EKSTRA
MENÜ

Obezite Cerrahi

Obezite Cerrahi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Obezite Cerrahi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.002 Obezite Cerrahi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Obezite Cerrahi Haberleri

Obezite ameliyatlarına özel protokol

Obezite ameliyatlarına özel protokol

Yaşam değişikliği başarısız olursa cerrahi müdahale olmalı. Ameliyat öncesi psikiyatrist tarafından değerlendirilmeli.

28.08.2021Gündem
Bu dert dermansız değil, yalnız da değilsiniz

Bu dert dermansız değil, yalnız da değilsiniz!

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada 650 milyon, Türkiye’deyse 20 milyondan fazla obeziteli var. 4 Mart Dünya Obezite Günü vesilesiyle uzmanların ‘çağın pandemisi’ dedikleri obeziteyi mercek altına aldık; bu dertten mustarip olanlarla konuştuk. Haberler sevindirici: Bu derdin dermanı var ancak ameliyatlı ya da ameliyatsız, psikolojik destek almak şart.

28.02.2021Hürriyet Pazar
Kalıcı sonuç için obezite cerrahisinden sonra hastalar diyet uygulamalı

Kalıcı sonuç için obezite cerrahisinden sonra hastalar diyet uygulamalı

Genel Cerrahi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Özdenkaya “Hastalar bilmeli ki obezite cerrahisinden önce yapmadıkları diyeti ameliyattan sonra zoraki de olsa uygulayacaklar. Bazen görüyoruz ki belli bir dönemde iyi kilolar veriyorlar ama daha sonra iş tekrar eskiye dönebiliyor. Çünkü hiçbir cerrahi yöntem yok ki ömür boyu yüzde 100 zayıflık garantisi versin” dedi.

12.08.2020Sağlık
Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir

Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Obezite çağımızın hastalıklarının başında geliyor. Birçok kişi hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı açısında fazla kilolarından kurtulmak için çaba sarf ediyor. Verilen fazla kilolar sonrası ise tam mutlu oldum derken, bu sefer kilo verdikten sonra vücutta sarkmalar kendini gösteriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus Doğan, deri sarmalarını tedavi eden 'post bariatrik cerrahi ameliyatları' anlatıyor.

29.07.2020Kişisel Bakım
Ani kilo kaybı vücutta sarkmalara neden olur mu

Ani kilo kaybı vücutta sarkmalara neden olur mu?

Günümüzde çok popüler olan obezite ameliyatlarının sonrasında ani kilo kayıpları görülmektedir. Yağların hızlı bir şekilde erimesi sonucunda, fazla olan deride sarkmalar olması engellenemez bir gerçektir. Yüz, kollar, göğüs, karın, uyluk ve popo bölgeleri bu sarkmadan en çok etkilenen bölgelerdir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik, obezite cerrahi sonrası vucütta meydana gelen sarkmalar için yapılan cerrahi işlemi anlatıyor.

31.10.2019Sağlık
Obezite cerrahi sonrası beslenme nasıl olmalı

Obezite cerrahi sonrası beslenme nasıl olmalı?

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Yalım Uçtum obezite cerrahi sonrası beslenme hakkında bilgiler verdi.

31.10.2019Sağlık
Mide Botoksu Nedir Zayıflamaya Ne Kadar Etki Ediyor

Mide Botoksu Nedir? Zayıflamaya Ne Kadar Etki Ediyor?

Genellikle gençleştirici etkisiyle bilinen botoks, son zamanlarda bir zayıflama yöntemi olarak da ismini duyurmaya duyurmaya başladı. İlk olarak Avrupa ve Amerika’da yaygınlaşan mide botoksu, artık ülkemizde de rağbet görüyor. Obezite Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.İbrahim Sakçak mide boroksu hakkında bilgiler verdi.

Mide botoksu nedir Mide botoksu ile zayıflamak mümkün mü

Mide botoksu nedir? Mide botoksu ile zayıflamak mümkün mü?

Mide botoksu nasıl yapılır? Mide botoksu tehlikeli bir operasyon mu? Obezite Cerrahi Uzmanı Doç. Dr .İbrahim Sakçak konu hakkında bilgiler verdi.

25.02.2019Sağlık
Kamuya 10 bin sağlıkçı alınacak

Kamuya 10 bin sağlıkçı alınacak

Sağlık Bakanlığı, sene sonuna kadar başta acil tıp teknisyeni, ambulans şoförü, klinik elemanı olmak üzere toplam 10 bin yeni personel alacak. Bakanlık, 2019 yılında alınacak eleman sayısını da açıkladı. Buna göre 25 bin yeni istihdam yaratılacak.

Doktor Youtube

Doktor Youtube

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin obezite cerrahisindeki sorunlara dikkat çekti. Yeteri kadar deneyimi olmayan hekimlerin işlem yaptığını söyleyen Genel Müdür, “Buna ben canlı da şahit oldum, televizyon izler gibi 3-5 defa, 10 defa, 20 defa YouTube’dan ameliyat izleyip yapan arkadaşlarımız var” dedi.

22.12.2018Gündem
Obezite, birçok sağlık sorununu beraberinde getiriyor

Obezite, birçok sağlık sorununu beraberinde getiriyor

Obezite Cerrahı Prof. Dr. Hüseyin Ayhan Kayaoğlu, obezitenin sağlık problemlerini beraberinde getirdiğini belirterek, "Erken dönemlerde başvurup, sebebi ortaya konabilirse, hastalar tekrardan hızlı şekilde normal kilosuna gelebiliyor" dedi.

19.12.2018Sağlık
Tüp mide ameliyatı nedir Kimlere uygulanabilir

Tüp mide ameliyatı nedir? Kimlere uygulanabilir?

Obezite Cerrahı Prof. Dr. Hasan Altun, ünlülerin sıkça tercih ettiği tüp mide ameliyatı hakkında bazı temel tanımları ve bu ameliyatın kimlere uygulanacağını anlatıyor.

26.07.2018Sağlık
12 bin 500 sağlıkçı aranıyor

12 bin 500 sağlıkçı aranıyor

Sağlık Bakanlığı, çoğunluğu şehir hastanelerinde çalışmak üzere değişik branşlarda 12 bin 500 sağlık elemanı alacak. En çok ihtiyaç duyulan personel hemşire. İkinci sırayı ise acil yardım elemanı alıyor.

Banka müdürünün acı sonu

Banka müdürünün acı sonu!

Samsun’da bir bankanın çiftlik şubesinin müdürü Gülcan Erim’e, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, dosyasında ’pilor stenozu’ ameliyatı yazmasına rağmen mide küçültme ameliyatı yapıldığı iddia edildi. Erim’in ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra ölmesi üzerine hastane yönetimi tarafından olayla ilgili inceleme başlatıldı.

9.12.2016Gündem
57 kilo verdi hayatı değişti

57 kilo verdi hayatı değişti

İzmirli Elif Dönmez, 19 yaşında 138 kiloya kadar çıktı. Tüm sosyal hayatı ve hareket kabiliyeti kısıtlanmıştı. Obezite ameliyatından sonra hem sosyal hem de aşk hayatı değişti.

8.11.2016Gündem
İkinci göbek deliği neden oluşur

İkinci göbek deliği neden oluşur?

Obezite ameliyatı sonrası oluşan ikinci göbek deliği yok edilebilir mi?

30.09.2016Sağlık
Aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz


Aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz
!

Diyet, egzersiz, ameliyatsız obezite tedavilerinin hiçbirisinden fayda görmeyenler ne yapmalı?

28.03.2016Sağlık
Obezite cerrahisi sonrası yeniden kilo alma sorunu ve revizyonel cerrahi

Obezite cerrahisi sonrası yeniden kilo alma sorunu ve revizyonel cerrahi

Aşırı kilo ve obezitenin getirmiş olduğu sağlık sorunlarına sahip kişiler için obezite cerrahisi, kilo verme çözümü için uzun dönemde en etkin tedavi yaklaşımıdır. Ancak obezite cerrahisinden birkaç yıl sonra kişi, yeniden kilo alma sorunu ile karşı karşıya gelebilir.

10.03.2016Sağlık
Dikkat, obezite ömrü kısaltıyor

Dikkat, obezite ömrü kısaltıyor!

22 Mayıs Dünya Obezite Günü’nde bilmeniz gerekenler...

22.05.2015Sağlık
Morbid obezlere özel seminer

Morbid obezlere özel seminer

İZMİR Kent Hastanesi, vücut kitle endeksi 40 ve üzeri, yani "morbid obezite" düzeyinde çıkan, diyet ve egzersizlere rağmen kalıcı kilo veremeyip aşırı kiloları yüzünden günlük yaşamı kabusa dönenlere yönelik bir seminer düzenleyecek. 13 Şubat Cuma günü Kent Alsancak Tıp Merkezi'nde gerçekleşecek "Basküllerle dost sağlıklı hayata ilk adım" seminerinde Obezite Cerrahı Opr. Dr. Koray Tekin'in ameliyat ettiği hastaları da katılıp deneyimlerini anlatacak.

9.02.2015Ege
Ne zaman ameliyat ne zaman diyet

Ne zaman ameliyat ne zaman diyet

Hareketsiz yaşam ve fast food tarzı beslenme obeziteyi çağımızın hastalığı haline getirdi.

22.05.2012Sağlık
Obezlerle arkadaşlık şişmanlatıyor

Obezlerle arkadaşlık şişmanlatıyor

Halk arasında mide kelepçesi olarak da bilinen morbid obezite cerrahisinden etkin sonuç alınabilmesi için hastaların doğru değerlendirilmesi, cerrahi öncesinde yandaş hastalıkların çözümlenmesi ya da kontrol altına alınması gerekiyor.

7.09.2011Kelebek
Obezlerle arkadaşlık şişmanlatıyor

Obezlerle arkadaşlık şişmanlatıyor

Mide kelepçesinden etkin sonuç alınabilmesi için hastaların doğru değerlendirilmesi gerekiyor.

6.09.2011Kelebek
Güneydoğuda bir ilk

Güneydoğu'da bir ilk

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kurulan Güneydoğu'nun ilk obezite cerrahi cerrahi merkezinde normal yöntemlerle zayıflayamayan hastalara mide küçültme ve bağırsakları kısmen devre dışı bırakma gibi cerrahi yöntemler uygulanacak.

14.01.2009Kelebek
Et beni nasıl düşer Et benleri doğal yolla nasıl yok edilir Et beni koparsa ne olur

Et beni nasıl düşer? Et benleri doğal yolla nasıl yok edilir? Et beni koparsa ne olur?

Güzel ve sağlıklı görünmek herkesin öncelikli hedefidir. Bazıları doğuştan olan bazıları ise sonradan çıkan et beni genellikle kötü bir görünüm oluşturur. Et beni nasıl düşer? Et benleri doğal yolla nasıl yok edilir? Et beni koparsa ne olur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

23.09.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Obezite cerrahisi sonrası ne zaman hamile kalınabilir?

Son yıllarda hamile kalan fakat gebelik sürecini tamamlayamayan kadın sayısında belirgin bir artış oldu. Obezite, gebelik için şu anda dünyada en önemli risk faktörlerinden biri haline geldi.

16.11.2020

Şeker hastalığına çare ameliyat mı ?    

Şeker hastalığını nasıl tedavi ediyorsunuz?

28.02.2018

“Tüpe mide ameliyatı şu kadara, gelin olun!” diye ilanlar var… BUNA DUR DENMESİ LAZIM!!!

ÖZGE Şeker’in ölümü, uygunsuz ameliyatları ve hasta mağduriyetini gündeme getirdi.

25.10.2017

Obezite cerrahisindeki suiistimaller

Kiloyla oynamalar, ameliyatı ucuza yapmalar, bir aleti on defa kullanmalar, yeterli birikimi olmadan YouTube’a bakarak ameliyata girmeler...

24.10.2017
Tüp mide ameliyatı ile kaç kilo verilebilir

Tüp mide ameliyatı ile kaç kilo verilebilir?

Diyet ve egzersizle zayıflayamıyorsanız...

12.07.2016

Eyvah mememi kaybedecek miyim?

Bir hafta sürecek yazı dizimizin ilkini dün okudunuz. Okumayanlar için yenileyeyim: ‘Ben meme kanseriyim.’ Kolayca yazdığıma bakmayın zira kötü haberi hazmetmek bile uzunca zamanımı aldı. Bugün bu satırları yazmamın sebebi de içinizden birine umut olma, birini erken tanı ile kurtarma ihtimalim var diyedir. Başıma gelen ilginç bir durum ile devam edeyim bugün. Meme kanseriyim dediğimde ister istemez meraklı gözler inceden memenize yöneliyor çünkü benim de olduğu kadar herkesin aklında ‘Acaba memesine ne oldu?’ sorusu var. Doktorum, Prof. Dr. Cihan Uras, ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Herkes memesini kaybedecek diye bir şey yok, saçmalama” diyor.

5.10.2021

6 soruda azospermi ile ilgili merak edilenler

Son yıllarda gittikçe artan sıklıkla karşılaşılan bir problem olan infertilite sorununda, hastaların yaklaşık üçte birinde sadece erkek nedenli ve üçte birinde ise hem erkek ve hem de kadının her ikisinde birden kısırlık görülmektedir. Bugün için elimizdeki veriler çocuk sahibi olamayan çiftlerin yaklaşık yarısının erkek kökenli olabileceğini göstermektedir. Bu durumun nedeni çoğunlukla sperm kaynaklı problemlerdir.

13.09.2021