EKSTRA
MENÜ

Bebek Ağlaması

Bebek Ağlaması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bebek Ağlaması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 249 Bebek Ağlaması haberi bulunmuştur.

Bebek Ağlaması Haberleri

Ağlayan bebeğinizi kolaylıkla sakinleştirmenin 11 yolu

Ağlayan bebeğinizi kolaylıkla sakinleştirmenin 11 yolu

Yenidoğan bebekler çoğu zaman nedeni belli olmayan sebeplerle ağlar. Bu durum ise ebeveynleri hem üzer hem de daha fazla yorulmasına sebep olur. Tabii sevimli bebeğinizi sakinleştirmenin de bazı yolları var. İşte onlardan bazıları…

19.11.2020Çocuk-Aile
Pazarda korkunç olay Tezgahın altında buldular

Pazarda korkunç olay! Tezgahın altında buldular

İzmir'in Tire ilçesinde pazarcılık yapan Hatice D. (29), doğurduğu erkek bebeği pazar tezgahının altına bıraktı. Ağlaması üzerine diğer pazarcılar tarafından bulunup hastaneye kaldırılan bebek, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Hatice D. ise polis tarafından gözaltına alındı.

29.05.2020Gündem
Bebeğini çöp konteynerine bırakmıştı Tutuklandı

Bebeğini çöp konteynerine bırakmıştı! Tutuklandı

Adana'nın Kozan ilçesinde evlilik dışı dünyaya getirdiği erkek bebeği çöp konteynerine bırakan M.K. (19) adlı kadın mahkemece tutuklandı.

3.10.2019Gündem
Uçakta bebeğe özel işaret

Uçakta bebeğe özel işaret

Japon Havayolları, yolculuklarda bebek ağlamasındabebek ağlaması,n rahatsız olan kişiler için özel bir uygulama geliştirdi.

28.09.2019Dünya
Anne olduktan sonra yapmayı en çok özlediğimiz 10 şey

Anne olduktan sonra yapmayı en çok özlediğimiz 10 şey

Bebek sahibi olduktan sonra çiftlerin hayatında çok şey değişiyor, özellikle de yeni annenin. Uyku düzeninden banyosuna, alışverişinden giyim tarzına kadar her şeyini evin yeni patronuna göre ayarlayan anneler için elbette bebek sahibi olmak dünyanın en güzel duygularından biri. Ama bu demek değil ki anne olduktan sonra yapmayı sevdiğimiz şeyleri hiç özlemiyoruz. Öğleye kadar kesintisiz uyumayı hangi yeni anne istemez mesela, ya da uzun uzun banyo yapmayı...

13.03.2019Sağlık
Muğlada çalılıkların arasında ağlayınca fark edildi

Muğla'da çalılıkların arasında ağlayınca fark edildi!

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, ormanlık alanda çalıların arasına terk edilmiş 1 günlük kız bebek bulundu.

18.02.2019Gündem
Bebek ağlamasına çözüm bulundu

Bebek ağlamasına çözüm bulundu!

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şenay Çetinkaya, bebeklerin ağlamasını önceden tespit edip, beyaz gürültü dinleterek sakinleşmelerini sağlayan cihaz geliştirdi.

13.12.2018Gündem
Kriz halinde ağlayan bebeği sakinleştirmenin yolları

Kriz halinde ağlayan bebeği sakinleştirmenin yolları

Alışverişte, evde, yemek yerken, seyahatte pek çok kez ağlayan bebeğinizin size zorluk çıkardığı olmuştur. İşte ağladığında bebeğinizi sakinleştirmek için yapmanız gerekenler...

Bu nasıl vicdan Poşetten çıktı

Bu nasıl vicdan! Poşetten çıktı

ŞANLIURFA'da bir günlük erkek bebek, naylon poşete konularak okulun bahçesine bırakıldı. Sağlık durumu iyi olduğu belirtilen bebeği bırakan kişi ya kişilerin bulunması için çalışma başlatıldı.

26.08.2018Gündem
Çöplerin arasında bulundu Mahalleli gözyaşlarına boğuldu…

Çöplerin arasında bulundu! Mahalleli gözyaşlarına boğuldu…

Adana'da yeni doğmuş bir erkek bebek, çöplerin atıldığı yerde çıplak halde kağıt üzerine bırakılmış olarak bulundu. Buldukları bebeğin üzerini giydirip ambulans ve polis çağıran mahalle sakinleri gözyaşı döktü.

26.03.2018Gündem
Neden ağlıyorsun evladım

Neden ağlıyorsun evladım?

Çocuklar pek çok gerekçeyle ağlayabilirler. Bazısı yemek yememek için, bazısı uyumamak için... Ama bazen de sırf ağlamak istedikleri için! New York'ta yaşayan Greg Pembroke, 'Oğlum neden ağlıyor' adında bir blog açtı ve çocukların en saçma ağlama nedenlerini fotoğraflarıyla birlikte paylaştı. Dünyanın dört bir yanından aileler de benzer fotoğraflar paylaşınca iş büyüdü. Hatta Pembroke 'Reason My Kid is Crying' adında bir kitap bile yazdı! İşte Pembroke'un bloguna gönderilen en komik fotoğraflar ve hikayeleri...

4.06.2016Hayat
Bebeği devamlı ağlayan ebeveynlere tavsiyeler

Bebeği devamlı ağlayan ebeveynlere tavsiyeler

3 aydan küçük bebekte ağlama krizleri günde en az 3 saat sürebilir!

Misofonya Nedir & Belirtileri Nelerdir

Misofonya Nedir & Belirtileri Nelerdir?

Etrafta sürekli kulaklıkla gördüğünüz insanlar acaba onları sadece müzik dinlemek için mi kullanıyor? Yoksa çoğu kimsenin günlük hayatta farkında bile olmadığı seslerden mi kaçıyorlar?

Tırnakları kesilirken yalandan bağıran sevimli minik

Tırnakları kesilirken yalandan bağıran sevimli minik

Bu görüntüler izlenme rekorları kırıyor!

Yemeğimdeki en güzel baharat; Barcelona

Yemeğimdeki en güzel baharat; Barcelona

Katalan mutfağının, Akdeniz’le birleşip, deniz ve güneş sosuna bulandığı yer Barcelona… Yemek, içmek eğlenmek ve haz almak üzerine kurulmuş bir dünyaya ziyaretçi olarak gittiğinizde Barcelona size "İyi ki geldin tabağımdaki en güzel baharat sensin" diyor. Okurumuz Oya Mumcuoğlu, Barcelona mutfağını test etti, izlenimlerini yazdı.

26.11.2015Seyahat
Aziz Yıldırım konuşurken BJK TV...

Aziz Yıldırım konuşurken BJK TV...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve asbaşkan Şekip Mosturoğlu, futbol gündemi hakkında açıklamalar yaparken BJK TV'de olay yaratan görüntüler yayınlandı.

30.09.2015Spor
Bebeğini çöpe atan kadın tutuklandı

Bebeğini çöpe atan kadın tutuklandı

İspanya'nın başkenti Madrid yakınlarında bebeğini yeraltı çöp konteynerine atan kadın tutuklandı.

17.07.2015Avrupa
Şengül’ün mirası

Şengül’ün mirası

ABD mahkemesi, 5 yıl önce Selami Özdemir’in, Facebook’taki statüsüne ‘İlişkim yok’ yazdığı için Şengül Vatansever’i öldürüp intihar etmesinde polisin büyük ihmali olduğuna karar verdi. Çiftin geride kalan 2 çocuğuna 3 milyon dolar tazminat ödenecek.

25.04.2015Dünya
Bebeği sokağa terk ettiler

Bebeği sokağa terk ettiler

Bayrampaşa'da birkaç gün önce doğduğu anlaşılan kundağa sarılı kız bebek apartman girişine terk edilmiş olarak bulundu. Bir kadın polis memurunun şefkat gösterdiği bebeğe Zafer Bayramı nedeniyle Tuğba Zafer adı konuldu.

30.08.2014Gündem
Bayrampaşada bebeği sokağa terk ettiler

Bayrampaşa'da bebeği sokağa terk ettiler

Bayrampaşa'da birkaç gün önce doğduğu anlaşılan kundağa sarılı kız bebek apartman girişine terk edilmiş olarak bulundu. Bir kadın polis memurunun şefkat gösterdiği bebeğe Zafer Bayramı nedeniyle Tuğba Zafer adı konuldu. Bayrampaşa Terazidere Mahallesi Sümer Sokak'ta oturan vatandaşlar, apartman girişinde bebek ağlaması duydu. Sesin geldiği yere bakan vatandaşlar pembe bir kundağa sarılı kız bebek buldu. Vatandaşlar durumu polis ekiplerine bilgi verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri kundağa sarılı ve birkaç günlük olduğu anlaşılan bebeğin terkedildiğini belirledi. Kundağında ya da üzerinde bir not bulunmayan bebeğe polisler sahip çıktı. Sağlık durumu iyi olan bebeğe polis ekipleri, Tuğba ismini verirken, 30 Ağustos Zafer Bayramı bulunması sebebiyle Zafer soyadı konuldu. Çağatay KENARLI / İSTANBUL DHA

30.08.2014Haber
Galaxy S5 bebek de dinliyormuş

Galaxy S5 bebek de dinliyormuş!

Samsung Galaxy S5'te yapılan bir keşif, telefonun gizli bir bebek izleme işlevine sahip olduğunu gösterdi.

1.04.2014Teknoloji
Şanlıurfada beş günlük bebek terk edildi

Şanlıurfa'da beş günlük bebek terk edildi

Şanlıurfa'da bir apartmanın bahçesinde beze sarılı 3 günlük erkek bebek bulundu.

4.03.2014Gündem
Parkta 2 günlük bebek bulundu

Parkta 2 günlük bebek bulundu

Bahçelievler'de bir çocuk parkında battaniyeye sarılı halde 2 günlük bebek bulundu.

17.01.2014Gündem
10 bebekten 1inde görülüyor

10 bebekten 1'inde görülüyor

Ortalama her 10 bebekten 1’inde görülen kolik rahatsızlığı anne ve babaları oldukça endişelendiren bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

20.08.2013Sağlık
Otizmli çocuklarda duyu bütünleme terapisi

Otizmli çocuklarda duyu bütünleme terapisi

Günlük yaşamdaki duyu problemleri çocuğun gelgitler yaşamasına neden olur.

Hastane bahçesine 10 günlük bebek bulundu

Hastane bahçesine 10 günlük bebek bulundu

Merkez Yüreğir İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi bahçesine terk edilmiş 10 günlük erkek bebek bulundu.

18.04.2012Gündem
HASTANE BAHÇESİNE TERK EDİLEN BEBEĞE SAHİP ÇIKTILAR

HASTANE BAHÇESİNE TERK EDİLEN BEBEĞE SAHİP ÇIKTILAR

Adana'da 10 günlük erkek bebek battaniyeye sarılı vaziyette hastane bahçesine terk edildi. Bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle muayene sırası bekleyen Leyla Atış, bir ara hava almak için poliklinikten çıkıp, bahçedeki banka oturdu. Bu sırada ağaçların arasından bebek ağlaması duyan Leyla Atış, merak edip ağaçların altını kontrol ettiğinde, battaniyeye sarılı halde bir erkek bebek buldu. Bir süre bebeğin annesine ulaşmaya çalışan Atış, kimseyi bulamayınca hastanede görevli polislere götürdü. Acil Servis'te sağlık kontrolünden geçirilen ve göbek kordonu üzerinde duran erkek bebeğe süt verilerek, karnı doyuruldu. Bebeğin terk edildiğini öğrenen 28 yaşındaki İbrahim Budan, evlat edinmek istedi. Eşiyle birlikte tedavi görmelerine rağmen çocukları olmadığını söyleyen İbrahim Budan, "7 yıllık evliyim, çocuğum olsun diye gitmediğim doktor kalmadı. Allah isteyene vermiyor, verdikleri de böyle sokağa atıyor. Devlet bu bebeği bana versin, seve seve bakarım" dedi. Fatih KARAÇALI-ADANA-DHA

18.04.2012Haber
Bunları söylemekten utanmayın

Bunları söylemekten utanmayın!

Yapılan araştırmalar kadınların gerçek düşüncelerini söylerken erkeklere göre çok daha utangaç davrandıklarını gösteriyor. Aslında bazı durumlarda düşündüklerimizi söylerken hiç de ezilip büzülmeye gerek yok. İşte rahat olmamız gereken 25 durum!

27.01.2012Aşk
11 milyon kmden Dünya

11 milyon km'den Dünya

Dünya ve Ay 11 milyon km uzaklıktan böyle görünüyor! İşte büyüleyici bir fotoğraf...

26.08.2011Teknoloji
Bebeklere First Class Yasağı Yalanmış

Bebeklere First Class Yasağı Yalanmış

Malezya Havayolları yasak haberini yalanladı.

4.07.2011Etkinlikler
BİR ANNE BUNU YAPAMAZ

BİR ANNE BUNU YAPAMAZ

Iğdır'da yeni doğmuş bir erkek bebek valiz içerisinde hastane bahçesine terk edildi. İğne yapılarak kordonu kesilen bebek hastanede kontrol altında tutuluyor.Kadın Doğu ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görevli özel güvenlik personeli saat 21.30 sıralarında bahçede gezerken uzak bir noktadan bebek ağlaması duymaları üzerine arama yaptı. Bahçenin uzak bir köşesinde valiz içerisinde yeni doğmuş bir erkek bebek bulan güvenlikçiler, durumu polise bildirdi. Hastaneye kaldırılan bebeğe iğne yapılarak göbek kordonu kesildi. Hastanede kontrol altında tutulan bebeği terk edenlerin bulunması için polis araştırma başlattı. Bir süre daha hastanede tutulacak olan talihsiz bebek, daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edilecek.Suat DENİZ /DHA

29.06.2011Haber
Varşova’nın her köşesinde Chopin’in müziği yankılanıyor

Varşova’nın her köşesinde Chopin’in müziği yankılanıyor

Klasik müzikte romantik çağa damgasını vuran piyanist, besteci Fryderyk Chopin’in 200’üncü doğum yılı başta ülkesi Polonya olmak üzere tüm dünyada coşkuyla kutlanıyor. Bestecinin doğduğu, tutkuyla sevdiği Varşova marttan bu yana birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü öğretim üyesi, müziksever Doç. Dr. Seriye Sezen ağustosta şehri ziyaret etti. İzlenimlerini yazdı.

3.10.2010Kelebek
Hastanede doğurduğu bebeğini çöpe attı

Hastanede doğurduğu bebeğini çöpe attı

KARS merkeze bağlı Karacaören Köyü'nde zihinsel engelli 23 yaşındaki K.K., Psikiyatri Servisi'nde yatan annesi 65 yaşındaki T.K.'nın yanında refakatçi olarak kaldığı Devlet Hastanesi'nde kendi kendi doğum yaptıktan sonra erkek bebeği çöpe attı. Polisin bulduğu bebek tedavi altına alınırken, K.K.'nın tecavüze uğradığı belirlendi.

10.02.2010Gündem
Kediler insanı yönetiyor

Kediler insanı yönetiyor

İnsanların en eski dostlarından biri olan kedilerin özel bir mırlama biçimiyle sahiplerini "yönettiği" ortaya çıktı.

15.07.2009Dünya
Şüpheli çantada bulunan bebeğe Bulut ismi verildi

Şüpheli çantada bulunan bebeğe 'Bulut' ismi verildi

Giresun'da sokağa bırakılan şüpheli bir çantada, çevre güvenliği alan bomba uzmanı polislerce, ağlaması sesinin duyulması üzerine hastaneye kaldırılan bebeğe, “Bulut” adı verildi.

6.11.2008Gündem
Polisler, terk edilen bebeğe bomba kurbanı Aleyna’nın adını verdi

Polisler, terk edilen bebeğe bomba kurbanı Aleyna’nın adını verdi

Maltepe’de bir evin bahçesine monta sarılı olarak terk edilen 2 günlük kız çocuğuna polisler, Güngören’deki bombalamada hayatını kaybeden Aleyna Çelik’in ismini verdi.

31.07.2008Gündem
Bebeği terk ederken kameraya takıldı

Bebeği terk ederken kameraya takıldı

AFYONKARAHİSAR'da, 40 günlük kız bebek, hastanenin acil servisi girişine terk edildi. Bebeği hastaneye bırakan bir erkek, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

10.06.2008Gündem
Bebeği çantayla çöp bidonuna attılar

Bebeği çantayla çöp bidonuna attılar

Adana'nın Kozan ilçesinde, çöp bidonundaki çanta içinde iki günlük kız bebek bulundu. Bebek, sağlık kontrolünden geçirildiği Kozan Devlet Hastanesinde bakıma alındı.

6.06.2008Gündem
Bu aile tüp bebek rekoruna koşuyor

Bu aile tüp bebek rekoruna koşuyor

Adıyamanlı Suat ve Süheyla Bilgin çifti iki kız, bir erkek çocuk sahibi. Bunun için tam dört kez tüp bebek tedavisi gördüler. İkinci deneme hariç, her tedaviden sonra çocukları dünyaya geldi. İkiz bebeklerin yolda olduğu ikinci gebelik sırasında anne tifoya yakalanınca erken doğum oldu. İkizlerini kaybettiler. Ama yılmadılar, yollarına devam ettiler. Şimdi beşince kez tüp bebek tedavisi için İstanbul’a geldiler ve tedaviye başladılar. Bilgin Ailesi Türkiye’de mikroenjeksiyonla (yumurtanın içine sperm enjekte edilmesi döllenme) üç kez çocuğu olan ilk aile. Son deneme de başarıyla sonuçlanırsa rekoru bir kez daha kıracaklar.

13.10.2007Kelebek
Bir haftalık bebek sokağa terkedildi

Bir haftalık bebek sokağa terkedildi

İZMİT'te, Şehirlerarası Terminal girişinde yol kenarında spor çanta içersinde terk edilmiş 1 haftalık erkek bebek bulundu. Açlıktan ölmek üzereyken bulunan bebek, Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisi'ne götürüldü.

2.09.2007Gündem
Ağlayarak hayatta kaldı

Ağlayarak hayatta kaldı

Adana’da çalılıkların arasına terk edilen 3 günlük erkek bebek, ağlaması sayesinde polis ekiplerince bulununca ölümden kurtuldu.

17.06.2007Gündem

Yazar Sonuçları

‘Yaşatalım mı bırakalım ölsün mü?’ diye sordular

Ayakta alkışlıyorum Özlem Kaymaz’ı...Ne aldığı kupalar, ne Türkiye birincilikleri ne de Türkiye güzelliği... Oğlu Daniel için verdiği mücadele her şeyi ama her şeyi solda sıfır bırakır. Bence dudak uçuklatan bir hikâye. Aynı zamanda insana müthiş umut veriyor. Hepimizin içinde bu güç var. Öyle diyor Özlem. Ben artık aradan çekileyim, sizi Özlem’le baş başa bırakayım...

26.05.2018

Acaba bebeğiniz neden ağlıyor?

Bebek sıkıntısını hemen ağlayarak ifade edecektir. Bu iyidir ama çocuk hekimliğinin güçlüğü de burada başlar.

23.05.2018

Sen hiç ’köpek gibi’ sevdin mi

Evet, bu deyimi çok duymuşsunuzdur mutlaka.

16.11.2007