EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Ego

Ego ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ego haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.847 Ego haberi bulunmuştur.

Ego Haberleri

2 ayrı 5 formülü

2 ayrı 5 formülü

Amerika, yıldızlarından en fazla 4-5 oyuncu olacak. Geri kalan 7 kişi 'önce takım' diyen görev adamlarından oluşacak. Her birinde 2 yıldız 3 görev adamı yer alan, 2 ayrı 5 ile oynamayı tasarlıyorlar. Bu planı Milli Takım'da kullanılabilir.

2.12.2002Spor
Savunma ekolü

Savunma ekolü

Türkiye'de taktiğin ikinci plana atıldığı, savaşçı bir savunma anlayışı giderek yayılıyor. Örs ve Yılmaz, Milli Takımı bıraktıklarında göğüs göğüse savaşmanın kurucuları olarak anılabilecekler. Ama onlarla ayrı düştüğümüz bir ayrıntı var.

27.01.2003Spor
İşyerinde terör kurbanı olmayın

İşyerinde terör kurbanı olmayın!

Sürekli fırça atan bir müdürünüz mü var? Her sabah ''Bugün başıma ne gelecek, acaba istifa etsem mi?'' diyorsanız dikkat! Siz de bir 'mobbing'zede olabilirsiniz...

Kaçamağı imkansız kahve Kaktüs

Kaçamağı imkansız kahve Kaktüs

Beyoğlu'nun ara sokaklarından birinde 40-50 metrekarelik, yani küçücük bir mekan. Birbirine çok yakın, üstelik küçük, tıklım tıkış masalar. Gün ve gece boyu sürekli bir insan sirkülasyonu, uğultusu. Böyle bir yer nasıl bağımlılık yaratır? Eğer mekanın adı Kaktüs'se soru gereksizdir.

12.04.2003Gündem
EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ (1)

EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ? (1)

Sezai Bayar anlatıyor: "Sevgili Serdar, Şu doğalgaz bizim yaşamımıza merhaba derken, 1992 yılında Tempo için bir araştırma yapmıştım. Ankara pilot kent olarak doğalgaza hazırlanıyordu. Dün gibi hatırlıyorum araştırma sonuçlarının başlığını “DOLARGAZLI GÜNLERE MERHABA”

7.05.2003Gündem
EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ (2)

EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ? (2)

Sezai Bayar, "Sevgili Serdar, Kriz ortamından bir türlü çıkamadık. Bu yetmiyormuş gibi bir arabası olanı iki araç sahibi yapıp vergi salan hükümetin ek emlak vergileri de bu ay ödenecek ya, hazır hız kazanmışken Ankara’da doğalgaz kullananların cebine bu kez büyükşehir belediyesı el attı" diyor ve yazıyor.

8.05.2003Gündem
İmam hatipler artık IETT gibi

İmam hatipler artık IETT gibi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, imam hatiplerin sadece adlarının böyle kaldığını belirterek, bu liseleri İETT ve EGO'ya benzetti. ‘‘Belediyelerde elektrik, troleybüs, gaz kalmadı ama adları böyle kaldı. İmam hatiplerde artık imam ve hatip yetiştirmiyor’’ diyen Çelik sorularımıza şu yanıtları verdi.

10.05.2003Gündem
Aşk bir melankoli mi

Aşk bir melankoli mi?

'Aşk hastalığı' eski yüzyılların tıp metinlerinde dahi kendine yer bulmuş, bütün kültürlerde rastlanan, bazen facialara yol açan bir nevi 'melankoli'dir.

Pasif agresif ruh hali

Pasif agresif ruh hali

Bazı insanlar kendi kendilerini kandırmanın ustasıdırlar. Kişilikleri kayar sanki... Kendilerine bir rol biçerler ve bu role inanırlar. Kişiliklerini kabull edilebilir ve edilemez diye ikiye ayırırlar. Kabul edilemez saydıkları parçayı yok sayarlar. Pasif – agresifler de bu özellik çok belirgindir.

SAYAÇ VURGUNUNA DUR DENDİ…

“Sevgili Serdar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 300 dolara kartlı sayaç satmak için başlattığı “ Herkesin kendi adına yeniden doğalgaz abonesi olması uygulamasını” Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu durdurunca fakir fukara “şimdilik” rahat bir soluk aldı” diyor Sezai Bayar...

14.05.2003Gündem
Savur buklelerini bebek savur biraz Macy Gray

Savur buklelerini bebek savur biraz Macy Gray

Los Angeles'ta bir otelde müzik yapan Macy'nin ilk albümü raflarda kalmıştı. Macy de ne yapsın; kocası Michael Hines'ın ve iki çocuğunun yanına dönmüştü; üçüncü çocuğuna hamile kalmıştı. O sırada gelen yeni albüm teklifini değerlendirmeden önce çocuğunun doğmasını bekledi.

16.05.2003Kelebek
İşçiler meydana indi

İşçiler meydana indi

işçiler, yeni İş Yasası Tasarısı'nı, özelleştirme uygulamalarını ve kamu işçilerinin ikramiyelerinin ödenmemesini Tandoğan Meydanı'nda düzenledikleri mitingle protesto etti.

17.05.2003Ekonomi
Özel avukatına EGO servet ödüyor

Özel avukatına EGO servet ödüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, kadrolu avukatlarından 4'ünü emekliye ayırdıktan sonra dışarıdan sözleşme imzaladığı avukatlara servet ödüyor.

5.06.2003Gündem
Ankaraya 150 milyon dolar kredi

Ankaray'a 150 milyon dolar kredi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, EGO'nun, AŞTİ-Çayyolu ve Batıkent-Sincan metrolarının yapımında kullanılmak üzere 150 milyon dolar kredi kullanmasına onay verdi.

19.06.2003Ekonomi
Kadın poposu çizerken aldığım keyfi anlatamam

Kadın poposu çizerken aldığım keyfi anlatamam

Siz bu imzayı biliyorsunuz, bu adamı tanıyorsunuz. Seneler öncesine gidelim, Gırgır'a, Türkiye'nin en çok satan mizah dergisine... Çizdiği siyasi kapakları, portreleri hatırlarsınız. Kendinizi biraz daha zorlarsanız (!) o nefes kesen kadınları da.

19.07.2003Kelebek
TRT Genel Müdürlüğü için 19 başvuru

TRT Genel Müdürlüğü için 19 başvuru

TRT Genel Müdürlüğü için, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) 19 kişi adaylık başvurusunda bulundu. Başvurular, 14 Ağustos'ta sona erecek.

11.08.2003Gündem
SAYAÇ VURGUNU…

SAYAÇ VURGUNU…

“Sevgili Serdar, başkent Ankara’da faturalı sayaçtan kartlı sayaça geçişte halkın yakınmaları karşısında Enerji Kurulu uygulamayı Eylül ayı sonuna kadar durdurmuştu. Durdurmuştu ama sökülen sayaçlar yüzünden mağdur duruma düşenler zorunlu olarak kartlı sisteme boyun eğdiler ve 300 doları EGO’nun kasasına yatırmaya devam ettiler.” Sezai Bayar yazıyor...

11.08.2003Gündem
Fatih Terim 50 yaşında

Fatih Terim 50 yaşında

Kimilerine göre adıyla tamamıyla örtüşen bir şekilde ‘‘fatih’’ ya da Türkiye'nin yüzünü güldüren ‘‘evrensel Çukurovalı’’, imparator, kimine göre aşırı hırs küpü bir ‘‘hormonlu ego!’’ Kah başarının öteki adı, kah ‘‘sinirlere dokunan’’ bir teknik direktör; gerçek bir megaloman.

13.09.2003Spor Arena
Kadınları tavlamak artık metroseksüel olmaktan geçiyor

Kadınları tavlamak artık metroseksüel olmaktan geçiyor

Eğlence sektörü deyince Çapa soyadı gelir insanın aklına. Onlar öyle bir aile. Bu konuda doğuştan yetenekli. Yıllarca insanların müdavim olduğu İstanbul'daki pek çok kulübü onlar yarattı ve işletti. Ailenin son numarası İzzet Çapa, 8 kulüp birden işletiyor ve bir dergi çıkarıyor. Sorduğum her soruya da samimi bir şekilde cevap vermekten geri kalmıyor...

20.09.2003Kelebek
Bin yıllık Çin öğretisiyle bedeninizi forma sokun

Bin yıllık Çin öğretisiyle bedeninizi forma sokun

Bedeninizde ağrı mı hissediyorsunuz? Omurganızla ilgili sorununuz mu var? Zihniniz sürekli meşgul mu? Önce bedeninizi ve zihninizi birleştirin. İskeletinizi, kaslarınızı hissedin. Bedeninizi gerçek formuna sokun.

Sahnede gerilim var

Sahnede gerilim var

Muhittin'le Geçen Şen Günlerim ve ardından Olağan Mucizeler'le rüştünü ispatlayan Açık Tiyatro, yeni oyunu Katil Uşak'la izleyicinin karşısında.1,5 yıl önce kurulduğundan bu yana uzun bir yol kat eden grup, ocak ayında Londra'nın en prestijli salonlarından Arcora'da bir ay boyunca oyun sergileyecek.

26.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Okurun halsizlikleri!

Her şeyi bildiğine inanan ve bana acı bir ders vermek isteyen bir okur yazıyor:

4.01.2003

Hayranlık ve saygı

Bizim Harun Erdenay'a duyduğumuz sevgi ve saygının hududu yok. Harun, hücumda yalnız Türkiye'nin değil, Avrupa'nın en iyi oyuncularından biri, ama lider değil. Disiplin olmadan liderlik olmuyor. Biz Harun'un içindeki gücü dışarı çıkaramadık. Ama onun için hala çok geç değil.

31.03.2003

Özgürlük ve disiplin

Gençlere duyurulur: Evinizin duvarına asacağınız, önemli bir maçta boş top için yerlere balıklama atlamış bir fotoğrafa sahip olmadan, sakın basketbolu bırakmayın.

7.04.2003

Şu sayaç işine de bir neşter atılsa

ANKARA'da İ. Melih Belediyesi halka doğalgaz sayaçları satıyor. Bu sayaç işini burada defalarca gündeme getirdim. AKP üzerine gider mi? Hiçbir şey yapamaz...

23.05.2003

Avukat ailenin vekalet ücreti

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih, bugüne kadar Ankara adliyesinde belki binlerce tazminat davası açtı. Önüne gelen herkesi mahkemeye verdi. O kadar ki, ‘‘İ. Melih’’ diye yazanları ‘‘Bana İbne Melih diyor’’ diye dava etti. Fakat tümünü kaybetti. Ayrıca kendisi hakkında da çok sayıda tazminat ve ceza davası açıldı.

6.06.2003

Soygunu görünce şaşıracaksın

BAŞBAKAN Erdoğan, yakında çok büyük soygunları açıklayacağını söyledi.

1.07.2003

Süleymaniye’yi okumak

BU satırların yazarı, cereyana göğüs germek ve halk dalkavukluğu yapmamak cesaretini gösteren çok az sayıdaki birkaç kalem gibi, 'tezkere' öncesinde defalarca tekrarladı ki, 'gidişat' böyle sürerse ABD Türkiye'yle 'külahları değiştirecektir'.

7.07.2003

Bir kentköyün hikáyesi

BUGÜN size bir köyün hikáyesini anlatacağım. Bu kentköy, son sekiz yıldır ailecek haftanın birkaç gününü geçirdiğimiz Zekeriyaköy.

5.09.2003

Takım egosunu yerleştiremedik

Türk basketbolunun, Avrupa'nın en iyilerinden biri olduğu kesin. Şu anda en iyisi olmaya çaba gösteriyoruz. Takım egosunu gerçekleştirirsek bu olur. Türkiye'de bu iddiada başka bir spor dalı yok.

9.09.2003