EKSTRA
MENÜ

Göçmen Teknesi

Göçmen Teknesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göçmen Teknesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 200 Göçmen Teknesi haberi bulunmuştur.

Göçmen Teknesi Haberleri

Tunus açıklarında göçmen teknesi battı: 20 kişinin cesedine ulaşıldı

Tunus açıklarında göçmen teknesi battı: 20 kişinin cesedine ulaşıldı

Çoğunluğu Sahraaltı Afrika ülkelerinden olmak üzere 40 kadar düzensiz göçmenin bulunduğu balıkçı teknesi, Avrupa istikametinde iken Akdeniz kıyısındaki Sfakes kenti açıklarında battı.

24.12.2020Dünya
Şu ana kadar 61 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı Van Barosu paylaştı, Valilikten açıklama geldi: Görüntüler olayla bağlantılı değil

Şu ana kadar 61 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı! Van Barosu paylaştı, Valilik'ten açıklama geldi: Görüntüler olayla bağlantılı değil

VAN Gölü'nde batan göçmenleri taşıyan teknedekiler için sürdürülen arama çalışmalarında şu ana kadar 61 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, Van Barosu, facia öncesi teknede bir kaçak göçmen tarafından çekildiği iddia edilen görüntüleri paylaştı. Van Barosu Göç ve İltica Komisyonu'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mahmut Kaçan, görüntülerin faciadan önce bir kaçak göçmenin çektiğini ve bu görüntüleri ailesine gönderdiğini söyledi. Görüntülerle ilgili açıklama yapan Van Valiliği, "Görüntülerin meydana gelen tekne batma olayı ile bağlantısının bulunmadığı kanaatine ulaşılmıştır" dedi.

5.08.2020Gündem
Tunus açıklarında göçmen teknesi battı 25 göçmen kayboldu

Tunus açıklarında göçmen teknesi battı 25 göçmen kayboldu

Tunus'tan İtalya'ya gitmeye çalışan 26 düzensiz göçmenin bulunduğu teknenin batması sonucu 25 göçmen kayboldu.

30.07.2020Dünya
Son dakika haberler... İtalyadan flaş corona virüs kararı

Son dakika haberler... İtalya'dan flaş 'corona virüs' kararı

İtalya hükümeti coronavirüs nedeniyle ülkede altı ay acil durum ilan etti ve hastalıkla mücadele için ilk aşamada beş milyon euro fon ayırdı. Başkent Roma'da iki Çinli turistte coronavirüs tespit edilmişti. Çin'de ortaya çıkan virüs kaynaklı korku ve panik, İtalya'da Çinlilere karşı ırkçı eylemlere dönüşmeye başladı.

31.01.2020Dünya
Son dakika... Göçmen teknesi battı 12 kişi öldü

Son dakika... Göçmen teknesi battı! 12 kişi öldü

Yunanistan’ın batısındaki İyon Denizi’ndeki Paksu (Paxos) Adası açıklarında yaklaşık 50 düzensiz göçmenin bulunduğu tahmin edilen teknenin batması sonucu 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

11.01.2020Gündem
Göçmen teknesi kayalara çarparak battı

Göçmen teknesi kayalara çarparak battı

İspanya'nın Kanarya Adaları'na ulaşmaya çalışan göçmenlerden beşi öldü, üçü kayıp. Yalnızca dört kişi kurtarılabildi.

6.11.2019Dünya
Ege’de göçmen teknesi battı: 7 ölü

Ege’de göçmen teknesi battı: 7 ölü

Ege Denizi’nde Koyun (İnuses) adası açıklarında 19 kaçak göçmeni taşıyan tekne battı.

28.09.2019Dünya
Son dakika.. Tunusta göçmen teknesi battı

Son dakika.. Tunus'ta göçmen teknesi battı

Tunus açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin battığı dünkü kazada beş kişinin kurtarıldığı, 81 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

4.07.2019Dünya
Son dakika Çanakkalede göçmen teknesi battı: 1i bebek 4 kişi öldü

Son dakika! Çanakkale'de göçmen teknesi battı: 1'i bebek 4 kişi öldü

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında yasa dışı yollarla Yunanistan Midilli Adası'na geçmeye çalışan düzensiz göçmenleri taşıyan fiber teknenin batması sonucu 3 kadın ve 1 bebek öldü.

26.03.2019Gündem
İzmirde göçmen teknesi battı

İzmir'de göçmen teknesi battı

İzmir’in Dikili ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya çalışan bir grup göçmenin teknesini battı. Olayda 2 göçmenin yüzerek karaya çıktığı, 10 geçmenin ise hala kayıp olduğu öğrenildi.

12.11.2018Haber
Dikili açıklarında göçmen teknesi battı

Dikili açıklarında göçmen teknesi battı

İZMİR’in Dikili ilçesi açıklarında, kaçak göçmenlerin bulunduğu tekne battı. Kıyıya yüzerek çıkan 2 göçmen, teknede 15 kişi olduğunu söyledi. Kayıplar için arama çalışması başladı. Çalışmalarda şu ana kadar 3 göçmen sağ kurtarıldı. 2 yetişkin 2 çocuk olmak üzere 4 kişinin cansız bedeni bulundu.

12.11.2018Gündem
Göçmen teknesi su aldı, imdada Sahil Güvenlik yetişti

Göçmen teknesi su aldı, imdada Sahil Güvenlik yetişti

İzmir'in Menderes ilçesi Özdere Mahallesi açıklarında düzensiz göçmenlerin bulunduğu teknenin su almaya başladığı ihbarı üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı, olay yerine ekip gönderdi. Sahil Güvenlik ekipleri, batmak üzere olan fiber teknedeki Afganistan uyruklu 5 çocuk, 3 kadın toplam 15 kişiyi kurtardı. O anlar Sahil Güvenlik ekiplerince kaydedildi.

17.09.2018Haber
Fas açıklarında 28 sığınmacı kayboldu

Fas açıklarında 28 sığınmacı kayboldu

Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Fas açıklarında İspanya'ya gitmekte olan bir teknede bulunan 28 sığınmacının kaybolduğunu bildirdi.

1.12.2017Dünya
İngiliz basını: Göçmenlerin yeni rotası Türkiye

İngiliz basını: Göçmenlerin yeni rotası Türkiye

Orta Doğu ve Afrika'dan Avrupa'ya kaçmaya çalışan göçmenlerin, İtalya'nın Libya ile yaptığı anlaşma sonrası yeni rotalar oluşturduğu ve bunlar arasında Türkiye-İtalya hattının da bulunduğu belirtildi.

24.11.2017Dünya
Kefken açıklarında kaçak göçmen teknesi battı

Kefken açıklarında kaçak göçmen teknesi battı

Kocaeli'den son dakika haberi.. Kocaeli açıklarında içinde çok sayıda göçmenin olduğu balıkçı teknesi battı. İlk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Onlarca kişi aranıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan, Kocaeli/Kefken açıklarında içerisinde göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı teknesinin batması sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği, arama faaliyetlerinde 38 göçmenin kurtarıldığı, 15-20 dolayında göçmene yönelik arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 22 Eylül 2017 tarihinde saat 01.35‘te ticari bir gemi tarafından Kefken/Kocaeli 64 deniz mili kuzeyinde içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı teknesinin yardım talebinde bulunduğu ihbarı alındığı belirtildi.İhbarın alınmasının ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bölgeye, bir sahil güvenlik uçağı ve iki sahil güvenlik botu sevk edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:"Bölgede bulunan ticari gemilerle arama kurtarma faaliyetlerine katılmak maksadıyla koordine kurulmuştur. Saat 05.03’te battığı bildirilen düzensiz göçmen teknesine yönelik icra edilen arama kurtarma faaliyetleri neticesinde, saat 05.25’te Sahil Güvenlik uçağı bölgeye intikal etmiş ve 2 adet SAR (Arama Kurtarma) kitini denize atmıştır. Bölgeye saat 05.38’te intikal eden sahil güvenlik botu tarafından denizden 22, ticari gemiler tarafından 16 olmak üzere toplam 38 kazazede ilk aşamada sağ olarak kurtarılmış, müteakiben 4 cansız beden denizden alınmıştır. Yaklaşık 15-20 kayıp düzensiz göçmenin aranması faaliyetlerine devam edilmektedir. Arama kurtarma faaliyetlerine destek sağlamak maksadıyla görevlendirilen; 1 sahil güvenlik uçağı, 1 helikopterli sahil güvenlik korveti, 2 Sahil Güvenlik botu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı 1 uçak, 1 helikopter ve 2 karakol gemisi ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı 1 kurtarma botu bölgeye intikalde olup, 5 ticari gemi arama kurtarma faaliyetlerine iştirak etmektedir."

22.09.2017Haber
Son dakika.. Kocaeli açıklarında facia: Ölüler var

Son dakika.. Kocaeli açıklarında facia: Ölüler var

Kocaeli'den son dakika haberi.. Kocaeli açıklarında içinde çok sayıda göçmenin olduğu balıkçı teknesi battı. İlk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Onlarca kişi aranıyor.

22.09.2017Gündem
Son dakika: Akdenizde facia Yüzlerce kişi kayıp

Son dakika: Akdeniz'de facia! Yüzlerce kişi kayıp

Birleşmiş Milletler'den (BM) yapılan açıklamada, Akdeniz'de iki göçmen teknesi battığı, 250 kişinin kayıp olduğu bildirildi.

9.05.2017Dünya
Midilli açıklarında göçmen teknesi battı

Midilli açıklarında göçmen teknesi battı!

Ege Denizi'nde Midilli açıklarında sığınmacıları taşıyan teknenin batması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti.

24.04.2017Dünya
Akdenizden çok kötü haber

Akdeniz'den çok kötü haber

Libya'dan yola çıkan bir göçmen teknesi Akdeniz'de battı. 147 kişi taşıyan tekneden şu ana kadar sadece bir kişi kurtuldu.

29.03.2017Dünya
Göçmen teknesi böyle battı

Göçmen teknesi böyle battı

Göçmenleri taşıyan tekne böyle battı. Hindistan’da çok sayıda göçmen derme çatma tekneye binince kaza da kaçınılmaz oldu. Küçücük tekne kıyıya yaklaştığı sırada daha fazla yüke dayanamadı ve devrildi.

14.02.2017Haber
Libya açıklarında 239 sığınmacı öldü

Libya açıklarında 239 sığınmacı öldü

Birleşmiş Milletler Libya açıklarında 239 sığınmacının hayatını kaybettiğini bildirdi

3.11.2016Dünya
Libyadan kötü haber; göçmen teknesi battı

Libya'dan kötü haber; göçmen teknesi battı

Libya donanması, Avrupa'ya ulaşmak için küçük bir lastik botla Libya kıyılarından açılan 90 göçmenin ölmüş olabileceğini açıkladı.

27.10.2016Dünya
Mısır açıklarında mülteci botu battı: En az 43 ölü

Mısır açıklarında mülteci botu battı: En az 43 ölü

Mısır açıklarında 600 mülteciyi taşıyan botun batması sonucu en az 43 kişi hayatını kaybetti.

21.09.2016Dünya
Akdeniz’de geçen yıl batan teknenin enkazından 217 ceset çıkarıldı

Akdeniz’de geçen yıl batan teknenin enkazından 217 ceset çıkarıldı

Akdeniz’de geçen yıl batarak 700’e yakın mülteciye mezar olan ve 370 metre derinlikte bulunan teknenin enkazından 217 cansız beden çıkarıldı.

7.07.2016Dünya
Libya açıklarında can pazarı

Libya açıklarında can pazarı!

Avrupa'ya gitmek için Akdeniz'e açılan göçmen teknesi İtalyan donanma gemisinin hemen yakınında battı. Helikopterin de rol aldığı kurtarma operasyonunda yüzlerce göçmen sağ olarak sudan çıkmayı başardı. Beş göçmenin ise cansız bedeni bulundu.

25.05.2016Dünya
Yüzlerce göçmenin boğulduğu kazadan kurtulanlar anlatıyor

'Yüzlerce göçmenin boğulduğu' kazadan kurtulanlar anlatıyor

Libya'dan İtalya'ya geçmeye çalışırken teknelerinin batması sonucu yüzlerce göçmenin öldüğü belirtiliyor. Ancak resmi makamlardan hâlâ net bir açıklama gelmiş değil. kazadan kurtulanlar, Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece yaşadıklarını BBC'ye anlattı.

19.04.2016Dünya
‘Birkaç yüz kişi öldü’

‘Birkaç yüz kişi öldü’

Akdeniz’de Mısır açıklarında mülteci teknesi battı. Detayları netleşmeyen faciayla ilgili İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella “Birkaç yüz kişinin öldüğü görülüyor” dedi.

18.04.2016Dünya
Akdenizde göçmen faciası 400 kişinin öldüğü sanılıyor

Akdeniz'de göçmen faciası! 400 kişinin öldüğü sanılıyor

Akdeniz'de göçmen faciası... BBC Arapça; Somali, Etiyopya ve Eritre'den kaçarak İtalya'ya ulaşmak isteyen 400'ü aşkın göçmeni taşıyan teknelerin alabora olduğunu yazdı. İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella da Akdeniz'de yaşanan faciayı doğruladı.

18.04.2016Dünya
Donanma da Egede göçmen devriyesinde

Donanma da Ege'de göçmen devriyesinde

Avrupa Birliği'nin varlığına tehdit olarak gördüğü ve engellemek için Türkiye ile anlaşmaya vardığı kitlesel göçe karşı Ege'de Sahil Güvenlik yetersiz kalınca Deniz Kuvvetleri de devreye girdi. Donanma şimdi karakol gemileri, deniz karakol uçakları, helikopterler ve keşif gözetleme sistemleriyle Ege'de göçmen devriyesinde. Öte yandan NATO gemileri de Ege'de göçmen teknesi arıyor.

21.03.2016Gündem
AB - Türkiye anlaşması göçmenleri durdurmadı

AB - Türkiye anlaşması göçmenleri durdurmadı

Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) üzerinde anlaştığı göçmen krizi planının yürürlüğe girmesine karşın Türkiye sahillerinden botlarla açılan göçmenler Yunan adalarına gitmeye devam ediyor.

21.03.2016Dünya
Ege Denizinde facia: En az 13 göçmen hayatını kaybetti

Ege Denizi'nde facia: En az 13 göçmen hayatını kaybetti

Ege Denizi'nde iki göçmen teknesi battı. Yunanistan'ın Sisam (Samos) Adası açıklarında yaşanan ilk faciada 6'sı çocuk en az 11 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, Avrupa Birliği Sınır Ajansı Frontex'e ait bir teknenin, Bulamaç Adası yakınlarında iki göçmenin cansız bedenine ulaştığı açıklandı.

1.11.2015Dünya
Egede en az 22 göçmen boğuldu

Ege'de en az 22 göçmen boğuldu

Yunanistan, bu sabah meydana gelen iki tekne kazasında en az 22 göçmenin hayatını kaybettiğini açıkladı.

30.10.2015Dünya
Midilli Adası açıklarında 250den fazla sığınmacı taşıyan tekne battı

Midilli Adası açıklarında 250'den fazla sığınmacı taşıyan tekne battı

Ege Denizi'nde 250’yi aşkın sığınmacı taşıyan bir teknenin Midilli Adası yakınında batması sonucu beşi çocuk, yedi kişi hayatını kaybetti. Doktorların boğulan çocukları hayata döndürmek için sarf ettiği çaba ve objektiflere yansıyan bu anlar yürek dağladı.

29.10.2015Dünya
Marmaristen tekne satın alan 135 umut yolcusu Rodos’a çıktı

Marmaris'ten tekne satın alan 135 umut yolcusu Rodos’a çıktı

Marmarist'ten 14 metrelik bir tur teknesi satın alan 135 Suriyeli, Rodos Adası’na ulaştı. Kaçaklar, turistlerin şaşkın bakışları arasında plaja çıktı.

21.09.2015Dünya