EKSTRA
MENÜ

Sivrisinek Isırığı

Sivrisinek Isırığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sivrisinek Isırığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Sivrisinek Isırığı haberi bulunmuştur.

Sivrisinek Isırığı Haberleri

Sivrisinek Isırığı Nasıl Olur Ve Nasıl Anlaşılır Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir

Sivrisinek Isırığı Nasıl Olur Ve Nasıl Anlaşılır? Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir

Sivrisinekler daha çok yaz ve bahar aylarında görünse de kış aylarında da ortaya çıkabilirler. Hem çıkardığı gürültü hem de kan emme özelliği nedeniyle bir hayli rahatsız edici olan bu kanatlı böceklerin yalnızca dişileri kan emer. Sivrisinek ısırığı nasıl olur ve nasıl geçer? İşte, tüm detaylar.

19.02.2021Sağlık
Sivrisinek ısırığı nasıl geçer İşte sinek ısırığına iyi gelen doğal yöntemler

Sivrisinek ısırığı nasıl geçer? İşte sinek ısırığına iyi gelen doğal yöntemler

Yaz aylarının gelmesiyle sivrisinek ısırıkları da artmaya başladı. Sivrisinek ısırıkları, ısırdıkları yerlerde oluşturdukları, kaşıntı kızarıklık kadar, taşıyabilecekleri hastalıklarla da problemlere neden oluyor. Nadiren de olsa yüksek ateş, eklem şişliği gibi belirtilerin görülmesi durumunda sağlık kuruluşuna başvurmak gerekiyor. Peki, sivrisinek ısırığı nasıl geçer, ne iyi gelir? İşte, sinek ısırığına iyi gelen doğal yöntemlerle ilgili ayrıntılar.

24.07.2020Sağlık
Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir Sivrisinek ısırmasına doğal çözümler

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sivrisinek ısırmasına doğal çözümler

Havaların ısınmasıyla birlikte pek çok sivrisinek ısırmasına maruz kalmaya başladı. Alerjik atopik kişilerde sadece ısırıldıkları bölgelerde değil de tüm vücutta kabarma, kızarma şişlik olabiliyor. Sivrisinek ısırmasının neden olduğu kaşıntı, kaşıntının beraberinde getirdiği acı ve şişmeler için doğal çözümler bulunuyor. Peki, sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? İşte sivrisinek ısırmasına doğal çözümler…

8.07.2020Sağlık
Patileri sabunla yıkayın

Patileri sabunla yıkayın

Evdeki dostlarımızla koronavirüs taşınır mı?

21.04.2020Gündem
Türk Eczacıları Birliği  harekete geçti: İşte Koronavirüs efsaneleri

Türk Eczacıları Birliği harekete geçti: İşte Koronavirüs efsaneleri

COVID-19 ile birlikte pek çok spekülasyon ve yanlış bilgi de hayatımıza girdi. Türk Eczacıları Birliği (TEB) yanlış bilginin halk sağlığına tehdit oluşturabileceğinden yola çıkarak “Koronavirüs Efsaneleri” dosyası hazırladı. İşte o efsaneler:

27.03.2020Gündem
Sivrisinek ısırığı sonrası hayatını kaybetti

Sivrisinek ısırığı sonrası hayatını kaybetti

TEKİRDAĞ'ın Muratlı ilçesinde sivrisinek ısırması sonucu bulaşan Batı Nil Virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Yüksel Sezgin'i (57), ağaçtan topladığı incirde bulunan bir sivrisineğin soktuğu ortaya çıktı. Yüksel Sezgin'in ağabeyi Recai Sezgin, "Normalde bir insanı arı soksa eli şişer. Bunda olmadı, eli çürüdü. Zaten hemen fark ederek hastaneye getirdim. 'Yürü' dedim yürüyemedi. Odasına gidemedi, emekleyemedi" dedi.

26.11.2019Gündem
Sivrisinek ısırığı sonrası hayatını kaybetmişti... Acı detaylar ortaya çıktı

Sivrisinek ısırığı sonrası hayatını kaybetmişti... Acı detaylar ortaya çıktı

TEKİRDAĞ'ın Muratlı ilçesinde sivrisinek ısırması sonucu bulaşan Batı Nil Virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Yüksel Sezgin'i (57), ağaçtan topladığı incirde bulunan bir sivrisineğin soktuğu ortaya çıktı. Yüksel Sezgin'in ağabeyi Recai Sezgin, "Normalde bir insanı arı soksa eli şişer. Bunda olmadı, eli çürüdü. Zaten hemen fark ederek hastaneye getirdim. 'Yürü' dedim yürüyemedi. Odasına gidemedi, emekleyemedi" dedi.

26.11.2019Gündem
Tekirdağ’da şoke eden ölüm Sivrisinek ısırığı sonrası…

Tekirdağ’da şoke eden ölüm! Sivrisinek ısırığı sonrası…

Tekirdağ'da sivrisinek ısırması sonucu Batı Nil virüsü kapan hasta kadın, iki aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

25.11.2019Gündem
Sivrisinek ısırığı nasıl geçer Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir

Sivrisinek ısırığı nasıl geçer? Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir?

Yaz aylarıyla beraber ortaya çıkan sivrisinekler, kaşıntı ısırıkları ve taşıdıkları hastalıklar dolayısıyla birçok sorunu beraberinde getiriyor. Sivrisinek ısırıkları genellikle birkaç gün içerisinde geçer fakat bağışıklık sistemine bağlı olarak bazı kişilerde uzun süre devam edebilir. Peki, sivrisinek ısırığı nasıl geçer? Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

6.07.2019Sağlık
Böcek sokması belirtileri neler Böcek sokmasına ne iyi gelir

Böcek sokması belirtileri neler? Böcek sokmasına ne iyi gelir?

Yaz aylarıyla beraber böcek sokmaları da gündeme gelmeye başladı. Özellikle tarlada çalışanlar ya da pikniğe giden vatandaşlar son günlerde böcek ısırıklarına maruz kalıyor. Böcek sokmaları sonrasında ağrı, şişme ve sokulan bölgenin etrafında renk değişikliği oluşur. Böcek sokması olan bölgeden uzakta şişme, kızartı, ürtiker, kaşıntı, karın ağrısı, kusma, ishal, göğüste sıkışma hissi, nefes almada zorluk, hırıltılı solunum, dilde şişme de görülebilir. İşte, böcek sokmaları hakkında tüm bilinmesi gerekenler...

4.07.2019Sağlık
Sivrisinek ısırığı nasıl geçer

Sivrisinek ısırığı nasıl geçer?

Yaz aylarının başlaması ile birlikte sivrisinek ısırığı vakaları artış göstermeye başladı. Sivrisinek ısırığından muzdarip olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, sivrisinek ısırığına ne iyi geliri, nasıl geçer? İşte, sivrisinek ısırığına doğal çözüm…

1.06.2019Sağlık
Sivrisinek ısırığı deyip geçmeyin

Sivrisinek ısırığı deyip geçmeyin!

Yaz ayları sona erdi, sivrisinekler artık yok diye düşünmeyin. Özellikle sonbaharda iç mekanlarda görülen sivrisinekler, birçok hastalığa neden olabiliyor. Taşıdığı virüsler, ateş, kusma, eklem ağrısı gibi basit belirtilerin yanı sıra menenjit gibi ciddi belirtilere yol açan sivrisineklere karşı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Fatma Nur Özdoğan alınması gereken önlemleri şöyle sıraladı:

24.10.2018Sağlık
Sivrisinekleri evden uzak tutmanın yolları

Sivrisinekleri evden uzak tutmanın yolları

Yaz aylarına veda ettik ama hala sıcak havalar devam ediyor. Sıcak havalarda çoğumuzun kabusu olan sivrisinek sorunları hala devam ettiği için sizlere sivrisinekleri evinizden uzak tutacak basit öneriler vereceğiz.

Leyla Bilginel kimdir kaç yaşında Leyla Bilginel hangi dizilerde oynadı

Leyla Bilginel kimdir kaç yaşında? Leyla Bilginel hangi dizilerde oynadı?

Leyla Bilginel, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle gündemdeki isimler arasında yer alıyor. Bir süredir Tayland'da yaşayan Leyla Bilginel, sivrisinek ısırığı nedeniyle rahatsızlığa yakalanmış ve tedaviye başlandığını bildirmişti. Sperm bankasından hamile kalarak bir çocuk sahibi olan Leyla Bilginel, kariyeri boyunca çeşitli dizi ve filmlerde boy göstermiştir. Peki, Leyla Bilginel kimdir kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

13.06.2018Magazin
Böcek ısırması durumunda ne yapılmalı Böcek sokması tedavisi

Böcek ısırması durumunda ne yapılmalı? Böcek sokması tedavisi

Havaların ısınması ve yaz mevsimin yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşların en çok korktuğu ve tedbir aldığı durumlardan biri de böcek ısırması oldu. Genellikle ciltte kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle kendini gösteren böcek ısırığı bazı hallerde oldukça tehlikeli bir sonuç doğurabilir. Peki, böcek ısırması durumunda ne yapılmalı? Böcek sokması nasıl tedavi edilir?

19.04.2018Sağlık
Cinsel organı 90 santimetreye ulaşınca…

Cinsel organı 90 santimetreye ulaşınca…

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da yaşayan bir genç, yaklaşık 90 santimetre boyunda ve 5 kilogram ağırlığındaki cinsel organını küçültmek için bıçak altına yattı. İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre; Horace Owiti Opiyo, 2006 yılında cinsel organında bir kist olduğunu fark etti, bir yıl sonra ise ameliyat oldu. Ancak geçirdiği operasyonun ardından cinsel organı büyümeye devam etti ve neredeyse 1 metreye ulaştı.

26.10.2017Dünya
Sivrisinek ısırığı yüzünden iki bacağından oldu

Sivrisinek ısırığı yüzünden iki bacağından oldu

Almanya'nın Köln kentinde yaşayan bir kadının iki bacağı ve sol kolunun ön kısmı bir sivrisinek ısırığı yüzünden kesildi.

8.08.2017Dünya
Sivrisinekten kurtulmanın yolları

Sivrisinekten kurtulmanın yolları

Yazın kabusu sivrisineklerden kurtulmak sandığınız kadar zor değil! Doğal yöntemlerle sivrisinekleri uzaklaştıracak yöntemleri mutlaka deneyin!

6.07.2017Sağlık
Burada hiç tasa yok / Tayland

Burada hiç 'tasa yok!' / Tayland

“Mai pen rai”; Türkçe meali “Hiç tasa yok”. Tayland’da hayatın her yönünün altında yatan bu felsefe tüm bünyenizi saracak. İşte A'dan Z'ye Taylan'da nereleri gezilir, ne yenir, ne yapılır rehberi

27.04.2016Seyahat
Sivrisinekler neden bazılarını ısırmaz

Sivrisinekler neden bazılarını ısırmaz?

Yazın en mustarip olduğumuz mahlukat: Sivrisinekler! Peki neden bazılarımızı ısırmaktan kevgire çevirirken, bazılarımızın kılına bile dokunmazlar hiç düşündünüz mü?

11.08.2015Kelebek
Evde doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır

Evde doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır?

İşte uzmanından her keseye uygun çok özel bir tarif...

26.07.2015Sağlık
Sivrisinek ısırığı öldürdü

Sivrisinek ısırığı öldürdü

GüneyDoğu Asya’daki Laos Demokratik Cumhuriyeti’nde öksüz ve yetimlere İngilizce öğreten İngiliz gönüllü David Murray (39), bacaklarını ısıran bir sivrisinek yüzünden hayatını kaybetti.

16.06.2015Dünya
Arınçtan Demirtaşa: Sen kimsin, o kim, bu kim

Arınç'tan Demirtaş'a: Sen kimsin, o kim, bu kim?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın TRT'ye yönelik sözleri ile eşit ve adil yarışın olmadığı eleştirilerine yönelik olarak "Süre bakımından eşit olmayabilir. Burada eşitlik yok, burada adalet olacak. Eşitlik olabilir mi? Sen kimsin, o kim, bu kim? İyi ama bir adayımızın da 11 parti tarafından destek söylenmiyor mu? Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun... Bunu düşünürsek, MHP genel başkanın sözlerini veriyoruz, Kemal Kılıçdaroğlu Beyefendi'nin sözlerini, bu desteklediği iddia edilen partiler veya sivil toplum kuruluşlarının açıklamalarını da veriyoruz. Ekmeleddin Bey ile onların konuşmalarını toplarsanız, Tayyip Bey'in belki de önüne geçecek. Sadece Ekmeleddin İhsanoğlu'nun konuşmalarıyla bir eşitlik olmaz ki, burada adalet var" diye konuştu.

5.08.2014Gündem
Adını anmasak PKK 2 yılda çökerdi

Adını anmasak PKK 2 yılda çökerdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün Bursa’daki Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) açılışa katıldı.

24.09.2013 Gündem
Afrika gezisinden et yiyen böceklerle döndü

Afrika gezisinden et yiyen böceklerle döndü

Afrika ülkesi Gambia’ya tatile giden İngiliz kadın vücuduna yuva yapan 14 et yiyen kurtçukla geri döndü.

26.07.2013Gündem
Katil Sivrisinekler

Katil Sivrisinekler

Sıcak, nemli Haziran ve Temmuz ayları kan emici sivrisinekler için en önemli aylardır. Sinek deyip geçmeyin, bu sivrisinekler vücudunuza tükürük enjekte edip türlü hastalıklara yakalanmanıza sebep olabilir.

25.07.2013Diğer Videolar
İç çamaşırı satışları krizi haber veriyor

İç çamaşırı satışları krizi haber veriyor

Ekonominin gelecekteki seyrini anlamak için çoğunlukla resmi veriler ön plana çıkarken, oldukça ilginç ve basit ölçümlerle de doğru tahminler yapılabiliyor.

29.12.2009Gündem
İç çamaşırı satışları krizi haber veriyor

İç çamaşırı satışları krizi haber veriyor

Ekonominin gelecekteki seyrini anlamak için çoğunlukla resmi veriler ön plana çıkarken, oldukça ilginç ve basit ölçümlerle de doğru tahminler yapılabiliyor.

29.12.2009Gündem
Cildiniz hassas mı

Cildiniz hassas mı?

Bu semptomlardan üç veya daha fazlasına sahipseniz cildinizin hassas olduğunu söyleyebiliriz...

30.01.2008Kişisel Bakım
Kenyada Rift Vadisi humması: 74 ölü

Kenya'da Rift Vadisi humması: 74 ölü

Kenya'da bulaşıcı Rift Vadisi humması 74 kişinin ölümüne yol açtı.

9.01.2007Dünya
Felaketten mucize eseri kurtuldular

Felaketten mucize eseri kurtuldular

Deprem ve tsunami felaketinde 20 günlük bir bebeğin beşiğinde yüzerek kurtulmasının yanında başka "mucizeler" de yaşanıyor.

29.12.2004Dünya
Tsunamizede Hannes’i amcası web’de buldu

Tsunamizede Hannes’i amcası web’de buldu

Güney Asya ülkelerini vuran tsunaminin ardından felaketzedeler, kaybolan yakınlarını bulmaya çalışıyor. Pekçok çocuk, azgın sularda anne, babasından ayrı düşerken, herkes kendi çabalarıyla yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

28.12.2004Dünya
Tsunamizede Hannes’i amcası web’de buldu

Tsunamizede Hannes’i amcası web’de buldu

Güney Asya ülkelerini vuran tsunaminin ardından felaketzedeler, kaybolan yakınlarını bulmaya çalışıyor. Pekçok çocuk, azgın sularda anne, babasından ayrı düşerken, herkes kendi çabalarıyla yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

28.12.2004Gündem
Geldi gelecek

Geldi gelecek

Kendimizi kopyalatacağız. Öldükten yıllar sonra torunlarımız bizi hayata döndürecek. Genetik kodumuz kimliğimize basılacak. Doğum kontrolü için mısır yenecek. İlaçlar 'kişiye özel' üretilecek. 21'inci Yüzyıl'ın 'yabancı dili' genetik olacak. 'Genetik dil'de okuyup yazanlar kaderimizi belirleyecek... Bu iddiaların sahibi Harvard Üniversitesi'nde 'yaşambilim uzmanı' olarak çalışan Juan Enriquez. 'Gelecek Peşinizde' adlı kitabında geleceğe dair ilginç tahminlerde bulunuyor.

12.12.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Tatil merkezleri tehdit altında mı?

Kulaktan kulağa terör iddiaları yayılıyor insanlar arasında...

5.07.2016
Sivrisinek kaşıntısını geçiren yöntemler

Sivrisinek kaşıntısını geçiren yöntemler

Yaz aylarını kabusa çeviren sivrisinek kaşıntılarını geçirmek için neler yapılmalı?

30.07.2014

Kedilerde sivrisinek alerjisi

Pire ve kenenin kedilere dert olduğunu biliyorsunuz peki ya sivrisinekler? Sivriler, bazı kedilerde ciddi alerjik reaksiyonlara yol açtığı için bu konuya eğilmekte yarar var

9.09.2011

Hayvanseverler İzmit Fuar Kedi Evi için ayakta

Birkaç haftadır sürüyor bu tartışma: İddialara göre, İzmit Fuar Kedi Evi’nde bir vahşet yaşanıyor, barınakta ciddi hastalıklar kol geziyor, her gün onlarca kedi ölüyor.

8.07.2005

Dayaksız duramayan adam

Akşamüstü eve dönüyordum. Bizim apartmanın merdivenlerine ufak tefek biri çökmüştü. Gözünün biri mosmordu ve yarı yarıya kapanmıştı.

3.07.2004