ANKARA HABERLERİ

55 ülkeden ‘Vicdan Konvoyu’

Hürriyet Haber
28.02.2018 - 18:19 |Son Güncelleme :

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yaklaşırken, Suriye’de durum içler acısı: * Fabrika, depo gibi yerlerde zorla tutulan kadınların sayıları bilinmiyor. * Tecavüz edilenlerin, cinsel saldırıya uğrayanların, işkence görenlerin sayısı da bilinmiyor.

Hürriyet Haber

55 ülkeden farklı din, dil, ırk ve kültürden kadınlar, Türkiye’deki kadınlar öncülüğünde Suriyeli kadınlar için buluşuyor. Adı, ‘Vicdan Konvoyu...’ Çok sayıda sivil toplum örgütü destek veriyor.

İSTANBUL’DAN HAREKET EDECEK

‘Vicdan Konvoyu’, 6 Mart’ta İstanbul’dan hareket edecek. 8 Mart’ta, Hatay’da -Suriye sınırında- hapsedilen, işkence ve kötü muamele gören kadınların özgürlükleri için çağrıda bulunacak.

ACININ PARTİSİ OLMAZ

Eski Bakan, AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, “Acının partisi olmaz” dedi.

BU KONULAR SİYASET ÜSTÜ

Evladını kaybeden ve işkence gören kadınlar konusunda, “Bu konular siyaset üstü, partiler üstü” diyen Ramazanoğlu, 28 Şubat’ı da hatırlattı. “28 Şubat’tan itibaren demokrasi ile mücadele, özgürlük mücadelesi ve siyaset artık kadınlar tarafından yürütülüyor.”

‘Dinozorsuz’ büyük parklar yapalım.

Artık Ankara’ya AVM açılmasın! İçimiz dışımız AVM oldu. Onun yerine modern Avrupa kentlerindeki gibi ‘Dinozorsuz’ büyük parklar yapalım...

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 55 ülkeden ‘Vicdan Konvoyu’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2018 tarihinde saat 18 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 55 ülkeden ‘Vicdan Konvoyu’ haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:34
 • Güneş
  05:21
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:49
Sayfa Başı