EKSTRA
MENÜ

Kalp Atışı

Kalp Atışı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kalp Atışı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 737 Kalp Atışı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kalp Atışı Haberleri

Lyme Hastalığı Nedir, Nasıl Bulaşır Lyme Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Lyme Hastalığı Nedir, Nasıl Bulaşır? Lyme Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve pek çok Asya ülkesinde en yaygın hastalık olan Lyme hastalığı, genellikle geyik kenesi olarak bilinen enfekte siyah bacaklı kenenin ısırması ile bulaşır. Lyme hastalığı taşıyan kenelerin geliştiği çimenli ve yoğun ağaçlık alanlarda yaşıyorsanız veya zaman harcıyorsanız, Lyme hastalığına yakalanma olasılığınız daha yüksektir. Peki lyme hastalığı nedir, nasıl bulaşır? Lyme hastalığı belirtileri ve tedavisi haberimizde…

26.10.2021İyi Yaşam
Saatin akıllısını çok sevdik

Saatin akıllısını çok sevdik

Akıllı saatler hem sürekli gelişen özellikleri hem de etkileyici tasarımlarıyla artık günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçası haline geldi. Kolumuzdaki kendisi küçük, işlevi büyük bu aksesuar, sağlık durumumuzu takip etmemizi sağlıyor, daha dengeli bir hayat için yardım ediyor ve sanal asistanlık görevi görüyor. Çeşitli markalardaki modeller arasından jürimizin seçtiklerini listeledik.

Nabız Nasıl Ölçülür Elden Veya Bilekten Nabız Nasıl Ölçülür Ortalama Nabız Kaç Olmalı

Nabız Nasıl Ölçülür? Elden Veya Bilekten Nabız Nasıl Ölçülür? Ortalama Nabız Kaç Olmalı?

En çok merak edilen konular içerisinde nabzın ölçülmesi geliyor. Özellikle nabzın nereden ölçülmesi gerektiği ve ortalama atış süresinin ne olduğu merak edilen konular arasında yer almaktadır. Peki, nabız nasıl ölçülür? Elden veya bilekten nabız nasıl ölçülür? Ortalama nabız kaç olmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Zehirli Guatr Nedir, Nasıl Geçer Zehirli Guatr Hastalığı Tanısı, Belirtileri Ve Tedavisi..

Zehirli Guatr Nedir, Nasıl Geçer? Zehirli Guatr Hastalığı Tanısı, Belirtileri Ve Tedavisi..

Guatr hastalığı çağımızın en önemli hastalıklarından bir tanesidir. Zehirli guatr hastalığı da guatr hastalığının türleri arasında yer almaktadır. Zehirli guatr hastalığını ilk kez duyan kişiler bu hastalık ile ilgili bilgi yoklaması yapmaktadırlar. Zehirli guatr hastalığının nasıl geçeceğini ve tanısının nasıl olduğu merak edilmektedir. Peki, zehirli guatr nedir? Zehirli guatr nasıl geçer? Zehirli guatr hastalığının tanısı ve belirtileri nasıldır? İşte, zehirli guatr hastalığı ile ilgili tüm bilgiler.

25.08.2021Araştırma
Sternum Nedir, Nerede Bulunur Sternum Neden Ağrır

Sternum Nedir, Nerede Bulunur? Sternum Neden Ağrır?

İnsanların vücudunda mevcut halde çok sayıda organ bulunur ve bahsedilen organların işlevleri birbirinden farklıdır. Bununla birlikte, insan vücudunun her bölgesi değişik bir isim ile adlandırılmıştır. Bu isimler halk dilinde çeşitli şekillerde bilinmiş olsa da tıp literatüründe değişik adları bulunur. Sternum kavramı da bu kelimelerden bir tanesidir. Sternum kavramının ne demek olduğunu ve sternumun neden ağrıdığını sizler için derledik.

25.08.2021Araştırma
Kalp Atışı Kaçıncı Haftada Atmaya Başlar Bebeğin Kal Atışı Hangi Ay Duyulur

Kalp Atışı Kaçıncı Haftada Atmaya Başlar? Bebeğin Kal Atışı Hangi Ay Duyulur?

Bebeğin kalp atışının hangi hafta içerisinde belli olduğu, anne adaylarının en fazla merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bebeğin kalp atışının duyulabilmesi her anne adayı için özel olan anlardan birisidir. Bebeğin kalp atışının hangi haftada belli olduğunu ve bebeğin gelişimi ile alakalı merak edilen konuları sizin için derledik.

24.08.2021Araştırma
Tromboflebit nedir, neden olur Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir

Tromboflebit nedir, neden olur? Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir?

Tromboflebit, kalp ve akciğerler için ciddi problemlere neden olan ve ölümle sonuçlanabilecek bir hastalıktır. Sürekli doktor kontrolünde olmanızı gerektiren bu hastalığı tanımlayabilmeniz için ne olduğu, belirtileri, sebepleri ve tedavisi hakkında tüm detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
Hiperglisemi nedir, belirtileri nelerdir Hiperglisemi nasıl düşürülür, nelere yol açar

Hiperglisemi nedir, belirtileri nelerdir? Hiperglisemi nasıl düşürülür, nelere yol açar?

Hiperglisemi riske atılmaması gereken bir hastalıktır. Diyabetle ilişkili hiperglisemi, kusma, aşırı açlık ve susuzluk, hızlı kalp atışı, görme sorunları ve diğer semptomlara neden olabilir. Tedavi edilmeyen hiperglisemi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Peki, Hiperglisemi nedir, belirtileri ve önlemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Nabız Kaç Olmalı Nabız Dakikada Kaç Olmalı

Nabız Kaç Olmalı? Nabız Dakikada Kaç Olmalı?

İnsanların anne karnından ölene kadar geçen zamanda kalpleri her zaman atmaya devam eder. Kalp durması kişinin öldüğü anlamına gelmektedir. Hayvan ve insanlarda kalp bulunur ve bu durum iki canlı türü içinde geçerlidir. Halk dilinde kalp atışı nabız olarak bilinmektedir ve insanlarda belirli yaş aralığına göre nabız sayısı farklılık gösterebilir. Bu dönemler yaş aralığı ile farklılık göstermektedir. Nabız sayısı önemlidir çünkü bu durum bazen tehlikeli olabilir ve nabız sayısının ortalama değerlerde olması gerekir. Ekstra durumlarda nabız sayısı insanlarda değişiklik gösterebilir bu durumlar heyecan anı, korku anı, mutluluk veya mutsuzluk anları olabilir. Normal bir zamanda insanda nabız sayısı kaç olmalıdır? Nabız dakikada kaç olmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.08.2021Araştırma
Oppo Band Sport incelemesi

Oppo Band Sport incelemesi

Türkiye'de kurduğu fabrikayla bir yandan istihdama katkı sağlarken diğer yandan da ülkemize verdiği değeri gösteren Oppo, geniş ekosistemine yeni bir ürün daha ekledi. İşte karşınızda Oppo'nun yeni nesil akıllı bileklik modeli Oppo Band Sport... (Sponsorlu İçerik)

10.08.2021Teknoloji
Anksiyete nasıl geçer ve ne iyi gelir Anksiyete neden olur Anksiyeteye iyi gelen doğal yöntemler

Anksiyete nasıl geçer ve ne iyi gelir? Anksiyete neden olur? Anksiyeteye iyi gelen doğal yöntemler

Kaygı, bedenin stresli durumlarda verdiği normal fiziksel tepkidir. Ancak bazen şiddetli ve hayatı olumsuz etkileyecek şekilde ortaya çıkabiliyor. Evde ilaçsız anksiyete iyi gelen bazı yiyecek, bitkiler ve yöntemlerle başa çıkmak mümkün. Peki anksiyete nasıl geçer? Anksiyeteye ne iyi gelir? Anksiyete ile nasıl başa çıkılır? İşte anksiyete nedenleri ve başa çıkmanın yolları...

5.08.2021Sağlık
Kalp Yarasının Handesi Merve Çağıran kimdir, kaç yaşında İşte, Merve Çağıran dizileri

Kalp Yarası'nın Hande'si Merve Çağıran kimdir, kaç yaşında? İşte, Merve Çağıran dizileri

Yeni yaz dizilerinden olan Kalp Yarası, genç oyuncu kadrosu ve tanıtımlarıyla dikkat çekiyor. Yöresel konuların ele alındığı dizide yayınlanan ilk bölümden sonra oyuncuları da merak edilmeye başlandı. En çok dikkat çeken isimlerden biri olan Hande karakterini canlandıran Merve Çağıran oldu. Peki, Kalp Yarası Hande kimdir? Merve Çağıran kaç yaşında? İşte Merve Çağıran’ın hayatı ve dizileri…

29.06.2021Televizyon
Asetilkolin kalp atışını hızlandırır mı Asetilkolin nedir

Asetilkolin kalp atışını hızlandırır mı? Asetilkolin nedir?

Asetilkolin kalp atışını hızlandırır mı sorusu sınavın ardından gündemde yer alan konular arasında yer almaya başladı. Sınavda öğrencilerin karşısına çıkan Asetilkolin kalp atışını hızlandırır mı sorusu, pek çok öğrenci tarafından cevaplanırken doğru ya da yanlışlığı araştırılmaya başlandı. Peki, Asetilkolin kalp atışını hızlandırır mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.06.2021Gündem
Nefes Darlığı Nedir Ve Neden Olur Nefes Darlığına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Nedes Darlığının Nedenleri

Nefes Darlığı Nedir Ve Neden Olur? Nefes Darlığına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Nedes Darlığının Nedenleri

Günümüzün en önemli rahatsızlıklarından biri olan “Nefes Darlığı” oldukça erken yaşlara inmiş durumdadır. Nedenlerinin başında kirli hava solumak gelmektedir. Nefes darlığını engellemek için önce nedenlerini bilmek gerekmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Kalp Yarası dizisinin Feriti Gökhan Alkan kimdir, kaç yaşında, nereli İşte, Gökhan Alkan dizileri

Kalp Yarası dizisinin Ferit'i Gökhan Alkan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, Gökhan Alkan dizileri

Ekranların yeni dizisi Kalp Yarası izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 28 Haziran Pazartesi ATV’de ilk bölümü yayınlanacak olan dizinin konusu kadar oyuncuları da merak ediliyor. Başrollerini Gökhan Alkan ve Yağmur Tanrısevsin’in paylaştığı Kalp Yarası, yaz dizileri arasında yerini alacak. Peki, izleyicilerin en çok araştırdığı oyuncularından Ferit rolüyle karşımıza çıkan Gökhan Alkan kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, başarılı oyuncu Gökhan Alkan’ın oynadığı diziler…

22.06.2021Televizyon
Solvent nedir, etkileri nelerdir Solventin ozon oluşumuna katskısı nedir, ne işe yarar

Solvent nedir, etkileri nelerdir? Solventin ozon oluşumuna katskısı nedir, ne işe yarar?

Solvent sıvı veya katı halde bulunan maddelerin ayrıştırılmasına kullanılabilen çözücüler olarak tanımlanır. Günlük hayat içerisinde tiner ve su en çok kullanılan solvent maddeler olarak öne çıkıyor. Solvent nedir, etkileri nelerdir, ozon oluşumuna katkısı nedir, yararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

15.06.2021Araştırma
27 yaşından sonra vücut eskimeye başlar

27 yaşından sonra vücut eskimeye başlar

Her hastalıkta erken teşhisin çok önemli olduğunu belirten Dr. Mehmet Topçu, belli bir yaştan sonra 6 ayda bir kan testlerinin, iki yılda bir de görüntülü ‘MR’ çektirerek vücudun içinin kontrol edilmesinin gerektiğini söyledi: “İnsan vücudunun en zirvede olduğu yaş 27’dir ve o yaştan sonra vücudumuz eskimeye başlar. Saçlarımızın beyazlaması, yüzümüzün kırışması gibi akciğerimiz, karaciğerimiz, damarlarımız ve bütün vücudumuz eskimeye başlamaktadır. 50-60 yaşlarında beynimizin, boyun ve beyin damarlarının hangi halde olduğunu merak etmeliyiz. MR görüntülemeyle bunları kontrol ettirmeliyiz, gerekirse tedavisini yaptırmalıyız.”

29.05.2021Avrupa
Camdaki Kız Feridenin hastalığı taşikardi nedir, nedenleri nelerdir Taşikardi belirtileri ve tedavi yöntemleri

Camdaki Kız Feride'nin hastalığı taşikardi nedir, nedenleri nelerdir? Taşikardi belirtileri ve tedavi yöntemleri

Son dönemlerin ses getiren dizisi Camdaki Kız’ın dikkat çeken karakterlerinden biri olan Feride’nin taşikardi hastalığının olduğunu söylemesi ile birlikte belki de pek çoğumuzun bilimsel adıyla ilk kez duyduğu taşikardi hastalığı merakla sorgulanmaya başlandı. Diğer adı kalp çarpıntısı olan taşikardi nedir, nedenleri nelerdir? İşte Camdaki Kız Feride’nin hastalığı taşikardi ile ilgili tüm merak edilenler…

28.05.2021Sağlık
Honor Band 6 incelemesi

Honor Band 6 incelemesi

Teknoloji kutusundan herkese merhaba. Bugünkü videomuzda Honor’un yeni nesil akıllı bilekliği Honor Band 6’yı inceleyeceğiz. Bu cihazı Türkiye’de ilk deneyimleyenlerden biri olmak da ayrıca büyük bir keyif. Şimdi gelin, bu müthiş akıllı bilekliğe yakından bakalım. (Sponsorlu İçerik)

21.05.2021Teknoloji
Mantar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Mantar Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Mantar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Mantar Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Mantar alerjisi, bazı insanlarda ortaya çıkabilen bir alerjik reaksiyon gösteren alerji türüdür. Mantar yemekten, mantarda yer alan partiküllerin solunmasından ya da mantarın cilt ile direkt temasından sonra belirtiler meydana getirebilir. Mantar alerjisi, belirtilerinin ve ne kadar etkisinin bulunduğu kesin olarak bilinmemektedir.

16.05.2021Sağlık
Bal Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Bal Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bal Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Bal Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bal, bal arıları tarafından çiçekli bitkilerden elde edilen nektar kullanılarak yapılan doğal bir tatlandırıcı üründür. Bal, çoğunlukla şekerden yapılmış olmasına rağmen içinde çeşitli vitaminler, aminoasitler ve antioksidanlar bulunur. İçinde bulunan bileşenler, balı doğal bir iyileştiricidir. Bal alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Kardiyo Nedir Ve Ne İşe Yarar Kardiyo Nasıl Yapılır Ve Faydaları Neler

Kardiyo Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kardiyo Nasıl Yapılır Ve Faydaları Neler

Kardiyo spor esnasında en çok yapılan egzersizlerden bir tanesidir. Kardiyo yapmak isteyenler kardiyo ile ilgili antrenmanlarını araştırmaktadırlar. Kardiyo antrenmanları birçok şekilde yapılabilir. Kardiyonun insan sağlığına faydaları da oldukça fazladır. Spora yeni başlayanlar kardiyo ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Son günlerde kardiyo araştırmaları trend olmuştur. Peki kardiyo nedir? Kardiyo ne işe yarar? Kardiyo nasıl yapılır? Kardiyonun faydaları nelerdir? İşte kardiyo ile ilgili tüm bilgiler.

10.05.2021Sağlık
Dehidrasyon Nedir Ve Nasıl Oluşur Dehidrasyon Belirtileri Nelerdir

Dehidrasyon Nedir Ve Nasıl Oluşur? Dehidrasyon Belirtileri Nelerdir

Dehidrasyon; ihtiyaçtan daha fazla sıvı alındığında veya kaybedildiğinde, bunun sonucunda vücutta normal işlevlerin yerine getirilmesi konusunda yeterli sıvı ve su olmadığında meydana gelen duruma verilen isimdir. Peki dehidrasyon nedir ve nasıl oluşur? Dehidrasyon belirtileri nelerdir? İşte ayrıntılar.

10.05.2021Sağlık
Amfizem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Amfizem Nedenleri Ve Tedavisi

Amfizem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Amfizem Nedenleri Ve Tedavisi

Amfizem; nefes darlığına sebep olan kronik akciğer rahatsızlığıdır. Çoğu zaman sigara içenler veya zehirli gazı soluyan kişilerde görülmektedir. Peki amfizem nedir ve belirtileri nelerdir? Amfizem nedenleri ve tedavisi nasıldır? İşte detaylar.

3.05.2021Sağlık
Taşikardi Nedir, Neden olur İşte Taşikardi Belirtileri ve Tedavisi...

Taşikardi Nedir, Neden olur? İşte Taşikardi Belirtileri ve Tedavisi...

Kalp atışı hızı, korku ve endişe durumlarından veya zorlu spor çalışmalarından etkilenebilir. Fakat herhangi bir sebep olmadan kalbin çok hızlı atması risklidir ve bu durum taşikardi olarak adlandırılır. Peki taşikardi nedir, neden olur? İşte taşikardi belirtileri ve tedavisi...

8.04.2021İyi Yaşam
Al-Hilalde Bafetimbi Gomis baygınlık geçirdi

Al-Hilal'de Bafetimbi Gomis baygınlık geçirdi

Suudi Arabistan'ın Al-Hilal Riyad takımında forma giyen Bafetimbi Gomis, El Kadisiyah'la oynanan maçta baygınlık geçirdi.

20.03.2021Futbol
Huawei Akıllı Tartı 3 Türkiyede satışa sunuldu

Huawei Akıllı Tartı 3 Türkiye'de satışa sunuldu

Huawei'nin kullanıcılara sağlık ölçümleri sağlayan yeni akıllı tartısı satışa sunuldu. Huawei Akıllı Tartı 3; vücut ağırlığı, vücut kitle indeksi, yağ oranı, iskelet kası kütlesi ve bazal metabolizma hızı gibi 11 ana vücut göstergesini ölçüyor. Huawei TruFit vücut kompozisyonu modeli ile ürün, yüksek bir doğruluk seviyesine ulaşıyor. Ölçek aynı zamanda indeks analizi raporları sağlıyor.

11.03.2021Teknoloji
Bu hastalıklar kadınları erkeklerden farklı etkiliyor

Bu hastalıklar kadınları erkeklerden farklı etkiliyor

Kadın ve erkek biyolojisi hakkında araştırmalar sonuçlandıkça elde edilen verilerin tedavi yaklaşımlarında önemli kazanımlar sağlayacağını dile getiren Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Erkut Attar, “Kadınlar Günü” özelinde hangi sağlık sorunlarının kadınları daha fazla etkilediğini anlattı.

5.03.2021Sağlık
Ölçü aleti nedir Ölçü aleti kullanımı ve sembolleri

Ölçü aleti nedir? Ölçü aleti kullanımı ve sembolleri

Özellikle enerji ölçümü açısından bakıldığı zaman ölçü aletleri büyük bir öneme sahiptir. Birçok farklı alanda ölçü aletleri kullanılır ve önemli görevleri bulunur. Peki, ölçü aleti nedir? Ölçü aleti kullanımı ve sembollerini sizler için derledik.

21.01.2021Araştırma
Anksiyete bozukluğu nedir, nasıl tedavi edilir

Anksiyete bozukluğu nedir, nasıl tedavi edilir?

Kaygı, bedenin stresli durumlarda verdiği normal fiziksel tepkidir. Ancak bazen şiddetli ve hayatı olumsuz etkileyecek şekilde ortaya çıkabiliyor. Peki kaygı hangi aşamada sorun haline geliyor? Bireyin yaşamını ciddi şekilde etkileyen anksiyete (kaygı) bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Uzmanlar, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

15.01.2021Sağlık
Alkol tüketimi düzensiz kalp atışı riskini artırıyor

Alkol tüketimi düzensiz kalp atışı riskini artırıyor

Bilim insanları, günlük az miktarda alkollü içecek tüketiminin bile düzensiz kalp atışı riskini artırdığını belirledi. Sonuçları European Heart Journal'de yayımlanan araştırmada, yaşları 24 ile 97 arasındaki İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka'dan 108 bin kişinin geçen 14 yıldaki sağlık durumlarından yola çıkarak içecek alışkanlığının kalp sağlığı üzerindeki etkisi incelendi.

13.01.2021Sağlık
“100 gebeden 90’ı koronavirüsü hafif atlatıyor, virüs bebeğe bulaşmıyor”

“100 gebeden 90’ı koronavirüsü hafif atlatıyor, virüs bebeğe bulaşmıyor”

Birçok gebe, koronavirüs salgını nedeniyle hem kendileri hem de bebekleri için endişe duyuyor. Bu dönemde gebelerin ateşlenme konusunda dikkatli olmalarını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Kızıldağ, “Koronavirüsün anne karnındaki bir bebeğe geçişi henüz görülmedi. Bu nedenle kabaca, gebe koronavirüs olsa da bebeğe geçmeyeceğini söyleyebiliriz. Hastalık 100 gebenin 90’ında hafif seyrettiği için sadece semptomatik tedavi uygulanır” dedi.

12.01.2021Sağlık
Dikkat Koronavirüsün yeni bir belirtisi ortaya çıktı

Dikkat! Koronavirüsün yeni bir belirtisi ortaya çıktı

İngiltere'de yapılan bir araştırma, kalp atış hızındaki artışın yeni tip koronavirüsün belirtilerinden biri olabileceğini ortaya koydu.

5.01.2021Dünya
Bir kaşığı bile şifa dağıtıyor Andız pekmezi, öksürük ve bronşit için doğal çare...

Bir kaşığı bile şifa dağıtıyor! Andız pekmezi, öksürük ve bronşit için doğal çare...

Andız pekmezinin yapımı zor ve zahmetli… İğneli andız ağacının olgunlaşmış kozalaklarını toplayan kişiler, bu kozalaklardan pekmez üretiyor. Peki, bu pekmez nelere faydalı? Andız pekmezi gerçekten şifa kaynağı mı?

28.12.2020Sağlık
Gebelikte ilk 3 ay çok önemli, anne adayı düzenli olarak takip edilmeli

Gebelikte ilk 3 ay çok önemli, anne adayı düzenli olarak takip edilmeli

Hamilelik sürecinin ilk 3 ayında yaşanan sorunlar ilgili önemli bilgiler veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Opr. Dr. Özge Piri Mantar, gebelikte ilk 3 ayın çok önemli olduğunu belirterek, "Bu dönemde düşük riski çok yüksek olabilir. Düzenli olarak anne adayının takip edilmesi gerekiyor" dedi.

25.12.2020Çocuk-Aile
Anksiyeteyle Başa Çıkmanın Terapist Onaylı Yolları

Anksiyeteyle Başa Çıkmanın Terapist Onaylı Yolları

Anksiyete, özellikle son yıllarda fazlaca duyduğumuz bir kelime haline geldi. Stres ile eş anlamlı gibi kullanılsa da anksiyete çok daha farklı bir kavramdır ve kişi üzerindeki etkileri çok daha ciddidir.

Bir Başkadır Meryem kimdir Öykü Karayel kaç yaşında ve hangi dizilerde, filmlerde oynadı

Bir Başkadır Meryem kimdir? Öykü Karayel kaç yaşında ve hangi dizilerde, filmlerde oynadı?

Bir Başkadır dizisinde Meryem karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Öykü Karayel, dizileri ve filmleri ile araştırılan isim olmaya başladı. Kuzey Güney ve Kara Para Aşk gibi dizilerde rol alan Öykü Karayel, son olarak Netflix yapımı Bir Başkadır isimli dizide Meryem karakterine hayat verdi. Peki, Bir Başkadır Meryem'i Öykü Karayel kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Öykü Karayel dizileri ve filmleri hakkında detaylı bilgiler

16.11.2020Hayat
Spor yaparken maske kullanmamak riski artırabilir

Spor yaparken maske kullanmamak riski artırabilir

Pandemi döneminde spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatih Karaaslan, "Spor yaparken maske takmamak riski arttırır" dedi.

10.11.2020Sağlık
Gökhan Alkan kimdir nereli kaç yaşında İşte, Gökhan Alkan dizileri ve filmleri

Gökhan Alkan kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Gökhan Alkan dizileri ve filmleri

Gökhan Alkan, magazin gündemindeki isim olaya devam ediyor. Kariyeri boyunca pek çok dizi ve filmde rol alan Gökhan Alkan, son olarak Yasak Elma isimli dizide Kerim karakterine hayat verdi. Peki, Gökhan Alkan kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Gökhan Alkan dizileri ve filmleri hakkında merak edilen detaylı bilgiler

9.11.2020Hayat
Bağışıklığı Güçlendirmenin İlginç Yolu: Zıplamak

Bağışıklığı Güçlendirmenin İlginç Yolu: Zıplamak!

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Osman Tuğrul Eren, "Zıplamak gibi her türlü fiziksel aktivite, bağışıklık sistemindeki T hücreleri ile yararlı sitokinlerin kandaki sayısını artırarak, bağışıklık sistemine pozitif katkı sağlıyor" dedi.

7.10.2020İyi Yaşam
Son dakika haberler: Duygu Delenin avukatından flaş açıklama: Netlik kazandı

Son dakika haberler: Duygu Delen'in avukatından flaş açıklama: Netlik kazandı!

Gaziantep'te, Duygu Delen'in (17), erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın (20) 4'üncü kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitirmesi olayıyla ilgili yürütülen soruşturmada bilirkişi raporu tamamlandı. Delen ailesinin avukatlarından Önder Alkurt, bilirkişi raporu ile Duygu Delen'in baygın haldeyken pencereden atıldığının netlik kazandığını söyleyerek, "Duygu'nun cinayete kurban gittiği bilirkişi raporuyla da sabitlenmiştir" dedi.

30.09.2020Gündem
Huawei Watch GT 2 Pro Türkiyede satışa sunuluyor

Huawei Watch GT 2 Pro Türkiye'de satışa sunuluyor

Huawei'nin Watch GT 2 Serisi’nin yeni üyesi Huawei Watch GT 2 Pro Türkiye'de satışa sunuluyor. Ön siparişe açılan ürünün öne çıkan özelliklerine ve fiyatına gelince...

23.09.2020Teknoloji
Beyrut’taki patlamadan bir ay sonra enkaz altından nabız sinyalleri alındı

Beyrut’taki patlamadan bir ay sonra enkaz altından nabız sinyalleri alındı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos'ta gerçekleşen devasa patlamayla yıkılan binalardan birinde, nabız ve soluk alış verişi tespit edilerek yeniden kurtarma çalışması başlatıldı.

4.09.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Kafeinin doğru şekilde tüketimi

Birçok kişinin sabahları uyanmak, yorgunluk hissini gidermek ve daha enerjik hissetmek için tercih ettiği kafein, dünyada en çok kullanılan doğal uyarıcılardan biridir.

10.07.2021

Emeğinin arkasında mısın

Başlıktaki soru, üreten herkese. Özellikle de müzikle haşır neşirseniz...

22.04.2021

Can kulağıyla dinlersen duyarsın

İlk işittiğimiz ses hangisidir, kimindir? Bir ney sesi duyduğumuzda aklımıza ne gelir? İç sesimizi duymak için ne gerekir?

16.04.2021

Benden başkasını sevmek mi asla!

Köpeklerin sahiplerini kıskandıkları bilinir ve bu tablo çoğu insanın hoşuna gider.

10.04.2021

Hangi pekmez neye iyi geliyor?

Kış ayının gelmesi ve korona virüsünün varlığı vücudumuza daha çok dikkat etmemizi gerektiriyor. Bağışıklığımızı güçlendirmek ve besin eksikliklerimizi gidermek daha önemli hale geldi. Bu konuda önemli desteği olan, kış ayının vazgeçilmez lezzetlerinden pekmezin faydalarına göz atalım.

16.11.2020

Kalp krizi ile kalp yetmezliği arasındaki farklara dikkat!

İnsanlar kalple ilgili problemleri düşündüğünde akıllara ilk olarak kalp krizi gelir. Ancak konu kalp sağlığı olduğunda odaklanılması gereken başka bir sorun, daha az bilinen kalp yetmezliğidir. Aslında yaygın olsa da birçok insan kalp yetmezliğinin tam olarak neyi ifade ettiğinden emin değil, kalp kriziyle kalp yetmezliğini eşit tutuyor. Eğer özellikle kalp sorunları olan bir aile öykünüz varsa her ikisinin de risklerini ve belirtilerini bilmelisiniz.

4.10.2020