EKSTRA
MENÜ

Fil Hastalığı

Fil Hastalığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fil Hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 137 Fil Hastalığı haberi bulunmuştur.

Fil Hastalığı Haberleri

Cemreye babası hayat verecek

Cemre'ye babası hayat verecek

Karaciğeri iflas eden 5 yaşındaki Damla Cemre Fil, 39 yaşındaki Ali Fil'in karaciğerinden alınacak parçayla hayat bulacak.

23.03.2010Gündem
Karısını iyileştiren Türk doktor için kürsü açtırdı

Karısını iyileştiren Türk doktor için kürsü açtırdı

Teksaslı petrolcü Ed Story, yıllardır ülseratif bağırsak hastalığından (kolit) ıstırap çeken karısının sağlığına kavuşmasını sağlayan Türk doktor Feza Remzi’ye şükranlarını sunmak için, ünlü Cleveland Clinic’te Türk doktorun başkanlık yapacağı kürsü açtı.

17.05.2008Gündem
Özur dilemesini bilir

Özur dilemesini bilir

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı İbrahim Emiroğlu, "İyi Müslüman hiç hata etmeyen değil işlediği hatadan dolayı özür dileyen ya da o hatayı affettirme yollarını arayan kimsedir. Özür dilemek insanı küçültmez, aksine büyültür ve yüceltir" dedi.

25.09.2007Ege
Sivrisinekler, dolunayda daha tehlikeli

Sivrisinekler, dolunayda daha tehlikeli

Sıcakların başlamasıyla ortaya çıkan ve büyük sıkıntı yaratan sivrisineklerin, güneşin doğuşu ve batışı sırasında daha fazla aktif olduğu, dolunay dönemlerinde aktivitelerinde 500 kattan fazla artış gerçekleştiği belirtildi.

2.08.2007Gündem
Fransa’da erkeğe kısmi yüz nakli

Fransa’da erkeğe kısmi yüz nakli

Fransa’da yayınlanan Le Parisien Gazetesi, başkent Paris’in banliyölerinden Creteil’deki Henri Mondor Hastanesi’nde yüz ve çene cerrahı Prof. Dr. Lauren Lantieri’nin ekibiyle birlikte geçen pazar günü ülkenin ikinci kısmi yüz naklini yaptığını öne sürdü.

23.01.2007Gündem
386 kalp krizi geçirdim ama ölmedim

386 kalp krizi geçirdim ama ölmedim!

"386 kere kalp krizi geçirdim. Ama hiçbirinde de ölmedim. Çünkü onlar kalp krizi değil, panik ataktı!" diyen 53 yaşındaki gazeteci Oya Özdilek, 4 yıl boyunca ayda ortalama 15 gece hastanelerin acil servislerine taşındı. Haftada 3-4 kez de tepeden tırnağa check-up’tan geçti.

6.01.2007Kelebek
Uzan kardeşlerin şifreli operasyonu

Uzan kardeşlerin şifreli operasyonu

Hürriyet Cem Uzan'a dönük son operasyonun perde arkasında yatan şifreli telefon konuşmalarının zabıtlarını yayımlıyor. Cem Uzan ile kardeşi Hakan Uzan uydu telefonuyla konuşurken rüşvet gizli evrak temini ve rüşvet operasyonuna karışan aracılarla aile yakınları için kod isimleri kullandı.

14.12.2004Ekonomi
Uzan kardeşlerin şifreli operasyonu

Uzan kardeşlerin şifreli operasyonu

Polis, Cem Uzan’ın da gözaltına alındığı son operasyonda, hortumlanan İmar Bankası’nın bugüne kadar bulunamayan karar defterini ele geçirdi.

14.12.2004Kelebek
4x4lerle 4 günde 4 Afrika ülkesi

4x4'lerle 4 günde 4 Afrika ülkesi

Chrysler yenilenen Jeep Cherokee ve Cherokee Renegade modellerinin test sürüşünü Afrika'da gerçekleştirdi. Araçların Afrika'nın zorlu yol koşullarındaki performansını Orta Afrika'da Zambia, Namibya ve Bostwana arasında yaptığımız 700 kilometrelik test sürüşüyle görme şansına sahip olduk. Ama bizim için en güzel deneyim, 4 günde 4 sınırdan geçip Kara Afrika'nın gerçek yüzünü yakından görmek oldu...

19.10.2004Gündem
Kalbinizi mutlaka kontrol ettirin

Kalbinizi mutlaka kontrol ettirin

Uzmanlar diyor ki; "Hiç şikâyetiniz yoksa da, 40'ından sonra kalbinizi mutlaka kontrol ettirin. Ve efor testlerine, o kadar da güvenmeyin"

Belleği güçlendirmek için 7 emir

Belleği güçlendirmek için 7 emir

Başta Amerika olmak üzere ülkemizde de, yaşla birlikte anımsama gücü azalan belleği geliştirmek için yığınla hap piyasada satılıyor. Ve milyonlarca insan milyarlarca dolar harcayarak bu ilaçları kullanıyor.

8.02.2002Spor
Sıcağa dikkat

Sıcağa dikkat!

Aşırı sıcaklar konusunda uyarıda bulunan uzmanlar güneş yanıkları ve sıcak çarpmalarına karşı alınacak önlemleri sıraladı. Uzmanlar bol sıvı alınmasını önererek güneşlenme sonrası oluşabilecek yanıklarda kesinlikle yoğurt ve benzeri maddeler kullanılmaması gerektiğine dikkat çekti.

9.07.2001Gündem

18.04.2000Gündem
Fil avı

Fil avı!

29.01.1999Spor

Yazar Sonuçları

Uyurgezer filler aranıyor

Seçim yaklaşırken yine kulak kulağı duymuyor. Patlak kolonlardan yayılan propaganda şarkıları her yerde. Uyurgezer bir fil bulmazsak halimiz harap.

3.05.2011

DNA diyeti

Yeme içme seçimlerini yapan yalnız biz değiliz. Bu işe genler de karışıyor. Market sepetine neleri dolduracağımıza biraz da genlerimiz karar veriyor ve “gen-yiyecek ilişkisi” doğumdan ölüme kadar sürüyor.

1.08.2010

Nereden nereye!

Yakın bir geçmiş zamandı, çok uzak değil.

5.12.2008

Ne yeseniz yarıyor mu

NTV yeni bir sağlık dizisine başlıyor. Bu dizinin tanıtım anonslarında kullandıkları bir cümle ile ben de sık karşılaşırım: Ne yesem yarıyor! Bu gerçekten doğru mu? Yani bazı insanlar ne kadar yerse yesinler (az da yeseler, çok da yeseler) mutlaka şişmanlıyor mu? Bugün bu sorunun yanıtını vermeye çalışacağız. Ama hemen belirtelim, bu yanıtı vermek pek de kolay değildir.

24.06.2008

İlaçların efendileri diyor ki

TIP Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Altınok ve Genel Sekreteri Dr. Ali Rıza Üçer gönderdikleri e-postada geçen hafta yer verdiğim "antiacid" marka ligine itiraz ediyorlar:

24.12.2005

Sonunda Türk oldum

İlk milliyet değiştirdiğim zaman 4 yaşındaydım. Amerikalı kovboy Maskeli Süvari olmaya karar vermiştim. Maskeli Süvari, 1001 Roman dergisindeki bir çizgi kahramandı. Kovboy şapkası ve maske işi kolaydı.

15.05.2004

Eminem'in 90 bin dolar etmeyen evi 11 milyon dolara satıldı

Haber değişiyor, resim değişiyor, dostluk bağları, insanların bir diğerine saygısı, ahlak anlayışı, aile değerleri çok şey değişiyor Amerika'da. Tabular yıkılıyor. Olmaz olmaz denilen oluyor artık bu ülkede.

1.12.2002

Sokakta yaşıyorum

EVİ onlara bıraktım.

Kapıdan sessizce sıvıştım. Şimdi sokakta yaşıyorum.

29.07.2002