EKSTRA
MENÜ

Kyk Burs

Kyk Burs haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kyk Burs hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 816 Kyk Burs haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yüksek Öğrenim Kredi ve yurtlar Kurumu kısaca KYK'dır. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na bağlı olarak 1961 yılında kurulan ve yüksek öğrenim gören ve maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amaçlayan tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi özel bütçeli ve sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur.

Kurum, 1961 Anayasasının 50’nci maddesinde “Devlet maddi imkanlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yüksek öğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” hükmünden sonra anayasa ile devlete ait olduğu bildirilen bu görevlerin yerine getirilmesi için 22 Ağustos 1961 tarihinde yürürlüğe giren 351 sayılı Kanun ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kurulmuştur. Kurum, başlangıçta Millî Eğitim Bakanlığının denetiminde iken, bu denetim 06 Şubat 1970 günlü Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiş, daha sonra 13.12.1983 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 179 sayılı KHK’nin 52/b maddesi ile Millî Eğitim Bakanlığının bağlı kuruluşu, 04.05.2009 tarih ve 27218 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanının onayı ile Başbakanlığa bağlı kuruluş haline getirilmiş, 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmıştır.

Kurum;

351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince, 1962 yılından itibaren öğrenim kredisi,
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs, vermektedir.

Kyk devamı...

Kyk Burs Haberleri

2021 burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak İşte KYK burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

2021 burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz yıllarda, lisans ve ön lisans öğrencileri için burs desteği verilmişti. KYK her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere burs ve öğrenim kredisi desteği vermeye devam edecek. Burs başvurularının henüz başlamaması üniversiteli gençleri meraklandırdı. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman?

26.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar

KYK burs başvurusu başladı mı? 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar!

KYK burs başvuru tarihleri, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) bünyesindeki yurtlar için yapılan yerleştirmelerin ardından gözler burs başvurularına çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığınca 2021-2022 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 28 Ekim-3 Kasım tarihlerinde alınmıştı. Peki, bu yıl KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında

KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor? 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında!

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacağı ile üniversite öğrencilerinin odağında yer alıyor. 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelere ilk kez başlayan ya da geçtiğimiz yıl başlayıp pandemi dolayısıyla burs ve kredi başvurusu yapamayan öğrenciler, bu yıl KYK burs başvurusu ile bu işlemi ile ilk kez başvurusunu gerçekleştirebilecek. Peki, E-Devlet üzerinden müracaata açılacak olan ve 11 adımda tamamlanacak olan KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında öğrencileri yakından ilgilendiren detaylı bilgiler

25.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman 2021 KYK burs ve kredi başvurusu için 12 farklı kurum devrede olacak

KYK burs başvurusu ne zaman 2021? KYK burs ve kredi başvurusu için 12 farklı kurum devrede olacak

KYK burs başvurusu için tarih detayı, Ekim ayına günler kala merak uyandırmaya devam ediyor. Eğitimlerini devlet bursu ile sürdürmek ve maddi ihtiyaçlarını bu burs ile sağlamak isteyen öğrenciler, KYK burs başvurusu için araştırmalarına başladı. KYK burs başvurusu, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da E-Devlet üzerinden doldurulacak form ile tamamlanacak. KYK burs başvurusu yapmak için E-Devlet şifresine sahip olmak gerekecek. Başvuru süreci toplam 11 adımda tamamlanacak. Peki, KYK burs başvurusu 2021 ne zaman başlıyor? İşte, o konuda önemli bilgiler

24.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı, başvuru takvimi yayınlandı mı İşte KYK burs ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler

KYK burs başvurusu başladı mı, başvuru takvimi yayınlandı mı? İşte KYK burs ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler

KYK burs başvuru tarihleri için gözler artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite öğrencilerinin KYK burs başvuruları için beklentileri bu haftaya yöneldi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan burs başvuruları e devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek. KYK burs başvuruları geçtiğimiz sene ekim ayında başlamıştı. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK burs başvuruları hakkında ayrıntılar.

21.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSBde

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSB'de

KYK burs başvuru tarihleri 2021 yılında da merak edilen konulardan biri oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından burs başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Devlet bursu almak isteyenler e-Devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Aynı zamanda öğrenim kredisi başvuruları da bu tarihler aralığında alınıyor. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı? İşte son durum

21.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı 2021 KYK burs başvurularında son durum

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? 2021 KYK burs başvurularında son durum

KYK burs başvurusunu yapmak isteyen öğrenciler yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. YKS sonuçlarına göre bir programa girmeye hak kazananlar yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından burs başvuru tarihlerini beklemeye başladılar. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl başvuruları e-Devlet üzerinden açıkladığı tarih aralığında alıyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? İşte KYK burs başvuruları ile ilgili detaylar

20.09.2021Gündem
Burs ve kredi başvuruları ne zaman, ayın kaçında başlayacak İşte KYK kredi ve burs başvurularında son durum

Burs ve kredi başvuruları ne zaman, ayın kaçında başlayacak? İşte KYK kredi ve burs başvurularında son durum

Burs ve kredi başvuruları üniversitelilerin gündeminde yer alıyor. Üniversite yerleştirme sınavlarının sonuçlarının açıklanmasının ardından yüksek öğretime adım atan öğrencileri burs heyecanı sardı. Geçtiğimiz günlerde başlayan KYK yurt başvuru sonuçlarının ardından gözler bu kez 2021 KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularına çevrildi. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman, ayın kaçında başlayacak?

18.09.2021Gündem
KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak KYK 2021 burs başvurusu için gözler GSBde

KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak? KYK 2021 burs başvurusu için gözler GSB'de

KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından belirtilen tarihlerde KYK burs başvuru işlemleri alınıyor. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler burs ve öğrenim kredisi açıklamalarına çevrildi. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu başladı mı, ne zaman yapılacak?

17.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır İşte son gelişmeler

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte son gelişmeler

KYK burs başvuru tarihleri, yurt başvurularının 12 Eylül'de tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak duyuru ile 2021-2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri açıklanacak. KYK burs başvurusu e devlet üzerinden gerçekleşecek. KYK burs başvurularına lisans, ön lisans ve yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri başvuracak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı 2021 KYK burs ve kredi başvuru ekranı e devlette olacak

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı 2021? KYK burs ve kredi başvuru ekranı e devlet'te olacak!

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları için gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. Yükseköğrenim öğrencileri için KYK burs ve öğrenci kredisi başvuruları, e devlet üzerinden gerçekleşecek. 2021-2022 öğretim yılında YKS'ye girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri burs ve kredi başvurularını belirlenen tarihlerde T.C kimlik numarası bilgileri ile tamamlayacaklar. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, KYK burs ve kredi başvuru tarihleri hakkında ayrıntılar.

13.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak 2021 KYK burs başvurusu için gözler GSBde

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? 2021 KYK burs başvurusu için gözler GSB'de

KYK burs başvuru için araştırmalar hızlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından KYK yurt başvuruları başladı. Adaylar bu açıklamanın ardından burs başvurusunu araştırmaya başladılar. Geçtiğimiz yıl işlemler 8 Kasım’da sona ermişti. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

13.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman 2021 burs ve kredi başvuruları bekleniyor

KYK burs başvurusu ne zaman? 2021 burs ve kredi başvuruları bekleniyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz yıllarda, lisans ve ön lisans öğrencileri için burs desteği verilmişti. KYK her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere burs ve öğrenim kredisi desteği vermeye devam edecek. Burs başvurularının henüz başlamaması üniversiteli gençleri meraklandırdı. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman?

11.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor KYK 2021 burs başvuruları e-Devlet’ten yapılacak

KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? KYK 2021 burs başvuruları e-Devlet’ten yapılacak

KYK burs başvuru ekranı üzerinden başlayacak olan müracaatlar öğrenciler tarafından heyecanla bekleniyor. YKS sonuçlarına göre bir üniversite programına kayıt yaptıran üniversite öğrencileri, KYK burs başvurularını e devlet üzerinden tamamlayabilecekler. Yaşadıkları illerden farklı bir ilde üniversite kazanarak barınma imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler, KYK burs başvurularının değerlendirilmesinin ardından kayıtlarını yapacaklar. Peki, KYK burs başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? İşte, 2021 KYK burs başvuru tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

10.09.2021Gündem
VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak VGM burs başvuruları için heyecanlı bekleyiş

VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak? VGM burs başvuruları için heyecanlı bekleyiş

VGM burs başvurusu her yıl belirli tarihlerde alınıyor. VGM ortaöğrenim burs başvurusu ve yükseköğrenim burs başvuruları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler arasında alınıyor. 2021-2022 KYK burs başvurularının başlamasının ardından gözler VGM’ye çevrildi. Peki, VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak?

9.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı KYK burs başvuruları bekleniyor

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? KYK burs başvuruları bekleniyor

KYK burs başvuru tarihleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS sonuçlarına göre adayların üniversitelerin programlarına yerleşmesinin ardından yurt başvuruları alınmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü 6 Eylül'den itibaren KYK yurt başvurularını almaya başladı. Şimdi gözler KYK burs başvurularına çevrildi. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? İşte detaylar

9.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman 2021-2022 dönemi burs ve kredi bşvurularında son durum

KYK burs başvurusu ne zaman? 2021-2022 dönemi burs ve kredi bşvurularında son durum

Kredi ve Yurtları Kurumu (KYK), burs ve kredi başvurularına yönelik araştırmalar hızlandı. Öğrencilerin burs ve kredi başvurularında öncelikli tercihi olan KYK her yıl belirlenen tarihlerde başvuruları alıyor. KYK burs ve kredi başvuruları online sistem üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

9.09.2021Gündem
KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 burs başvuru takviminden detaylar

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 burs başvuru takviminden detaylar

2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başlaması ile şimdi burs başvurusu gündem oldu. Üniversite öğrencileri, burs başvuru ekranının açılacağı tarihe odaklandı. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

7.09.2021Gündem
2021 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman İşte burs başvurularında son gelişmeler

2021 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman? İşte burs başvurularında son gelişmeler

Kredi ve Yurtları Kurumu (KYK), burs ve kredi başvurularına yönelik araştırmalar hızlandı. Öğrencilerin burs ve kredi başvurularında öncelikli tercihi olan KYK her yıl belirlenen tarihlerde başvuruları alıyor. KYK burs ve kredi başvuruları online sistem üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki, 2021 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman?

6.09.2021Gündem
VGM burs başvurusu ne zaman Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu için gözler o açıklamada

VGM burs başvurusu ne zaman? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu için gözler o açıklamada

VGM (Vakıflar Genel Müdürlüğü) burs başvuru tarihleri YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir kez daha gündeme geldi. VGM Eğitim Yardımları için başvurular her sene Genel Müdürlük tarafından belirlenen tarihler arasında alınıyor. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman alınacak, başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, VGM burs başvurusu şartları ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

6.09.2021Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak 2021 Başvuru şartları neler İşte KYK burs/kredi başvurularında son bilgiler

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak 2021? Başvuru şartları neler? İşte KYK burs/kredi başvurularında son bilgiler

KYK burs başvuru tarihleri, YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gündeme geldi. Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek olan KYK burslarına; önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler başvuru yapabilecekler. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak duyuru ile "e-Devlet" üzerinden veya "kyk.gsb.gov.tr" adresinden 2021 KYK burs başvuruları alınacak. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak 2021? İşte, KYK burs başvuru tarihleri ve şartları hakkında ayrıntılı bilgiler.

4.09.2021Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak Kredi Yurtlar Kurumu burs başvuru tarihleri bekleniyor

KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? Kredi Yurtlar Kurumu burs başvuru tarihleri bekleniyor

KYK burs başvuruları ile ilgili araştırmalar hızlandı. KYK burs başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen KYK bursları için başvurular her yıl olduğu gibi e Devlet üzerinden alınacak. İlk defa burs/kredi almaya hak kazanan öğrencilerin taahhütname onay işlemleri de aynı ekran üzerinden yapacaklar. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, sürece dair detaylar

2.09.2021Gündem
KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak İşte burs başvuru takviminde son durum

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte burs başvuru takviminde son durum

2021-2022 eğitim yılından itibaren KYK'nın kredi ve burs imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler, burs başvuruları için gelişmeleri takip ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen kredileri için öğrenciler başvuruların ne zaman yapılacağını ve bursların ne zaman verileceğini merak ediyorlar. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

28.08.2021Gündem
KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, tarih belli oldu mu İşte 2021 burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, tarih belli oldu mu? İşte 2021 burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

Kredi ve Yurtları Kurumu (KYK), burs ve kredi başvurularına yönelik araştırmalar hızlandı. Öğrencilerin burs ve kredi başvurularında öncelikli tercihi olan KYK her yıl belirlenen tarihlerde başvuruları alıyor. KYK burs ve kredi başvuruları online sistem üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, tarih belli oldu mu? İşte 2021 burs ve kredi başvurularında son gelişmeler

25.08.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak İşte 2021 KYK başvurularında son durum

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte 2021 KYK başvurularında son durum

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), binlerce öğrenciye barınma hizmeti sunmasının yanında burs ve kredi desteği de sağlıyor. 2021 YKS yerleştirme işlemleri kapsamında bu yıl ilk kez bir yükseköğrenim programına yerleşecek yüz binlerce öğrenci, KYK'nın 2021-2022 dönemi burs ve kredi başvurularını başlatacakları tarihi bekliyor. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

22.08.2021Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman alınacak KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs başvuruları ne zaman alınacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

Üniversite tercih süreci devam ederken adaylar bir yandan da KYK burs ve yurt başvuru sürecini takip ediyor. Öğrencilerin yurt ve burs başvurusunda öncelikli tercihi olan KYK, her yıl belirlen tarihler arasında başvuruları kabul ediyor. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman alınacak? İşte KYK burs ve yurt başvurularında son durum

17.08.2021Gündem
KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 başvurularından son bilgiler

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 başvurularından son bilgiler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm okulların zamanında yüz yüze eğitime açılacağını belirterek, "Bilim Kurulumuz eğitimde uyulması gereken uygulanabilir kuralları belirledi. Alınması gereken tedbirlerle ilgili hazırlıklarını tamamladı." dedi. Bu gelişmenin ardından KYK burs ve yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

12.08.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman İşte 2021 KYK burs/kredi başvurularında son bilgiler

KYK burs başvurusu ne zaman? İşte 2021 KYK burs/kredi başvurularında son bilgiler

KYK burs başvurusu hakkındaki araştırmalar hız kazandı. 2021 KYK burs başvurusu için detaylar henüz belli olmadı. Binlerce öğrencinin evinden yüzlerce kilometre uzakta alacağı eğitim dolayısıyla ihtiyaç duyduğu eğitim desteği, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından karşılanacak. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman?

9.08.2021Gündem
Ağustos ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman Bakan tarih verdi

Ağustos ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman? Bakan tarih verdi!

KYK burs ve kredi ödemeleri hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Ağustos ayında alacakları ödemelere odaklanan binlerce öğrenci, burs ve kredilerin ne zaman, ayın kaçında ödeneceğini sorguluyor. Peki, KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman?

6.08.2021Gündem
KYK burs başvuru tarihleri açıklandı mı 2021 KYK burs başvuru ne zaman İşte son gelişmeler

KYK burs başvuru tarihleri açıklandı mı? 2021 KYK burs başvuru ne zaman? İşte son gelişmeler

KYK burs başvuru tarihleri için geri sayım başladı. YKS tercihlerinin alınmasına kısa süre kala gözler KYK burs başvuruları için yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak duyuru ile 2021 KYK burs başvuruları başlayacak. KYK burs başvuruları her yıl olduğu gibi e devlet üzerinden gerçekleşecek. Ön lisans, lisans Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencilerin faydalandığı burslardan öğrenim kredisi alanlar yararlanamayacak. Peki, 2021 KYK burs başvuru ne zaman? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

4.08.2021Gündem
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak 2021 KYK burs başvuru tarihi için gözler Bakanlıkta

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2021 KYK burs başvuru tarihi için gözler Bakanlıkta!

KYK burs başvuru tarihleri, YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gündeme geldi. Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın koordinesinde verilen KYK burslarının başvuruları e Devlet üzerinden alınacak. Ön lisans, lisans Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencilerin faydalandığı 2021 KYK burs başvuru tarihleri Kredi ve Yurtlar Kurumu duyurusu ile ilan edilecek. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, 2021 KYK burs başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

30.07.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak İşte KYK başvurularında son gelişmeler

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte KYK başvurularında son gelişmeler

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 26-27 Haziran'da gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Bu gelişme sonrası KYK burs ve kredi başvuruları gündem oldu. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman alınacak?

29.07.2021Gündem
KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvurularında son durum, öğrenciler tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. YKS sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala gözler bir kez daha KYK yurt ve burs başvuru tarihlerine çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YURTKUR duyurularıyla tarihleri açıklanacak olan KYK başvuruları bu sene de e Devlet üzerinden yapılacak. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

27.07.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak İşte KYK burs ve yurt başvurularında son bilgiler

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs ve yurt başvurularında son bilgiler

Üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak. ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu internet sitesinden yayımladı. Buna göre, üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak. Bu gelişme sonrası KYK yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

16.07.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021 burs ve yurt başvurularında son gelişmeler

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021 burs ve yurt başvurularında son gelişmeler

KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. KYK burs ve yurt başvuruları her yıl yoğun ilgi görüyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü başvuruları e-Devlet üzerinden alıyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl ne zaman olacağı sorgulanıyor. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman?

12.07.2021Gündem
KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman İşte 2021-2022 burs/yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021-2022 burs/yurt başvurularında son durum

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ve burs başvuruları öğrenciler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. KYK başvuru tarihlerine göre hareket edecek olan öğrenciler YURTKUR ve Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya kitlendi. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman?

8.07.2021Gündem
KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman İşte KYK Temmuz ödemelerinde son durum

KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman? İşte KYK Temmuz ödemelerinde son durum!

KYK burs ve kredi ödemeleri hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Temmuz ayında alacakları ödemelere odaklanan binlerce öğrenci, burs ve kredilerin ne zaman, ayın kaçında ödeneceğini sorguluyor. Peki, KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman?

6.07.2021Gündem
KYK başvuruları ne zaman İşte 2021 KYK yurt ve burs başvurularında son durum

KYK başvuruları ne zaman? İşte 2021 KYK yurt ve burs başvurularında son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü ve son oturumu Yabancı Dil Testi'nin (YDT) sona ermesiyle, YKS maratonunda tüm oturumlar tamamlandı. Oturumlara katılım sağlayan adaylar ise şimdiden KYK burs ve yurt başvurularına odaklandı. Peki, KYK başvuruları ne zaman?

30.06.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK yurt başvurularında son gelişmeler

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt başvurularında son gelişmeler

Üniversite sınavına kısa süre kalması ile birlikte gözler bu kez Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularına çevrildi. 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden yüz binlerce öğrenci, bir yandan da KYK burs başvurularının başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

22.06.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK yurt başvurularında son durum

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt başvurularında son durum!

Üniversite sınavına kısa süre kalması ile birlikte gözler bu kez Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularına çevrildi. 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden yüz binlerce öğrenci, bir yandan da KYK burs başvurularının başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

19.06.2021Gündem
Mayıs ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman Bakan tarih verdi

Mayıs ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman? Bakan tarih verdi

Ramazan Bayramı öncesi ödemesi merak edilen hususlardan biri de KYK burs ve kredileri idi. Yüz binlerce üniversite öğrencisi, burs ve kredi ödeöelerinin ne zaman ödeneceğini merak ediyor. Peki, Mayıs ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman?

6.05.2021Gündem
Mahkemeden öğrenciler için çok önemli emsal karar

Mahkemeden öğrenciler için çok önemli emsal karar

Kahramanmaraş'ta yaşayan D.U., üniversitede okurken Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden aldığı bursun hazırlık sınıfında başarısız olduğu gerekçesiyle krediye çevrilmesi nedeniyle açtığı davayı kazandı. D.U.'nun avukatı Muhammed Burak Hurç, temyiz üzerine dosyayı inceleyen Ankara Bölge İdare Mahkemesi 4'üncü İdari Dava Dairesi’nin, yerel mahkemenin kararını onayarak 18 bin 486 TL krediyi iptal ettiğini belirterek, "Bu karar, kesin ve emsal nitelikli bir karardır" dedi.

12.03.2021Gündem
KYK burs ve kredileri yattı mı Bakan Kasapoğlundan önemli açıklama

KYK burs ve kredileri yattı mı? Bakan Kasapoğlu'ndan önemli açıklama

KYK burs ve kredileri yattı mı ve ne zaman yatacak sorusu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Ziraat Bankası üzerinden yaptığı ödeme, belirli tarih aralığında hesaplardan çekilebilecek. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.03.2021Gündem
KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak 2021 Şubat ayı KYK burs ödeme tarihi için gözler Bakanlıkta

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? 2021 Şubat ayı KYK burs ödeme tarihi için gözler Bakanlık'ta

Şubat ayının gelmesiyle KYK burs ve kredi ödeme tarihine gözler çevrildi. Lisans, ön lisans ve doktora öğrencilerine ödenen KYK burs ve kredileri, Ziraat Bankası hesaplarından yatırılacak. 2021 şubat ayı KYK bursu öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son numarasına göre ödenecek. Geçtiğimiz ay KYK ödeme tarihi ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Ocak'ta burs ve kredilerin yatmaya başladığını duyurmuştu. Peki, şubat ayı KYK burs ve kredileri ne zaman ödenecek? İşte, detaylar.

6.02.2021Gündem
KYK Burs ve Kredi Taahhütname onay işlemi için Bakan Kasapoğlundan önemli açıklama

KYK Burs ve Kredi Taahhütname onay işlemi için Bakan Kasapoğlu'ndan önemli açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs ve kredi almak için başvuruda bulunan öğrencilerin yoğun talebi üzerine, taahhütname onayıyla ilgili ek süre verileceğini açıkladı.

15.01.2021Gündem
KYK burs ve kredileri yattı mı 2021 Ocak ayı KYK bursu ödeme tarihini Bakan açıkladı

KYK burs ve kredileri yattı mı? 2021 Ocak ayı KYK bursu ödeme tarihini Bakan açıkladı

KYK burs ve kredi ödemeleri üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alırken beklenen açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Başvurularını yapıp KYK bursu ve kredisi almaya hak kazanan 1 milyon 397 bin 469 yükseköğrenim öğrencisi, ocak ayı KYK ödemelerini Ziraat Bankası hesaplarından alabilecekler. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada T.C. kimlik numarasının son numarasına göre KYK burs ve kredi ödemelerinin 10 Ocak tarihine kadar yatacağını bildirdi. İşte, 2021 Ocak ayı KYK burs ve kredi ödeme tarihi.

9.01.2021Ekonomi
KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak Ödeme tarihlerinde TC kimlik numarası belirleyici oluyor

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? Ödeme tarihlerinde TC kimlik numarası belirleyici oluyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan KYK burs ve kredilerinin ödeneceği tarih için açıklama geldi. KYK'dan burs ve kredi alma hakkı kazanan lisans ve ön lisans öğrencileri, belirtilen ödeme tarihinde burs ve kredilerini banka hesapları üzerinden almaya başlayacaklar. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? İşte T.C kimlik numarasının sonuna göre KYK burs ve kredilerinin yatacağı tarih...

7.01.2021Gündem
Bakan Kasapoğlundan burs ve kredi ödemeleri için açıklama:: Hesaplara yatmaya başladı

Bakan Kasapoğlu'ndan burs ve kredi ödemeleri için açıklama:: Hesaplara yatmaya başladı

Son dakika haberi: KYK burs ve kredi ödemeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1 milyon 397 bin 469 yükseköğrenim öğrencisinin ocak ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplarına yatmaya başladığını açıkladı. Burs ve kredi ödemeleri 6-10 Ocak tarihleri arasında T.C. kimlik numarasının son numarasına göre yapılacak.

6.01.2021Ekonomi
KYK kartları bu yıl evlere teslim edildi

KYK kartları bu yıl evlere teslim edildi

Üniversitede öğrenim gören ve Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredisi alan tüm öğrencilere yıllardır hizmet veren Ziraat Bankası, bu yıl içinde bulunulan pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak, ilk defa KYK Burs/Kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ‘Bankkart Genç’lerini adreslerinde teslim etti.

28.12.2020Ekonomi
KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman İlk defa burs-kredi alacak öğrencilerin ödeme tarihleri açıklandı

KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman? İlk defa burs-kredi alacak öğrencilerin ödeme tarihleri açıklandı!

2020-2021 KYK burs ve kredileri için beklenen açıklama geldi. Bu yıl ilk kez burs ve kredi imkanından yararlanacak öğrenciler için ödeme tarihleri netleşti. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs-kredi alacak 398 bin 173 öğrenciye yapılacak 680 milyon 603 bin 508 liralık ödemenin 27 Aralık gecesi başlayacağını açıkladı. Öte yandan öğrenciler, T.C Kimlik Numaralarına göre ödemelerini alacak. İşte, KYK burs ve kredi ödemeleri için ayrıntılar...

27.12.2020Gündem