MENÜ

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kanada Vizesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kanada Vizesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 151 Kanada Vizesi haberi bulunmuştur.

Kanada Vizesi Haberleri

Kanada BAE vatandaşlarına vize şartını kaldırdı

Kanada BAE vatandaşlarına vize şartını kaldırdı

Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşlarına uyguladığı vize şartını kaldırdığını duyurdu.

29.05.2018Dünya
Jet lagı bitirdik

Jet lag'ı bitirdik

Türkiye pazarına 2013 yılında giren Air Canada’nın Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, “Havacılık sektörü daralmasına rağmen Türkiye’ye yatırıma devam edeceğiz” mesajı verdi. Sahip oldukları uçaklarla fark yarattıklarını dile getiren Konuksever, “Bol oksijenli, kabin basıncı daha düşük Dreamliner uçaklarla jet lag olmak mümkün değil” dedi.

27.01.2017Ekonomi
Türkiyeden ABDye alternatif ulaşım

Türkiye'den ABD'ye alternatif ulaşım

Air Canada, Türkiye’den ABD’ye gitmek isteyen yolcular için de Toronto üzerinden en kısa bağlantılarla ABD’ye alternatif ulaşım imkanı sunuyor.

20.07.2016Ekonomi
İranlı gay mülteciyi Davut aşkı yakıyordu

İranlı gay mülteciyi Davut aşkı yakıyordu

Son yıllarda İranlı eşcinsellerin kaçış kapısı haline gelen Türkiye’de yaşanan ilginç bir öykü Kanada’nın The Star Gazetesi’nde yer aldı.

14.11.2010Dünya
Kuzey Amerika’nın Paris’i

Kuzey Amerika’nın Paris’i

Şenol Şentürk (33) yurtiçindeki keşif turlarının ardından, son beş yıldır dünyayı geziyor. ABD’nin hemen hemen tümünü, ayrıca 13 ülke gördü. Farklı coğrafyaları, kültürleri, toplumları keşfetmenin zamanla tutkuya dönüştüğünü söylüyor. Yılda 2-3 hafta “seyahat özgürlüğü”nü kullanıyor.

5.07.2009Seyahat
Kanada Vizesi…

Kanada Vizesi…

Sevgili Serdar,
Pasaport süresinin uzatılması, ya da yeni pasaport alma işleminin basitleştirilmesi konusunda Emniyet Genel Müdürlüğün uygulaması gerçekten takdire değer. İnternetten başvuru uygulaması büyük kentler dışında tüm illerde yapılıyor mu bilemem ama Ankara’da eski kuyruklar ortadan kalkmış durumda. (Sezai Bayar yazıyor...)

4.08.2004Seyahat
Kanada Vizesi…

Kanada Vizesi…

Sevgili Serdar, Pasaport süresinin uzatılması, ya da yeni pasaport alma işleminin basitleştirilmesi konusunda Emniyet Genel Müdürlüğün uygulaması gerçekten takdire değer. İnternetten başvuru uygulaması büyük kentler dışında tüm illerde yapılıyor mu bilemem ama Ankara’da eski kuyruklar ortadan kalkmış durumda. (Sezai Bayar yazıyor...)

4.08.2004Seyahat
FIBA’nın yeni formatlı Basketbol Dünya Kupası

FIBA’nın yeni formatlı Basketbol Dünya Kupası

Uluslararası basketbol, Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) yeni formatlı Basketbol Dünya Kupası sayesinde yeni bir döneme girdi.

30.12.2019Basketbol
Basketbolda yeni dönem Dünya Kupası sonrası olimpiyat...

Basketbolda yeni dönem! Dünya Kupası sonrası olimpiyat...

Uluslararası basketbol, Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) yeni formatlı Basketbol Dünya Kupası sayesinde yeni bir döneme girdi.

30.12.2019Basketbol
A Milli Basketbol Takımımızın rakipleri belli oldu

A Milli Basketbol Takımımızın rakipleri belli oldu

Basketbolda 2020 Tokyo Olimpiyat Elemeleri kura çekimi gerçekleştirildi.

27.11.2019Basketbol
Kanada Katalan lider Puigdemontun ülkeye girişine izin vermedi

Kanada Katalan lider Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermedi

Kanada, ayrılıkçı Katalan Lider Carles Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermedi.

31.10.2019Dünya
Suudi Arabistanda yabancı kadınlara otelde kalma izni

Suudi Arabistan'da yabancı kadınlara otelde kalma izni

Suudi Arabistan'a gelen yabancı uyruklu kadınlar, yeni düzenlemeyle, yanlarında eşleri ya da yakınlarından biri olmaksızın otellerde kalabilecek.

6.10.2019Dünya
Suudi Arabistandan kadınlar için önemli karar

Suudi Arabistan'dan kadınlar için önemli karar

Suudi Arabistan'da yabancı kadınlar, beraberlerinde eş ya da yakını olmaksızın otellerde ikamet edebilecek.

6.10.2019Ekonomi
Bahamalarda Dorian Kasırgası mağdurlarına ABD vizesi şoku

Bahamalar'da Dorian Kasırgası mağdurlarına ABD vizesi şoku

Bahamalar'ı Kategori 5 seviyesinde vuran Dorian Kasırgası'nın ardından güvenlik ve yardım gerekçesiyle ABD'nin Florida eyaletine gitmek isteyenlerin bindiği gemide 'ABD vizesi olmayanlar gemiden insin' anonsu yapıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tartışma yarattı.

10.09.2019Dünya
Türkiye - Yeni Zelanda: 101-102

Türkiye - Yeni Zelanda: 101-102

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası O Grubu klasman maçında Yeni Zelanda'ya 102-101 mağlup oldu. O Grubu'nu ikinci sırada bitiren milliler, rakibine 18 sayının altında mağlup olduğu için olimpiyat elemelerine katılma hakkı yakaladı.

9.09.2019Spor Arena
FIBA Dünya Kupasıdan tarihi notlar

FIBA Dünya Kupası'dan tarihi notlar

Dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında yer alan eski adıyla Dünya Basketbol Şampiyonası, 2014'ten bu yana da FIBA Dünya Kupası adıyla düzenlenen organizasyonun ilki 1950 yılında Arjantin'de gerçekleştirildi.

29.08.2019Basketbol
Türkiyenin kaderini Kobe Bryant belirleyecek

Türkiye'nin kaderini Kobe Bryant belirleyecek

Çin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ve A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın da mücadele edeceği 2019 FIBA Dünya Kupası'nda grup aşamasının kuraları yarın çekilecek. Kobe Bryant'ın kura çekimini gerçekleştireceği etkinlikte, ABD'li ünlü şarkıcı ve söz yazarı Jason Derulo ise popüler şarkılarını söyleyecek.

15.03.2019Basketbol
Suudi kadın mülteci Tayland’ın mülteci politikasını etkiledi

Suudi kadın mülteci Tayland’ın mülteci politikasını etkiledi

Tayland, Suudi genç kadın Rahaf Muhammed davası sonrasında mülteci politikasında büyük değişikliklere gidiyor.

17.01.2019Dünya
Yedi aydır havalimanında yaşayan Suriyeliye Kanadaya sığınma hakkı

Yedi aydır havalimanında yaşayan Suriyeli'ye Kanada'ya sığınma hakkı

Malezya'daki bir havalimanında yedi ay yaşayan Suriyeli Hassan el Kontar'a Kanada'ya sığınma hakkı verildi.

27.11.2018Dünya
İlber Hoca’nın sözüne uydular... “Evlenip mobilyacı gezeceklerine dünyayı geziyorlar”

İlber Hoca’nın sözüne uydular... “Evlenip mobilyacı gezeceklerine dünyayı geziyorlar”

Yeşim ve Özkan Kara çifti yollarda olan iki gezgin. Onların evlenirken hayallerinde ‘sade ve özgür’ bir yaşam vardı. Önce Türkiye’de dolaşmaya başladılar. Denizli’de tanıştıkları Elif Teyze ve Mehmet Amca’nın kendi tasarladıkları karavanı görünce ‘hayallerindeki yaşam’ı buldular. Amerika’ya gidip bir karavan satın aldılar. Şu sıralar Meksika’dalar. Kara çiftiyle yaşadıkları serüveni, nasıl böyle bir karar verdiklerini konuştuk.Serkan OCAK / serkan.ocak@hurriyet.com.tr

23.09.2018Seyahat
Çelik yüklü şileple okyanustan ABD göllerine

Çelik yüklü şileple okyanustan ABD göllerine

Hollanda’dan Kanada’ya okyanus ve göller kanalıyla çelik taşıyan şileple 26 gün yolculuk yapan emekli akademisyen, gezgin Ömer Bozkurt izlenimlerini kitaplaştırdı. Dikkatli gözlemcinin derlediği renkli ayrıntılarla örülmüş “Güverte Güncesi” tematik kruvaziyer çağı gezginlerine sıradan, hatta sıkıcı gelebilecek bir rotada bile yolculuktan zevk almanın inceliklerini gösteriyor.

4.06.2018Seyahat
Türkiyeye gelen yabancı öğrenci sayısı 5 kat arttı

Türkiye'ye gelen yabancı öğrenci sayısı 5 kat arttı

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, "Yılda 100 bin öğrenci Türkiye'den yurtdışına eğitim için çıkarken, şu an 125 bin uluslararası öğrenci Türkiye'deki üniversitelerde eğitim görüyor. Bu rakam, 7 yıl önce yaklaşık 25 bin civarındaydı" dedi.

19.03.2018Eğitim
ABD-Türkiye vize krizi eğitimi de etkiledi... Öğrenciler gidemiyor, üniversiteler fuara gelemiyor

ABD-Türkiye vize krizi eğitimi de etkiledi... Öğrenciler gidemiyor, üniversiteler fuara gelemiyor

ABD-Türkiye arasında vizelerin durdurulması kararından en çok etkilenecekler arasında öğrenciler ve akademisyenler de bulunuyor. Uzmanlar yılda yaklaşık 20 bin gencin üniversite ve dil eğitimi için ABD’ye gitmeye çalıştığını belirterek, birçok öğrencinin mağdur olabileceğini vurguluyor. Vize başvurusunda bulunanlara farklı ülke alternatifleri sunarak çözüm bulmaya çalışan kurumlar, gelişmeleri yakından takip ediyor. Ay sonunda düzenlenecek eğitim fuarı için 10 ABD üniversitesi katılımını şimdiden iptal etti. Öte yandan üniversiteler de uluslararası konferanslara katılım, birlikte üretim gibi alanlarda bu karardan payını alıyor.

11.10.2017Eğitim
Vize yasağı başladı Yasaktan en çok etkilenen onlar oldu

Vize yasağı başladı! Yasaktan en çok etkilenen onlar oldu

Vize yasağı resmi olarak başladı. ABD ve Türkiye'nin karşılıklı olarak vize başvurularını süresiz askıya almasının ardından yasak, resmi olarak uygulanmaya başlandı. Türk Hava Yolları'nın bilet iadesi seçeneğini de devreye aldığı süreçte, yasaktan en çok etkilenenler ise öğrenciler oldu

10.10.2017Dünya
Pablo Escobar’ın memleketinde çılgın bir Türk

Pablo Escobar’ın memleketinde çılgın bir Türk!

Orta Amerika seyahatine Pablo Escobar’ın ünlendiği Kolombiya’nın Medellin kentinde devam eden gezgin Fatih Koparan, Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos dizisinin yer aldığı sahnelerdeki mekânları keşfe çıktı. Hem Pablo Escobar hayatını araştırdı hem de Medellin’de basılmadık yer bırakmadı. İşte gezginimizin kaleminden Pablo Escobar ve Medellin kenti...

25.09.2017Seyahat
‘Paralı vatandaşlık’ veren ülkeler

‘Paralı vatandaşlık’ veren ülkeler

Sınırlarını göçmenlere kapatmak isteyen ülkelerin sayısı giderek artarken, bu engelleri yüklü bir para karşılığında aşmak üzere yeni bir sektör doğuyor: Paralı vatandaşlık… Özellikle Türkiye’den yüzde 400 bir artış söz konusu. Peki paralı vatandaşlık için şu an hangi ülkeler popüler ve parayla vatandaşlık için neler yapılmalı? İşte detaylar…

17.06.2017Seyahat
Öğrencilerin yeni gözdesi Kanada

Öğrencilerin yeni gözdesi Kanada

3 yıldır Türkiye’de bulunan Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon, Türkiye’den Kanada’ya hem okumak hem de göçmenlik için başvurularda “patlama” yaşandığını söylüyor. Başkonsolos Shannon, himayesinde gerçekleştirilen ‘Kanada Eğitim Haftası’ ve Kanada’da yaşam ile ilgili şu bilgileri verdi:

17.03.2017Eğitim
Yasak depremi

Yasak depremi

ABD Başkanı Trump’ın uygulamaya koyduğu giriş yasağı ile ilgili federal bir mahkeme, Green Card vizeli ve göç başvurusu onaylanmış olanların sınır dışı edilemeyeceğine karar verdi. Ancak bu, kararnamenin iptali anlamına da gelmiyor. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği, 100 ila 200 kişinin havalimanlarında gözaltına alındığını bildirdi. ABD İç Güvenlik Bakanlığı da sınır kapılarında 109 kişinin girişine izin verilmediğini açıkladı.

29.01.2017Dünya
Hindistandan Amazona paspas tepkisi

Hindistan'dan Amazon'a paspas tepkisi

Hindistan, e-ticaret devi Amazon'da satışa sunulan Hindistan bayraklı paspasa tepki gösterdi.

12.01.2017Dünya
İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler

Siz de yabancı dilinizin yetersizliğinden şikayet edip dil okuluna gitmek istiyor ama hangi ülkeye gideceğinize karar veremiyor musunuz? Bu liste tam size göre! Sizler için ingilizce'yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeleri derledik. İşte ingilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler...

22.12.2016Seyahat
Berrakın kalbi Avustralyada durdu

Berrak'ın kalbi Avustralya'da durdu

EĞİTİMİNİ Avustralya ve Kanada’da tamamlandıktan sonra yerleştiği Avustralya’da bilgisayar mühendisi olarak çalışmaya başlayan spor tutkunu 28 yaşındaki Berrak Genç’in kalbi yoğun tempoya dayanamadı. İstanbul’a getirilen genç kızın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

9.10.2016Gündem
Filipinli dadılar anlatıyor: Jetiyle tatile gönderen de var kırılan bardağın hesabını soran da...

Filipinli dadılar anlatıyor: Jetiyle tatile gönderen de var kırılan bardağın hesabını soran da...

Para kazanabilmek için çocuklarını dünyanın öbür ucundaki ülkelerinde bırakıp Türkiye’ye geliyor, başkalarının çocuklarına bakıyorlar. Maddi güçlüklerin içinden çıkıp burada çok lüks hayatların bir parçası oluyorlar. Varlıklı aileler arasında yeni moda, çocukları Filipinli dadılara emanet etmek. Bu trendin peşine düştük, Filipinli dadıların dünyasına girdik.

8.10.2016Hayat
Hutchinson yıkıldı; Çok özeldi, çok

Hutchinson yıkıldı; 'Çok özeldi, çok'

Beşiktaş'ın önemli isimlerinden Atiba Hutchinson, Kanada ile Dünya Kupası vizesi alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. İşte Hutchinson'ın sözleri...

8.09.2016Avrupa
Amerikanın itirazı kabul edildi

Amerika'nın itirazı kabul edildi

Rio 2016 Olimpiyat’larında birbirinden çarpıcı olaylar yaşanmaya devam ediyor.

18.08.2016Futbol
Fransa, Kanadayı yendi Rio Olimpiyat vizesi aldı

Fransa, Kanada'yı yendi Rio Olimpiyat vizesi aldı

Erkekler 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Basketbol Elemeleri'nin Filipinler ayağında oynanan final maçında Kanada'yı 83-74 mağlup eden Fransa, Rio Olimpiyatları vizesini aldı.

10.07.2016Basketbol
Ergin Atamandan flaş açıklamalar...

Ergin Ataman'dan flaş açıklamalar...

A Milli Basketbol Takımımızın koçu Ergin Ataman, futbol milli takımımızda krize yol açan prim sorununu değerlendirdi.

6.07.2016Basketbol
12 Dev Adamın ilk rakibi Kanada

12 Dev Adam'ın ilk rakibi Kanada

Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlenecek elemelerde mücadele edecek Türkiye, A Grubu’ndaki ilk maçında yarın Kanada ile karşılaşacak.

4.07.2016Avrupa
Millilerin rakibi Kanada

Millilerin rakibi Kanada

Filipinler'in başkenti Manila'da düzenlenecek elemelerde mücadele edecek Türkiye, A Grubu'ndaki ilk maçında yarın Kanada ile karşılaşacak

4.07.2016Basketbol
Barbaros Akkaş: Rioyu iki takım ile fethedeceğiz

Barbaros Akkaş: 'Rio'yu iki takım ile fethedeceğiz'

Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, "Bizim hedefimiz hem kadın, hem de erkeklerde Rio Olimpiyatları'nda olmak. Fransa'da kadın takımımız farklı kazanarak Rio için vizeyi aldı, sıra erkeklere geldi. 5-10 Temmuz'da Filipinler'in başkenti Manila'daki ön elemelerde başarılı olup Olimpiyatlara iki takımımızla katılarak bir ilk yaşamak ve en azından bir madalya almayı hedefliyoruz" dedi.

28.06.2016Basketbol
Glenn Hoag’un olimpiyat gururu

Glenn Hoag’un olimpiyat gururu

VOLEYBOLDA yıllardır hem Arkasspor hem de ülkesi Kanada Milli Takımı’nı çalıştıran Antrenör Glenn Hoag, 24 yıl sonra yeniden Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazandı. Ülkesinde voleybolcu olarak 1992 Barcelona Olimpiyatları’nda ter döken Hoag’ın çalıştırdığı Kanada, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan elemelerde Polonya, İran ve Fransa’nın ardından 4’üncü sırayı elde ederek 24 yıl sonra yeniden olimpiyat vizesi aldı.

8.06.2016Ege
Acenteler mutlu otelciler umutlu

Acenteler mutlu otelciler umutlu

AB Komisyonun Türk vatandaşlarına yönelik aldığı vizelerin kaldırılması konusundaki tavsiye kararı turizmciler tarafından olumlu karşılandı. Seyahat acenteleri Avrupa’ya daha çok turist göndereceklerini söylerken, Türkiye’deki oteller de Türkiye’nin güvenli bir ülke algısı olacağı gerekçesiyle Avrupa’dan daha çok turist ağırlayacaklarını belirtiyor.

4.05.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kanada’ya 10 yıl önce ‘kaliteli eleman’ sınıfından göçmen gitti, İstanbul’a ‘diplomat’ gibi döndü

BAŞKANLIĞINI Yılmaz Argüden’in yürüttüğü Türk-Kanada İş Konseyi ile Uludağ İhracatçıları Birliği’nin Toronto’da düzenlediği Türk-Kanada İş Forumu’nda açılış konuşmalarını yapacak Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile Kanada Uluslararası Ticaret Bakanı Peter Van Loan’ı bekliyoruz.

23.10.2010

Ucuz uçuşun derdi TRANSİT VİZE

En ucuz bileti aktarmalı bir uçuşta buldunuz. Fiyatı da çok uygun. Peki ama aktarma yapacağınız ülke transit vize istiyorsa ne yapacaksınız?

3.02.2019

Adam gibi adam

Hayatı boyunca İsveç dışında takım çalıştırmadı, en uzun görev aldığı takım Nörkopping’ti. 5 sezonun sonunda, 25 yıl aradan sonra Nörkopping takımıyla İsveç Ligi şampiyonluğunu olarak kazandı.

15.11.2017

Figüranlar olimpiyata gidemez

“YALNIZ bırakıldık - Ey medya Türk basketbolunun farkında olun” diye giderayak ilgisizlikten yakınan Ergin Ataman, ‘bunların güzel günleri olduğunun farkında değil.’

30.06.2016