EKSTRA
MENÜ

Kyk Burs

Kyk Burs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kyk Burs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 773 Kyk Burs haberi bulunmuştur.

Yüksek Öğrenim Kredi ve yurtlar Kurumu kısaca KYK'dır. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na bağlı olarak 1961 yılında kurulan ve yüksek öğrenim gören ve maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlayan tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi özel bütçeli ve sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur.

Kurum, 1961 Anayasasının 50’nci maddesinde “Devlet maddi imkanlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yüksek öğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” hükmünden sonra anayasa ile devlete ait olduğu bildirilen bu görevlerin yerine getirilmesi için 22 Ağustos 1961 tarihinde yürürlüğe giren 351 sayılı Kanun ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kurulmuştur. Kurum, başlangıçta Millî Eğitim Bakanlığının denetiminde iken, bu denetim 06 Şubat 1970 günlü Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiş, daha sonra 13.12.1983 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 179 sayılı KHK’nin 52/b maddesi ile Millî Eğitim Bakanlığının bağlı kuruluşu, 04.05.2009 tarih ve 27218 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanının onayı ile Başbakanlığa bağlı kuruluş haline getirilmiş, 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmıştır.

Kurum;

351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince, 1962 yılından itibaren öğrenim kredisi,
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs, vermektedir.

Kyk devamı...

Kyk Burs Haberleri

Mayıs ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman Bakan tarih verdi

Mayıs ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman? Bakan tarih verdi

Ramazan Bayramı öncesi ödemesi merak edilen hususlardan biri de KYK burs ve kredileri idi. Yüz binlerce üniversite öğrencisi, burs ve kredi ödeöelerinin ne zaman ödeneceğini merak ediyor. Peki, Mayıs ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman?

6.05.2021Gündem
Mahkemeden öğrenciler için çok önemli emsal karar

Mahkemeden öğrenciler için çok önemli emsal karar

Kahramanmaraş'ta yaşayan D.U., üniversitede okurken Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden aldığı bursun hazırlık sınıfında başarısız olduğu gerekçesiyle krediye çevrilmesi nedeniyle açtığı davayı kazandı. D.U.'nun avukatı Muhammed Burak Hurç, temyiz üzerine dosyayı inceleyen Ankara Bölge İdare Mahkemesi 4'üncü İdari Dava Dairesi’nin, yerel mahkemenin kararını onayarak 18 bin 486 TL krediyi iptal ettiğini belirterek, "Bu karar, kesin ve emsal nitelikli bir karardır" dedi.

12.03.2021Gündem
KYK burs ve kredileri yattı mı Bakan Kasapoğlundan önemli açıklama

KYK burs ve kredileri yattı mı? Bakan Kasapoğlu'ndan önemli açıklama

KYK burs ve kredileri yattı mı ve ne zaman yatacak sorusu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Ziraat Bankası üzerinden yaptığı ödeme, belirli tarih aralığında hesaplardan çekilebilecek. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.03.2021Gündem
KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak 2021 Şubat ayı KYK burs ödeme tarihi için gözler Bakanlıkta

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? 2021 Şubat ayı KYK burs ödeme tarihi için gözler Bakanlık'ta

Şubat ayının gelmesiyle KYK burs ve kredi ödeme tarihine gözler çevrildi. Lisans, ön lisans ve doktora öğrencilerine ödenen KYK burs ve kredileri, Ziraat Bankası hesaplarından yatırılacak. 2021 şubat ayı KYK bursu öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son numarasına göre ödenecek. Geçtiğimiz ay KYK ödeme tarihi ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Ocak'ta burs ve kredilerin yatmaya başladığını duyurmuştu. Peki, şubat ayı KYK burs ve kredileri ne zaman ödenecek? İşte, detaylar.

6.02.2021Gündem
KYK Burs ve Kredi Taahhütname onay işlemi için Bakan Kasapoğlundan önemli açıklama

KYK Burs ve Kredi Taahhütname onay işlemi için Bakan Kasapoğlu'ndan önemli açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs ve kredi almak için başvuruda bulunan öğrencilerin yoğun talebi üzerine, taahhütname onayıyla ilgili ek süre verileceğini açıkladı.

15.01.2021Gündem
KYK burs ve kredileri yattı mı 2021 Ocak ayı KYK bursu ödeme tarihini Bakan açıkladı

KYK burs ve kredileri yattı mı? 2021 Ocak ayı KYK bursu ödeme tarihini Bakan açıkladı

KYK burs ve kredi ödemeleri üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alırken beklenen açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Başvurularını yapıp KYK bursu ve kredisi almaya hak kazanan 1 milyon 397 bin 469 yükseköğrenim öğrencisi, ocak ayı KYK ödemelerini Ziraat Bankası hesaplarından alabilecekler. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada T.C. kimlik numarasının son numarasına göre KYK burs ve kredi ödemelerinin 10 Ocak tarihine kadar yatacağını bildirdi. İşte, 2021 Ocak ayı KYK burs ve kredi ödeme tarihi.

9.01.2021Ekonomi
KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak Ödeme tarihlerinde TC kimlik numarası belirleyici oluyor

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? Ödeme tarihlerinde TC kimlik numarası belirleyici oluyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan KYK burs ve kredilerinin ödeneceği tarih için açıklama geldi. KYK'dan burs ve kredi alma hakkı kazanan lisans ve ön lisans öğrencileri, belirtilen ödeme tarihinde burs ve kredilerini banka hesapları üzerinden almaya başlayacaklar. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? İşte T.C kimlik numarasının sonuna göre KYK burs ve kredilerinin yatacağı tarih...

7.01.2021Gündem
Bakan Kasapoğlundan burs ve kredi ödemeleri için açıklama:: Hesaplara yatmaya başladı

Bakan Kasapoğlu'ndan burs ve kredi ödemeleri için açıklama:: Hesaplara yatmaya başladı

Son dakika haberi: KYK burs ve kredi ödemeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1 milyon 397 bin 469 yükseköğrenim öğrencisinin ocak ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplarına yatmaya başladığını açıkladı. Burs ve kredi ödemeleri 6-10 Ocak tarihleri arasında T.C. kimlik numarasının son numarasına göre yapılacak.

6.01.2021Ekonomi
KYK kartları bu yıl evlere teslim edildi

KYK kartları bu yıl evlere teslim edildi

Üniversitede öğrenim gören ve Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredisi alan tüm öğrencilere yıllardır hizmet veren Ziraat Bankası, bu yıl içinde bulunulan pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak, ilk defa KYK Burs/Kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ‘Bankkart Genç’lerini adreslerinde teslim etti.

28.12.2020Ekonomi
KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman İlk defa burs-kredi alacak öğrencilerin ödeme tarihleri açıklandı

KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman? İlk defa burs-kredi alacak öğrencilerin ödeme tarihleri açıklandı!

2020-2021 KYK burs ve kredileri için beklenen açıklama geldi. Bu yıl ilk kez burs ve kredi imkanından yararlanacak öğrenciler için ödeme tarihleri netleşti. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs-kredi alacak 398 bin 173 öğrenciye yapılacak 680 milyon 603 bin 508 liralık ödemenin 27 Aralık gecesi başlayacağını açıkladı. Öte yandan öğrenciler, T.C Kimlik Numaralarına göre ödemelerini alacak. İşte, KYK burs ve kredi ödemeleri için ayrıntılar...

27.12.2020Gündem
Öğrencilerin KYK kartları adrese teslim edildi

Öğrencilerin KYK kartları adrese teslim edildi

Ziraat Bankası, KYK burs/kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin "Bankkart Genç"lerini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ilk defa adreslerinde teslim etti.

27.12.2020Ekonomi
2021 KYK burs ve kredileri ne kadar olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan burs ve kredi ücretlerini duyurdu

2021 KYK burs ve kredileri ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan burs ve kredi ücretlerini duyurdu

KYK burs ve kredi ücreti 2021 yılı için belli oldu. Üniversite öğrencilerine Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan burs ve kredi miktarı yeniden belirlendi. Milyonlarca öğrencinin beklediği haberi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek lisans burs ödemelerinin 1100 liradan 1300 liraya çıkarıldığını bildirdi. KYK bursu ödeme tarihine ilişkin de bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ocak ayında, 452 bin öğrencimizin hesabına burs, 1 milyon 11 bin öğrencimizin hesabına kredi olarak bu tutarlar yatırılacak" dedi.

26.12.2020Gündem
KYK burs ve kredi ödemeleri 2021 yılında ne kadar olacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan üniversite öğrencilerine müjde

KYK burs ve kredi ödemeleri 2021 yılında ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde

KYK burs ve kredi ödemelerinin ne kadar olacağı ile ilgili son dakika açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, TBMM Genel Kurulu'nda geçen hafta kabul edilen 2021 yılı bütçesinin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, 2020 yılında lisans öğrencilerine 550 lira burs verildiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı yüksek lisans ve doktora burs miktarını da duyurdu. İşte, ayrıntılar.

26.12.2020Gündem
KYK bursları ne zaman yatacak 2020 burs ve kredi ödeme tarihleri araştırılıyor

KYK bursları ne zaman yatacak? 2020 burs ve kredi ödeme tarihleri araştırılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/krediler için tarih bilgisi araştırılıyor. Sonuçların açıklanması ile birlikte, bursların ne zaman yatacağını merak eden öğrenciler resmi açıklamalara odaklandı. Peki, KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman?

25.12.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak Binlerce öğrenci haber bekliyor

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? Binlerce öğrenci haber bekliyor

KYK kredi ve burs başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Yeni yıl öncesi beklentiye giren adaylar, 2020-2021 eğitim yılı için KYK yurt başvurularının ne zaman e-Devlet üzerinden alınacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

24.12.2020Gündem
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 VGM burs sonuçları bekleniyor

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 VGM burs sonuçları bekleniyor

VGM burs başvuruları ortaöğrenim ve yükseköğrenim için farklı tarihlerde alındı. VGM burs sonuçları için araştırmalar hızlandı. Ortaöğrenim burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler yükseköğrenim sonuçlarına çevrildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirme sürecine dair açıklama yapıldı.

23.12.2020Gündem
KYK bursu ne zaman yatacak Gözler KYK burs ve kredi ödeme tarihlerinde

KYK bursu ne zaman yatacak? Gözler KYK burs ve kredi ödeme tarihlerinde

KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler burs ve kredi ödeme tarihlerine çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada ilk ödemenin ocak ayında başlayacağı duyuruldu. İşte detaylar

23.12.2020Gündem
KYK burs ve kredi ödemeleri için gözler açıklamaya çevrildi KYK bursları için önemli bilgiler

KYK burs ve kredi ödemeleri için gözler açıklamaya çevrildi! KYK bursları için önemli bilgiler

KYK burs ve kredi ödemeleri için 81 ilde on binlerce öğrencinin gündemini oluşturuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yaptığı değerlendirmeler ile belli olan KYK burs başvurularıyla beraber öğrenciler onaylama işlemlerini tamamladı. Ziraat Bankası üzerinden gerçekleşecek olan KYK burs ve kredi ödemeleri için öğrencilerin GençKartlarını almış olması gerekecek. Yapılan açıklamaya göre, öğrenciler KYK burslarını geriye dönük olarak toplu olarak alacaklar. Peki, KYK kredi ve bursları ne kadar olacak? İşte, KYK burs sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

22.12.2020Gündem
KYK bursları ne zaman yatacak 2020 KYK burs ve kredi ödemesinde son durum

KYK bursları ne zaman yatacak? 2020 KYK burs ve kredi ödemesinde son durum

2020 KYK bursları ödeme tarihi için bekleyiş devam ediyor. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren KYK burs ve kredi ödemeleri için artık nefesler tutulmaya başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan değerlendirme sonrası erişime açılan KYK burs sonuçlarıyla beraber ödeme tarihi de belli oldu. 11 Aralık tarihinde son taahhütname onayını yapan öğrenciler, yapılan açıklamaya göre, ödemelerini geriye dönük olarak toplu olarak alacaklar. Peki, 2020 KYK bursları ne zaman yatacak?

19.12.2020Gündem
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler VGM burs sonuçlarında

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler VGM burs sonuçlarında

VGM burs sonuçları heyecanla bekleniliyor. VGM yükseköğrenim burs başvuruları kurum tarafından belirtilen tarihlerde alındı. Ortaöğrenim kategorisi için sonuçların açıklanmasının ardından gözler yükseköğrenime çevrildi. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Kurum tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgi verildi. İşte detaylar

18.12.2020Gündem
VGM burs sonuçları açıklandı mı 2020 VGM yükseköğrenim burs sonucu sorgulama ekranı

VGM burs sonuçları açıklandı mı? 2020 VGM yükseköğrenim burs sonucu sorgulama ekranı!

VGM burs sonuçları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. 15 Ekim-30 Ekim tarihleri arasında başvuru işlemleri tamamlanan 2020 VGM yükseköğrenim burs başvurularının sonuçları yapılan değerlendirme sonrası kurumun internet sitesinden ilan edilecek. KYK burs sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler 2020 – 2021 VGM burs başvuru sonuçlarına çevrildi. Peki, VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 VGM yükseköğrenim burs sonucu sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

17.12.2020Gündem
KYK bursları ne zaman yatacak İşte 2020-2021 KYK burs ödemeleri hakkında bilgi

KYK bursları ne zaman yatacak? İşte 2020-2021 KYK burs ödemeleri hakkında bilgi

Burs/kredi tahsis edilen öğrencilerin bekleyişi devam ediyor. Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere Ekim 2020 tarihinden itibaren ödeme yapılacak. Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün 15 Ocak 2021. Peki, KYK bursları ne zaman yatacak?

16.12.2020Gündem
KYK bursu ne zaman yatacak İşte 2020 KYK burs ve kredi ödemesi hakkında bilgi

KYK bursu ne zaman yatacak? İşte 2020 KYK burs ve kredi ödemesi hakkında bilgi

Yükseköğrenim gören öğrencilerin burs/kredi başvuru sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Burs ve kredi başvuru değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan üniversite öğrencileri, 'kredi ve burslar ne zaman verilecek?' sorusunun yanıtını arıyor. Belirlenen tarih aralığında taahhütname onayında bulunan öğrenciler, şimdi ise ödeme alacakları tarihi bekliyor. Peki, KYK bursu ne zaman yatacak?

16.12.2020Gündem
KYK bursları ne zaman yatacak İşte 2020-2021 KYK burs ödemeleri hakkında bilgi

KYK bursları ne zaman yatacak? İşte 2020-2021 KYK burs ödemeleri hakkında bilgi

Burs/kredi tahsis edilen öğrencilerin bekleyişi devam ediyor. Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere Ekim 2020 tarihinden itibaren ödeme yapılacak. Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün 15 Ocak 2021. Peki, KYK bursları ne zaman yatacak?

15.12.2020Gündem
KYK bursları ne zaman yatar KYK burs paraları ne zaman ödenecek İşte ayrıntılar

KYK bursları ne zaman yatar? KYK burs paraları ne zaman ödenecek? İşte ayrıntılar

Yükseköğrenim gören öğrencilerin 2020-2021 eğitim-öğretim yılı burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylama işlemleri de geride kaldı. 11 Aralık'ta bu işlemin de bitmesi ile birlikte burs ödemelerini bekleyen öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Peki, KYK bursları ne zaman yatar? KYK burs paraları ne zaman ödenecek?

12.12.2020Gündem
KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatacak KYK bursları ne zaman yatar

KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatacak? KYK bursları ne zaman yatar?

KYK burs ve kredileri için başvuruda bulunan binlerce öğrenci, ilk ödemenin ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Üniversiteye ilk adımı atan öğrencilerin maddi ihtiyaçlarını sağlayabilmek için gerçekleştirdikleri KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk ödemenin ne zaman yapılacağı merak edildi. Peki, KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatacak? KYK bursları ne zaman yatar? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

11.12.2020Gündem
VGM üniversite burs sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ayrıntılar

VGM üniversite burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar

Binlerce üniversitelinin yakında takip ettiği VGM burs başvuru sonuçları için nefesler tutuldu. KYK burs başvuruları için değerlendirmenin tamamlanması ile birlikte şimdi ise VGM bursuna dair araştırmalar hız kazandı. Peki, VGM üniversite burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.12.2020Gündem

2020-2021 KYK burs ücreti ne kadar? KYK bursları ne zaman yatar? Kredi ve Yurtlar Kurumu açıkladı

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin gündeminde ödeme tarihi geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun internet sitesinde lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri için 2020 KYK kredi ücretleri açıklandı. KYK bursu almaya hak kazanan öğrenciler burs ödemelerini taahhütname işlemlerini tamamladıktan sonra alabilecekler. Peki, 2020-2021 KYK burs ücreti ne kadar ve KYK bursları ne zaman yatar? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.12.2020Gündem
KYK burs ve kredileri ne kadar  2020 2021 KYK bursu ilk ödeme tarihi ve Ziraat Bankası KYK sorgulama ekranı

KYK burs ve kredileri ne kadar? 2020 2021 KYK bursu ilk ödeme tarihi ve Ziraat Bankası KYK sorgulama ekranı

KYK bursları ne zaman yatacak? 2020 2021 KYK burs ve kredi ödeme tarihi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gündeme geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonrası burs almaya hak kazanan öğrenciler ilk ücretlerini ekim ayını da kapsayacak şekilde geriye dönük toplu şekilde alacaklar. Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamada 2020 2021 KYK burs ve kredi ücretleriyle ilgili de bilgi verildi. Taahhütname işlemi sonrası KYK burs ve kredileri Ziraat Bankası tarafından ödenecek. İşte, 2020 2021 KYK bursları ilk ödeme tarihleri.

8.12.2020Gündem
KYK burs-kredi taahhütname onayı ne zaman bitecek Kredi ve Yurtlar Kurumu taahhütname onayı için tarih verdi

KYK burs-kredi taahhütname onayı ne zaman bitecek? Kredi ve Yurtlar Kurumu taahhütname onayı için tarih verdi

KYK taahhütname onayı burs sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite öğrencilerinin odaklandığı konulardan oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamayla beraber KYK kredi başvuru sonuçları erişime açıldı. Bir sonraki süreçte öğrencilerin burs ve kredi işlemleri için taahhütname onayı alması gerekecek. Taahhütname onayı e-Devlet ekranı üzerinden temin edilecek. Peki, KYK burs-kredi taahhütname onayı ne zaman bitecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

8.12.2020Gündem
KYK burs taahhütname onayı nasıl alınır ve taahhütnamesi nedir İşte taahhütname alma işleminin detayları

KYK burs taahhütname onayı nasıl alınır ve taahhütnamesi nedir? İşte taahhütname alma işleminin detayları

KYK burs taahhütname onayı, burs alma hakkına sahip olan öğrenciler için önemli bir aşama olacak. Bu aşamayı tamamlamaları halinde burs alma onayını sağlamış olan öğrenciler, Ziraat Bankası üzerinden açılan hesaplarına burs ücretlerinin yatmasını bekleyecek. 11 Aralık 2020 tarihine kadar E-Devlet üzerinden tamamlanabilecek olan KYK burs taahhütname onayı, tamamlanmaması halinde burs alma hakkının sonlanmasına neden olacak. Peki, KYK burs taahhütname onayı nasıl verilecek? İşte, taahhütname nedir ve onay nasıl alınır sorusunun cevabı

8.12.2020Gündem
gsb.gov.tr KYK burs ve kredi sonuçları sorgulama ekranı: KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

gsb.gov.tr KYK burs ve kredi sonuçları sorgulama ekranı: KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

KYK burs ve kredi sonuçları için bekleyiş sona erdi. KYK burs ve kredi sonuçları için öğrencilerin merakla beklediği açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Yeni dönemdeki burs ve kredi miktarlarının ocak ayında açıklanacağını duyuran Bakan Kasapoğlu, burs almaya hak kazanan öğrencilere yönelik paylaşım gerçekleştirdi. Peki, KYK burs sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır? İşte, 2020 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları sorgulama ekranı ve merak edilen bazı detaylar.

7.12.2020Gündem
2020-2021 KYK burs ücreti ne kadar KYK bursları ne zaman yatar Kredi ve Yurtlar Kurumu açıkladı

2020-2021 KYK burs ücreti ne kadar? KYK bursları ne zaman yatar? Kredi ve Yurtlar Kurumu açıkladı!

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin gündeminde ödeme tarihi geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun internet sitesinde lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri için 2020 KYK kredi ücretleri açıklandı. KYK bursu almaya hak kazanan öğrenciler burs ödemelerini taahhütname işlemlerini tamamladıktan sonra alabilecekler. Peki, 2020-2021 KYK burs ücreti ne kadar ve KYK bursları ne zaman yatar? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.12.2020Gündem
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 E-devlet KYK burs sonucu sorgulama ekranı

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? E-devlet KYK burs sonucu sorgulama ekranı!

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. KYK burs/kredi hakkından yararlanmak isteyerek başvuru işlemlerini 8 Kasım tarihine kadar e-Devlet üzerinden tamamlayan öğrenciler, başvuru sonuçları için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak son dakika açıklamaya odaklandı. KYK burs başvuru şartlarını kapsayan ve burs almaya hak kazanan öğrenciler sonraki süreçte taahhütname ve Ziraat Bankası üzerinden hesap açma işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, e devlet KYK burs sonuç ekranı ve ayrıntılar.

6.12.2020Gündem
Son dakika haber: Aralık ayı KYK bursları ne zaman yatacak Gençlik ve Spor Bakanlığından açıklama geldi

Son dakika haber: Aralık ayı KYK bursları ne zaman yatacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan açıklama geldi!

Son dakika haberi... KYK aralık ayı burs ödemeleri ile ilgili son dakika açıklama geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada yükseköğrenim KYK burs ödemelerinin başladığını belirtti. T.C kimlik numarasının son hanesine göre yatırılacak olan KYK aralık ayı bursları Ziraat Bankası üzerinden çekilecek. Peki, Aralık ayı KYK bursları ne zaman yatacak? İşte, KYK TC kimlik numarası burs ve kredi ödeme tarihleri.

5.12.2020Ekonomi
KYK burs başvuru sonuçları için beklenen tarih: KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı Gözler son dakika açıklamada

KYK burs başvuru sonuçları için beklenen tarih: KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? Gözler son dakika açıklamada!

KYK burs başvuru sonuçları için gözler artık son dakika açıklamalarda. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınan başvurular yapılan değerlendirme sonrası e devlet üzerinden erişime açılacak. 8 Kasım Pazar günü gerçekleşen son başvuru sürecinin ardından binlerce öğrenci KYK burs sonuçları açıklamasına odaklandı. Konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmese de takvim göz önüne alındığında sonuçların 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle açıklanacağı ihtimali öne çıkmıştı. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KYK burs başvuru sonuçları ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

4.12.2020Gündem
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak KYK sonuçları açıklandı mı  KYK burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş

KYK başvuru sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. KYK başvuruları kasım ayında sona erdi. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek. Adayların sonuçların açıklanmasının ardından taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? İşte konu ile ilgili detaylar

3.12.2020Gündem
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler KYK burs sonuçlarına çevrildi

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KYK burs sonuçlarına çevrildi

KYK burs sonuçları için heyecan giderek artıyor. KYK burs başvuruları 2020 yılında 8 Kasım’a kadar yapılabildi. Devlet bursu veya öğrenim kredisi almak isteyenler işlemlerini e-Devlet üzerinden yaptılar. Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.11.2020Gündem
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Burs ve kredi sonuçları bekleniyor

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Burs ve kredi sonuçları bekleniyor

KYK burs başvuru sonuçları, başvuruların tamamlanmasının ardından vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. KYK burs sonuç açıklama tarihi, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından net bir şekilde açıklanmasa da geçtiğimiz yıl baz alınarak sonuç açıklaması değerlendirilebilir. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.11.2020Gündem
KYK yurt başvurularında geri sayım: 2020 2021 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

KYK yurt başvurularında geri sayım: 2020 2021 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvuruları başladı mı? 2020 KYK yurt ve burs başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim takvimine göre alınan KYK burs başvurularının sonuçları, yapılan değerlendirme sonrası ilan edilecek. e Devlet üzerinden yapılacak olan KYK yurt başvuruları ise YURTKUR'dan yapılan son dakika açıklama ile müracaata açılacak. İşte, 2020 2021 KYK burs başvuru sonuçları ve yurt başvuru tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.11.2020Gündem
KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak Gözler KYK burs sonuçlarında

KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Gözler KYK burs sonuçlarında

KYK burs sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. KYK burs ve kredi başvuruları 8 Kasım tarihinde sona erdi. Adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Sonuçların açıklanmasının ardından burs-kredi taahhüt senedini düzenlemeyenlere burs veya öğrenim kredi verilmeyecek olup, ayrıca bildirim yapılmayacak. Peki KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

26.11.2020Gündem
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak e devlet KYK sonuç sorgulama ekranı için GSK açıklaması bekleniyor

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? e devlet KYK sonuç sorgulama ekranı için GSK açıklaması bekleniyor!

KYK burs sonuçları için geri sayım devam ediyor. Üniversite ara sınıf ve birinci sınıf öğrencilerinin başvuru yaptığı 2020 KYK burs başvuruları yapılan değerlendirme sonrası açıklanacak. e devletten yayınlanacak olan KYK burs sonuçlarında başvuru şartları esas alınacak. KYK burs başvurularının üzerinden haftalar geçmesinin ardından öğrenciler beklentisini arttırdı. Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edileceği duyuruldu. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KYK sonuç başvuru sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

25.11.2020Gündem
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2020-2021 eğitim yılı sonuçları araştırılıyor

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020-2021 eğitim yılı sonuçları araştırılıyor!

2020-2021 KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. KYK burs başvuruları geçtiğimiz günlerde sona erdi ve öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.11.2020Gündem
KYK burs sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak KYK burs sorgulama sayfası için gözler GSBde

KYK burs sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? KYK burs sorgulama sayfası için gözler GSB'de

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrası, KYK burs sonuçları erişime açılacak e Devlet sistemi üzerinden gerçekleşen başvuruların sonuçları kurumun internet sitesinden öğrenilecek. Geçtiğimiz yıl 24 Ekim'de sona eren başvuruların ardından sonuçları 16 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Gözler şimdi bu yılki KYK kredi başvuru sonuçlarında. İşte, 2020 KYK burs sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.11.2020Gündem
KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır Gözler KYK 2020 burs sonuçlarında

KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? Gözler KYK 2020 burs sonuçlarında

KYK burs başvurularını yapan adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Devlet bursu veya öğrenim kredisi almak isteyenler her yıl belirli tarihlerde başvurularını online olarak yapıyorlar. KYK burs başvuruları 8 Kasım tarihinde sona erdi. Adaylar sonuçları yine online olarak sorgulayabilecekler. İşte KYK bursları ile ilgili bilgiler

20.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman? 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

Üniversiteye bu yıl başlayan öğrenciler ya da öğrenimlerine devam edenler yurt, burs ve öğrenci kredisinin başvurularıyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. KYK burs başvuru işlemleri bu sene de e-Devlet sistemi üzerinden alındı. Şimdi ise yurt başvuruları bekleniyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

19.11.2020Gündem
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak KYK burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama ekranı için gözler GSBde

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama ekranı için gözler GSB'de!

KYK burs sonuçları için gözler artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelecek son dakika açıklamalarda. İlk kez bir yükseköğrenim programına yerleşen ve ara sınıfa devam eden öğrencilerin başvurularını gerçekleştirdiği 2020 KYK burs başvurularının sonuçları, yapılan değerlendirme sonrası ilan edilecek. Burs başvurusunun haricinde KYK kredi başvuruları da belli olacak. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

18.11.2020Gündem
2020-2021 KYK burs başvuru sonucu ne zaman açıklanacak GSB ve KYKdan açıklama bekleniyor

2020-2021 KYK burs başvuru sonucu ne zaman açıklanacak? GSB ve KYK'dan açıklama bekleniyor!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2020-2021 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Burs ve kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı kasım ayının sonlarına kısa bir süre kala, yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, KYK burs başvuru sonucu ne zaman açıklanacak?

17.11.2020Gündem
KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak İşte son bilgiler

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte son bilgiler

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2020-2021 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Burs ve kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı kasım ayının sonlarına kısa bir süre kala, yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.11.2020Gündem
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak KYK burs başvurusu sonuçları için heyecanlı bekleyiş

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvurusu sonuçları için heyecanlı bekleyiş

KYK başvurusu her yıl belirli tarihlerde alınıyor. KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları bu yıl 28 Ekim’de başladı ve 8 Kasım’da sona erdi. Yurt başvuruları ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı. Şimdi gözler burs başvuru sonuçlarında. Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek.

13.11.2020Gündem