EKSTRA
MENÜ

Kyk Yurt

Kyk Yurt haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kyk Yurt hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 956 Kyk Yurt haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kyk Yurt Haberleri

2021 KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak İşte KYK başvurularında son bilgiler

2021 KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte KYK başvurularında son bilgiler

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 26-27 Haziran'da gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Bu gelişme sonrası KYK yurt başvuruları gündem oldu. Peki, 2021 KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

28.07.2021Gündem
KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvurularında son durum, öğrenciler tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. YKS sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala gözler bir kez daha KYK yurt ve burs başvuru tarihlerine çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YURTKUR duyurularıyla tarihleri açıklanacak olan KYK başvuruları bu sene de e Devlet üzerinden yapılacak. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

27.07.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021 KYK yurt başvuru takvimi

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021 KYK yurt başvuru takvimi

KYK yurt başvuruları öğrencilerin gündeminde yer alıyor. 2021-2022 eğitim yılını, üniversite kayıdı yaptıracakları şehirlerde geçirmek için gün sayan kişiler, KYK'nın burs ve yurt başvurularını ne zaman online olarak açacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

22.07.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK 2021 yurt başvuru tarihleri için geri sayım

KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK 2021 yurt başvuru tarihleri için geri sayım

KYK yurt başvuru tarihleri milyonlarca öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. YKS tercihlerine kısa süre kala gözler KYK yurt başvuruları ile ilgili yapılacak açıklamalara çevrildi. Her yıl belirli tarihlerde alınan KYK yurt başvuruları bu sene de e Devlet üzerinden öğrenci T.C kimlik numarası ile gerçekleşecek. Yurt yerleştirme işlemi yapılıp kayıt yaptırmayan öğrencilerin tekrar yurt başvuru hakkı bulunamayacak. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

22.07.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak İşte KYK burs ve yurt başvurularında son bilgiler

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs ve yurt başvurularında son bilgiler

Üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak. ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu internet sitesinden yayımladı. Buna göre, üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak. Bu gelişme sonrası KYK yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

16.07.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021 burs ve yurt başvurularında son gelişmeler

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021 burs ve yurt başvurularında son gelişmeler

KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. KYK burs ve yurt başvuruları her yıl yoğun ilgi görüyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü başvuruları e-Devlet üzerinden alıyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl ne zaman olacağı sorgulanıyor. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman?

12.07.2021Gündem
KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman İşte 2021-2022 burs/yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021-2022 burs/yurt başvurularında son durum

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ve burs başvuruları öğrenciler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. KYK başvuru tarihlerine göre hareket edecek olan öğrenciler YURTKUR ve Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya kitlendi. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman?

8.07.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte en son gelişmeler

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte en son gelişmeler

KYK yurt başvuruları, üniversite sınavını tamamlayan öğrencilerin gündeminde yer alıyor. YKS sonuçları sonrasında tercihlerini yapacak olan pek çok aday, üniversiteli olabilmek için aldıkları puanı tercih listesine yön vermek için kullanacak. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman?

6.07.2021Gündem
KYK başvuruları ne zaman İşte 2021 KYK yurt ve burs başvurularında son durum

KYK başvuruları ne zaman? İşte 2021 KYK yurt ve burs başvurularında son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü ve son oturumu Yabancı Dil Testi'nin (YDT) sona ermesiyle, YKS maratonunda tüm oturumlar tamamlandı. Oturumlara katılım sağlayan adaylar ise şimdiden KYK burs ve yurt başvurularına odaklandı. Peki, KYK başvuruları ne zaman?

30.06.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK yurt başvurularında son gelişmeler

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt başvurularında son gelişmeler

Üniversite sınavına kısa süre kalması ile birlikte gözler bu kez Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularına çevrildi. 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden yüz binlerce öğrenci, bir yandan da KYK burs başvurularının başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

22.06.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK yurt başvurularında son durum

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt başvurularında son durum!

Üniversite sınavına kısa süre kalması ile birlikte gözler bu kez Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularına çevrildi. 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden yüz binlerce öğrenci, bir yandan da KYK burs başvurularının başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

19.06.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021-2022 yurt başvurularında son durum

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021-2022 yurt başvurularında son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitelerde 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin başlayacağını bildirmesi yüz yüze eğitime geçilmesini bekleyen öğrencileri sevindirdi. Pek çok üniversite öğrencisi, "Üniversiteler ne zaman açılacak?" sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan KYK başvuruları da gündeme geldi. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman?

12.06.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021-2022 KYK başvurularında son durum

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021-2022 KYK başvurularında son durum

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan tedbirler nedeniyle 1 yılı aşkın süredir okulundan ve arkadaşlarından ayrı kalan üniversiteliler, yeniden okuluna döneceği için şimdiden heyecanlanmaya başladı. Bir yandan da KYK yurt başvuruları gündem oldu. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman?

8.06.2021Gündem
Yurt başvuruları ne zaman yapılacak ve KYK yurtları açılacak mı

Yurt başvuruları ne zaman yapılacak ve KYK yurtları açılacak mı?

Yurt başvuruları, bazı bölümler için hibrit eğitime geçme kararının alınmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Özellikle bu yıl ilk kez üniversite kazanan öğrencilerin barınma imkanına sahip olmadıkları için araştırdığı yurt başvuruları, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren YURTKUR üzerinden gerçekleşecek. KYK yurtlarının açılıp açılmayacağı ise bu süreçte netlik kazanacak.

18.02.2021Gündem
Yurt başvuruları ne zaman yapılacak ve KYK yurtları açılacak mı

Yurt başvuruları ne zaman yapılacak ve KYK yurtları açılacak mı?

Yurt başvuruları, bazı bölümler için hibrit eğitime geçme kararının alınmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Özellikle bu yıl ilk kez üniversite kazanan öğrencilerin barınma imkanına sahip olmadıkları için araştırdığı yurt başvuruları, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren YURTKUR üzerinden gerçekleşecek. KYK yurtlarının açılıp açılmayacağı ise bu süreçte netlik kazanacak.

17.02.2021Gündem
KYK yurt başvurusu için geri sayım başladı Anket sonuçları belirleyici olacak

KYK yurt başvurusu için geri sayım başladı! Anket sonuçları belirleyici olacak

KYK yurt başvurusu, yüz yüze eğitimin başlaması halinde binlerce öğrencinin gündemindeki konu olacak. KYK yurt başvurusu aracılığıyla eğitim alacakları şehirdeki barınma sorununun önüne geçmeyi hedefleyen pek çok öğrenci, yapılacak olan duyuruya kilitlendi. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgile

9.02.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak İşte en son gelişmeler

KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? İşte en son gelişmeler

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Yükseköğretim kurumlarımızda 2020-2021 bahar döneminde 'yüz yüze öğretime geçilmesine ilişkin görüşlerini almak üzere' Sağlık Bakanlığımıza bir yazı gönderdik.' dedi. Bu gelişmenin ardından üniversitelerin açılması noktasında beklentiye giren öğrenciler, KYK yurt başvurularına odaklandı. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

4.02.2021Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman Gözler GSBde

KYK yurt başvurusu ne zaman? Gözler GSB'de

KYK yurt başvuru süreci için öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Üniversitelerde yüz yüze eğitim sürecinin gündeme gelmesinin ardından on binlerce öğrencinin gündemindeki konu KYK yurt başvurusu oldu. Döneme uzaktan eğitimle başlamaları dolayısıyla barınma sorununu henüz çözümleyemeyen binlerce öğrenci, KYK yurt başvurusu ile sürecin detaylarını sorguluyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

4.02.2021Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak 2021 yurt başvuruları için gözler Bakanlıkta

KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? 2021 yurt başvuruları için gözler Bakanlık'ta

KYK yurt başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İkinci dönem öncesi üniversitelerin açılması için beklentiye giren binlerce öğrenci, YURTKUR üzerinden gelecek olan duyuru ile başvuru işlemlerini e-Devlet ekranı üzerinden gerçekleştirecek. Pandemi nedeniyle gerçekleşen uzaktan eğitim sürecinde KYK yurt başvurularının durumunu örgün eğitim kararı ile belli olacak. İşte, 2021 yurt başvuruları ile ilgili son gelişmeler.

27.01.2021Gündem
KYK 500 memur alımı başvuru şartları.. 63 ilde personel alımı yapılacak.. İşte başvuru tarihleri

KYK 500 memur alımı başvuru şartları.. 63 ilde personel alımı yapılacak.. İşte başvuru tarihleri

KYK memur alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. KYK memur alımı ile 63 ilde yurtlarda yönetim personeli istihdam edilecek. 270 kadın ve 230 erkek olmak üzere toplam 500 personel istihdam edecek olan Kredi ve Yurtlar Kurumu, başvuru şartları ve hangi illerde alım yapılacağı konusunda açıklamalarını gerçekleştirdi. Peki, KYK 500 yurt yönetim memur alımı başvuru şartları neler olacak ve başvuru nereye yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

5.01.2021Gündem
KYK yurt başvurusu nasıl ve nereden yapılır Müracaatlar E-Devlet üzerinden alınacak

KYK yurt başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Müracaatlar E-Devlet üzerinden alınacak

KYK yurt başvuru süreci, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun E-Devlet platformu üzerinden alınacak. Üniversiteyi kazandıkları illerde barınma sorununun önüne geçmek isteyen öğrenciler, KYK yurt başvuru işlemi ile devlet yurtları imkanından faydalanabilecek. Peki, KYK yurt başvurusu nereden ve nasıl yapılabilecek? Bu yıl üniversite eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin yakından takip ettiği o konu hakkında detaylı bilgiler

28.12.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak Binlerce öğrenci haber bekliyor

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? Binlerce öğrenci haber bekliyor

KYK kredi ve burs başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Yeni yıl öncesi beklentiye giren adaylar, 2020-2021 eğitim yılı için KYK yurt başvurularının ne zaman e-Devlet üzerinden alınacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

24.12.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak İşte ayrıntılar

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar

KYK yurtları aracılığı ile barınma ihtiyacını gidermek isteyen üniversiteliler, 2020 başvurularının ne zaman alınmaya başlayacağını öğrenmek istiyor. Henüz üniversitelerde yüz yüze eğitim olmamasına rağmen araştırma yapan öğrenciler, yeni yıla kısa bir süre kala araştırmalarına hız verdi. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

16.12.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020-2021 yurt başvuru şartları ve başvuru ekranı

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020-2021 yurt başvuru şartları ve başvuru ekranı

KYK yurt başvuruları öğrencilerin odaklandığı konuların başında geliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından burs ve kredi değerlendirmelerinin tamamlanmasının ardından gözler KYK yurt başvurularına çevrildi. İlk kez bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ve ara sınıfta öğrenimine devam eden öğrenciler KYK yurt başvurusunda bulunacak. KYK yurt başvuruları e devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, 2020-2021 yurt başvuru şartları ve başvuru işleminin detayları.

14.12.2020Gündem
KYK 500 memur alımı başvuru şartları.. 63 ilde personel alımı yapılacak..

KYK 500 memur alımı başvuru şartları.. 63 ilde personel alımı yapılacak..

KYK memur alımı ile 63 ilde yurtlarda yönetim personeli istihdam edilecek. 270 kadın ve 230 erkek olmak üzere toplam 500 personel istihdam edecek olan Kredi ve Yurtlar Kurumu, başvuru şartları ve hangi illerde alım yapılacağı konusunda açıklamalarını gerçekleştirdi. Peki, KYK 500 yurt yönetim memur alımı başvuru şartları neler olacak ve başvuru nereye yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgilerv

14.12.2020Gündem
KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak Burs sonuçlarının ardından araştırmalar arttı

KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak? Burs sonuçlarının ardından araştırmalar arttı!

KYK yurt başvuruları hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Burs ve kredi sonuçlarının erişime açılmasının hemen ardından şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Öğrenciler yoğun şekilde sorularına internette yanıt arıyor. Peki, KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

11.12.2020Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvuruları ne zaman? 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

2020-2021 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs, kredi başvuru sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs, kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından KYK yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman?

8.12.2020Gündem
KYK yurt başvuruları başladı mı, ne zaman 2020 e devlet KYK yurt başvuru ekranı

KYK yurt başvuruları başladı mı, ne zaman? 2020 e devlet KYK yurt başvuru ekranı!

KYK yurt başvurusu için geri sayım devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan başvuru işlemleri e devlet üzerinden alınacak. KYK yurtlarına ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencileri başvuracak. KYK yurt başvuru müracaatlarında başvuru şartlarını taşıyan öğrenciler değerlendirilecek. Peki, 2020 KYK yurt başvuruları başladı mı? İşte, e devlet KYK yurt başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

1.12.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman İşte 2020-2021 başvuruları hakkında bilgi

KYK yurt başvurusu ne zaman? İşte 2020-2021 başvuruları hakkında bilgi

KYK yurtları aracılığı ile barınma ihtiyacını gidermek isteyen üniversiteliler, 2020 başvurularının ne zaman alınmaya başlayacağını öğrenmek istiyor. Henüz üniversitelerde yüz yüze eğitim olmamasına rağmen araştırma yapan öğrenciler, yeni yıla kısa bir süre kala araştırmalarına hız verdi. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

28.11.2020Gündem
KYK yurt başvurularında geri sayım: 2020 2021 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

KYK yurt başvurularında geri sayım: 2020 2021 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvuruları başladı mı? 2020 KYK yurt ve burs başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim takvimine göre alınan KYK burs başvurularının sonuçları, yapılan değerlendirme sonrası ilan edilecek. e Devlet üzerinden yapılacak olan KYK yurt başvuruları ise YURTKUR'dan yapılan son dakika açıklama ile müracaata açılacak. İşte, 2020 2021 KYK burs başvuru sonuçları ve yurt başvuru tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman? 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor!

KYK bursu için başvuru takviminin tamamlanması ile birlikte şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Henüz burs başvuru sonuçları açıklanmadan beklentiye giren adaylar, 2020-2021 eğitim yılı için KYK yurt başvurularının ne zaman e-Devlet üzerinden alınacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

24.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman? 2020-2021 yurt başvuruları bekleniyor

Üniversiteye bu yıl başlayan öğrenciler ya da öğrenimlerine devam edenler yurt, burs ve öğrenci kredisinin başvurularıyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. KYK burs başvuru işlemleri bu sene de e-Devlet sistemi üzerinden alındı. Şimdi ise yurt başvuruları bekleniyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

19.11.2020Gündem
KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak e devlet KYK yurt başvuru ekranı için gözler GSBde

KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak? e devlet KYK yurt başvuru ekranı için gözler GSB'de!

KYK yurt başvuruları, burs başvurularının tamamlanmasının ardından öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan KYK yurt başvuru müracaatları e devlet üzerinden T.C kimlik numarası, öğrenim durumu bilgileri kullanılarak gerçekleşecek. KYK yurtlarına ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencileri başvuracak. Peki, KYK 2020 yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, 2020 2021 KYK yurt başvurularıyla ilgili ayrıntılar.

16.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020 başvuru tarihi bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 başvuru tarihi bekleniyor!

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları öğrenciler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. KYK başvuru tarihlerine göre hareket edecek olan öğrenciler YURTKUR ve Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya kitlendi. Peki, KYK yurt başvuru tarihi belli oldu mu? KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

13.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman 2020 yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman? 2020 yurt başvuruları bekleniyor!

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucunda ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrencilerin yanı sıra yükseköğretim programında eğitimi devam edenler ile yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvurular sona erdi. Şimdi ise yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, 2020 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

12.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020 yurt başvurularına odaklanıldı

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 yurt başvurularına odaklanıldı

KYK yurt başvurusu, barınma ihtiyacı bulunan öğrenciler için kritik bir öneme sahip olmaya devam ediyor. Devlet yurtlarının işletmesini gerçekleştiren Kredi ve Yurtlar Kurumu, E-Devlet üzerinden açılacak olan KYK yurt başvurusu ile müracaatlarını alacak. Başvuruların başlamaması dolayısıyla yurt ihtiyacı bulunan öğrenciler ise yurt müdürlüklerine başvurarak misafir öğrenci statüsünde konaklayabilecek. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

9.11.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak KYK 2020 yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş

KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? KYK 2020 yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş

KYK yurt başvurusu ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. KYK başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Bu yıl burs/kredi başvurular 8 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar uzatıldı. Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Peki KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak?

3.11.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman bitecek KYK yurt başvuruları bekleniyor

KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? KYK yurt başvuruları bekleniyor!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2020-2021 eğitim öğretim yılı burs ve kredi başvuru işlemleri kısa süre içinde sona erecek. Eğitim hayatları süresince alacakları bursun hayalini kuran öğrenciler, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman bitecek?

31.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020 KYK yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 KYK yurt başvuruları bekleniyor!

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları için yurt başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Burs ve krediler için başvuru sürecinin dün başlamasının ardından beklentiye giren öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

30.10.2020Gündem
KYK burs başvurusu nasıl yapılır 2020 11 adımda E-Devlet KYK burs başvurusu ve kredi bilgileri

KYK burs başvurusu nasıl yapılır 2020? 11 adımda E-Devlet KYK burs başvurusu ve kredi bilgileri

Öğrencilerin KYK burs başvurusu için işlemleri E-Devlet üzerinden resmen başladı. Bu yıl 500 TL'nin üzerinde KYK burs ve kredi ödemesi alacak olan öğrenciler, öncelikle E-Devlet KYK burs başvurusu ekranı üzerinden işlemlerini gerçekleştirecek. Bu işlemler esnasında doğru bilgi vermek büyük önem arz edecek. Beyanlarında yanlış bilgi tespit edilen öğrencilerin burs başvurusu negatif seyre dönecek. 3 Kasım tarihine kadar devam edecek olan KYK burs başvurusu toplam 11 adımda verilen bilgilerle tamamlanacak. KYK burs ve kredi başvurusu olumlu sonuçlanan adaylara Ziraat Genç Kart gönderimi sağlanarak burs ve kredi yatacak hesapları aktif hale getirilecek. Peki, KYK yurt başvurusu nasıl yapılır ve nereden tamamlanır? İşte, kredi ve burs başvurusu yapacak olan adayların merak ettiği tüm bu konuların cevabı niteliğindeki detaylar

28.10.2020Ekonomi
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2020 KYK başvuruları hakkında son bilgi

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2020 KYK başvuruları hakkında son bilgi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu. Bu gelişmenin hemen ardından şimdi de yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, 2020 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

28.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlıyor Gözler KYK burs ve yurt başvuru tarihlerinde

KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlıyor? Gözler KYK burs ve yurt başvuru tarihlerinde

KYK burs ve yurt başvurusunun ne zaman yapılacağı merak ediliyor. KYK başvuruları her yıl belirli tarihlerde gerçekleştiriliyor. Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere belirtilen şartları taşımaları durumunda burs veriliyor. Şimdi gözler 2020 burs ve yurt başvuru tarihlerine çevrildi. İşte detaylar

25.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak 2020- 2021 KYK yurt başvuruları

KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? 2020- 2021 KYK yurt başvuruları

KYK yurt başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Devlet yurdunda kalmak isteyen öğrenciler belirtilen tarihlerde işlemlerini tamamlıyorlar. YKS tercih sürecinin tamamlanmasının ardından öğrenciler heyecanla yapılan açıklamaları beklemeye başladılar. KYK başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. Peki KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak?

21.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu için kritik viraja girildi KYK başvuru işlemleri E-Devletten alınacak

KYK burs ve yurt başvurusu için kritik viraja girildi! KYK başvuru işlemleri E-Devlet'ten alınacak

KYK burs başvurusu ile maddi destek, KYK yurt başvurusu ile de barınma imkanından faydalanmak isteyen pek çok öğrenci, üniversitelerin yüz yüze açılma sinyalinin verilmesiyle birlikte araştırmalarına başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından E-Devlet üzerinden alınacak olan KYK burs ve yurt başvurusu, öğrencinin verdiği bilgilerini 12 farklı devlet kurumuna teyit ettirdikten sonra başvuruları kabul edecek. KYK burs ve yurt başvurusu için nihai kararın alınmasına bu sistem imkan tanıyacak. Peki, KYK yurt ve burs başvurusu bugün başlar mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

19.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu e-Devlet üzerinden ne zaman başlayacak 2020 KYK başvuru takvimi araştırılıyor

KYK burs ve yurt başvurusu e-Devlet üzerinden ne zaman başlayacak? 2020 KYK başvuru takvimi araştırılıyor

2020-2021 KYK burs başvurularına yönelik araştırmalar ekim aynın ortalarının gelmesi ile birlikte hız kazandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' sözlerinin ardından da yüz yüze eğitim beklentisi arttı ve yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, 2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman?

17.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman Gözler 2020 KYK yurt başvurularında

KYK yurt başvurusu ne zaman? Gözler 2020 KYK yurt başvurularında

KYK yurt başvuruları 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. KYK başvuruları üniversite tercih sürecinin tamamlanmasının ardından yoğun ilgi görüyor. Sınava giren adaylar başvurularını kurum tarafından belirtilen tarihlerde e-Devlet üzerinden yapabilecekler. Peki KYK yurt başvurusu başladı mı? İşte sürece dair detaylar

15.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak ve nasıl yapılacak

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak ve nasıl yapılacak?

KYK yurt başvurusu ile eğitim öğretim dönemleri boyunca barınma ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeyi sürdürüyor. E-Devlet aracılığıyla alınacak olan KYK yurt başvurusu, birkaç adımda tamamlanabilecek. Öğrenciler, okullarına en yakın yurtlara kontenjan kapsamında yerleştirilmeye çalışılacak. Eğer okul yakınındaki yurtta kontenjan bulunmaz ise farklı yurt alternatifleri değerlendirilecek. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak ve nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak Öğrencilerin gözü KYK yurt başvuru duyurusunda

KYK yurt başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak? Öğrencilerin gözü KYK yurt başvuru duyurusunda

KYK yurt başvurusu, 12 Ekim Pazartesi günü binlerce öğrencinin araştırdığı konu olmaya başladı. Üniversite eğitimi almaya hak kazandıkları ilde barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından tahsis edilecek olan yurt odası için KYK yurt başvuru ekranına ulaşmak istiyor. Peki KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, bu yıl üniversite eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin özellikle merak ettiği KYK yurt başvuru detayları

12.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman KYK nöbetçi yurtlar açacak

KYK yurt başvurusu ne zaman? KYK nöbetçi yurtlar açacak!

Ekim ayının gelmesi ile birlikte en çok merak edilen konulardan biri de yurt başvuruları oldu. 2020-2021 eğitim yılı KYK yurt başvurularını sabırsızlıkla bekleyen binlerce öğrenci, KYK'nın yurt başvuru sistemini e-Devlet üzerinden ne zaman açacağını ve başvuru kabulü yapacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

9.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman 2020 GSB KYK burs ve yurt başvuru ekranı

KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman 2020? GSB KYK burs ve yurt başvuru ekranı

KYK burs ve yurt başvurusu için öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemine KYK burs ve yurt başvurusu ile başlamak isteyen pek çok öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan duyuruya kilitlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren KYK, öğrencilerin burs/kredi imkanlarının haricinde barınma ihtiyaçlarına da yurt başvurusu ile yanıt veriyor. Peki, 2020/2021 KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK burs ve yurt başvuru ekranı bilgileri

6.10.2020Gündem