EKSTRA
MENÜ

Selma Güneri

Selma Güneri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Selma Güneri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 178 Selma Güneri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Selma Güneri Haberleri

Sanatçı Çetin İnöntepe toprağa verildi

Sanatçı Çetin İnöntepe toprağa verildi

Türkiye'de 1960-1970'li yılların popüler müzik sanatçılarından, orkestra şefi, şarkıcı Çetin İnöntepe'nin cenazesi toprağa verildi.

12.03.2007Gündem
Havaş otobüsü Çiçek Barın kapısından mı kalktı

Havaş otobüsü Çiçek Bar'ın kapısından mı kalktı

Sinema dünyası geçtiğimiz haftayı Adana'da geçirdi. 13. Altın Koza Film Festivali'ni izlemek için ben de güneye inenlerdendim. Havaalanında uçağa bindiğimde gördüğüm manzara karşısında gayrı ihtiyari şöyle bir cümle ağzımdan: "Havaş otobüsü galiba Çiçek Bar'ın kapısından kalkmış."

19.06.2006Kelebek
Altın Koza ödülleri sahiplerini buldu

Altın Koza ödülleri sahiplerini buldu

ADANA 13’üncü Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali’nde yönetmenliğini Reha Erdem’in yaptığı Beş Vakit Filmi, ‘En iyi film’ seçildi.

10.06.2006Kelebek
Altın Kozada 13 film yarışacak

Altın Koza'da 13 film yarışacak

Adana Büyükşehir Belediyesinin, bu yıl 13'ncüsünü düzenleyeceği “Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali”nin Uzun Metraj Ulusal Film Yarışması'nda 13 film yarışacak.Altın Koza'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 5-11 Haziran arasında düzenlenecek festivalde, Türk sinemasının son dönem eserleri yer alacak.

31.05.2006Gündem
Bizim için erkekler karar veriyor eşim izin vermezse yurtdışına çıkamam

Bizim için erkekler karar veriyor eşim izin vermezse yurtdışına çıkamam

Dokuzuncu Uçan Süpürge Film Festivali’nin açılış töreni kokteylinde Nur Sürer, Halil Ergün, Selma Güneri, Nurol Holding’den Meral Ceylan, İranlı kadın yönetmen Tahmineh Milani ve İranlı kadın aktris Elsa Firuz Azer birlikte poz veriyorlar. Bir ara Halil Ergün, iki elini kadınların omuzlarına koyarak poz vermek istedi. O an yüzünde büyük bir şaşkınlık ifadesi beliren Milani, hemen Ergün’e dönerek, kulağına bir şey söyledi.

13.05.2006Kelebek
Süpürgenin Onur Ödülü Güneriye

Süpürge'nin Onur Ödülü Güneri'ye

Bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 4-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde bu sene ‘Onur Ödülü’ Selma Güneri’ye verilecek. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali; rol aldığı filmlerde farklı kadın karakterlere kattığı derinlik ve ilkeli oyunculuk anlayışıyla Türk sinemasına yaptığı katkılardan dolayı Selma Güneri’yi Uçan Süpürge Onur Ödülü’ne değer buldu.

10.04.2006Kelebek
Yönetmenlerini yalnız bıraktılar

Yönetmenlerini yalnız bıraktılar

Türk sinemasının usta yönetmeni Ülkü Erakalın, sanat hayatındaki 60 yıllık anılarını "Yıldızlar Gökte Yaşar" adlı gösterisiyle sanatseverlere aktarıyor. Ünlü yönetmen, Türkan Şoray’dan Cahide Sonku’ya, Sadri Alışık’tan Vasfi Rıza Zobu’ya, Zeki Müren’den Müzeyyen Senar’a, Nükhet Duru’dan Sezen Aksu’ya ve Bedia Muvahhid’den Hülya Avşar’a kadar birçok sanatçıyla çalıştı.

24.02.2006Kelebek
Artık babamın kızı değil Irmak Ünal’ım

Artık babamın kızı değil Irmak Ünal’ım

Sanatçı Cihan Ünal’ın oyuncu kızı Irmak Ünal, ‘Ünlü birisinin çocuğu olunca, önce onun ismiyle ön plana çıkarsınız. Bunu geride bırakmak, o kişiye kalmış bir şeydir. Ben de bunu başardım’ dedi. Ünal, kariyer hırsını ve biten evlilik öyküsünü ilk kez bu kadar içten anlattı.

27.10.2005Kelebek
Geçmişi satan adam

Geçmişi satan adam

‘Kadife sesli yorumcu’, ‘Çikolata renkli sanatçı’ tanımlamalarıyla bir döneme imzasını atan, 1985 yılında başladığı ‘Müzik Yelpazesi’ programına halen devam eden Sezen Cumhur Önal, geçtiğimiz günlerde Fransa Kültür Bakanlığı’nca Chevalier De L’ordre ödülüne layık görüldü.

18.07.2005Kelebek
Altın Lale heyecanı başladı

Altın Lale heyecanı başladı

24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı dorukta...Uluslararası ve Ulusal Yarışma seçici kurulları bu bölümlerde ödül için mücadele eden filmleri izlemeye başladı. Uluslararası Yarışma Seçici Kurulu'na Jane Campion başkanlık ediyor. Türkiye'den Meltem Cumbul ve Yeşim Ustaoğlu da seçici kurulda yer alanlardan. Ulusal Yarışma Seçici KUrulu'na ise Rekin Teksoy bakanlık yapıyor.

14.04.2005Seyahat
Film Festivalinde geri sayım

Film Festivali'nde geri sayım

Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma’ya katılma koşulları belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 1 Şubat akşamına kadar Festival Merkezi’ne (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstiklal Caddesi No:146 Beyoğlu) başvurmaları gerekiyor.

11.01.2005Kelebek
Uzun süre sonra eşiyle

Uzun süre sonra eşiyle

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül geçen hafta Karadeniz gezisine çıktı. Vatandaşlar Sarıgül’e ‘Seni başbakan olarak görmek istiyoruz’ diye seslenirken, Sarıgül ise CHP’den gelen tepkilere ‘Genel merkezimiz ilçe başkanlarının il dışına çıkmalarını yasaklayan genelge yayınlarsa, ben de uyarım’ diye yanıt verdi. Bu arada Sarıgül uzun bir aradan sonra eşi Aylin Hanım’la da görüntü verdi ve Açıkhava Tiyatrosu’nda Candan Erçetin’i izledi.

27.07.2004Kelebek
TRT’ye 10 altın film

TRT’ye 10 altın film

TRT, yeni dönem için ataklarını hızlandırdı ve 10 TV filminin çekimlerine başladı. Yönetmenliğini Ülkü Erakalın’ın yaptığı, Cevat Fehmi Başkurt’un ‘Paydos’ adlı eserinden aynı adla uyarlanan ilk filmde Ediz Hun, Selma Güneri başrolü paylaşıyor.

2.07.2004Kelebek
BMW’yi nasıl uçurdular

BMW’yi nasıl uçurdular

Hülya Avşar’ın yeni dizisi Zümrüt’ün çekimleri iddialı bir sahneyle başladı. Avşar’ın babasının öldürüldüğü sahnede yapımcılar son model bir BMW’ye kıyamayınca, arabanın kartondan bir maketini yapıp havaya uçurdular.

14.04.2004Kelebek
Zümrüt’ün çekimi Kandilli’de başladı

Zümrüt’ün çekimi Kandilli’de başladı

Kanal D’de pazartesi günü ekrana gelecek olan ‘Zümrüt’ adlı dizinin çekimlerine dün Kandilli’de başlandı. Başlıca rolleri Hülya Avşar, Selma Güneri, Müşfik Kenter, Ragıp Savaş ve Şemsi İnkaya’nın üstlendiği, Orhan Oğuz’un yönettiği dizinin setinde büyük heyecan vardı.

12.04.2004Kelebek
Antalyada 40 yılın en iyileri

Antalya'da 40 yılın en iyileri

Antalya'da bir kez daha Altın Portakal heyecanı başlıyor. Bu yıl yine bazı filmler, oyuncular ve yönetmenler ipi göğüsleyecek. Belki yine tartışmalar yapılacak. Geçmişten bugüne Altın Portakal'ın en iyilerini hatırlayalım istedik.

30.09.2003Gündem
Avrupa sineması geliyor

Avrupa sineması geliyor

Avrupa Sineması’ndan seçkin örnekleri Türk izleyicisiyle buluşturan “Avrupa Filmleri Gezici Festivali” için geri sayım başladı.

22.09.2002Kelebek
Mahsun, rolden neden vazgeçti

Mahsun, rolden neden vazgeçti

Kanal D'nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği ‘‘Kırık Ayna’’ dizisinde ünlü aktör Kadir İnanır'la birlikte Mahsun Kırmızıgül de rol alacaktı. Ancak Kırmızıgül, ‘‘Benim adım önce yazılsın’’ diye ısrar edince dizi kadrosundan çıkarıldı.

3.08.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Tavşanlı'dan haberler

TAVŞANLI'da (Kütahya) jandarma tarafından yürütülen "linyit kömürü satışıyla ilgili ihalelere fesat karıştırıldığı" iddiasıyla gözaltına alınanlar, önceki akşam Kütahya Savcılığı'na sevk edildi.

17.11.2006

’Uçan Süpürge’nin Onur Ödülü Selma Güneri’nin

9. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ 4 ile 12 Mayıs 2006 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştiriliyor.

2.05.2006

Akıl defterinden lüzumsuz notlar

Meslekteki ustam olması itibarıyla kısaca "Usta" olarak hitap ettiğim Ayhan Atakol’un "akıl defteri" dediği bir defteri vardır. Yıllar önce defteri işaret edip "O ne usta?" dediğimde "Akıl defteri...

21.04.2006

Şebnem 100, Siren 50 verdi

Önceki akşam TEYEV Vakfı yararına, Karun Mücevherat’ın sponsorluğunda Caliente Restaurant’ta bir iftar yemeği düzenlendi.

19.10.2005

Bebek evde kalmış

Tiyatrocu Suat Sungur, 1,5 yıl önce Ahu adlı bir güzelle nikah masasına oturmuştu.

18.04.2005

Sultanahmet'i tanıyamadım

İSTANBUL'un güzelliklerini yşmak için gecen cuma akşamı ailemle gittiğim Sultanahmet'te yaşadıklarım karşısında hayretler içinde kaldım.

22.11.2003