EKSTRA
MENÜ

Ekoköy

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 haberi bulunmuştur.

Ekoköy Haberleri

Siyasetin, dinin ve sosyal sınıfların olmadığı yer... Sadece 2 bin 500 kişi yaşıyor

Siyasetin, dinin ve sosyal sınıfların olmadığı yer... Sadece 2 bin 500 kişi yaşıyor

Auroville, Hindistan’ın güneyinden bulunan uluslararası bir ilçe. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 50 bin kişiyi bulan nüfusa sahip olan bu evrensel kasaba, siyaseti, dini ve kültürü bir yana bırakarak uluslararası bir topluluk olmayı hedefliyor.

11.01.2021Seyahat
Kuzey Kıbrıs’ın birbirinden güzel köyleri

Kuzey Kıbrıs’ın birbirinden güzel köyleri

Muhteşem denizinin yanı sıra tarihi güzellikleriyle de sizi büyüleyecek Kıbrıs’ta gezilecek pek çok yer var. Özellikle pek fazla bilinmeyen köyler keşfedilmeyi bekliyor.

10.11.2020Seyahat
‘Şehirden kaçanlar gelecek için umut veriyor’

‘Şehirden kaçanlar gelecek için umut veriyor’

Konfor alanlarımıza yapışıp kalsak da nafile çünkü refahı oluşturan şartlar artık geçerli değil. “Şimdi hayatta kalma zamanı!” diyor Doç. Dr. Ebru Güzel ama umutsuz değil gelecekten. Kentlerden kaçıp kırsala yerleşenlerin yeni bir çağın fitilini ateşlediğini söylüyor: ‘Onarım Çağı’...

20.09.2020Hürriyet Pazar
Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların işdünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Artvin’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

26.07.2020Ekonomi
Bakan Kurumdan önemli bisiklet yolu açıklaması

Bakan Kurum'dan önemli bisiklet yolu açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "81 ili birbirine bağlayan bir master plan yaptık. Bu çerçevede Edirne'den çıkıp Hakkari'ye kadar vatandaşlarımız bisikletle gitsin istiyoruz. Bu noktada bu projenin bir parçası olacak Çiftlikköy ve Yalova Üniversitesi arasındaki 20 kilometrelik mesafede Belediyemiz ve Bakanlığımız, İller Bankası Genel Müdürlüğümüz eliyle bir proje gerçekleştireceğiz" dedi.

4.07.2020Ekonomi
Karavancıların yeni gözdesi Karadeniz

Karavancıların yeni gözdesi Karadeniz

Türkiye'nin farklı illerinden bir araya gelen 65 karavan sürücüsü Karadeniz'de doğa yolculuğuna çıktı.

18.07.2019Seyahat
Doğal yaşam tutkunları için: Ekoköy

Doğal yaşam tutkunları için: Ekoköy

85. sayımızın 101 sayfasında başka bir hayatın imkanları üzerine yazdık.

26.03.2018Kampüs
İyi gelmez mi hiç çiftlik havası

İyi gelmez mi hiç çiftlik havası

Biraz uzaklaşmak, doğanın içinde bağ-bahçe işleriyle uğraşıp tavukları beslemek, uzun yürüyüşler yapmak, yeni insanlarla tanışmak...  Şu aralar bu plana hepimizin ihtiyacı var. Bunu bedavaya yapmak elinizde. Tek yapmanız gereken, çiftlik işlerine yardım etmeniz. Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış ‘Tarım, Turizm, Takas’ (TaTuTa) çiftlikleri içinden Ocak ayında da misafir kabul edenleri sizin için derledik.

6.01.2017Sağlık
Tarihi köylerde kültürel dönüşüm

Tarihi köylerde kültürel dönüşüm

Tekirdağ’daki ‘Miras Yolu’ projesi kapsamında bölgedeki tarihi beş köy restore edilerek turizme açılacak.

17.10.2016Gündem
Exponatura Fuarı 12 Ocak’ta açılıyor

Exponatura Fuarı 12 Ocak’ta açılıyor

Fuar, doğal ve sağlıklı yaşam sektörünü yeniden bir araya getiriyor.

10.01.2012Etkinlikler
Bu çiftliğe abone olun, her hafta sebze ve salata koliniz eve gelsin

Bu çiftliğe abone olun, her hafta sebze ve salata koliniz eve gelsin

Hiç bir organik çiftliğe abone oldunuz mu? Batı’da çok yaygın olan bu yöntemi, Çanakkale’de organik tarım yapan Ömercan Çiftliği uyguluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de aboneleri var. Bu müşterilerin kapılarına her pazartesi bir kutu ulaşıyor. Kutuların içinde çeşitli sebzeler, otlar ve salatalar bulunuyor. 6-7 veya 3-4 kilo olan kutuların fiyatları 50-30 YTL arasında değişiyor. İsteyen az miktarda küçük kutu da ısmarlayabiliyor.

15.11.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Okul sütü mutlaka sürdürülmeli

Son zamanlarda yaşanan sıkıntılara rağmen büyüme çağındaki çocuklarımızın günde 200 mililitre süt içmelerini sağlayacak okul sütü projesi tüm kesimlerce destekleniyor. Yeter ki süte siyaset karışmasın.

10.05.2012