EKSTRA
MENÜ

Boğa Güreşi

Boğa Güreşi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Boğa Güreşi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 321 Boğa Güreşi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Boğa güreşi (İspanyolca: corrida de toros, tauromaquia, toreo), iki boğanın çeşitli amaçlarla güreştirilmesini ya da matador adı verilen bir insanın boğayı gittikçe yorup öldürmesini esas alan eğlence ve yarışma biçimi.

Boğa Güreşi Haberleri

Esnafın yüzü gülecek Hibe desteğine başvuru zamanı

Esnafın yüzü gülecek! Hibe desteğine başvuru zamanı

Pandemiden etkilenen esnaf grupları için verileceği açıklanan hibe destekleri için başvuru süreci başladı. İki gruba ayrılan işletmeler bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin ile 5 bin TL hibeden yararlanabilecek. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler hangi destekten yararlanacak? İşte hibe desteği ile ilgili merak edilenler...

26.05.2021Ekonomi
Yıkılma tehlikesi olan ahşap köprüde boğaya spor yaptıran başpehlivan tepki çekti

Yıkılma tehlikesi olan ahşap köprüde boğaya spor yaptıran başpehlivan tepki çekti

Artvin'in Yusufeli ilçesinde yaşayan Yusufeli Karakucak Güreşleri'nin eski başpehlivanı Aykut Yılmaz, boğasını güreşlere hazırlamak için spor yaptırıyor. Çoruh Nehri üzerinde kurulan, çelik halatlara bağlı yaklaşık 50 metre uzunluğundaki ahşap köprüden 950 kilogram ağırlığındaki boğasıyla koşarak geçen Yılmaz'ın o anları görenleri korkutuyor. Yılmaz, "Bu köprü biraz riskli, hayvan üzerinde koşuyor. Ayağı takılabilir, düşebilir ama köprüden de geçmek zorundayız" dedi.

12.05.2021Avrupa
Ben bu duvarları yıkarım dedim, yıktım

Ben bu duvarları yıkarım dedim, yıktım

İlkokul bahçesinde, çam kozalaklarının peşinde koşarak başlayıp tüm ülkenin tanıdığı, her camianın sevdiği, Türk futbolunun ikonik isimlerinden biri haline gelmek… Bu, ‘tabuları yıkan adam’ın, yani Mustafa Denizli’nin hikâyesi. Denizli ile eski albümlerini karıştırdık. Bize pilotluk hayalini, çocukluğunun Çeşme’sini, mahallede çıplak ayakla yaptıkları maçları, bir trafik sıkışıklığının önüne nasıl yollar açtığını, Türk futbolunda yaptığı devrimleri ve hayatındaki muazzam azim öykülerini anlattı.

24.01.2021Gündem
8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce ünitelerinin 7.si Tourism (Turizm) konusudur. Tourism konusu ile ilgili tüm bilgileri ve ünitede geçen kelimeleri sizler için derledik.

12.01.20218. SINIF
İspanyanın ünlü boğa festivali Kovid-19 nedeniyle iptal edildi

İspanya'nın ünlü "boğa festivali" Kovid-19 nedeniyle iptal edildi

İspanya'da insanların boğalarla sokakta koşturduğu, dünyaca ünlü San Fermin festivalinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl iptal edildiği açıklandı.

21.04.2020Keyif
İspanyanın dünyaca ünlü boğa festivali San Fermin corona virüs nedeniyle iptal edildi

İspanya'nın dünyaca ünlü 'boğa festivali' San Fermin corona virüs nedeniyle iptal edildi

İspanya'da insanların boğalarla sokakta koşturduğu, dünyaca ünlü San Fermin festivalinin coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl iptal edildiği açıklandı.

21.04.2020Seyahat
Fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı evinde ölü bulundu

Fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı evinde ölü bulundu

Aydın'ın Söke ilçesinde fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı (61) evinde ölü bulundu. Dinarlı'nın ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılacağı öğrenildi.

9.04.2020Gündem
17 yaşındaki Hanımağa boğaları güreşe hazırlıyor

17 yaşındaki 'Hanımağa' boğaları güreşe hazırlıyor

Muğla'da yaşayan 17 yaşındaki Aleyna Tütüncü, 7 yaşından bu yana ilgilendiği ve ağırlığı tonlarla ifade edilen boğaları yetiştirerek güreşlere hazırlıyor.

13.03.2020Seyahat
Arena ne demek Arena nedir Arena TDK kelime anlamı

Arena ne demek? Arena nedir? Arena TDK kelime anlamı

Hem belli bir anlam konusunda hem de mecazi olarak değerlendirilen Arena kelimesi, günümüzde değişik tabirler üzerinden değerlendirilmektedir. Pek çok insan Arena nedir ve Arena kelimesi nasıl kullanılır merak etmekte ve araştırma yapmaktadır. İşte bu konudaki diğer detaylar.

13.01.2020Gündem
Hızını alamayan boğalar, güreşleri izleyen vatandaşların arasına daldı

Hızını alamayan boğalar, güreşleri izleyen vatandaşların arasına daldı

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen boğa güreşlerinde arenayı terk eden iki boğa, güreşleri izlemek için gelen 57 yaşındaki bir kadını ezdi. Ağır yaralanan kadın, tedavisi için hastaneye kaldırıldı.

22.09.2019Haber
Muğlada dehşet anları Seyirciyi hastanelik etti...

Muğla'da dehşet anları! Seyirciyi hastanelik etti...

Muğla’nın Yatağan ilçesinde düzenlenen boğa güreşlerinde, güreş alanını terk eden iki boğa, güreşleri izleyen bir kadını ezdi.

22.09.2019Gündem
Dâhi ressam ve ilham perileri İzmir’de

Dâhi ressam ve ilham perileri İzmir’de

20’nci yüzyılın en önemli sanatçılarından Picasso, ilham kaynağı olan gösteri dünyasına ait temaları kapsayan bir seçkiyle ilk kez İzmir’deki Arkas Sanat Merkezi’ne geliyor. 83 eserden oluşan ‘Picasso&Gösteri Sanatı’nı sergi direktörü Müjde Unustası’yla konuştuk.

KPSS soruları ne zaman yayımlanır Sosyal medyada çok konuşulan 2019 KPSS soruları

KPSS soruları ne zaman yayımlanır? Sosyal medyada çok konuşulan 2019 KPSS soruları

Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk 2 oturumu olan Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı 14 Temmuz Pazar günü sona erdi. İlk oturuma 644 bin 557, ikinci oturuma ise 376 bin 709 adayın başvurduğu KPSS’ye birçok aday'15 dakika' kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle giremedi. Sınavda çıkan sorular ise sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer aldı. Peki, KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır?

15.07.2019Gündem
KPSS soru yorumları sosyal medyada Amerikan Armudu ve İspanyol Boğa Festivali sorusu ön plana çıktı

KPSS soru yorumları sosyal medyada! Amerikan Armudu ve İspanyol Boğa Festivali sorusu ön plana çıktı

14 Temmuz Pazar günü tamamlanan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) sonrası sosyal medyada sınava dair paylaşımlar yapıldı. Sınavdan çıkan adaylar, sosyal medya üzerinden bilgi alışverişinde bulunarak düşüncelerini dile getirdi. Sosyal medyada yapılan KPSS yorumlarına Amerikan Armudu ve İspanyol Boğa Festivali sorusu damga vurdu. İşte, KPSS 2019 için yapılan yorumlar...

14.07.2019Gündem
Boğa güreşlerinde onu hakemler bile arenadan uzaklaştıramadı

Boğa güreşlerinde onu hakemler bile arenadan uzaklaştıramadı

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası’nda düzenlenen 25. Ayder Kültür Sanat Doğa Festivali’nde boğası ile güreşlere katılan 55 yaşındaki Nurten Aykut büyük ilgi gördü. Sahaya inerek boğasını motive etmeye çalışan Aykut'u hakemler de arenadan uzaklaştıramadı.

16.06.2019Haber
Erzurumda boğa güreşi izlerken öldü

Erzurum'da boğa güreşi izlerken öldü

ERZURUM'un İspir ilçesinde, boğa güreşi izlediği sırada kalp krizi geçiren Kibar Durmuş (87), yaşamını yitirdi.

8.04.2019Gündem
İspanyol matadorlar siyaset arenasına giriyor

İspanyol matadorlar siyaset arenasına giriyor

İspanya'da 28 Nisan'da yapılacak erken genel seçimde ülkenin tanınmış matadorları Miguel Abellan, Salvador Vega ve Serafin Marin milletvekili adayı oldu.

26.03.2019Dünya
Pablo Escobarla ünlü kapı kaldırılıyor

Pablo Escobar'la ünlü kapı kaldırılıyor

Kolombiya'da uyuşturucu baronu Pablo Emilio Escobar Gaviria ile üne kavuşan Hacienda Napoles Tematik Parkı'nın girişinde bulunan "Hacienda Napoles" kapısını kaldırma çalışmaları başladı.

31.01.2019Dünya
İspanyada Franco sonrası bir ilk

İspanya'da Franco sonrası bir ilk

İspanya'da, General Franco'nun ölümünden sonra ilk kez aşırı sağcı bir parti, bir özerk bölgede hükümetin kurulmasında kilit rol oynadı.

10.01.2019Dünya
Diri diri yaktılar Vahşi görüntülere tepki

Diri diri yaktılar! Vahşi görüntülere tepki

İspanya'da yıllardır süren boğa güreşi geleneği yine türlü rezilliklere sahne oldu.

21.11.2018Dünya
Boğa güreşi sırasında ortalık fena karıştı

Boğa güreşi sırasında ortalık fena karıştı

Erzurum'un İspir ilçesinde düzenlenen boğa güreşlerinde, tosunların sahne dışına çıkıp, park halindeki araçların arasına girmesiyle ortalık savaş alanına döndü.

28.08.2018Gündem
Endülüste raks ile flamenko: Malaga

Endülüs'te raks ile flamenko: Malaga

İspanya'nın kıvrak müziği beni her zaman cezbeder. Baştan çıkarıcı olan bu etki yerinde durmaz ve vücuda yansır. Müzik bedene değdikçe karşı koyulmaz bir hareket getirir. O ritim ister istemez sizi tetikler ve müziğin sizi alıp götürmesine karşı koyamazsınız. Beyin ve kalp uyumuna vücut da katılır ve bir de bakarsınız flamenko yapıyorsunuz. Ya da öyle böyle...

28.08.2018Seyahat
İspanyada tecavüz tanımı değişiyor: Açıkça rıza gösterilmeyen cinsel ilişki tecavüz sayılacak

İspanya'da 'tecavüz tanımı' değişiyor: Açıkça rıza gösterilmeyen cinsel ilişki tecavüz sayılacak

İspanya'da merkez sol hükümetin Başbakanı Pedro Sanchez, tecavüz davalarındaki muğlaklıkların sona ermesi için 'açıkça rıza gösterilmeyen seksin tecavüz sayılmasını' öngören yeni yasa teklifinde bulundu.

18.07.2018Dünya
Sahipleri boğalardan daha öfkeli çıkınca arena ringe döndü

Sahipleri boğalardan daha öfkeli çıkınca arena ringe döndü

Aydın’da geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşi festivallerinde sahipleri boğalardan daha öfkeli ve kızgın çıkınca boğa güreşi arenası ringe dönüştü. Sopa ve yumruklarla birbirine giren iki grup dostluk için güreşen boğaların hemen yanında adeta savaştı. Cazgırların ikazlarına rağmen bir türlü bitmeyen boğa sahiplerinin kavgasını seyirciler ayırmaya çalıştı.

17.07.2018Haber
Dostluk festivalinde büyük kavga

Dostluk festivalinde büyük kavga

Aydın’da geleneksel hale gelen boğa güreşi festivalleri kapsamında Köşk ilçesinde düzenlenen güreşlere Aydın, Muğla ve İzmir illerinden yaklaşık 120 boğa katıldı. Oldukça renkli ve dostluk havasında başlayan güreşler yoğun ilgi gördü. Özel dostluk müsabakalarının gerçekleştirildiği güreşlerin başüstü karşılaşmaları sırasında da özel dostluk güreşi düzenlendi. Her şeyin oldukça güzel gittiği bir anda güreşen boğaların sahipleri ellerindeki sopalarla güreşen boğaların hemen yanında birbirlerini öldüresiye vurmaya başladı. Arenanın savaş alanına döndüğü güreşlerde bir çok kişi yaralanırken boğalar hiçbir şeyden habersiz dostluk güreşlerine devam etti.

17.07.2018Gündem
Sahipleri dövüştü boğalar izledi

Sahipleri dövüştü boğalar izledi!

Aydın’da geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşi festivallerinde sahipleri boğalardan daha öfkeli ve kızgın çıkınca boğa güreşi arenası ringe dönüştü. Sopa ve yumruklarla birbirine giren iki grup dostluk için güreşen boğaların hemen yanında adeta savaştı. Cazgırların ikazlarına rağmen bir türlü bitmeyen boğa sahiplerinin kavgasını seyirciler ayırmaya çalıştı.

17.07.2018Gündem
Güreşlere hazırlanıyor

Güreşlere hazırlanıyor

ARTVİN'deki boğalar bu yılki güreşlere hazırlanma antremanlarına başladı.

26.06.2018Gündem
36 saatte Sevilla

36 saatte Sevilla

Rengarenk paskalya bayramı ve Feria festivaliyle tanınan Sevilla bunların ötesinde katedraliyle, Alkazar Sarayı ile tarihin soluk aldığı bir şehir. Endülüs’ün başkenti yürüyerek, bisikletle keşfedilebilecek kadar derli toplu. Hıristiyan, İslam, Yahudi kültürünün izleri iç içe geçmiş ve hala belirginliğini koruyor. Klasik saray ve katedral rotasıyla yetinmeyin, Mağribi ve gotik mudehar mimarisinin çan kulesine dönüştürülmüş minarelerden Yahudi mezarlığına şehrin her köşesine yansımış izlerini keşfedin.

25.06.2018Seyahat
Endülüste bir rüya... 1001 gece masallarıyla Ronda

Endülüs'te bir rüya... 1001 gece masallarıyla Ronda

Bir şehir düşünün Prehistorik dönemden kalıntılar sergilesin. Bir şehir düşünün, İberlerden, Romalılardan, Vizigotlardan ve Endülüs Emevilerinden sağlam bir şekilde ayakta kalan eserleriyle sizi büyülesin. Bir şehir düşün adına şiirler ve romanlar yazılsın, resimler çizilsin ve bir şehir düşünün, şehrin aşkından ölünsün… Evet burası Ronda! İspanya’nın Endülüs Bölgesinde, Malaga’ya 100 km uzaklıkta, virajlı yollardan, heybetiyle sizleri büyüleyen ulu dağlarından sonra karşınıza çıkan, nadide ve nazlı Ronda… Güzel mi güzel Ronda!

25.05.2018Seyahat
Tecavüz değil cinsel istismar hükmü infial yarattı

'Tecavüz değil cinsel istismar' hükmü infial yarattı

İspanya'da tecavüzle suçlanan 5 kişinin mahkeme tarafından cinsel istismardan suçlu bulunması sonrası birçok kentte binlerce kişinin katıldığı gösteriler düzenlendi.

27.04.2018Dünya
Vegan ne demek Vejetaryen ile arasındaki fark ne

Vegan ne demek? Vejetaryen ile arasındaki fark ne?

Bir beslenme biçimini ifade eden ‘vegan’ kelimesinin anlamı merak ediliyor. Tanımı ilk kez 1940’lı yıllarda bir makalede kullanılan veganlık ile ilgili en sık rastlanılan yanılgı vejetaryen ile karıştırılması. Peki vegan ne demek, vejetaryen ile arasındaki fark ne?

30.01.2018Gündem
Kurban karşıtlarının tezi ne kadar doğru

Kurban karşıtlarının tezi ne kadar doğru?

Belçika’nın Türkiye kökenli Federal Milletvekili ve Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, kurban kesimini dini vecibelere göre yasaklayan yeni yasayı değerlendirdi.

30.11.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Eğlenceye hazır mısınız?

Temmuz festivallerle geliyor. Bozcaada’dan Japonya’ya kadar geniş bir coğrafyada, rodeodan yağlı güreşe varan bir çeşitlilikte... Yeter ki siz ne tür bir eğlence istediğinize karar verin yola çıkmaya hazır olun.

3.07.2019

Endülüs'te raks ile flamenko: Malaga

İspanya'nın kıvrak müziği beni her zaman cezbeder. Baştan çıkarıcı olan bu etki yerinde durmaz ve vücuda yansır. Müzik bedene değdikçe karşı koyulmaz bir hareket getirir. O ritim ister istemez sizi tetikler ve müziğin sizi alıp götürmesine karşı koyamazsınız. Beyin ve kalp uyumuna vücut da katılır ve bir de bakarsınız flamenko yapıyorsunuz. Ya da öyle böyle...

27.08.2018

Endülüs'te bir rüya... 1001 gece masallarıyla Ronda

Bir şehir düşünün Prehistorik dönemden kalıntılar sergilesin. Bir şehir düşünün, İberlerden, Romalılardan, Vizigotlardan ve Endülüs Emevilerinden sağlam bir şekilde ayakta kalan eserleriyle sizi büyülesin. Bir şehir düşün adına şiirler ve romanlar yazılsın, resimler çizilsin ve bir şehir düşünün, şehrin aşkından ölünsün… Evet burası Ronda! İspanya’nın Endülüs Bölgesinde, Malaga’ya 100 km uzaklıkta, virajlı yollardan, heybetiyle sizleri büyüleyen ulu dağlarından sonra karşınıza çıkan, nadide ve nazlı Ronda… Güzel mi güzel Ronda! 

24.05.2018

Bir matadorun sonu

Matador Torero Alvaro Munera’nın mesleğini bırakma hikayesi hayli ilginç. Öyle bir olay yaşamış ki, boğa güreşine düşman biri haline gelmiş. İşte derslik hikaye...

8.02.2018

İşte albüm satış rakamları

MÜYAP’ın neden albüm satışlarını açıklamadığını sormuştum geçen gün...

25.12.2017

Kraliyet şehri Madrid

Dünyaca ünlü sanat galeri, müzeleri, yemyeşil parkları ve boğa güreşlerini seyredebileceğiniz arenasıyla Madrid, turistlerin bir an olsun yerinde duramayacağı, herkese farklı zenginliklerini sunan bir şehir. İspanya’nın başkenti Madrid, İber yarımadasının ortasında yer alan konumuyla, bütün ülkeye eşit mesafede durmaya çalışan bir başkent... İşte size Kraliyet şehri Madrid gezi rehberi…

2.12.2017