MENÜ

Doğum Çeşitleri

Doğum Çeşitleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğum Çeşitleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 286 Doğum Çeşitleri haberi bulunmuştur.

Doğum Çeşitleri Haberleri

Hipnozla doğum nasıl yapılıyor, güvenilir mi

Hipnozla doğum nasıl yapılıyor, güvenilir mi?

Anne adayları için oldukça stresli ve korkulu bir süreç olan doğum anı, aslında hayatımızdaki en doğal olayların başında geliyor. Kişiler, eşi benzeri olmayan bu dönemi en sağlıklı biçimde geçirerek, bebeklerini kucaklarına almak istiyor. Bu kapsamda çiftler normal doğumu, sağlıklı ve rahat bir şekilde yapmanın yollarını ararken son yıllarda popüler olan hipnoz ile doğum tekniği ön plana çıkıyor.

23.07.2020Doğum
Ağrısız doğum hakkında bilinmesi gerekenler

Ağrısız doğum hakkında bilinmesi gerekenler

Ağrısız doğumun amacı belden aşağısının uyuşturularak ağrının hissedilmesinin engellenmesidir. Peki, ağrısız doğum esnasında anestezi nasıl uygulanır? İşte ağrısız doğum ile ilgili merak edilenler…

3.04.2019Doğum
Sezaryen doğum nedir Sezaryen sonrası normal doğum yapılır mı

Sezaryen doğum nedir? Sezaryen sonrası normal doğum yapılır mı?

Sezaryen, doğumun doğal olmadığı durumlarda karın ve rahmin kesilerek bebeğin alındığı cerrahi bir işlemdir. Peki, hangi durumda sezaryen yapılır? Sezaryen doğumun avantaj ve dezavantajları neler? Sezaryen sonrası normal doğum yapmak mümkün mü? Merak edilenleri uzmanından öğrendik.

1.02.2019Doğum
Türkiye sezaryende dünya üçüncüsü

Türkiye sezaryende dünya üçüncüsü

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye yüzde 53,1 ile sezaryen doğum oranı en yüksek üçüncü ülke oldu.

24.10.2018Doğum
Normal doğum anne için de bebek için de faydalı

Normal doğum anne için de bebek için de faydalı

Günümüzde daha çok bilinçli ebeveynler tarafından tercih edilen normal doğum, annenin hızla doğal yaşantısına dönerek doğum kilolarından kısa sürede kurtulmasını, bebeğin ise sezaryen ile dünyaya gelen yaşıtlarına göre hayata daha kolay adapte olmasını sağlıyor.

18.10.2018Doğum
Sezaryen doğumda Avrupa birincisiyiz

Sezaryen doğumda Avrupa birincisiyiz

Türkiye sezaryen sıralamasında yüzde 53'lük oranla dünyada dördüncü, Avrupa'da ise birinci sırada yer alıyor.

18.10.2018Doğum
Vakumla doğum riskli mi Hangi durumlarda yapılır

Vakumla doğum riskli mi? Hangi durumlarda yapılır?

Normal doğum gerçekleşmediğinde müdahaleli doğuma gereksinim duyulduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Opr. Dr. Meliz Onbaşıoğlu, müdahaleli doğum yöntemleri arasında en çok tercih edilen vakum yöntemi hakkında açıklamalarda bulundu.

8.09.2018Doğum
Anne adaylarının yeni tercihi: “Ayakta Doğum”

Anne adaylarının yeni tercihi: “Ayakta Doğum”

Hamilelik süresince kendisi ve bebeği için en doğru doktoru ve doğum yöntemi araştıran anne adaylarının merak ettiği sorulardan bir tanesi de çocuğunu nerede ve ne şekilde dünyaya getireceğidir. Dünyada artık birçok yerde farklı doğum yöntemleri uygulandığını belirten Kadın Hastalıkları Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Op. Dr. Cengiz Sağıroğlu Türkiye’de ilk kez yapılacak olan ‘ayakta doğum’ ile ilgili ebeveynlerin merak ettiklerini açıklıyor.

8.08.2018Doğum
Normal doğum mucizesi

Normal doğum mucizesi!

İnsanoğlu var olduğu günden beri milyarlarca kez yinelenen ama aslında her biri diğerlerinden çok farklı eşsiz bir mucize: Doğum... Ve nasıl ki her insanın parmak izi kendine özgü ise doğum anı da kendi parmak izimiz gibidir. Mucizeler kolay gerçekleşmez, bir anda oluvermezler. Peki, ne oldu da milyonlarca yıldır varlığımızı borçlu olduğumuz bu olağanüstü olay son yıllarda günümüz kadınları için korkulu rüya haline geldi? Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Dr. Öğr. Gör. Yusuf Olgaç, adım adım normal doğuma giden mucize sürece dikkat çekti.

20.07.2018Doğum
Sezaryen doğum mu, normal doğum mu

Sezaryen doğum mu, normal doğum mu?

Doğumun sezaryen mi yoksa normal mi olması gerektiği sıkça tartışılan konular arasında. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Aydan Biri, hangi doğumu neden tercih etmeniz gerektiğini sizler için anlatıyor.

25.04.2018Doğum
Bunlar da doğum fantezileri... Vajinal tohumlama nedir

Bunlar da doğum fantezileri... Vajinal tohumlama nedir?

Gün geçmiyor ki gebelikle ilgili yeni bir akım ortaya çıkmasın! Bazıları doğumhaneye profesyonel fotoğrafçı sokup her şeyi kaydettirirken, kimileri plasenta yemeye kalkıyor!

21.03.2018Hamilelik
Doğum yöntemleri ve doğuma hazırlık süreci

Doğum yöntemleri ve doğuma hazırlık süreci

Özlem Salcı ile Anneler Öğreniyor da bu hafta "Doğum Yöntemleri ve Doğuma Hazırlık Süreci" konusunu Kadın Doğum Uzmanı Dr. Nalan Karacaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

20.02.2018Doğum
Doğum sancısına epidural anestezili çözüm

Doğum sancısına epidural anestezili çözüm

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fatma Kutlusoy Güçlü, doğum sancılarının önüne geçmek için epidural anesteziyi kullandıklarını söyledi. Dr. Güçlü, "Bu şekilde sancı çekmeden bir doğum yaşamak mümkün olabiliyor" dedi.

22.01.2018Doğum
Bir bebeğe hazır olduğunuza dair 7 işaret

Bir bebeğe hazır olduğunuza dair 7 işaret

Çevrenizdeki herkes yavaş yavaş bebek sahibi olmaya başladı. Sizin de yaşınız geçiyor ama şimdiye kadar hiç kendinizi bebeklere bu kadar yakın hissetmemiştiniz. Üstelik kendinizi bebekleri düşünürken de yakalamaya başladınız. Belki de artık hazırsınızdır? İşte hazır olduğunuza dair diğer olası işaretler.

16.01.2018Hayat
Normal doğum mu sezaryen mi

Normal doğum mu sezaryen mi?

Önünüzde iki seçenek var. Her seçenek kendi içinde avantaj ve dezavantajlar barındırıyor. Ancak karar ne tam olarak sizin ne de çevrenin inisiyatifinde. Karar, uzman bir hekimin yaptığı tetkitlerle ortaya çıkan sonuçta. Tam olarak neden mi bahsediyoruz? Yaşanan gelişmelerle birlikte her geçen gün kafası karışan ve normal mi sezaryen mi kıskacına takılan annelerin belirsizliğinden… Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Yavuz Yurtsever, en ideal doğum seçeneğini sizler için açıklıyor.

19.09.2017Doğum
Tıbbi bir sakınca yoksa anneler normal doğuma yönlendirilmeli

Tıbbi bir sakınca yoksa anneler normal doğuma yönlendirilmeli

Uzmanlar her doğum yönteminde, özellikle annenin isteğine saygı gösterilmesinin yanı sıra, tıbbi gerekliliklere uygun hareket etmenin de çok önemli olduğunun altını çizdi.

16.02.2017Hamilelik
Sezeryan yerine normal doğum yapın

Sezeryan yerine normal doğum yapın

Türk Ebeler Derneği Adana temsilci Filiz Yarıcı Atış, kadınların sezaryen yerine normal doğumu tercih etmelerini istedi.

19.09.2016Hamilelik
Rahat bir doğum için 15 önemli öneri

Rahat bir doğum için 15 önemli öneri!

Doğumu gözünüzde büyütmeyin, bu öneriler ile rahat bir doğuma hazırlanın!

12.04.2016Doğum
Vajinal doğum mu, sezaryen doğum mu

Vajinal doğum mu, sezaryen doğum mu?

Doğum için hangi yöntemi seçmeniz gerekiyor? İşte uzmanından öneriler...

11.02.2016Doğum
8. Sınıf Fen Bilimleri Kalıtım - Akraba Evliliklerinin Genetik Sonuçları konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Kalıtım - Akraba Evliliklerinin Genetik Sonuçları konu anlatımı

Kan bağı bulunan bireylerin yaptığı evliliklere ''akraba evliliği'' ya da ''endogami evliliği'' adı verilir. Kardeş torunları arasında yapılan evlilik 2. derece akraba evliliği olarak tanımlanır. Hala, amca ya da teyze çocukları arasında yapılan endogami evlilikleri genetik hastalıklar açısından daha fazla risk taşır. 8. sınıflar için ''Kalıtım - Akraba Evliliklerinin Genetik Sonuçları'' konusunu detaylarıyla anlattık.

24.09.20208. SINIF
Pek çok kadın bu sorunu yaşıyor Belirtileri ise...

Pek çok kadın bu sorunu yaşıyor! Belirtileri ise...

Miyomların rahimde gelişen iyi huylu urlar olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Lale Çetin Yılmaz, tüm kadınların yüzde 25-50’sinde, 40 yaşın üzerindeki kadınların ise yüzde 40’ında görüldüğünü söyledi.

9.09.2020Sağlık
Fal çeşitleri ve isimleri nelerdir Fal çeşitleri hakkında bilgiler

Fal çeşitleri ve isimleri nelerdir? Fal çeşitleri hakkında bilgiler

İnternette ve çeşitli kafelerde kahve falına baktıranların sayısı her geçen gün artıyor. Günümüzde kahve falına alternatif olan ve birçoğu sadece uzmanlar tarafından bakılabilen birçok fal çeşidi de mevcut. Fal çeşitleri ve isimleri nelerdir? Sizin için derledik.

26.08.2020Sözlük
Tüp bağlatma operasyonu hakkında her şey

Tüp bağlatma operasyonu hakkında her şey!

Tüp ligasyonu operasyonu (tüp bağlatma yöntemi) nedir, nasıl yapılır? Tüplerini bağlatan kadın çocuk sahibi olabilir mi? Bu operasyonu kimler tercih edebilir? Konuyla ilgili merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum & Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Özgür Ersoy, detaylarıyla aktardı.

12.08.2020Sağlık
Ölenler, yas tutanlar acı çekenler... Her şeye tanık oldum

Ölenler, yas tutanlar acı çekenler... Her şeye tanık oldum

Sean Penn’in hayat kurtarmanın etik bir zorunluluk olduğunu düşünerek başladığı aktivizm hareketi, bugün toplumların felaketler karşısında toparlanabilmeleri için çalışan dev bir organizasyon haline geldi. Amerika’da 1 milyonun üzerinde Covid-19 testi yapılmasını sağlayan CORE (The Community Organized Relief Effort) organizasyonu, dünyanın çeşitli yerlerinde de krizlerden ve felaketlerden etkilenen savunmasız insanlar için hizmet veriyor. Hollywood’un en etkili ve başarılı aktörlerinden Sean Penn ile görüntülü olarak konuştum. İki Oscar’lı oyuncu, hayatını adadığı yardım faaliyetlerini anlattı.

2.08.2020Magazin
Unutkanlık nasıl anlaşılır Unutkanlığa ne iyi gelir

Unutkanlık nasıl anlaşılır? Unutkanlığa ne iyi gelir?

Bazı zamanlarda ciddi manada yıpratıcı bir etkiye sahip olabilen unutkanlık, bazı belirtilere de sahiptir. Unutkanlığa neden olan fiziksel etkenler dışında alışkanlıklar da yer almaktadır. Peki, unutkanlık nasıl anlaşılır ve unutkanlığa ne iyi gelir? İşte, unutkanlığa iyi gelen besinler

22.05.2020Sağlık
Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide Suresi Oku - Mâide Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maide suresinin anlamı ve okunuşu araştırılıyor. Medine döneminde inen Maide suresi 12. ayetten oluşuyor. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, Müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. İşte Maide suresinin Türkçe ve Arapça okunuşu...

11.04.2020Namaz Sureleri
Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir Saç Dökülmesine Hangi Bölüm Bakar

Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Saç Dökülmesine Hangi Bölüm Bakar

Saç dökülmesi, toplumun büyük bir kesiminde kalıtsal olarak görülen ya da geçici olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kişinin hem fiziksel durumunu hem de psikolojisini doğrudan etkileyen bu problemin altında pek çok neden yatabilmektedir. Saç dökülmesi için hangi doktora gidilir ve saç dökülmesine hangi bölüm bakar gibi sorular da sıkça sorulmaktadır. Saç dökülmesiyle ilgili merak edilen tüm detayları sizin için hazırladık.

28.03.2020Sağlık
Sezaryen, Alerjik Hastalık Görülme Olasılığını Arttırıyor

Sezaryen, Alerjik Hastalık Görülme Olasılığını Arttırıyor

Alerjik hastalıkların her geçen gün artığına dikkat çeken Uzm. Dr. Salih Aydın, “Sezaryen doğum, gereksiz kullanılan antibiyotiklerin vücudun doğal florasını bozması, sigara dumanına maruz kalma, kapalı ve yetersiz havalandırılmış ortamlarda yaşamanın da alerjik hastalıkların görülme olasılığını artırmaktadır.” dedi.

Telefonunuz sizi gerçekten de dinliyor mu

Telefonunuz sizi gerçekten de dinliyor mu?

Sosyal medya, bize uygun reklamları gösterebilmek için konuşmalarımızı dinliyor mu? Yoksa biz mi biraz paranoyaklaştık? ESET Güvenlik Uzmanı Jake Moore’in yaptığı bir Twitter anketine göre, katılanların yüzde 80’i telefonların kullanıcılarını dinlediğini düşünüyor. Jake Moore, durumu test etmeye karar verdi.

2.03.2020Teknoloji
Tekrarlayan gebelik kayıpları hakkında merak edilenler

Tekrarlayan gebelik kayıpları hakkında merak edilenler

Tekrarlayan gebelik kayıpları neden olur, bu kayıplar önlenebilir mi? Konuyla ilgili merak edilenleri, tekrarlayan gebelik kayıplarının nedenleri ve tedavisini Doç. Dr. Ali Özgür Ersoy anlattı.

Prezervatif Nedir Prezervatif Kullanımı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Prezervatif Nedir? Prezervatif Kullanımı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Gebelikten korunma ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı mutlaka kullanılması gereken prezervatif binlerce yıldır kullanılıyor. Peki prezervatifle ilgili neler biliyoruz? Prezervatif nedir? Prezervatif kullanımı ile ilgili dikkat edilmeli gerekenler nelerdir? Prezervatif nasıl takılır?

24.12.2019Cinsellik
Şiddet toplumun her alanından uzaklaştırılmalı

'Şiddet toplumun her alanından uzaklaştırılmalı'

3 saat 40 dakika süren AK Parti MKYK toplantısında Ceren Özdemir cinayeti de ele alındı. Toplantıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Çelik, “Şiddetin toplumumuzun her alanından uzaklaştırılması gerekmektedir. Kadına şiddetle özel bir mücadele olmalı. Bugün Ceren’in doğum günüymüş. Sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

7.12.2019Gündem
Kandillerde ve sadece Cuma günleri oruç tutulur mu

Kandillerde ve sadece Cuma günleri oruç tutulur mu?

Sadece Cuma günü ve kandillerde oruç tutulur mu sorusu, İslam dini için önem arz eden günlerde bu ibadetleri yerine getirmek isteyen pek çok vatandaş tarafından araştırılıyor. Peki, kandillerde ve Cuma günleri oruç tutulur mu? İşte, pek çok Müslümanın cevap aradığı o sadece Cuma günü oruç tutulur mu sorusu hakkında bazı cevaplar

8.11.2019Gündem
Mevlid Kandilinde hangi ibadetler yapılır Mevlid Kandilinde okunacak dualar nelerdir

Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar nelerdir?

"Kandilde hangi ibadetler yapılır?" sorusu mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla, günün en fazla merak edilen konuları arasında yer aldı. Tövbe kapılarının açık olduğu kandil gecesinde dini görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, Mevlid Kandili'nde okunacak duaları araştırıyor. Peki, Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar nelerdir? İşte, detaylar.

8.11.2019Gündem
İdrar Kaçıranlar Doktora Gitmeyi 3 Yıl Bekliyor

İdrar Kaçıranlar Doktora Gitmeyi 3 Yıl Bekliyor

Türkiye’de kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi idrar kaçırma. Prof. Dr. Tufan Tarcan, idrar kaçırma sorunu yaşayanların şikayetlerinin başlamasıyla doktora gitmesi arasında 3 yıl geçtiğine vurgu yaptı.

Başa Alınan Darbeler Şaşılığa Neden Oluyor

Başa Alınan Darbeler Şaşılığa Neden Oluyor

Çocuğunuzun gözlerinde bir farklılık gözlemliyor musunuz? Özellikle de bir gözü aşağı bir gözü ise daha farklı bir noktaya bakıyorsa şaşılık söz konusu olabilir. Bu durumda çocuğun gözlerinin düzelme şansının erken teşhise bağlı olduğunu vurgulayan Avrasya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, şaşılıkla ilgili önemli bilgiler veriyor.

8.10.2019İyi Yaşam
Jinekolojik kanser türleri nelerdir

Jinekolojik kanser türleri nelerdir?

Enfeksiyonlardan miyomlara üreme sağlığını tehdit eden farklı hastalıklar olsa da kanser, yarattığı ciddi sonuçlar nedeniyle günümüzde önem verilmesi gereken hastalıkların başında geliyor. Erken dönemde teşhis edilmeyen jinekolojik kanserlerin ciddi hayati riskler oluşturduğunu söyleyen Acıbadem Taksim Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum /Jineonkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlkkan Dünder, bu kanser türleri ve erken tanı yöntemleri hakkında toplumda yeterli farkındalığın olmadığına dikkat çekiyor.

19.09.2019Sağlık
Kadınları Tehdit Eden 3 Jinekolojik Kanser

Kadınları Tehdit Eden 3 Jinekolojik Kanser

Enfeksiyonlardan miyomlara üreme sağlığını tehdit eden farklı hastalıklar olsa da kanser, yarattığı ciddi sonuçlar nedeniyle günümüzde önem verilmesi gereken hastalıkların başında geliyor. Erken dönemde teşhis edilmeyen jinekolojik kanserlerin ciddi hayati riskler oluşturduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum /Jineonkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlkkan Dünder, kadınları tehdit eden 3 jinekolojik kanseri açıkladı.

HIV nedir HIV Virüsü nasıl bulaşır

HIV nedir? HIV Virüsü nasıl bulaşır?

HIV enfeksiyonu önlenebilir bir hastalıktır. Korunma önlemleri tedaviden daha etkili ve ucuzdur. HIV pozitif kişinin partneri olmak, korumasız cinsel ilişkiye girmek, damar içi ilaç bağımlısı olmak, ortak enjektör kullanımına maruz kalmak risk oluşturmaktadır. Ayrıca, HIV pozitif gebelerin bebekleri, riskli temas öyküsü bulunan kişiler risk altındaki gruplardır.

4.07.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Vajinal tohumlama nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zahide Küçük, vajinal tohumlama hakkında merak edilenleri ceapladı.

15.01.2019
Sezaryen sonrası normal doğum mümkün mü

Sezaryen sonrası normal doğum mümkün mü?

Merak edilen bu sorunun yanıtını uzmanından öğrendik.

9.03.2018
Sezaryen mi, normal doğum mu

Sezaryen mi, normal doğum mu?

Sezaryen ve normal doğum hakkında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları olduğunu belirtiyor.

19.01.2017

Ölenler, yas tutanlar acı çekenler... Her şeye tanık oldum

Sean Penn’in hayat kurtarmanın etik bir zorunluluk olduğunu düşünerek başladığı aktivizm hareketi, bugün toplumların felaketler karşısında toparlanabilmeleri için çalışan dev bir organizasyon haline geldi. Amerika’da 1 milyonun üzerinde Covid-19 testi yapılmasını sağlayan CORE (The Community Organized Relief Effort) organizasyonu, dünyanın çeşitli yerlerinde de krizlerden ve felaketlerden etkilenen savunmasız insanlar için hizmet veriyor. Hollywood’un en etkili ve başarılı aktörlerinden Sean Penn ile görüntülü olarak konuştum. İki Oscar’lı oyuncu, hayatını adadığı yardım faaliyetlerini anlattı.

2.08.2020

Haçlı seferlerinin iyi tarafları

İki asırlık Haçlı dönemi, Doğuda olmasa da Batıda epey olumlu etki yarattı. İşin kutsal tarafı ise fiyaskodan öteye gidemedi.

30.05.2020

Ekmeğin hamurunu gelecek için yoğurdu

Hakan Doğan ekmek fırını içinde doğmuş, ailesinin meslekten uzak tutma çabalarına rağmen hem kendini hem mesleğini yeniden yoğurmuş yeni nesil bir ekmekçi! Ekmeğin geleceğinin, 13 bin yıllık ekmek kültürümüzde saklı olduğuna inanan Doğan, yaptığı araştırmalar ve kaleme aldığı kaynaklarla adını dünyanın en iyileri arasına yazdırmayı başardı.

6.03.2020

Büyüyen ailenin tatil bütçesini küçültmenin 7 yolu

Uçak bileti, tüm ailenin beklentilerini karşılayacak bir oda, “Madem çocuk istiyor yapalım, bir daha fırsat olur mu bilinmez” ve hayata geçirilmeyi bekleyen pek çok hayal… Çocukla yola çıkmak biraz masraflı olsa da keyfinizi kaçırmayın. Küçük önlemlerle hem ekonomik hem de özel bir tatil yapmanız mümkün. İşin püf noktası ise her şeyi önceden planlamak. Biz şimdiden yaz tatilini planlamaya başladık mesela. İşte ailece tatilinizin ekonomik yükünü 7 adımda azaltmanın yolları...

27.01.2020
Spiral nedir, ne işe yarar Spiral nasıl takılır

Spiral nedir, ne işe yarar? Spiral nasıl takılır?

Spiral, en çok tercih edilen ve oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemidir. T şeklinde metal veya plastik malzemeden oluşan bir aparat olan spiral hakkında tüm merak edilenleri Jinekolog Op. Dr. Didem Kurban açıkladı.

24.10.2019

Dismenore Nedir?

Adet döneminde yaşanan sancılara dismenore adı verilir. Adet gören kadınların yarısından fazlası bu sorunu ayın bir-iki günü yaşamaktadır.

17.09.2019