MENÜ

İş Hayatında Başarı

İş Hayatında Başarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İş Hayatında Başarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.378 İş Hayatında Başarı haberi bulunmuştur.

İş Hayatında Başarı Haberleri

Beyza isminin anlamı nedir Beyza ne demek

Beyza isminin anlamı nedir? Beyza ne demek?

Yeni doğacak çocuklarına isim araştırması yapan ebeveynler, Beyza isminin ne anlama geldiğini ve ne demek olduğunu araştırıyor. Beyza isminin özellikleri ve karakteri de anne/baba adaylarınca araştırılıyor. Peki, Beyza isminin anlamı ne? Beyza ne demek?

18.12.2019Gündem
Rehberlik öğretmenleri ‘PDR Günleri’nde mesleki gelişim kazanıyor

Rehberlik öğretmenleri ‘PDR Günleri’nde mesleki gelişim kazanıyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir vakıf üniversitesi arasında imzalanan ‘Eğitimde İş Birliği’ protokolü kapsamında ‘İstanbul PDR Günleri’ düzenlendi. Etkinlikle, alanında uzman akademisyenlerle bir araya gelen rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

15.03.2019Eğitim
Milyon dolarlık şirketler nasıl kuruluyor

Milyon dolarlık şirketler nasıl kuruluyor?

Facebook, Amazon, Tesla... Sıfırdan başlayıp dünyanın en zengin şirketleri arasına girmek oldukça zor ama imkansız değil. İşte milyon dolarlık şirketlerin büyüme sırları...

11.08.2018Ekonomi
Potansiyelinize ulaşmanızın önündeki en büyük 8 engel

Potansiyelinize ulaşmanızın önündeki en büyük 8 engel

Birçok insan yeteneklerinin farkına varmadan iş hayatında başarısızlıklarla karşılaşabiliyor. İşte potansiyelinize ulaşmanın önündeki en büyük engeller...

26.05.2018Kobi
Genç girişimciler toplantılarda nelere dikkat etmeli

Genç girişimciler toplantılarda nelere dikkat etmeli?

Başarılı bir iş adamı olmak isteyen ve yola yeni adım atan genç girişimciler toplantılarda nelere dikkat etmeli, nasıl davranmalı?

21.04.2018Kobi
G.Sarayda sürpriz başkan adayı Resmen açıkladılar

G.Saray'da sürpriz başkan adayı! Resmen açıkladılar

Galatasaray Proje Üretim Grubu, yaptığı toplantıda sarı-kırmızılı kulüp için Başkan adayını açıkladı. Düzenlenen toplantıda Başkan Yardımcıları Zeliha Demir, Fazıl Dede, Cemal İnce, Sinan Ercan yer aldı. Yapılan açıklamada Galatasaray Proje Üretim Grubu Başkanı Ali Fatinoğlu'nun sarı-kırmızılı kulübün parasını kendi namusu gibi koruyacağını altı çizildi ve başkan olması için önerildi.

6.03.2018Spor Arena
Terfi etmek sandığınız kadar zor değil

Terfi etmek sandığınız kadar zor değil

2018'de daha fazla maaş ve daha yüksek bir unvan almak istiyorsanız önerilerimizi mutlaka okuyun.

3.01.2018Kobi
Derin bir değişim için harekete geçin

Derin bir değişim için harekete geçin!

Bir şaman ve manevi şifacı olan Yazan Rah, Filistin’de tüm topraklarını kaybedip mülteci olan bir ailede büyüdü, Amerika’ya okumaya gönderildi. Burada parlak bir iş kariyeri elde etti ancak hayatın onun için başka planları vardı. Bir uyanış anından sonra aldığı eğitimlerle, insanlara ruhani rehberlik etmeye başladı. Gelecek hafta İstanbul’da ‘Şamanik Aktivasyon’ konulu bir seminer verecek.

Çalışırken kendi işini kuranlara tavsiyeler

Çalışırken kendi işini kuranlara tavsiyeler

Kendi işimin patronu olmalıyım diye düşünenlerdenseniz işte size bu konuda yardımcı olabilecek 10 tüyo...

1.09.2017Kobi
Başarılı CEOlardan girişimcilere 8 tavsiye

Başarılı CEO'lardan girişimcilere 8 tavsiye

İş hayatında basamakları daha hızlı çıkmak istiyorsanız deneyimli CEO'ların bu tavsiyelerine kulak verin!

28.08.2017Kobi
İş hayatında haşarıya ulaştıracak 10 harika tüyo

İş hayatında haşarıya ulaştıracak 10 harika tüyo

İş hayatında başarılı olmak herkesin hayali. İşte bunun için yapmanız gerekenler...

30.06.2017Kobi
Projenizi anlatırken yatırımcıları etkilemenin 10 yolu

Projenizi anlatırken yatırımcıları etkilemenin 10 yolu

Projenizi yatırımcılara sunarken uygulayacağınız bu on farklı yöntem başarınızı artırmaya yardımcı olabilir!

30.06.2017Kobi
Pokemon Go çocuk istismarcılarına fırsat verebilir

Pokemon Go çocuk istismarcılarına fırsat verebilir

Son zamanlarda popüler olan Pokemon Go ile ilgili uzmanlar uyardı. Psikoterapist Prof. Dr. Özgür Öner: "Pokemon Go çocuk istismarcılarının aradığı fırsat olabilir" dedi.

6.09.2016Sağlık
İKda dijital dönüşüm zamanı

İK'da dijital dönüşüm zamanı

Dijital yaşam, çalışma ortamını da insan kaynaklarını da dönüştürüyor. 2020 itibarıyla teknoloji tarafından yapılacak iş miktarı 5 milyon. 2023’te iş hayatında başarı için sosyal medya bilgisinin şart olacağı söyleniyor. Diğer taraftan İK departmanları da işe alım ve oryantasyon eğitimlerini artık online yapıyorlar.

10 adımda barış eğitimi

10 adımda barış eğitimi

Çatışmaların ve savaşların yaşandığı bir dünyada barış eğitiminin önemi giderek artıyor. Bunlardan en çok etkilenenler de çocuklar. Küçük yaşta aileden, okuldan, toplumdan gördükleri davranışları benimseyen çocuklar büyüdüklerinde de benzer hareketler sergileyebiliyor. Bu durumda onların mutlu ve barışçıl bir yaşam sürmeleri için neler yapılmalı? Eğitimle bunu nasıl sağlayabiliriz? Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Nur Bekata Mardin anlattı.

14.12.2015Eğitim
Vehbi Koçtan başarının sırları

Vehbi Koç'tan başarının sırları

Koç Topluluğu'nun Kurucusu Vehbi Koç, vefatının 18. yıldönümünde Koç Holding'in kurumsal yayını Bizden Haberler'in Şubat sayısında anılırken, duayen sanayicinin çeşitli tavsiye ve nasihatlarına yer verildi. Koç'un, "Hayatımda elde edebildiğim başarıyı Allah'a, yurduma, değerli çalışma arkadaşlarımın işbirliğine ve çalışma sevgime borçluydum" sözüne yer verilen yazıda, merhum işadamının iş hayatında başarı için verdiği tavsiyeler de aktarıldı.

14.02.2014Ekonomi
Kişisel markanızı oluşturun

Kişisel markanızı oluşturun

İş hayatında başarı, sahip olunan çevreyle de doğru orantılı. Bunun için kendi kişisel markanızı oluşturmalısınız. Nasıl mı?

9.02.2014Ekonomi
Çobandı holding patronu oldu

Çobandı holding patronu oldu

Bir başarı öyküsü ‘Tarladan Şanghay’a’. Çobanlıktan holding patronluğuna ilerleyişin, İspir’den dünyaya açılışın hikâyesini anlatıyor. Öykünün kahramanı Ali Rıza Koç’la Destek yayınlarından çıkan kitabıyla ilgili konuştuk.

2.02.2013Kelebek
Köşk’te ‘ayna olma’ eğitimi

Köşk’te ‘ayna olma’ eğitimi

Gül’ün, “Siz bizim aynamızsınız. Oturup kalkmanız, yemeniz içmenizle dört dörtlük olmalısınız” sözü üzerine Köşk korumaları; öfke yönetimi, diksiyon, tarih ve diplomasi konularında eğitime alındı. Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Çangal, amaçlarının ‘kaba koruma’ imajını silmek olduğunu söyledi.

20.08.2012Gündem
İş hayatında başarı kazanmak isteyen İngilizce konuşuyor

İş hayatında başarı kazanmak isteyen İngilizce konuşuyor

Eğitim ve kariyer geçmişleri birbirlerine çok benzeyen iş insanlarını farklı kılan en belirgin özellik yabancı dilde iletişim kurabilme becerisi. Dünyadaki herhangi bir ülkeyle ticaret yapmak isteyen iş sahipleri ve terfi almak isteyen özel şirket ve kamu çalışanları artık mutlaka İngilizce bilmek zorundalar.

6.09.2011Advertorial
Londrada 157 metreye çıkıyor

Londra'da 157 metreye çıkıyor

Türkiye'de nitelikli ofisle satış rekorları kırıyor

8.04.2011Advertorial
Gezegenler; Bebeğiniz ve Çocuğunuz

Gezegenler; Bebeğiniz ve Çocuğunuz

Gazetelerde ve dergilerde okuduğunuz Burç Astrolojisi, gerekli hesaplamalara uyulmadığında yeterli değildir. Hatta çoğu yayında ve özellikle de gazetelerde resmen uydurulmakta bazen de geçmiş yıllardan alıntılar tekrar tekrar yayınlanmaktadır. Oysa, burçlardaki sürekli gezegensel değişiklikler veya etkiler çok önemlidir, Güneş ve Ay saat başı farklılıklar getirirler. Olabildiğince doğru hesaplamaların yapılabilmesi için insanların kişisel yıldız haritaları uzun uzun incelenmeli ve elde edilen yoğun birikimler değerlendirildikten sonra burçların genel yapısı anlaşılabilir.

15.09.2010Astroloji
Bekliyorum, 20 gün sonra acayip çekici olacağım

Bekliyorum, 20 gün sonra acayip çekici olacağım

Gitmediğiniz doktor kalmadı ama yıllardır migrenden kurtulamadınız... Üniversite sınavına hazırlanıyorsunuz, tüm dersleri yalayıp yuttunuz ama hâlâ kendinize güvenemiyorsunuz... Kötü bir çalışan sayılmazsınız ama hâlâ beklediğiniz sıçramayı yapamadınız... Para kazanmakla kafayı bozdunuz fakat musluklar damlamıyor bile... Dikkatinizi odaklamayı, işe konsantre olmayı bir becerseniz dünya ayaklarınızın altına serilecek ama... Kaç yaşına geldiniz, elle tutulur tek bir ilişki bile yaşamadınız, ya da hepsi yanlış insan çıktı...

11.12.2009Kelebek
Bu günlere çok güleceğiz

Bu günlere çok güleceğiz

Coca Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı Ahmet Bozer, tüm şirketlerde insan kaynaklarının çok önemli bir unsur olduğunu belirtirken, “Günümüz koşullarında para da çok önemli, ancak bu durum geçici. Bundan yirmi sene sonra bu günleri gülerek hatırlayacağız. Oysa insanın önemi hiçbir zaman değişmeyecek” dedi.

7.11.2008Gündem
BEBEĞİNİZ VE BURCU

BEBEĞİNİZ VE BURCU

Gazetelerde ve dergilerde okuduğunuz Burç Astrolojisi, gerekli hesaplamalara uyulmadığında yeterli değildir. Hatta çoğu yayında ve özellikle de gazetelerde resmen uydurulmakta bazen de geçmiş yıllardan alıntılar tekrar tekrar yayınlanmaktadır.

3.03.2008Astroloji
Tarih zengini değil, toplum refahını yükselteni hatırlar

Tarih zengini değil, toplum refahını yükselteni hatırlar

Virgin Grubu’nun efsane patronu Richard Branson, İstanbul’da buluştuğu işadamlarına, "Tarih hep en zenginleri değil, parasını toplumları dönüştürmeye, yaşam düzeylerini yükseltmeye harcayanları hatırlar" dedi. Branson, "Diyelim ki fabrikanızı sattınız. Parasını bankaya koyup, faize yatmayın. Topluma daha yararlı yatırımlar için kendinizi zorlayın" çağrısı yaptı.

17.11.2007Gündem
Astro Bebeğiniz

Astro Bebeğiniz

Bebeğinizin daha anne karnında burçlardan etkilendiğini biliyor muydunuz? İşte bebeğiniz ve burcu.

14.08.2007Astroloji

Yazar Sonuçları

Bir koltuğa üç aday

TOBB’a bağlı odalarda seçimler Nisan 2018’e ertelendi ama esnaf odaları seçimleri ocakta yapılacak.

17.10.2017

2016’da sizi neler bekliyor (2016'da Terazi burcu)

Terazi burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor?

19.12.2015

Türk, dövün, çalış, mutlu ol

Yeni düzende mutlu olmak bir lüks değil, zorunluluk. Durmadan mutluluk peşinde koşmanız, işten güce aşktan meşke dört dörtlük bir yaşam sürmeniz beklenirken bu sistemde kimler mutlu, kimler değil? En taze araştırma sonuçları, son çıkan kitaplar eşliğinde araba ister gibi istenen mutluluğun haritasını çıkardık, toplumun yüzündeki belirsiz ifadeyi çözmeye çalıştık

10.05.2013

Ekonomiye ara gazı verelim

Endüstri mühendisi Ali Babacan ile Makine mühendisi Zafer Çağlayan ekonomi yönetimini şoförlüğe benzeterek tatlı, tatlı atışıyorlar.

28.09.2012

Gezegenler; Bebeğiniz ve Çocuğunuz

Gazetelerde ve dergilerde okuduğunuz Burç Astrolojisi, gerekli hesaplamalara uyulmadığında yeterli değildir. Hatta çoğu yayında ve özellikle de gazetelerde resmen uydurulmakta bazen de geçmiş yıllardan alıntılar tekrar tekrar yayınlanmaktadır. Oysa, burçlardaki sürekli gezegensel değişiklikler veya etkiler çok önemlidir, Güneş ve Ay saat başı farklılıklar getirirler. Olabildiğince doğru hesaplamaların yapılabilmesi için insanların kişisel yıldız haritaları uzun uzun incelenmeli ve elde edilen yoğun birikimler değerlendirildikten sonra burçların genel yapısı anlaşılabilir.

3.02.2012

Şanslı ve bereketli bir gün

Oğlak burcuna geçen Güneş, Jüpiter’le kuracağı olumlu açı ile şanslı ve bereketli bir günde olduğumuza işaret ediyor.

21.12.2011

Ey zorlanan yöneticiler! Kendinize Mao’yu örnek alın

BUGÜN, "The Economist" Dergisi’nde çıkan bir kitap özetinden faydalanarak, başarılı gözükmek isteyen işadamları veya siyasilere "yönetim danışmanlığı" yapmak istiyorum.

18.01.2008