda

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, Parti'nin uyarılması için Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvuruya konu olan 6 türbanlı kadın kurucuya, il, ilçe ve belde başkanlarının belirleneceği örgütlenme komisyonlarında çalışma hakkı tanımadı.

10.09.2001Gündem
AKPye tedbir kararı yarın

AKP'ye tedbir kararı yarın

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucu üye olamayacağı gerekçesiyle genel başkanlık görev ve yetkilerinin kullanmasının ''tedbiren önlenmesi'' ve Erdoğan ile 6 kadın kurucunun kurucu üyelikten çıkarılmaları için ''ihtar verilmesi'' istemini yarın görüşecek.

1.10.2001Gündem
AKP kararı ertelendi

AKP kararı ertelendi

Anayasa Mahkemesi heyeti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun AKP'ye ihtar ve tedbir verilmesine ilişkin istemine ilişkin kararını erteledi. Karar için Anayasa değişikliği beklenecek.

2.10.2001Gündem
AKP ek raporu tamam

AKP ek raporu tamam

Anayasa Mahkemesi Raportörü, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun AK Parti ile ilgili başvurusu konusundaki "ek raporunu" tamamladı.

8.11.2001Gündem
AK Parti kararı Salıya

AK Parti kararı Salı'ya

Anayasa Mahkemesi, AK Parti`ye ihtar verilmesi istemini 8 Ocak Salı günü karara bağlayacak.

4.01.2002Gündem
Erdoğanın kaderi yarın belirleniyor

Erdoğan'ın kaderi yarın belirleniyor

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilme yeterliliği bulunmaması nedeniyle kurucu üyelikten çıkarılması için ihtar verilmesi istemini yarın karara bağlayacak.

7.01.2002Gündem
Erdoğanın siyasi kaderi belli oluyor

Erdoğan'ın siyasi kaderi belli oluyor

Anayasa Mahkemesi, Başsavcı Sabih Kanadoğlu'nun, Recep Tayyip Erdoğan'ın üyelikten çıkarılması için AK Parti'ye ihtar verilmesi istemini bugün karara bağlayacak. Erdoğan, "Karar ne olursa olsun AK Parti'nin yola devam edeceğini" söyledi.

8.01.2002Gündem
Erdoğanın siyasi kaderi yarın belli oluyor

Erdoğan'ın siyasi kaderi yarın belli oluyor

Anayasa Mahkemesi, Başsavcı Kanadoğlu'nun, Erdoğan'ın üyelikten çıkarılması için AK Parti'ye ihtar verilmesi istemini yarın karara bağlayacak.

8.01.2002Gündem
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğana uyarı

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a uyarı

Anayasa Mahkemesi Başkan vekili Haşim Kılıç, AK Parti kurucu üyesi ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın kurucu üyelikten çıkarılması için bu partiye ihtar verdiğini açıkladı.

9.01.2002Gündem
Hem yasak hem vize

Hem yasak hem vize

Anayasa Mahkemesi, kafaları karıştırdı. Erdoğan, AKP kurucu üyeliğinden çıkarılacak. Bu nedenle vekil ve başbakan olamayacak. Ama türbanlı AKP'liler kurucu olabilecek.

9.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları