MENÜ

Fırat Kuruca

Fırat Kuruca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fırat Kuruca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24 Fırat Kuruca haberi bulunmuştur.

Fırat Kuruca Haberleri

Bu dönem geçecek BES’e ilgi artacak

Bu dönem geçecek BES’e ilgi artacak

AVİVASA CEO’su Fırat Kuruca, koronavirüs salgınının Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve hayat sigortaları üzerindeki etkisine değinerek, güven duygusuna ihtiyaç duyulan bu dönemlerde BES ve hayat sigortalarına yönelimin artacağını söyledi.

27.04.2020Ekonomi
AvivaSA’dan ‘Her Yaşta’ sosyal sorumluluk projesi

AvivaSA’dan ‘Her Yaşta’ sosyal sorumluluk projesi

2019 yılında yaşlanma konusuna dair “Her Yaşta” kurumsal sosyal sorumluluk projesini başlatan AvivaSA, projenin bu seneki bölümünün başlangıcı için, 18-24 Mart “Yaşlılar Haftası”nı seçti.

6.03.2020Sigorta
Sizin ve sevdiklerinizin ‘hayat’ı sigortayla güvencede

Sizin ve sevdiklerinizin ‘hayat’ı sigortayla güvencede

Sigortalı adedinin 22 milyonu geçtiği hayat branşına olan ilgi giderek artıyor. Tüketiciler, son dönemde kredili hayat dışında prim iadeli hayat sigortaları, eğitim sigortası gibi ürünlere de ilgi göstermeye başladı.

6.03.2020Sigorta
BES kara gün parası

BES kara gün parası

TÜRKİYE Sigorta Birliği (TSB) ile Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) ortaklaşa düzenlediği Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) paneli Gebze Organize Sanayi Bölgesinde (GOSB) gerçekleştirildi. EGM Başkanı Fırat Kuruca ve GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ın katıldığı toplantıda tasarruf konusu, otomatik BES ve tamamlayıcı emeklilik sistemi konuşuldu.

28.10.2019Ekonomi
Emeklilik Gözetim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Kuruca: BESi kara gün parası gibi düşünmek lazım

Emeklilik Gözetim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Kuruca: BES'i kara gün parası gibi düşünmek lazım

Emeklilik Gözetim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Kuruca "BES'i biraz kara gün parası gibi düşünmek lazım. Her acil durumda çekilip harcanabilecek bir para değil. O yüzden insanlar emeklilik için birikim yaptığının farkında olup o gözle tasarruf etmeli" dedi.

24.10.2019Ekonomi
Yaşlılığa hazır değiliz

Yaşlılığa hazır değiliz

AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, yaptıkları araştırmaya göre genç nüfusun azaldığını, yani Türkiye’nin yaşlandığını belirterek, “Tüm yaş gruplarında genel olarak yaşlanma ile ilgili kaygıların yüksek olduğu ve yaşlanmaya hazır olunmadığı görüldü” dedi.

23.09.2019Ekonomi
BES ekonomiyi destekliyor

BES ekonomiyi destekliyor

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ekonomiye destek olmaya başladı.

8.11.2018Ekonomi
AvivaSA, üretimde büyüdü

AvivaSA, üretimde büyüdü

AvivaSA Emeklilik ve Hayat,  2018 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı.

5.08.2018Ekonomi
Sabancı’dan yeni nesil sigortacılık

Sabancı’dan yeni nesil sigortacılık

SABANCI Holding Sigorta Grubu, düzenlediği bir toplantı ile 2017 yılını değerlendirdi, 2018 beklentilerini paylaştı.

25.02.2018Ekonomi
Türkiye Aviva’nın yıldızı

Türkiye Aviva’nın yıldızı

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, sigortacılık sektörünün Sabancı Holding’in stratejik büyüme alanlarından biri olduğunu söyledi.

2.11.2017Ekonomi
Yeni CEO’nun gündemi kültür değişimi

Yeni CEO’nun gündemi kültür değişimi

Bu yıl 10. yılını kutlayan AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 1.500 çalışanıyla toplam 2.2 milyonu aşkın müşteriye hizmet veriyor. Ocak ayında göreve gelen AvivaSA’nın yeni CEO’su Fırat Kuruca, göreve geldiği günden bu yana en önemli gündem maddesinin iklim ve kültür değişikliği olduğunu söylüyor.

AvivaSA’dan 13.5 milyar TL fon büyüklüğü

AvivaSA’dan 13.5 milyar TL fon büyüklüğü

AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, 2017 yılının ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre fon büyüklüğünde yüzde 28, katılımcı sayısında yüzde 4 büyüme yakaladıklarını, 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle 13.5 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşarak, yüzde 19,3 pazar payına sahip olduklarını açıkladı.

27.08.2017Ekonomi
Üst düzey yönetici atamalarında Boğaziçi ilk sırada

Üst düzey yönetici atamalarında Boğaziçi ilk sırada

Turkish Time Dergisi’nin yaptığı habere göre Boğaziçi Üniversitesi, bu yıl gerçekleşen üst düzey yönetici atamalarında ağırlığını korudu. Yeni atanan yöneticilerin çoğunluğunu Boğaziçi Üniversitesi mezunları oluşturuyor. Boğaziçi Üniversitesi’ni Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilkent ve İstanbul Teknik Üniversitesi takip ediyor.

31.07.2017Kampüs
BESte bardağın dolu tarafına bakıyoruz

"BES'te bardağın dolu tarafına bakıyoruz"

AvivaSA Üst Yöneticisi (CEO) Fırat Kuruca, Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) otomatik katılımda varsayılanın üzerinde cayma oranı görülse de bardağın dolu tarafına baktıklarını, bunu iyi bir başlangıç olarak gördüklerini söyledi.

30.07.2017Ekonomi
Gençler BESi tasarruf aracı olarak görüyor

Gençler BES'i tasarruf aracı olarak görüyor

AvivaSA, gençlerin bireysel emekliliğe nasıl baktığını araştırdı. Yapılan araştırmaya göre, gençlerin yüzde 56’sı bireysel emeklilik sisteminin tasarrufa uygun bir birikim olduğunu düşünürken; her dört gençten biri, emekliliğini şimdiden düşünerek, gelecek 5 yıl içerisinde bireysel emeklilik yaptırmayı planlıyor.

16.05.2017Ekonomi
2016da roller nasıl değişti

2016'da roller nasıl değişti?

2016 yılı atama ve transferler açısından oldukça yoğun geçti, pek çok şirkette tepe yönetimler değişti.

Çatışmada 2 bin 419 koyun telef oldu iddiası

Çatışmada 2 bin 419 koyun telef oldu iddiası

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nin Tuğlu Köyü’ne bağlı Karataş, Çayır Mezrası ile Köşkönü Köyü’ne bağlı Kuruca Mezrası sakinleri, güvenlik güçleri ile teröristler arasında 2 gün önce yaşanan çatışma sırasında 2 bin 419 küçükbaş hayvanlarının telef olduğunu iddia etti. Tuğlu Köyü Muhtarı Faris Fırat, olayla ilgili Kaymakamlığı bilgilendirdiklerini belirtirken, köylülerin avukatı Ergül Canan, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

29.08.2007Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem